Oferta - Skarby Indonezji + Borneo (z rejsem)

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Skarby Indonezji + Borneo (z rejsem)

Indonezja
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa

Spotkanie grupy na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Dżakarty. 

Dzień 2. JAWA: Dżakarta

Przylot na Jawę. Lądujemy w sercu jednej z największych azjatyckich aglomeracji. Transfer do hotelu. Nocleg.

Dzień 3. JAWA: Dżakarta – Yogyakarta

Przejazd pociągiem z Dżakarty do Yogyakarty – stolicy starożytnego królestwa Mataram, dziś zaś kulturalnej stolicy Jawy. Spacer po historycznej części miasta. Nocleg.

Dzień 4. JAWA: Yogyakarta – Borobudur i Prambanan

Zwiedzanie kompleksu świątynnego Borobudur (lista UNESCO). O wschodzie słońca staniemy na szczycie piramidy, w której została zapisana buddyjska wizja świata. Będziemy podziwiać rozległy widok na wyłaniającą się z porannych mgieł równinę Kedu. Skrywane przez wulkaniczny pył świątynie z VIII wieku zachowały się w doskonałym stanie. Po powrocie do Yogyakarty wizyta w Kratonie - pałacu sułtana w Yogyakarcie. Zajrzymy do bogato zdobionych komnat ceremonialnych, sali tronowej, meczetu, a także pawilonów dla gości. Po południu wycieczka do (lista UNESCO). Jest to największy i uważany za najpiękniejszy kompleks świątyń hinduistycznych w Indonezji. Powrót do Yogyakarty. Nocleg.

Dzień 5. JAWA: Yogyakarta – Cemoro Lawang

Przejazd do Cemoro Lawang. Wioska leży na krawędzi kaldery Tengger - wygasłego krateru o dziesięciokilometrowej średnicy. Nocleg.

Dzień 6. JAWA: Wulkan Bromo – Surabaja

O wschodzie słońca wycieczka na punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniała panorama na olbrzymią kalderę z trzema stożkami wulkanicznymi po środku i górującym na horyzoncie najwyższym wulkanem Jawy – Semeru. Wycieczki po okolicy. Przejazd do Surabaja. Nocleg.

Dzień 7. BALI: Ubud

Przelot do Denpasar na wyspie Bali, która przez wielu podróżników nazywana jest „okruchem raju”. Jej szerokie, piaszczyste plaże, zielone pola ryżowe, tropikalna roślinność i uśmiechnięci mieszkańcy nadają wyspie wyjątkowy urok. Przejazd do Ubud – centrum rękodzielnictwa na Bali. Zwiedzanie miasta. Nocleg.

Dzień 8. BALI: wycieczka po interiorze, świątynia małp, pokaz tańca

Wycieczka po zielonym interiorze Bali. Oddalimy się od zgiełku i wyruszymy w głąb wyspy, gdzie zobaczymy tarasowe pola ryżowe, plantacje kawy i wanilii, kolorowe jeziora, wioski zagubione w tropikalnej roślinności oraz górujący nad wyspą wulkan Gunug Batur. Wizyta w świątyni małp w Ubud, a wieczorem pokaz tradycyjnego tańca balijskiego. Nocleg.

Dzień 9. BALI: świątyna Tanah Lot

Zwiedzanie położonej nad brzegiem morza XV-wiecznej świątyni Tanah Lot. Gdy nadchodzi przypływ nie można do niej dojść suchą nogą. Przejazd do nadmorskiego kurortu Kuta. Nocleg.

Dzień 10. BALI: Kuta 

Dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży. Nocleg. 

Dzień 11. BALI: Kuta – BORNEO

Odpoczynek na plaży. Transfer na lotnisko. Pierwszy etap przelotu na wypę Borneo. Nocleg.

Dzień 12. BORNEO: Kumani

Przylot na lotnisko Pangkalan Bun. Transfer do Kumai i rozpoczęcie 3-dniowego rejsu w głąb dziewiczego interioru wyspy. Podczas rejsu towarzyszyć nam będzie lokalny przewodnik, sternik i kucharz. Już pierwszego dnia będziemy mieć mieć szansę na zobaczenie nosaczy, gibonów i makaków oraz wielu egzotycznych ptaków. Wyżywienie i nocleg na łodzi.

Dzień 13. BORNEO: Pondok Tanguy, Leakey

Odwiedzimy centrum rehabilitacji orangutanów w Pondok Tanguy, które ma za zadanie przystosować orangutany do samodzielnego życia w dżunglii. Po dotarciu do obozu w Leakey udamy się na trekking w poszukiwaniu orangutanów żyjących w swoim naturalnym środowisku. Podczas wędrówki zdobędziemy także wiele informacji na temat flory i fauny lasu deszczowego. O godzinie 14:00 weźmiemy udział w karmieniu orangutanów. Następnie będziemy płynąć łodzią w dół rzeki do Tanjung Harapan, gdzie zostajemy na kolację i nocleg.

Dzień 14. BORNEO: Kumai - JAWA

Śniadanie na łodzi. Powrót do Kumai i transfer na lotnisko Pangkalan Bun i przelot do Dżakarty. Nocleg w Dżakarcie.

Dzień 15. JAWA: Dżakarta

Zwiedzanie Dżakarty, ostatnie zakupy, wylot do Europy.

Dzień 16. Powrót do Polski

Powrót do Polski.

Warunki

Cena zawiera

 •       bilety na trasie Warszawa – Dżakarta ‒ Warszawa;
 •       trzy przeloty wewnętrzne: Surabaja - Denpasar, Denpasar - Pangkalan Bun - Dżakarta,
 • opłaty lotniskowe,
 • transport promem, statkiem, busami i samochodami w miejscach docelowych;
 • wyżywienie: podczas rejsu na Borneo (3 dni);
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2- lub 3-osobowych oraz podczas rejsu na Borneo na łodzi;
 • miejscowych przewodników;
 • opiekę polskiego pilota;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywnienia poza rejsem (ok. 150 EUR);
 • biletów wstępu (ok. 60 EUR);
 • napiwków dla miejscowych przewodników (ok. 20 EUR);
 • wydatków własnych.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Rajskie wyspy największego archipelagu świata kuszą wspaniałą przyrodą, ciekawymi zabytkami, różnorodną kulturą i tradycjami, ale przede wszystkim gwarantowaną dobrą pogodą. W maju i we wrześniu w Indonezji trwa pora sucha, a turystów nie ma zbyt wielu. Wspólnie odkryjemy “skarby” Indonezji. O wschodzie słońca staniemy na szczycie największej stupy na świecie - Borobudur, skąd rozpościera się rozległy widok na osnutą porannymi mgłami równinę Kedu. Będziemy podziwiać wspaniałą panoramę na olbrzymią kalderę z trzema stożkami wulkanicznymi po środku i górującym na horyzoncie najwyższym wulkanem Jawy – Semeru.

Na Bali poznamy zielony interior, gdzie na maleńkich tarasowych poletkach przylepionych do zboczy dolin aż trzy razy do roku dojrzewa ryż. Będzie też okazja aby zetknąć się z niezwykłą kulturą i religią wyznawaną przez Balijczyków. Niepowtarzalną atmosferę wyspy tworzą małe świątynie, pachnące kadzidła, wspaniała kuchnia i balijski masaż. Będzie też czas aby odpocząć na rajskich plażach Bali i nabrać sił na trekking po dżungli i rejs w głąb wyspy Borneo, podczas którego będziemy wypatrywać orangutanów.

 

GŁÓWNE ATUTY WYJAZDU:

 • bogata kultura: największa buddyjska stupa Borobudur (UNESCO), kompleks świątyń hinduistycznych w Prambanan (UNESCO), pałac sułtana w Yogyakarcie;
 • wspaniała przyroda: wschód słońca z panoramą na olbrzymią kalderę wulkaniczną, tarasowe pola ryżowe na Bali, ostępy lasu deszczowego na Borneo;
 • odpoczynek na szerokich, białych plażach Bali;
 • wspaniała indonezyjska kuchnia;
 • 3-dniowy rejs na Borneo w poszukiwaniu orangutanów.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl