Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

10 dni 4750 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Uzbekistanu

Lot Warszawa-Taszkent przez Istambuł. Zakwaterowanie w hostelu w Starym Taszkencie. Wieczorny spacer, kolacja w lokalnej restauracji, gdzie będziemy mieli szansę spróbować lokalnych potraw, np. płow, szaszłyki, mant (pierogi z mięsem), samosy.

Dzień 2. Taszkent

Zwiedzanie Taszkentu – stolicy Uzbekistanu, bajecznie położonej na przedgórzu pasma górskiego Tienszanu (ok. 40 km). Szczególnie ciekawa jest stara część miasta, tzw. Stary Taszkent z XV-wiecznymi zabytkami: Mauzoleum Szejka Tachura, meczet Juma, mauzoleum Junusa Chodży pradziada Babura z Wielkich Mogołów oraz Medresa Kukeldesz. Wieczorem udajemy się na dworzec kolejowy i ruszamy w nocną podróż wygodnymi kuszetkami do Urgancz i Chiwy.

Dzień 3. Chiwa

Zakwaterowanie w hostelu w murach starej Chiwy. Szybki prysznic, śniadanie i wyjście do miasta. Chiwa – perła nad Amu Darią, znana jest od VII wieku z handlu i rzemiosła. Zwiedzamy Iczam Kala – stare miasto z XVII wieku, które jest otoczone ogromnymi murami i basztami (znakomicie zachowane miasto feudalne, na liście UNESCO od 1990 roku). Po zwiedzaniu wizyta w lokalnej restauracji i nocleg w klimatycznym staromiejskim hostelu. 

     

Dzień 4. Pustynia Kyzył-Kum

Z Chiwy ruszamy samochodami na podbój pustyni Kyzył-Kum. Eksplorujemy Ayaz-Quala – kompleks czterech wielkich, starożytnych, pustynnych twierdz, a zarazem stanowisk archeologicznych. Całodzienny trekking wśród oaz i run dawnego Chorezmu. Na pustyni możliwość jazdy na wielbłądach (dodatkowy koszt wynajmu to ok. 30 EUR/godz.). Późny powrót i zakwaterowanie w hostelu w murach Chiwy.

Dzień 5. Chiwa

Luźne popołudnie w Chiwie, odwiedzamy bazary, sklepy, restauracje. Krótka wycieczka poza mury Starego Miasta, na trasie zobaczymy m.in. karawanseraje, meczety i minarety. Po południu czeka nas przejazd koleją do Buchary (4,5 godz. w trasie). Zakwaterowanie w Bucharze, krótkiw wieczorny spacer po starówce wokół Wielkiego Minaretu i medresy Mir i Arab, wizyta w lokalnej herbaciarni.

Dzień 6. Buchara

Po obfitym śniadaniu zwiedzamy Starą Bucharę, kolejny kwiat na Jedwabnym Szlaku, miasto założone w VI wieku, ognisko kultury nowoperskiej, miasto Awicenny, Rudakiego i Ferdousiego. Zwiedzimy również Stare Miasto, znajdujące się od 1993 roku na liście UNESCO. Jest to najcenniejszy zespół sztuki islamu w Azji Środkowej, obejmuje ponad 140 obiektów, w tym słynne Mauzoleum Samanidów, meczet piątkowy Timurydów i minaret Kalon. Nocleg w hostelu w starej części miasta.

Dzień 7. Darakh Nakszbandijja

Wczesne śniadanie i przejazd do pobliskiego Darakh Nakszbandijja w Qasri Orifon - grobowca-mauzoleum założyciela sufickiego bractwa Muhammada Nakszbanda. Tu niespiesznie spacerujemy po sanktuarium i obserwujemy pielgrzymki odwiedzające grób słynnego sufity. Niepowtarzalna okazja zobaczenia od wewnątrz "świętego miejsca" islamu. Po południu wsiadamy w pociąg do Samarkandy (w trasie ok. 3 godz.). W późnych godzinach wieczornych docieramy na miejsce i zakwaterowanie w pobliżu słynnego kompleksu medres Registan.

Dzień 8. Samarkanda

Rano po tradycyjnym śniadaniu ruszamy na historyczną ucztę do "miasta skały". Samarkanda to jedno z najdłużej zamieszkanych miast świata, zostało założone już w VI wieku p.n.e. pod nazwą Marakanda. W XIV wieku była stolicą ogromnego państwa Timura i potem Uług Bega. Miasto znajduje się na liście UNESCO od 2001 roku. Ważne zabytki to m.in.: Meczet Bibi Chanum, Mauzoleum Ruchabad, Mauzolea Timurydów oraz Mauzoleum Gur i Mir, miejsce spoczynku Tamerlana Wielkiego. Kolacja i nocleg w historycznej części miasta.

Dzień 9. Samarkanda

Luźniejszy dzień w Samarkandzie, który poświęcimy na kupowanie pamiątek, czy też delektowanie się lokalnymi potrawami i samarkandzkim winem. Opcjonalne wizyta w tradycyjnej łaźni - hammamie. Wieczorem lokalnym transportem (ok. 3 godz. w trasie) jedziemy do Taszkentu, gdzie kwaterujemy się w hostelu w pobliżu lotniska.

Dzień 10. Poranny lot do Warszawy przez Istambuł

Czas na powrót do Polski – poranny lot do Warszawy przez Istambuł.

W związku z długimi przejazdami i skomplikowanym rozkładem jazdy pociągów w Uzbekistanie kolejność i czas odwiedzanych miejsc może ulec zmianie, część trasy może też być zrealizowana za pomocą lokalnych busów lub taksówek.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Składowe ceny

01.09.2024 - 10.09.2024: 4750 PLN
04.10.2024 - 13.10.2024: 4750 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w pensjonatach (pokoje 2-osobowe);
 • śniadania;
 • przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu koleją uzbecką oraz uzbeckimi autobusami;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • lotu na trasie Warszawa-Taszkent-Istambuł-Warszawa (ok. 3500 PLN);
 • posiłków poza śniadaniami (ok. 15-20 EUR/dziennie);
 • wstępów do obiektów (ok. 75 EUR);
 • jazdy na wielbłądzie – dla chętnych (ok. 30 EUR);
 • wizyty w hammamie (ok. 15 EUR);
 • własnych wydatków.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników: 5 osób
Liczebność grupy: 5 -12 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kierunek: Uzbekistan! 

Biuro Zorientowani Travel Club zaprasza wszystkich na niezwykłą wycieczkę do Uzbekistanu, która pozwoli zaznać uzbeckiej kultury w niesamowity sposób. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy stolicę kraju – Taszkent, miejsca związane z Jedwabnym Szlakiem, m.in. Bucharę, Chivę, Samarkandę, a także Pustynię Kyzył-Kum. Odwiedzimy piękne meczety, mauzolea oraz inne zabytki kultury nowoperskiej. Nasza wycieczka została tak zaplanowana, aby z jednej strony móc poznać ważne historyczne i kulturowe miejsca odwiedzane na trasie, zaznać kultury i tradycji kraju i regionu, ale z drugiej mieć szansę podziwiać piękną naturę i krajobrazy. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany tak, abyście mogli poznać ten kraj z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze w tym regionie, jak również stałych jego bywalców.

 

TRANSPORT

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie. Będziemy poruszać się komforową uzbecką koleją i autobusami, a pustynię przemierzymy jeepami.

NOCLEGI

Spać będziemy w wygodnych pensjonatach, w pokojach dwuosobowych.

WYŻYWIENIE

Śniadania zjemy w miejscach zakwaterowania. Kolacje będziemy jeść w lokalnych restauracjach na trasie, dzięki czemu będziemy mieli szansę spróbować pysznej lokalnej kuchni, składającej się z takich potraw jak np. płow, szaszłyki, manty (pierogi z mięsem), czy samosy. Na deser będziemy mieli szansę skosztować chałwy, baklawy, suszonych owoców i sumalaku – płynnego deseru z kremem karmelowym. Do posiłków serwuje się też dobre wina.

 

Jeżeli zaciekawił Cię Uzbekistan, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje