Oferta - Wzdłuż równika - Ekwador i Wyspy Galapagos

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wzdłuż równika - Ekwador i Wyspy Galapagos

Ekwador
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Quito

Przelot z Warszawy do Quito przez Amsterdam.

Dzień 2. Quito

Przylot do Quito, transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta. Starówka w Quito jest jedną z najlepiej zachowanych w całej Ameryce Łacińskiej. Zobaczymy między innymi: Pałac Prezydencki, Plac Niepodległości, Katedrę Metropolitalną. 

Dzień 3. Quito

Dalsze zwiedzanie Quito - wjedziemy na Panecillo, czyli wulkaniczne wzgórze, położone na ponad 3 tysiącach n.p.m., z którego pięknie widać stolicę Ekwadoru. Dalej przejazd do Muzeum Równika, a nawet dwóch. Będzie okazja przekonać się, czy damy radę postawić jajko na sztorc oraz jak działa Siła Corliolisa. 

Dzień 4. Quito

Przejazd do Parku Narodowego Cotopaxi. Zobaczymy jeden z piękniejszych wulkanów świata - Cotopaxi (5897 m n.p.m.). Jego niezwykłość polega na tym, że wyłania się niespodziewanie ponad dość płaski teren. Poza tym jest miejscem występowania bogatej flory i fauny, w tym wilków, niedźwiedzi, dzikich koni czy pum. Tego dnia na obiad kucharz serwuje ceviche.

Dzień 5. Quito - Yacuma Lodge

Przejazd z Quito przez Papallacta do Tena w Amazonii, a następnie czółnem do przepięknie położonego ośrodka ekologicznego - Yacuma Lodge w Amazonii, gdzie wśród gór i zielenii spędzimy 4 noce. Z Papallacta już ostro w dół w okolice dopływu Amazonki - Rio Napo. 

Dni 5 - 8. Amazonia / Yacuma Lodge

Na miejscu wycieczki do Puszczy Amazońskiej (lokalny przewodnik indiański), sierocińca dzikich zwierząt, spotkanie z miejscowymi Indianami, wizyta w szkole, spotkanie z szamanem  (dla odważnych ayahuasca drink :)), łowienie piranii i inne atrakcje. 

Dzień 9. Yacuma Lodge - Quito 

Powrót do Quito z przystankiem przy gorących źródłach - Papalacta. Zatrzymamy się na kąpiel z cudownymi widokami w kierunku andyjskich szczytów. Wieczorem dla chętnych legendarny cuy, czyli pieczona w całości świnka morska.

Dzień 10. Quito - Guayaqil - Galapagos

Przelot na Wyspy Galapagos. Zakwaterowanie w hotelu. Wyspy Galapagos to prawdziwy raj, miejsce, w kórym zwierzęta nie boją się ludzi, dzięki czemu mamy możliwość niezwykłych spotkań z legwanami, uchatkami czy też głuptakami. Nic dzwinego, że nazywano te wsypy zaczarowanymi. 

Dzień 11. Galapagos

Wyspa Seymour - całodzienna wycieczka na niewielką, płaską wyspę, jednak kipiącą życiem. Seymour zamieszkiwana jest przez duże ilości ptaków, m.in. fregatę wielką, głuptaka niebieskookiego czy pelikana. Można natknąć się również na legwany morskie czy lwy morskie. 

Dzień 12. Galapagos

Całodzienna wycieczka, zwiedzanie kolonii lwów morskich i mew na Wyspie Floreana. Zapewne spotkamy również lokalną odmianę żółwia. Floreana była pierwszą wyspą zasiedloną na archipelagu Galapagos. Na wyspie żyje kilka gatunków ptaków zagrożonych wyginięciem. Będzie też okazja podziwiać na plaży piasek biały jak mleko oraz krater wulkaniczny. 

Dzień 13. Galapagos

Dzisiaj w planie dnia mamy zwiedzanie centrum edukacyjnego Parku Narodowego Galapagos, znajdującego się na liście UNESCO.

Dzień 14. Galapagos - Quito

Przelot do Quito, nocleg.

Dzień 15. Quito

Wizyta na słynnym targu Indian Otavalo, gdzie można kupić zarówno kolorowe ubrania, ale także hamaki! Zatrzymamy się także w jednej z hacjend. 

Dzień 16. Quito - Warszawa

Przelot do Polski przez Limę i Amsterdam.

Warunki

Cena zawiera

 • przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Quito - Warszawa;
 • przeloty wewnętrzne (na Galapagos);
 • przejazdy;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (Quito, Galapagos) oraz 3 noce w ecolodge w Amazonii na Galapagos – Yacuma, w pokojach 2 osobowych;
 • śniadania oraz obiady;
 • opiekę pilota;
 • usługi miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenie;
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • innych posiłków niż wymienione w programie oraz napojów do posiłków;
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie;
 • zwyczajowych napiwków (ok. 50 USD/os.);
 • wydatków osobistych;
 • opłat za pobyt w Parku Narodowym Galapagos (100 USD).

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W pierwszej części wyprawy znajdziemy się na samym równiku – w Ekwadorze, który słynie także z wielu wulkanów (będziemy w okolicy jednego z nich – Cotopaxi) ale najbardziej ekscytujące będą dni w dżungli amazońskiej, w położonym w otoczeniu pierwotnych lasów ośrodku, z dala od cywilizacji, a blisko przyrody – w Yacuma. Bedąc w Ekwadorze zapoznamy się również z ciekawą kulturą Indian Otavalo oraz kolonialną architekturą Quito.

Na Galapagos - wyspach zaczarowanych - będziemy mieli możliwość stanąć dosłownie twarzą w twarz z lwami morskim, głuptakami, fregatami, słoniowymi żółwiami. Współcześnie Galapagos pozostaje jedynym miejscem, w którym to człowiek jest gościem i tak jest traktowany przez tutejszą przyrodę.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl