Dzień 1. (środa)
Zbiórka wieczorem na dworcu kolejowym Warszawa Wschodnia. Dojazd PKP do Parczewa (ok. 2 h). Zakwaterowanie w agroturystyce w Parczewie. Kolacja. Po posiłku zapoznanie z historią regionu.
Dzień 2. (czwartek)
Śniadanie w agroturystyce, wycieczka rowerowa po Lasach Parczewskich – miejscu największej bitwy partyzanckiej II wojny światowej. Zwiedzanie pomników i cmentarzy partyzanckich. Lunch. Zakończenie wycieczki po południu w agroturystyce w Ludwinie, na obrzeżach Poleskiego Parku Narodowego. Kolacja w agroturystyce.
Dzień 3. (piątek)
Spływ kajakowy/wycieczka piesza/wycieczka mieszana kajakowo-piesza po Poleskim Parku Narodowym (zależne od warunków pogodowych). Przerwa na lunch. Poznawanie pomników przyrody i ścieżek przyrodniczych Poleskiego PN. Obserwacja unikatowych bagienno-leśnych ekosystemów, ptaków, płazów i gadów (m.in. spacer ścieżką dydaktyczną „Czahary” i „Perehod” - w zależności od pogody i kondycji uczestników). Wieczorem przejazd busem (ok. 2 h) do Zwierzyńca w Roztoczańskim Parku Narodowym. Zakwaterowanie w agroturystyce. Kolacja.
Dzień 4. (sobota)
Wycieczka piesza po Roztoczańskim Parku Narodowym. Zwiedzanie miasta-ogrodu Zwierzyńca, w tym browaru Zwierzyniec. Lekki trekking na Bukową Górę, czyli malowniczy punkt widokowy na Środkowe Roztocze, będący równocześnie pierwszym chronionym obiektem w Ordynacji Zamojskiej. Przerwa na kąpielisko Stawy Echo. Lunch. Nocleg i kolacja w Zwierzyńcu (w agroturystyce lub restauracji).
Dzień 5. (niedziela)
Po śniadaniu przejazd lokalną linią kolejową do wpisanego na Listę światowego dziedzictwa UNESCO Zamościa (ok. 30 min). Zwiedzanie miasta i okolic na rowerach. Zobaczymy m.in. Rynek Wielki, kamienice ormiańskie, ratusz, Akademię Zamojską, bramy i obwarowania miejskie. Dla chętnych wizyta na Giełdzie Kolekcjonerskiej. Lunch z degustacją lokalnych, wschodnich potraw. Powrót pociągiem do Warszawy. Przyjazd na dworzec kolejowy Warszawa Wschodnia ok. godziny 21:00
Realizacja programu uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej oraz zaleceń prawnych Rządu.
Nieprzebrane gęstwiny dzikich lasów, kilometry ścieżek rowerowych, meandrujące koryta rzek o krystalicznie czystej wodzie. Malutkie wsie między lasem a łąkami, drewniane domy pamiętające Polaków, Ukraińców, Żydów i Rusinów. Pachnące świeżo wyjęte z pieca , kulebiaki, cebularze, kartacze i słodkie miodowniki I na koniec , mieszkańcy, niezwykle gościnni i otwarci. Takie właśnie są Kresy Wschodnie.
Poznaj z nami ten, ciągle nieodkryty, niezwykle bogaty turystycznie region Polski!
Dlaczego warto wybrać wyprawę Aktywnie na Kresach?
• Aktywnie spędzisz czas w jednym z najdzikszych rejonów Polski
• Odwiedzisz Poleski Park Narodowy i Roztoczański Park Narodowy
• Weźmiesz udział w spływie kajakowym rzekami Bug i Wieprz
• Poznasz historię Kresów Wschodnich
• Zwiedzisz regionalny browar Zwierzyniec
• Spróbujesz regionalnych świeżo-uważonych piw
• Zobaczysz zwierzęta nie występujące nigdzie indziej na świecie!
• Zwiedzisz perfekcyjne renesansowe, wpisane na listę UNESCO miasto, Zamość
• spotkasz niezwykle otwartych i przyjaznych ludzi, kresowiaków
Dla kogo?
• dla tych co lubią wypoczywać aktywnie
• dla tych którzy kochają dziką przyrodę
• dla tych którzy nie lubią tłumu turystów
• dla tych którzy doceniają lokalność
• dla tych którzy są smakoszami
Prowadzenie Jacek Fabiś-historyk,etnograf, pilot wycieczek, instruktor rowerowy
Człowiek, który zostawił serce w górach. Z wykształcenia i zamiłowania historyk i etnograf. Obieżyświat, który od ponad 30 lat podróżuje po 5 kontynentach. Pierwsze grupy prowadził jeszcze w czasach studenckich. Zwiedził większość państw świata. W swoich podróżach wyznaje zasadę, im dalej od cywilizacji tym lepiej. Z jego anegdot i historii podróżniczych powstałaby nie jedna książka, do czego go serdecznie namawiamy....Z pasji do gór zostawił swój rodzinny Poznań i przeprowadził się w Zachodnie Sudety.
Dodaj komentarz