Oferta - Zamki i pałace Doliny Loary

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Zamki i pałace Doliny Loary

Francja
Aktywne
Rowerowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wyjazd z Polski

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych.

Dzień 2. Wersalski „Pałac Słońca”

W drodze z Polski zatrzymamy się na zwiedzanie podparyskiego Wersalu. Po zakwaterowaniu w apartamentach zaplanowany jest wieczór integracyjny.

Dzień 3. Château de Chambord oraz Blois - wizytówki doliny Loary

Dzień rozpoczynamy od zwiedzania Château de Chambord, jednego z największych zamków w dolinie Loary. Następnie wzdłuż rzeki udamy się do miejscowości Blois, gdzie zwiedzimy zamek wkomponowany w miejską architekturę.
Dystans ok. 25 km, poziom łatwy.

Dzień 4. Festiwal ogrodów, Château de Chaumont oraz Amboise

Wycieczkę zaczynamy zwiedzaniem Château de Chaumont. Zamek ten stoi na stromej skarpie, kilkadziesiąt metrów powyżej Loary. W stajniach będziemy mieli okazję zobaczyć kolekcję powozów. Następnie udamy się na Międzynarodowy Festiwal Ogrodów w Chaumont-sur-Loire, będący istnym laboratorium współczesnego wzornictwa w branży ogrodnictwa i architektury krajobrazu na całym świecie. Wzdłuż Loary udamy się do miejscowości Amboise z zamkiem usytuowanym w samym jej centrum.
Dystans ok. 25 km, poziom łatwy.

Dzień 5. Zamek Dam oraz pałac Valençay

Zwiedzanie budowanego przez ponad 200 lat zamku w Valençay rozpoczniemy nasz kolejny dzień. Następnie wzdłuż rzeki Cher podążać będziemy do Chenonceaux - zamku-mostu otoczonego pięknymi ogrodami geometrycznymi, który spina przeciwległe brzegi rzeki. Pierwotnie był jedynie skromnym dworem z młynem wodnym, by po licznych przeróbkach i nadbudowaniu przylegającego doń mostu o piękną Grande Galerie, uzyskać jeden z najbardziej oryginalnych kształtów w regionie.
Dystans ok. 45 km, poziom łatwy.

Dzień 6. Oceanarium oraz park mini zamków

Dla urozmaicenia naszego wyjazdu odwiedzimy oceanarium Grand Aquarium de Touraine, będące największym tego typu obiektem we Francji. W późniejszych godzinach udamy się do parku Mini Châteaux, gdzie będziemy mogli obejrzeć m.in. 41 modeli zamków, ogrodów i innych atrakcji doliny Loary, które w poprzedzających dniach zobaczyliśmy na żywo.
Dystans ok. 25 km, poziom łatwy.

Dzień 7. Ogrody zamku Villandry oraz zamek na wodzie

Tego dnia odwiedzimy dwa położone w stosunkowo małej odległości od siebie zamki. Zaczynamy od Château de Villandry słynącego z najpiękniejszych ogrodów geometrycznych. Następnie udamy się do zbudowanego na wyspie otoczonej przez rzekę Indre, zamku w Azay-le-Rideau.
Dystans ok. 20 km, poziom łatwy.

Dzień 8. Zamki Brézé na skale oraz średniowieczny Samur

Nasz ostatni dzień rozpoczynamy wizytą w Brézé. Z daleka zamek przypomina przyjemną willę otoczoną barwnym ogrodem. Gdy podejdziemy pod drzwi stajemy nagle nad przepaścią wąskiej, głębokiej fosy, wykutej w skalnym podłożu. Górna część zamku wystająca ponad płaszczyznę terenu okazuje się być jedynie niewielką nadbudówką nad wielokondygnacyjnym systemem tajemniczych piwnic i korytarzy. W drugiej części dnia będziemy mieli okazję podziwiać oryginalny, smukły zamek w Samur zbudowany około X wieku. Ostatnią zaplanowaną atrakcją naszego wyjazdu będzie zwiedzanie Musée des Blindés – muzeum z największą na świecie kolekcją pojazdów opancerzonych.

Dzień 9. Podróż powrotna do Polski

Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski.

Dzień 10. Przyjazd do Polski

Powrót do Polski.

Warunki

Cena zawiera

  • 7 noclegów w pokojach 2 os., o standardzie 3*, ze wspólnym salonem i wyposażoną kuchnią;
  • przejazd busem;
  • transport rowerów na przyczepie rowerowej;
  • opiekę polskiego pilota;
  • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • wyżywienia (możliwość wykupienia pakietu śniadań w cenie 63 EUR/os.);
  • wstępów do obiektów (ok. 90-130 EUR).

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjazd wzdłuż Doliny Loary, krainę ponad trzystu, średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców. Część Doliny została wpisana na listę UNESCO. W czasie pobytu przemieszczamy się "na lekko", tylko z niezbędnymi rzeczami. Reszta ekwipunku zostaje w hotelu. Nasza baza znajduje się w pięknym, wiejskim hotelu, gdzie mamy dla siebie kilka domów z w pełni wyposażonymi kuchniami i salonami. Do dyspozycji uczestników jest również basen.

Kameralna grupa: max 14 osób

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl