Oferta - Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Jedwabnym Szlakiem przez Uzbekistan

11 dni 6430 zł
 • 26.09.2022 - 06.10.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Uzbekistanu

Lot Warszawa-Taszkent przez Istambuł. Zakwaterowanie w hostelu w Starym Taszkencie. Wieczorny spacer, kolacja w lokalnej restauracji, gdzie będziemy mieli szansę spróbować lokalnych potraw, np. płow, szaszłyki, mant (pierogi z mięsem), samosy.

 

Dzień 2. Taszkent

Zwiedzanie Taszkentu – stolicy Uzbekistanu, bajecznie położonej na przedgórzu pasma górskiego Tienszanu. Szczególnie ciekawa jest stara część miasta, tzw. Stary Taszkent z XV-wiecznymi zabytkami: mauzoleum szejka Tachura, meczet Juma, mauzoleum Junusa Chodży pradziada Babura z Wielkich Mogołów, Medresa Kukeldesz. Wieczorem udajemy się na dworzec kolejowy i ruszamy w nocną podróż wygodnymi kuszetkami do Urgancz i Chiwy.

 

Dzień 3. Chiwa

Zakwaterowanie w hostelu w murach starej Chiwy. Szybki prysznic, śniadanie i wyjście do miasta. Chiwa – perła nad Amu Darią, znana jest od VII wieku z handlu i rzemiosła. Zwiedzamy Iczam Kala – stare miasto z XVII wieku, które jest otoczone ogromnymi murami i basztami. Najważniejsze zabytki to cytadela Kunja Ark, mauzoleum Pahlawona Mahmuda, meczet Dżuma. Po zwiedzaniu wizyta w lokalnej restauracji i nocleg w klimatycznym staromiejskim hostelu.

     

Dni 4-5. Jezioro Aralskie

Wyprawa nad Jezioro Aralskie do dawnego portowego miasta Moynaq (ok. 4,5 godz. drogi), kiedyś centrum przemysłu rybnego, a obecnie cmentarzyska statków leżącego 200 km od linii brzegowej „Morza Aralskiego”. Zakwaterowujemy się w skromnym pustynnym hostelu - stąd robimy wycieczki piesze i samochodowe do poszczególnych grup wraków oraz do dawnych wiosek rybackich leżących obecnie nad rozlewiskami Amu-Dari, stanowiącymi niegdyś słynne „Morze Aralskie”. Na trasie odwiedzamy też pomniejsze wioski rybackie nad brzegami płytkich zalewów dawnego "morza". Do stacji kolejowej Urgench, nieopodal Chiwy, wracamy 5. dnia wieczorem. W Urgencz jemy kolację i zakwaterowujemy się w hostelu.

    

 

Dni 6-7. Pustynia Kyzył-Kum

Z Urgencz ruszamy jeepami na podbój pustyni Kyzył-Kum. Eksplorujemy Ayaz-Quala – kompleks czterech wielkich, starożytnych, pustynnych twierdz, a zarazem stanowisk archeologicznych. 2-dniowy trekking wśród oaz i run dawnego Chorezmu. Na pustyni możliwość trekkingu konnego (dodatkowy koszt wynajmu koni to ok. 50 EUR dziennie). Nocleg w jurtach w małej oazie. Wracamy z pustyni do Urgencz 11. dnia po południu i kontynuujemy trasę pociągiem do Buchary (3,5 godz. w trasie). Późne zakwaterowanie w hostelu w historycznej części Buchary.

    

 

Dzień 8. Buchara

Wczesna pobudka, śniadanie i 5-godzinny przejazd pociągiem do Buchary. Po zakwaterowaniu zwiedzamy kolejny punkt na Jedwabnym Szlaku – miasto założone w VI w., ognisko kultury nowoperskiej, miasto Awicenny, Rudakiego i Ferdousiego. Stare Miasto, które jest wpisane na liście UNESCO od 1993 roku, jest najcenniejszym zespołem sztuki islamu w Azji Środkowej, obejmuje ponad 140 obiektów, w tym słynne Mauzoleum Samanidów, meczet piątkowy Timurydów i minaret Kalon. Nocleg w hostelu w starej części miasta. 

 

Dzień 9. Samarkanda

Wcześnie rano jedziemy pociągiem do Samarkandy. Jemy śniadanie, zakwaterowujemy się w hostelu i ruszamy na "historyczną ucztę". Samarkanda to jedno z najdłużej zamieszkanych miast świata, zostało założone już w VI wieku p.n.e. pod nazwą Marakanda. W XIV wieku było stolicą ogromnego państwa Timura i potem Uług Bega. Ważne zabytki to m.in.: Meczet Bibi Chanum, Mauzoleum Ruchabad, Mauzolea Timurydów oraz Mauzoleum Gur i Mir, miejsce spoczynku Tamerlana Wielkiego. Kolacja i nocleg w historycznej części miasta.

     

 

Dzień 10. Samarkanda

Luźniejszy dzień w Samarkandzie, który poświęcimy na kupowanie pamiątek, czy też delektowanie się lokalnymi potrawami, np. płowem, dimlamą, baklawą, sumakiem oraz winem. Po południu jedziemy do Darakh Nakszbandijja w Qasri Orifon – grobowca-mauzoleum założyciela sufickiego bractwa Muhammada Najszbanda. Wieczorem spacer po pięknie oświetlonej Samarkandzie.

 

Dzień 11.

Wobec znacznych odległości, jakie pokonujemy w czasie wyprawy, bierzemy jeden rezerwowy dzień. Na miejscu postanowimy, czy wykorzystamy go na Jezioro Aralskie, na kompleks twierdz Ayaz Quala, czy na jedno z miast na Jedwabnym Szlaku.

 

Dzień 12. Powrót do Polski

Ostatnie zakupy w Taszkencie. Powrót do Polski z przesiadką w Istambule.

Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie!

 

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

26.09.2022 - 06.10.2022: 3930 PLN + bilet lotniczy ok 2500 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w pensjonatach oraz jeden nocleg w jurtach na Pustyni Kyzył-Kum (pokoje 2-4 osobowe);
 • śniadania;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu koleją uzbecką oraz jeepy na pustynii;
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • lotu na trasie Warszawa-Taszkent (ok. 2500 PLN);
 • posiłków poza śniadaniami (ok. 15-20 EUR/dziennie);
 • wstępów do obiektów (ok. 50 EUR);
 • jazdy konnej – dla chętnych (ok. 100 EUR);
 • własnych wydatków.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kierunek: Uzbekistan! 

Biuro Zorientowani Travel Club zaprasza wszystkich na niezwykłą wycieczkę do Uzbekistanu, która pozwoli zaznać uzbeckiej kultury w niesamowity sposób. Podczas naszej wyprawy odwiedzimy stolicę kraju – Taszkent, miejsca związane z Jedwabnym Szlakiem, m.in. Bucharę, Chivę, Samarkandę, a także spędzimy noc na pustynii w jurtach. Odwiedzimy piękne meczety, mauzolea oraz inne zabytki kultury nowoperskiej. Istnieje też możliwość przedłużenia wycieczki i udania się na dwudniowy trekking po jednym z pasm Tienszanu. Nasza wycieczka została tak zaplanowana, aby z jednej strony móc poznać ważne historyczne i kulturowe miejsca odwiedzane na trasie, zaznać kultury i tradycji kraju i regionu, ale z drugiej mieć szansę podziwiać piękną naturę i krajobrazy. Każdy punkt programu został przez nas przemyślany i szczegółowo dopracowany, tak abyście mogli poznać ten kraj z jak najlepszej strony. Do udziału w tej wyprawie zachęcamy wszystkich: zarówno osoby, które nie były jeszcze w tym regionie, jak również stałych jego bywalców.

 

TRANSPORT

Wycieczka objazdowa, którą zaplanowaliśmy, odbędzie się w małej grupie. Będziemy poruszać się komforową uzbecką koleją, a pustynię przemierzymy jeepami.

NOCLEGI

Spać będziemy w wygodnych pensjonatach, a jeden nocleg odbędzie się w jurtach na Pustyni Kyzył-Kum, co pozwoli poczuć nam prawdziwy pustynny klimat.

WYŻYWIENIE

Śniadania zjemy w miejscach zakwaterowania. Kolacje będziemy jeść w lokalnych restauracjach na trasie, dzięki czemu będziemy mieli szansę spróbować pysznej lokalnej kuchni składającej się z takich potraw jak np. płow, szaszłyki, manty (pierogi z mięsem), czy samosy. Na deser będziemy mieli szansę skosztować chałwy, baklawy, suszonych owoców i sumalaku – płynnego deseru z kremem karmelowym. Do posiłków serwuje się też dobre wina.

 

Jeżeli zaciekawił Cię Uzbekistan, to wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt! Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje