Oferta - Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

11 dni 6150 zł
 • 26.03.2022 - 05.04.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Uzbekistanu

Lot Warszawa-Taszkent przez Istambuł. Zakwaterowanie w hostelu w Starym Taszkencie. Wieczorny spacer, kolacja w lokalnej restauracji, gdzie będziemy mieli szansę spróbować lokalne potrawy np. płow, szaszłyki, manty-pierogi z mięsem, samosy...

 

Dzień 2. Taszkent

Zwiedzanie Taszkentu-stolicy Uzbekistanu, bajecznie położonej na przedgórzu pasma górskiego Tienszanu. Szczególnie ciekawa jest stara część miasta tzw. Stary Taszkent z XV-wiecznymi zabytkami: mauzoleum szejka Tachura, meczet Juma, mauzoleum Junusa Chodży pradziada Babura z Wielkich Mogołów, Medresa Kukeldesz .Wieczorem udajemy się na dworzec kolejowy i ruszamy w nocną podróż wygodnymi kuszetkami do Urgancz i Chiwy.

 

Dzień 3.  Chiwa

Zakwaterowanie w hostelu w murach starej Chiwy. Szybki prysznic, śniadanie i wyjście do miasta. Chiwa- perła nad Amu Darią, znana od VII wieku z handlu i rzemiosła. Zwiedzamy Iczam Kala - stare miasto z XVII wieku, które jest otoczone ogromnymi murami i basztami. Najważniejsze zabytki to cytadela Kunja Ark, mauzoleum Pahlawona Mahmuda, meczet Dżuma. Po zwiedzaniu wizyta w lokalnej restauracji i nocleg w klimatycznym staromiejskim hostelu.

     

Dzień 4. Buchara

Wczesna pobudka, śniadanie i 5-godzinny przejazd pociągiem do Buchary. Po zakwaterowaniu zwiedzamy kolejny punkt na Jedwabnym Szlaku - miasto założone w VI w., ognisko kultury nowoperskiej, miasto Awicenny, Rudakiego i Ferdousiego. Stare Miasto, które jest wpisane na liście UNESCO od 1993, jest najcenniejszym zespołem sztuki islamu w Azji Środkowej, obejmuje ponad 140 obiektów, w tym słynne Mauzoleum Samanidów, meczet piątkowy Timurydów i minaret Kalon. Nocleg w hostelu w starej części miasta. 

 

Dzień 5. Samarkanda

Wcześnie rano jedziemy pociągiem do Samarkandy. Jemy śniadanie, zakwaterowujemy się w hostelu i ruszamy na "historyczną ucztę". Samarkanda to jedno z najdłużej zamieszkanych miast świata, została założona już w VI w. p n.e. pod nazwą Marakanda. W XIV była stolicą ogromnego państwa Timura i potem Uług Bega. Ważne zabytki to min: Meczet Bibi Chanum, Mauzoleum Ruchabad, Mauzolea Timurydów i Mauzoleum Gur i Mir, miejsce spoczynku Tamerlana Wielkiego... Kolacja i nocleg w historycznej części miasta.

     

Dzień 6. Samarkanda

Luźniejszy dzień w Samarkandzie, który poświęcimy na kupowanie pamiątek, delektowanie się lokalnymi potrawami np. płowem, dimlamą, bakalawą, sumakiem oraz winem. Po południu jedziemy do Darakh Nakszbandijja w Qasri Orifon - grobowca-mauzoleum założyciela sufickiego bractwa Muhammada Najszbanda. Wieczorem spacer po pięknie oświetlonej Samarkandzie.

 

Dzień 7-8. Pustynia Kyzył Kum

Z Samarkandy ruszamy jeepami na podbój pustyni Kyzył Kum. Eksplorujemy Ayaz-Quala - kompleks trzech pustynnych twierdz. 2-dniowy trekking wśród oraz i ruin dawnego Chorezmu. Nocleg w jurtach w małej oazie... Wracamy z pustyni do Samarkandy 8. dnia wieczorem i potem przejeżdżamy pociągiem do Taszkentu (3,5 h w trasie). Późne zakwaterowanie w hostelu w Starym Taszkencie.

    

Dzień 9. Powrót do Polski

Powrót do Polski z przesiadką  w Istambule.

 

WYDŁUŻONY POBYT W GÓACH UGOM CHOTGOL (opcja dodatkowo płatna – 110 EUR)

Dzień 9-10. Góry Ugom Chotgol

Istnieje możliwość przedłużenia imprezy o 2 dni trekkingowe w Górach Ugom Chotgol, położonych nieopodal Taszkentu. Jest to jedno z pasm Tienszanu wznoszące się na wysokość na ponad 4000 m n.p.m.

Dzień 11. Powrót do Polski

Powrót do Polski z przesiadką  w Istambule.

Warunki

Składowe ceny

26.03.2022 - 05.04.2022: 3650 PLN + bilet lotniczy ok 2500 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w pensjonatach, jeden nocleg w jurtach na Pustyni Kyzył Kum;
 • śniadania;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu koleją uzbecką oraz jeepy na pustynii;
 • wejścia do obiektów + jazdę konną;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • lotu na trasie Warszawa - Taszkent (ok. 2500 PLN)
 • posiłków poza śniadaniami (ok. 15-20 EUR/dziennie)
 • własnych wydatków

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kierunek: Uzbekistan! 

Biuro Zorientowani Travel Club zaprasza wszystkich na niezwykłą wycieczkę do Uzbekistanu, która pozwoli Ci zaznać uzbeckiej kultury w niesamowity sposób. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy stolicę kraju - Taszkent, miejsca związane z  Jedwabnym Szlakiem m.in. Bucharę, Chivę, Samarkandę, a także spędzimy noc na pustynii w jurtach. Odwiedzimy piękne meczety, mauzolea oraz inne zabytki kultury nowoperskiej. Istnieje też możliwość przedłużenia wycieczki i udania się na dwudniowy trekking po jednym z pasm Tienszanu. Nasza wycieczka została tak zaplanowana, aby z jednej strony móc poznać ważne historyczne i kulturowe miejsca odwiedzane na trasie, zaznać kultury i tradycji kraju i regiony, ale również mieć szansę podziwiać piękną naturę i krajobrazy. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać ten kraj z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze w tym regionie, jak również stałych jego bywalców.

 

TRANSPORT: Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie. Będziemy poruszać się komforową uzbecką koleją, a pustynię przemierzymy jeepami.

NOCLEGI: Spać będziemy w wygodnych pensjonatach, a jeden nocleg odbędzie się w jurtach na Pustyni Kyzył Kum, co pozwoli poczuć nam prawdziwy pustynny klimat.

WYŻYWIENIE: Śniadania zjemy w miejscach zakwaterowania. Kolacje będziemy jeść w lokalnych restauracjach na trasie, dzięki czemu będziemy mieli szansę spróbować pysznej lokalnej kuchni składającej się z takich potraw jak: płow, szaszłyki, manty-pierogi z mięsem, samosy... Na dester będziemy mieli szansę skosztować chałwy, bakalawy, suszone owoce i sumalak- płynny deser z kremem karmelowym... Do posiłków serwuje się też dobre wina.

 

Jeżeli zaciekawił Cię Uzbekistan, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl