Oferta - W kraju pełnym słońca - Macedonia Północna (z dodatkiem Kosowa)

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

W kraju pełnym słońca - Macedonia Północna (z dodatkiem Kosowa)

8 dni 3179 zł
 • 25.06.2022 - 02.07.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot do Macedonii Północnej

Spotkanie na lotnisku około 12:30, a następnie bezpośredni przelot liniami LOT (wylot 14:40, przylot 16:45) z Warszawy do stolicy Macedonii. Przejazd do hotelu w Skopje, zakwaterowanie, krótki wypoczynek, a następnie kolacja na tutejszej starówce. Kuchnia macedońska jest pełna słońca, a doskonałym dla niej uzupełnieniem są tutejsze wina.

Dzień 2. Skopje

Zwiedzanie Skopje – sporo czasu spędzimy we wdzięcznej dzielnicy Čaršija, pełnej sklepów z pamiątkami i urokliwych kawiarenek. Nie ominiemy słynnego Kamiennego Mostu czy też Placu Macedonii.  Następnie przerwa na herbatę w dawnym karawanseraju. Południem udamy się na Górę Vodno (kolejka gondolowa), skąd rozciągają się piękne widoki na okoliczne pasma górskie i nie tylko. Wieczorem kolacja z folklorem.

Dzień 3. Dwudniowa wycieczka do Kosowa

Pierwszego dnia zwiedzimy stolicę – Prisztinę oraz serbski monastyr w Graczanicy (obecnie na liście UNESCO). W samej – niezbyt pięknej, choć pełnej życia – Prisztinie, najmłodszej stolicy Europy, zobaczymy pomnik „NEWBORN”, a najbardziej szokować będzie ilość pomników poświęconych... amerykańskim prezydentom, najważniejszym ambasadorom niepodległego Kosowa. Po krótkiej wizycie w Prisztinie przejedziemy do uważanego za najbardziej malownicze miasto Kosowa – Prizren. Krótki spacer po mieście wieczorową porą, poprzedzony pięknym zachodem słońca z dawnej twierdzy Kalaja.

Dzień 4. Cd. zwiedzania Kosowa

Po śniadaniu zwiedzanie Prizrenu. Miasto ma nie tylko wspaniałą architekturę, która powstała za czasów Imperium Osmańskiego, ale także malowniczą lokalizację. W czasie spaceru wąskimi uliczkami obejrzymy między innymi Dom Ligi Prizreńskiej czy też meczet Sinan Paszy. Kolejnym przystankiem będzie miasteczko Djakowica. Jest to mniej znane, a niewątpliwe urokliwe, pełne historii miejsce. Dodatkową atrakcją jest bazar Carshia a Madhe, na którym kupisz wszystko, poza tandetną chińszczyzną. Popołudniem powrót do Macedonii – do Skopje, nocleg.

Dzień 5. Kratovo i macedońska sztuka winiarstwa

Niespiesznie – po śniadaniu, przejedziemy do Kratova, miasteczka słynącego z wyjątkowego cudu natury, jakim jest znajdujące się w pobliżu "kamienne miasto", czyli ok. 120 skalnych filarów, których wysokość dochodzi do 10 metrów. Zwiedzimy także samo Kratovo, malowniczo położone w kraterze wygasłego wulkanu. Miasto znane już było w czasach rzymskich, wtedy nosiło inną nazwę – Kratiskara, co oznaczało po prostu krater. Spędzimy tu miłe popołudnie, a następnie przejedziemy do jednej z najlepszych winnic w Macedonii, w której na powierzchni blisko 100 hektarów uprawia się przede wszystkim winorośl odmiany Vranec oraz Merlot. Po obowiązkowej degustacji powrót do Skopje.

Dzień 6. Kanion Matka-Park Narodowy Mavrovo-Ochryda

Śniadanie. Przejazd do Kanionu Matka – najpiękniejszego w Macedonii, powstałego na rzece Treska. Tutaj czeka nas rejs łódkami oraz zwiedzanie jaskini. Następnie jedziemy do Tetova, gdzie znajduje się przepiękny meczet Šarena Džamija, zwany malowanym, a związany z prześladowanym w samym islamie ruchem derwiszów. Z Tetowa ruszamy do Parku Narodowego Mavrovo. Dojeżdżamy do wioski Galicnik, zatrzymamy się w ekologicznym gospodarstwie, pobyt rozpoczniemy tradycyjnym obiadem – jagnięciną, sałatką szopską oraz musaką. Następnie z tutejszymi bacami podoimy kozy, zrobimy ser, a chętni będą ujeżdżać tutejsze konie rasy macedońskiej. Będzie się działo, a rakii, wina i piwa nie zabraknie... Już mocno zrelaksowani jedziemy do Ochrydy, tam nocleg. 

Dzień 7. Ochryda

Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydy (miasto znajduje się na liście UNESCO), uznawanej za perłę nie tylko Macedonii. Spacerując po mieście zobaczymy piękne cerkwie, ale także zabytki z czasów antycznych. Nie zapomnimy o pocztówkowej cerkwi św. Jana Kaneo, znajdującej się na wysokim cyplu nad samym jeziorem. Przerwa na obiad w tradycyjnej restauracji. Popołudniem rejs po Jeziorze Ochrydzkim, połączony z wycieczką do monastyru św. Nauma. Powrót do hotelu, krótka przerwa a następnie pożegnalny wieczór macedoński. Nocleg w Ochrydzie. 

Dzień 8. Relaks nad jeziorem

Przedpołudnie przeznaczany ma relaks nad Jeziorem Ochrydzkim (można się także kąpać w tym czystym zbiorniku), następnie przejazd lotnisko w Skopje (tak, aby być na lotnisku ok. 2 godziny przed wylotem), o 17:30 wylot do Warszawy.

 

Warunki

Składowe ceny

25.06.2022 - 02.07.2022: 2499 PLN + bilet lotniczy ok 680 PLN termin potwierdzony

Cena zawiera

 • przelot na trasie Warszawa-Skopje-Warszawa;
 • zakwaterowanie ze śniadaniem (7 nocy) w hotelu 3* oraz 4*;
 • 7 posiłków: obiad/lub kolacja jak w programie;
 • przejazdy klimatyzowanym busem;
 • zestawy słuchawkowe dla grupy (wygoda i bezpieczeństwo);
 • opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników (w miarę dostępności w języku polskim);
 • program, w tym: bilety wstępu, rejsy, pobyt agroturystyczny, zwiedzanie winnicy z degustacją;
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP i OC;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

Cena nie zawiera

 • napojów do posiłków;
 • wydatków własnych;
 • testów na obecność COVID-19 - na chwilę obecną wymagany przy wjeździe do Kosowa. 

Zaliczka

750 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Macedonia (od 2019 Północna)

jest krajem u nas nieznanym, może też niedocenianym, a szkoda. Kraj ten po drugiej wojnie światowej był częścią Jugosławii, tam traktowano ją po macoszemu. Dzięki temu niewiele zmieniona Macedonia Północna, z doskonałą kuchnią i pięknymi krajobrazami przyciąga nadal niewielu. Chcąc to zmienić zapraszamy na poznanie tego urokliwego zakątku Bałkanów, którego atrakcje przybliży nam między innymi polskojęzyczny przewodnik tam mieszkający – David. Będzie nieco pasywnie – z lampką doskonałego wina w dłoni, ale też aktywnie – będzie czas na trekking po tutejszych górach, plus nie zabraknie przyjemności dla naszych kubków smakowych – od kaszkawału, przez ajwar po ćorbę.

Kosowo jest egzotycznym dodatkiem dla naszego programu – to najmłodsze państwo Europy, które aż kipi chęcią rozwoju oraz energią mieszkańców. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje