Oferta - DROGA SAMURAJA klasyka Japonii

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

DROGA SAMURAJA klasyka Japonii

Japonia
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DROGA SAMURAJA

Dzień 1 dzień - Wylot z Polski
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

Dzień 2 dzień - Tokio
Przylot do Tokio. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorny spacer po dzielnicy rozrywek Kabukicho, znanej jako Dzielnica Czerwonych Latarni. Oprócz miejsc związanych z „rozrywką dla dorosłych”, mieści w sobie obecnie także dużą ilość sklepów, restauracji oraz klubów nocnych.

Dzień 3 dzień - Tokio
Wjedziemy na taras widokowy Tokyo Skytree – najwyższy punk widokowy w mieście. Przejazd do dzielnicy Asakusa i zwiedzanie słynnego kompleksu świątyń Senso-ji. Potem udamy się do tętniącej życiem dzielnicy wysokościowców Shinjuku, słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami architektury (m.in. słynny „kokon”).

Dzień 4 dzień - Tokio
Rano wizyta na Tsukiji Market (największy na świece hurtowy targ rybny). Potem udamy się do snobistycznej handlowej dzielnicy Ginza, gdzie oprócz luksusowych sklepów znajduje się wiele galerii sztuki, kawiarni i restauracji. Zobaczymy symbole Tokio: budynki domu towarowego Wako i teatru kabuki. Spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego (można zwiedzić wschodni ogród pałacowy ). Na koniec Shibuya – gwarna dzielnica popularna wśród młodych ludzi. Dla ciekawskich – Wzgórze Hoteli Miłości.

Dzień 5 dzień - Nikko
Całodzienna wycieczka do Nikko, gdzie w XVII wieku 15 tysięcy artystów i rzemieślników wzniosło w chińsko-japońskim stylu grobowce shogunów z rodu Tokugawa. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokio.

Dzień 6 dzień - FUJI
Przejazd do Hakone, skąd można podziwiać symbol Japonii – górę Fuji. Zobaczymy słynne źródła geotermalne (dla chętnych wizyta w tradycyjnej łaźni Onsen) i nowoczesną kolejką górską wjedziemy na szczyt wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na świętą górę. Będzie okazja by spróbować czarnych jajek, które zostały ugotowane w bulgocącym wulkanicznym błocie. Czeka nas też rejs statkiem po jeziorze leżącym u stóp Fuji. Powrót do Tokio.

Dzień 7 dzień - Kyoto
Przejazd do Kyoto. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie. Udamy się do znanych świątyń Higashi-Hongan-ji, Nishi-Hongan-ji, oraz budynku stacji kolejowej. Udami sie na spacer uliczkami Sannen-Zaka i Ninnen-Zaka, gdzie przeniesiemy się w czasie pośród pięknie odrestaurowanych tradycyjnych domów. Wieczorem spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających gejsz, oraz udział w ceremonii parzenia herbaty.

Dzień 8 dzień - Kyoto
Dalsze zwiedzanie miasta pełnego obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Odwiedzimy liczne świątynie i klimatyczne zakamarki starego miasta. Do przemieszczania się możemy wypożyczyć rowery, które pozwolą nam w spokojnym tempie i z bliska zwiedzać najbliższą okolice Kyoto.

Dzień 9 dzień - Nara
Przejazd do Nara. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16m posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu powrót do Kyoto.

Dzień 10 dzień - Osaka
Przejazd do Osaki, Zwiedzanie zamku Osaka-jo. Wyjedziemy na taras widokowy budynku Umeda Sky Building. Wieczorem dzielnica Namba - centrum handlu, rozrywki i życia nocnego.

Dzień 11 dzień - Hiroszima
Przejazd do Hiroszimy. Zwiedzanie Parku i Memoriału Ofiar Bomby Atomowej. Wieczorem spacer po mieście i próbowanie lokalnych przysmaków typu okomomiyaki.

Dzień 12 dzień - Miyajima
Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Zwiedzamy kompleks świątyń Itsukushima z pływającą Tori – bramą Japonii i jej najbardziej rozpoznawalnym symbolem (lista UNESCO).

Dzień 13 dzień - Tokio
Przejazd do Tokio. Czas na dalsze zwiedzanie, zakupy, dobre jedzenie i relaks.

Dzień 14 dzień - Wylot
Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

 

Warunki

Cena zawiera

  • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Tokio - Warszawa
  • bilet sieciowy na pociągi w Japonii (JRP)
  • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
  • opiekę pilota Kiribati Club
  • noclegi w hotelach w pokojach 2-osobowych z łazienkami

Cena nie zawiera

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za pozostałe środki transportu (taxi, metro itd.) - ok.  480 USD
  • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 30 USD
  • atrakcji dla chętnych

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Klasyka Japonii w jednej, ekscytującej podróży. Nowoczesne Tokio, zabytkowe Kioto, niezwykły zamek w Osace, przepyszna kuchnia i unikalna kultura.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl