Oferta - W kraju Szmaragdowego Buddy i Wokół świątyń Angkoru

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

W kraju Szmaragdowego Buddy i Wokół świątyń Angkoru

Tajlandia Kambodża
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam, świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy: Pałac Królewski i Wat Phra Keo - najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy oraz gdzie znajduje się piękna makieta świątyni Angkor Wat - wykonana z piaskowca w XIX wieku dla króla Syjamu; Wat Pho - z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy; Wat Arun - wzniesiony w oryginalnym stylu i zwieńczony wysoką wieżą. Czeka nas spacer przez Pole Królów (Sanam Luang) i przeprawa promem przez rzekę Menam (Chao Praya). Poznamy dzieje Bangkoku i panującej rodziny królewskiej.

Dzień 4 Kontynuujemy zwiedzanie Bangkoku. Wizyta w kompleksie pałacowym królów Tajlandii w Dusit. Zobaczymy tam: pałac Vimanmek - największą w świecie budowle z drewna tekowego; okazałą salę tronową Ananta Samakorn; liczne pawilony królewskie oraz tzw. Muzeum SUPPORT, gdzie zgromadzono ciekawe zbiory ludowego rzemiosła. Przejazd do Muzeum Narodowego, w którym poznamy historię Królestwa Tajlandii i ujrzymy unikalne zbiory sztuki. Po południu wizyta w świątyni Wat Saket na Złotej Górze - znakomitym punkcie widokowym. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5 Całodzienna wycieczka do miast Nakhon Pathom i Kanchanaburi. Najpierw zobaczymy świątynię Phra Pathom Chedi - najwyższą buddyjską budowlę świata o wys. 127 m. Potem odwiedzimy słynny most na rzece Kwai, wybudowany przez jeńców alianckich podczas II wojny światowej, wojenne Muzeum JEATH i cmentarz, gdzie spoczywają żołnierze wielu narodowości (Brytyjczycy, Holendrzy, Australijczycy, Amerykanie) - budowniczowie słynnej kolei birmańskiej. Powrót do Bangkoku i nocleg

Dzień 6 Wcześnie rano przejazd pociągiem do miasta Ajjutthaja (lista UNESCO) - najsłynniejszej z dawnych stolic Syjamu. Zwiedzanie najważniejszych świątyń królewskiego miasta: Wat Phra Si Sanphet - imponujący zespół świątynny; Wat Radżapurana - posiadający głęboką kryptę dostępną dla zwiedzających; Wat Mahathat - ze słynną rzeźbą głowy Buddy szczelnie oplecioną konarami drzewa. Odwiedzimy ponadto dawny pałac królewski Chan Kasem, Muzeum Narodowe, dawną zagrodę dla słoni królewskich i Złotą Górę, z której roztacza się panorama na okolicę. Nocleg.

Dzień 7 Przejazd z Ajjuthaja do Sukhotai - najstarszej stolicy Tajlandii (lista UNESCO). Po drodze obserwacja rolniczych krajobrazów Niziny Menamu. Spacer i nocleg.

Dzień 8 Wcześnie rano wycieczka w okolice miasta Si Satchanalai, leżącego na skraju Parku Narodowego o tej samej nazwie. Spacer po malowniczych wzgórzach i nabrzeżu rzeki Yom, gdzie we wsi Chalieng wznosi się imponująca świątynia Wat Phra Si Ratana Mathathat. Następnie zwiedzanie Parku Archeologicznego w Sukhotai: muzeum, pomnik króla Ramy Kamhenga, liczne świątynie z XIII i XIV w. - najciekawsze z nich to Wat Mahathat, Wat Si Chum oraz Wat Phra Phai Luang. Nocleg.

Dzień 9 Przejazd na górskie tereny Tajlandii do Chiang Mai - najpiękniejszego miasta na północy kraju. Wieczorny spacer po ciekawych dzielnicach bazarowo-rozrywkowych. Nocleg.

Dzień 10 Wycieczka w góry Tanen Tong Dan na najwyższy szczyt Tajlandii - Doi Inthanon (2. 595 m n.p.m.). W jego okolicy odwiedzimy wioski półkoczowniczych plemion, zobaczymy dziewicze lasy deszczowe i kilka pięknych wodospadów. Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 11-13 Wycieczka pod granicę birmańską na teren Parku Narodowego Huay Nam Dang, gdzie czeka nas wędrówka przez góry porośnięte zwrotnikową dżunglą, jazda na słoniach doliną rzeki Mae Tang i spływ po rzece tratwami bambusowymi. Noclegi we wioskach Karenów i Lahu - lokalnych plemion (sale wieloosobowe w domach na palach, wspólne węzły sanitarne). Ponadto odwiedzimy wioskę-skansen, gdzie można zobaczyć tzw. Długie Szyje - kobiety z plemienia Padaung z metalowymi obręczami na szyjach. Plemię to zamieszkuje pogranicze Birmy i Tajlandii. Powrót do Chiang Mai i nocleg.

Dzień 14 Chiang Mai słynie z pięknych świątyń buddyjskich, których w mieście jest ponad 300. Odwiedzimy najważniejsze z nich: Wat Chiang Man - najstarszą (XIII w.); Wat Pra Sing i Wat Chedi Luang, a także Muzeum Etnograficzne oraz Wat Pra That Doi Suthep - tętniące życiem sanktuarium pielgrzymkowe w górach nad miastem. Wieczorem wyjazd pociągiem do Bangkoku. Nocleg w pociągu (wagony 2 klasy lub sypialne).

Dzień 15 Rano przyjazd do Bangkoku i przejazd do hostelu. Ten dzień przeznaczymy na zakupy pamiątek i indywidualne spacery po mieście. Dla chętnych wizyta w tekowym domu Jima Thompsona - obecnie muzeum sztuki Azji południowo-wschodniej. Nocleg.

Dzień 16 Odpoczynek, indywidualne spacery po Bangkoku i zakupy. Dla chętnych spacer po ulicy Pat Pong, która od czasów drugiej wojny indochińskiej jest uważana za centrum przemysłu erotycznego w Tajlandii.

Dzień 17 Zwiedzanie Bangkoku. Spacer do świątyni Wat Saket na Złotej Górze. Następnie przejazd do świątyni Wat Traimit w chińskiej dzielnicy, gdzie znajduje się największy w świecie posąg Buddy z litego złota o wadze 5-ciu ton. Potem udamy się do centrum stolicy. Zobaczymy nowoczesną architekturę wzdłuż ulicy Silom oraz dawną europejską dzielnicę handlową Stary Farang - z budynkami w stylu kolonialnym (Komora Celna, gmach Kompanii Wschodnioazjatyckiej) i Katedrą Wniebowzięcia Matki Boskiej. Przejście ulicą Charoen Krung - ważną arterią z ekskluzywnymi sklepami i restauracjami. Powrót do dzielnicy Banglamphu i nocleg.

Dzień 18 Podróż pociągiem przez Nizinę Menamu do Aranyaprathet. Około południa przekroczenie granicy kambodżańskiej i przejazd autobusem do miasta Siem Riep - naszej bazy wypadowej na teren Angkoru. Nocleg.

Dzień 19-21 Zwiedzanie Angkoru. Dawna stolica Khmerów stanowi najrozleglejszy w świecie kompleks świątyń i pałaców królewskich. Odwiedzimy kilkanaście świątyń, a wśród nich najcenniejsze: Angkor Wat (XII w.) - z ogromnymi wieżami w kształcie pąków lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami; Bajon (XIII w.) - z wyrzeźbionymi ogromnymi twarzami królewskimi; Ta Prohm - porośniętą ogromnymi drzewami, których konary nadal oplatają wiele elementów kamiennych konstrukcji. Zobaczymy ponadto: monumentalne bramy miejskie; Taras Słoniowy i Taras Trędowatego Króla - rozległe budowle w centrum zespołu miejskiego Angkor Thom; baraje - wielkie zbiorniki wodne i wiele innych obiektów. W okolicy Angkoru odwiedzimy: Roluos - starszą stolicę imperium z IX w. (Hariharalaja); świątynię Banteai Srei - słynącą z pięknych płaskorzeźb; a także Muzeum Min. Czeka nas spacer przez dżunglę do wodospadów Kbal Spien i wyprawa łodzią do pływającej wioski na obrzeżach jeziora Tonle Sap. Oto lista innych najważniejszych świątyń, które odwiedzimy w rejonie Angkoru: Bapuon, Phimeanakas, Bakheng, Preah Khan, Banteai Kdei, Neak Pean, Ta Som, Ta Keo, Pre Rup, Banteai Samre, Bakong.

Dzień 22 Wcześnie rano przejazd nad jezioro Tonle Sap i podróż łodzią do miasta Battambang (ok. 4-5 godz.). Zobaczymy życie nad brzegami jeziora i rzeki Stung Sangker. Po południu spacer po słynącym z kolonialnej architektury Battambangu. Nocleg.

Dzień 23 Rano czeka nas niecodzienna atrakcja - przejazd bambusową koleją po okolicy Battambang. Po południu przejazd autobusem do Phnom Penh. Spacer po centrum stolicy, gdzie zobaczymy wzgórze Phnom - legendarną kolebkę miasta i położony u jego stóp zegar kwiatowy - ponadto architekturę kolonialną i liczne budynki w stylu khmerskim przy bulwarze Manivonga. Nocleg.

Dzień 24 Zwiedzanie stolicy: Stare Miasto, pałac królewski i Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowe. Odwiedzimy miejsca związane ze współczesną historią Kambodży: "Pola śmierci" i więzienie S-21, będące głównym symbolem martyrologii narodu w okresie rządów Pol Pota. Poznamy tło kambodżańskiej wojny domowej. Po południu przejażdżka łodzią do miejsca, gdzie rzeka Tonle Sap wpływa do Mekongu. Nocleg.

Dzień 25 Podróż przez porośnięte dżunglą Góry Słoniowe do miasta Sihanoukville nad Zatoką Syjamską. Po południu czeka nas kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim. Nocleg.

Dzień 26 Całodzienny relaks na piaszczystej plaży. Wypoczynek, pływanie i degustacja owoców morza. Wieczór spędzimy w turystycznej dzielnicy kurortu, pełnej barów i restauracji.

Dzień 27 Wycieczka do Parku Narodowego Ream leżącego na wybrzeżu. Popłyniemy łodziami przez dziewicze lasy namorzynowe. Będziemy obserwować dziką florę i faunę, wśród której dominują liczne gatunki ptaków. Na terenie Parku można również obserwować delfiny. Nocleg w Sihanoukville.

Dzień 28 Pożegnanie Kambodży. Rano podróż autobusem przez malownicze Góry Kardamonowe do miejscowości Krong Koh Kong (ok. 5 godzin). Przekroczenie granicy z Tajlandią i przejazd do Bangkoku. Nocleg.

Dzień 29-30 Bangkok - Plac Syjamski, dzielnica chińska i Wat Szmaragdowego Buddy. Ostatni dzień przeznaczymy na zakupy pamiątek - nie tylko na egzotycznych bazarach, ale także w nowoczesnych centrach handlowych. Czeka nas spacer po chińskiej dzielnicy oraz w rejonie Placu Syjamskiego. Wieczorem przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

Warunki

Dodatkowe informacje

Cena: 5. 850 zł + 810 USD

Świadczenia:

koszty złotówkowe - przelot Warszawa - Bangkok - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele - pokoje 2-3 os.); wszystkie wycieczki objęte programem; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje:

wizy do Kambodży (ok. 30 USD); wyżywienia (ok. 10-15 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 150 USD).


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

ATUTY WYJAZDU:

  • wyjątkowy program dla osób w każdym wieku, które lubią przygody i aktywny wypoczynek; program łączy piękne miejsca przyrodnicze oraz najważniejsze zabytki Tajlandii i Kambodży
  • rzetelne zwiedzenie Angkoru i okolic - 3 dni to minimum czasu, który należy na to przeznaczyć
  • podróż łodzią przez Tonle Sap - największe jezioro Azji południowo-wschodniej
  • 3-dniowa wycieczka w góry Tajlandii do wiosek plemion Lahu i Karenów, która obejmuje: wędrówkę przez dżunglę, jazdę na słoniach i rafting na bambusowych tratwach
  • wizyta u tzw. Długich Szyj - kobiet z plemienia Padaung zamieszkującego Tajlandię i Birmę
  • przejazd bambusową kolejką w mieście Battambang
  • w lipcu i sierpniu brak tłumów turystów na terenie Tajlandii i w świątyniach Angkoru.

Trasa: Bangkok - Kanchanaburi (most na rzece Kwai) - Nakhon Pathom - Ajjuthaja - Sukhotai - Si Satchanalai - Chiang Mai - PN Doi Inthanon - PN Huay Nam Dang - sanktuarium Doi Suthep - Bangkok - Aranyaprathet - Siem Riep - Angkor Wat i Angkor Thom - Roluos - Battambang - Phnom Penh - Sihanoukville (Morze Południowochińskie) - Park Narodowy Ream - Krong Koh Kong - Bangkok

Program stanowi połącznie wyjazdów: W kraju Szmaragdowego Buddy + Wokół świątyń Angkoru

AUTOR PROGRAMU: Jarosław Poniewiera

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl