Oferta - PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

PRZEZ CZERWONY KONTYNENT Australia

24 dni 23890 zł
 • 19.01.2018 - 11.02.2018
  • 19.01.2018 - 11.02.201823890zł
  • 21.04.2018 - 14.05.201823890zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

PRZEZ CZERWONY KONTYNENT

 

1-2 dzień - Przelot na trasie Warszawa - Darwin
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

3 dzień - Darwin
Naszą australijską przygodę zaczynamy w tropikalnym Darwin, najbardziej na północ wysuniętym mieście Australii, które z trzech stron otoczone jest wodą. Darwin – stolica Terytorium Północnego, słynie m.in. z „salties“, czyli krokodyli słonowodnych, które żyją w otaczających miasto wodach. Tego dnia zobaczymy jeszcze port Fishermans Wharf i przespacerujemy się po głównym deptaku miasta.

4 dzień - Park Narodowy Litchfield i Kakadu
W Darwin odbieramy samochód i jedziemy do Parku Narodowego Litchfield, będącego miejscem weekendowych wypadów mieszkańców Darwin. Park słynie z gigantycznych termitier – kopców termitów o fantazyjnych kształtach, a także malowniczych wodospadów i jeziorek. W jednym z nich – Florence Falls lub Wangi Falls – będziemy mieli możliwość się wykąpać. Dalej ruszymy do Parku Narodowego Kakadu, który jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie ziemi Arnhema, czyli terytorium rdzennych mieszkańców Australii - Aborygenów. Po drodze zatrzymamy się, aby zobaczyć wspomniane „salties“ (krokodyle) w akcji. PodczaS wycieczki Jumping crocodiles (skaczące krokodyle) będziecie mogli podziwiać dzikie krokodyle z bliska (atrakcja dla chętnych. ok. 35 USD). Kolejne przystanki na naszej trasie to Ubir Rock, a także Nulangie słynące z liczących kilkaset lat malowideł naskalnych. Nocleg w samym sercu Parku Narodowego Kakadu.

5 dzień - YELLOW WATER BILLABONG - PARK NARODOWY KAKADU
O wschodzie słońca chętni wybiorą się na dwugodzinną wycieczkę po jeziorze Yellow Water Billabong (110 USD), gdzie będziemy mogli obserwować pobudkę niezliczonej ilości ptaków i zwierząt (głównie krokodyli) zamieszkujących te podmokłe tereny. Lokalny przewodnik (ranger) opowie nam o zwyczajach tutejszej fauny. Po niezwykłej, pełnej ptactwa i krokodyli wycieczce ruszymy w samo serce czerwonego kontynentu przemierzając deszczowe lasy, gigantyczne rozlewiska i suchą jak pieprz pustynię, w stronę Alice Springs.

6 dzień - ALICE SPRINGS - KINGS CANYON
Dalszy przejazd do miejscowości Alice Springs, zamieszkanej przez liczną społeczność Aborygenów. Po drodze zobaczymy słynne Diabelskie Marmury – Devils Marbles – zaprzeczające grawitacji granitowe skały, a w samym Alice Springs ANZAC Hill. Chętni mogą również odwiedzić Telegraph Station (ok. 8 USD). W mieście zrobimy ostatnie przed Adelaide zakupy w cywilizowanym markecie i udamy się do Kings Canyon Resort. Po drodze odwiedzimy jeszcze miejsce, w którym znajdują się liczne kratery po upadku meteorytów Henbury Craters, których wiek szacuje się na od kilkuset do kilku tysięcy lat. Wieczorem będziemy podziwiać zachód słońca z piękną panoramą płaskowyżu, której częścią jest Kings Canyon, lub spędzimy miło czas w lokalnej knajpce na kolacji przy dźwiękach muzyki na żywo.

7 dzień - ULURU (Ayers Rock)
Z samego rana udamy się na spacer wzdłuż krawędzi Kings Canyon. Kings Canyon to część Parku Narodowego Watarrka i ostoja dla ponad 600 gatunków rodzimych roślin i zwierząt. Czerwono-pomarańczowe skały i kopulaste formacje wynoszące się ponad kaniony o pionowych ścianach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz. Trekking w tej niezwykłej scenerii zajmie nam około 4 godzin. Po trekkingu ruszymy w stronę Uluru (Ayers Rock), która nie bez powodu jest największą atrakcją turystyczną Australii. Położony w samym sercu kontynentu monolit wypiętrza się na ponad 300m z bezkresnej, czerwonej równiny. Wieczorem obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca i będziemy mogli podziwiać, jak z każdą chwilą góra zmienia swój kolor.

8 dzień - ULURU (Ayers Rock)
O wschodzie słońca pojedziemy obejrzeć świętą górę Aborygenów z bliska, a chętni będą mogli obejść Uluru dookoła. Następnie wrócimy do centrum Yulary, aby przeczekać największy upał. Wieczorem udamy się na obserwację zachodu słońca nad inną formacją skalną - Kata Tjuta.

9 dzień - COOBER PEDY
Z samego rana wyruszymy w drogę do Coober Pedy. Czeka nas blisko 800 km pustyni z ledwie kilkoma zajazdami po drodze. W trakcie naszego przejazdu spotkamy road trains – wielkie, długie na blisko 50m, sunące z północy na południe ciężarówki. Przejedziemy też w sąsiedztwie jednej z największych farm bydła, której powierzchnia wynosi ponad 100 tys. km kwadratowych!
Coober Pedy jest światową stolicą opalu i jednym z najbardziej odizolowanych miast Australii. Ze względu na bardzo duże dobowe wahania temperatur (od +50 do -3 stopni Celsjusza) część ludzi mieszka pod ziemią w dawnych kopalniach. My również spać będziemy w podziemnym hotelu.

10 dzień - MOON PLAIN
Rano odwiedzimy kościół katolicki, a także serbską cerkiew prawosławną. Następnie wyruszymy zobaczyć równinę Moon Plain, gdzie kręcono takie filmy jak Prisilla Królowa Pustyni i Mad Max, a także zobaczymy tzw. „dog fence“ – ciągnący się przez wiele tysięcy kilometrów płot, który miał odizolować psy dingo od farm owiec na południu kraju. Później ruszamy w drogę do Adelaide. Po drodze zobaczymy kilka słonych jezior, z których największe to Lake Hart.

11 dzień - ADELAIDE
Z samego rana odwiedzimy targ Adelaide Central Market, a także kościół św. Franciszka Ksawerego i bibliotekę miejską. Następnie udamy się w kierunku południowych brzegów Australii.

12 dzień - GREAT OCEAN ROAD
Przejazd słynną Great Ocean Road, czyli drogą, która ciągnie się wzdłuż oceanu i zapewnia zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się przy nietypowych formacjach skalnych – ostańcach, które na skutek erozji wodnej i wiatrowej utworzyły bardzo malowniczy krajobraz. Zatrzymamy się przy Dwunastu Apostołach, a także Tower Bridge. Po drodze będziemy też robić postoje, aby wypatrywać żyjących w koronach drzew eukaliptusowych misiów koala.

13 dzień - MELBOURNE
Od rana będziemy zwiedzać jedno z najbardziej wyluzowanych miast świata - Melbourne. Po tym drugim co do wielkości mieście Australii będziemy poruszać się zabytkowym tramwajem. W trakcie całodniowego objazdu zobaczymy między innymi Queen Victoria Market, Federation Square i budynki wystawy światowej. Chętni mogą wjechać na Eureka Tower - najwyższy budynek w mieście, aby podziwiać panoramę (koszt ok. 15 USD). Wieczorem udamy się na spacer wąskimi uliczkami w dzielnicy, gdzie toczy się nocne życie miasta.

14 dzień - PARK NARODOWY WILSONS PROMONTORY - DOLINA YARRA
Wycieczka do Parku Narodowego Wilsons Promontory. Będziemy podziwiać różnorodne gatunki flory i fauny australijskiej, m.in. kangury, koala, wombaty, strusie emu, papugi. Być może uda nam się zobaczyć pingwiny. Po południu przejazd do doliny Yarra słynącej z najlepszych w tej okolicy win. Chętni mogą skorzystać z degustacji win w winnicach (koszt ok. 8 USD). Dalszy przejazd przez Alpine National Park w stronę Albury.

15 dzień - GÓRA KOŚCIUSZKI
Poranny przejazd do Parku Narodowego Kościuszki na przełęcz Charlotte Pass. Zdobędziemy Górę Kościuszki (2230 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Australii. Następnie przejazd do Canberry i zwiedzanie stolicy Australii: Stary i Nowy Parlament, łuk triumfalny (Pomnik Ofiar Wojen), dzielnica ambasad, spacer nad brzegiem jeziora Burley Griffin, wjazd na wzgórze Mt Black (punkt widokowy na miasto).

16 dzień - GÓRY BŁĘKITNE - SYDNEY
Wyjazd w Góry Błękitne. Zatrzymamy się na punkcie widokowym aby podziwiać wodospady Wentworth. Dalej pojedziemy do Echo Point i przespacerujemy się do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry. Zjedziemy kolejką szynową do doliny Jelemien, a następnie podniebnym tramwajem (kolejką linową) nad lasami deszczowymi do Kootomba. Chętni mogą udać się do Parku Safari Featherdale, gdzie mieszkają charakterystyczne zwierzaki Australii (koszt ok. 23 USD). Wieczorem zawitamy do Sydney. Spacer dzielnicą portową i kolacja w jednej z tysiąca pięknie umiejscowionych restauracji.

17 dzień - SYDNEY
Zwiedzanie Sydney spacerowym tempem i odpoczynek od samochodu :) Zobaczymy dzielnicę portową Darling Harbour (wizyta w Akwarium), Muzeum Australijskie, katedrę św. Marii, wjedziemy na wieżę widokową Sydney Tower, pospacerujemy po zabytkowej dzielnicy The Rocks (najstarsza ulica Macquaire’s Street), udamy się w rejs statkiem po zatoce Botany Bay do Manly (piękne plaże i historyczna zabudowa), przejdziemy przez dzielnicę portową Circular Quay i obejrzymy Królewskie Ogrody Botaniczne (podziwianie panoramy miasta z „fotela Mrs Macquaire”). Zobaczymy również dwie ikony miasta Sydney - gmach Opery oraz most Harbour Bridge.

18 dzień - TASMANIA: PORT ARTHUR
Rano przelot do Hobart na Tasmanii. Zaraz po przylocie udamy się w drogę do Porth Arthur - dawnej kolonii karnej, obecnie wpisanej na listę UNESCO. Po drodze chętni mogą odwiedzić sanktuarium diabła tasmańskiego - dowiemy się, jak sanktuarium chroni te zwierzaki i poznamy nietypowe zwyczaje życia tego endemicznego gatunku (wstęp ok. 30 USD). Po zwiedzeniu Port Arthur dalszy przejazd do Bicheno.

19 dzień - TASMANIA: ZATOKA WINEGLASS I HONEYMOON
Dzień zaczniemy długim spacerem po pięknej plaży Wineglass Bay, która ciągnie się przez blisko 3km i tworzy widok, przypominający dno kieliszka od wina. Zatrzymamy się jeszcze w przepięknej zatoczce Honeymoon Bay i udamy się w drogę do położonego na północy wyspy Launceston.

20 dzień - TASMANIA: PARK NARODOWY CRADLE MOUNTAIN
Całodniowa wyprawa do Parku Narodowego Cradle Mountain (1545 m. n. p.), gdzie m.in. przespacerujemy się wzdłuż brzegów jeziora Dove (3-godzinny spacer). W parku można spotkać wiele gatunków dziko żyjących zwierząt – np. wombata, a także małe kangury nazywane „wallabies“.

21 dzień - CAIRNS
Przelot do Cairns. Prosto z lotniska udamy się do Kurandy (możliwy przejazd kolejką linową ponad lasem deszczowym) a następnie do Daintree National Park gdzie wybierzemy się na krótki spacer po lesie deszczowym. W drodze powrotnej zwiedzimy centrum Cairns i będziemy mieć czas na zakup pamiątek dla przyjaciół. (UWAGA: program dnia zależy od rozkładu lotów - Kurandę możemy odwiedzić 22 dnia wyprawy po powrocie z rafy koralowej lub przed wylotem do Polski).

22 dzień - WIELKA RAFA KORALOWA
Fakultatywna wycieczka katamaranem lub inną łodzią na Wielką Rafę Koralową (koszt od 90 do 300 USD). Jest to jeden z najwspanialszych naturalnych cudów świata. Będziemy mieli możliwość rejsu przeszkloną łodzią, nurkowania, snorkelingu oraz wypoczynku na plaży. Będziemy mogli spotkać niezliczone formacje korali, rybek a być może spotkamy nawet żółwie morskie. Pozostali wypoczywają w tym czasie na plaży w Cairns.

23-24 dzień - Powrót
Wylot z Cairns i przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

 

Warunki

Składowe ceny

19.01.2018 - 11.02.2018: 11990 PLN + 3300 USD
21.04.2018 - 14.05.2018: 11990 PLN + 3300 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie : Warszawa – Darwin, Cairns – Warszawa, Sydney – Hobart,  Hobart – Cairns,
 • 21 noclegów wg programu w pokojach 2-os. z łazienkami (w Uluru camping!)
 • wynajęcie samochodu na całej trasie poza Sydney
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • koszty paliwa
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, środki transportu nie wymienione w świadczeniach - ok. 190 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie: ok. 25-30 USD
 • wycieczki na rafę od ok. 90 USD i innych atrakcji dla chętnych

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie w motelach i hotelach w pokojach 2 os. z łazienkami. 

Wyżywienie
Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami.

Transport
Na całej trasie jeździmy wynajętym samochodem - minibusem 6-8-osobowym, a pilot wyprawy jest kierowcą. Daje nam to pełną swobodę i niezależność. Do przejechania mamy znaczne odległości, więc trzeba liczyć się z tym, że wiele godzin spędzimy w samochodzie. W miastach jeździmy naszym samochodem lub miejskimi środkami transportu. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny. Główny bagaż zostaje w hotelu.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Roadtrip po surowym Czerwonym Kontynencie - Australii! Doświadczymy pełnej gamy klimatycznej Australii przemierzając ją z północy na południe, objeżdżając Tasmanię, i na koniec udając się na Wielką Rafę Koralową.

Tropikalne Darwin zauroczy Was bujną roślinnością, pustynne rejony Alice Springs przeniosą Was do scenerii rodem z Mad Maxa, a dzięki Sydney i Melbourne poznacie co to australijski luz.

W programie:

ULURU (AYERS ROCK) - święta góra Aborygenów

GREAT OCEAN ROAD - przejazd najbardziej malowniczą drogą Australii

12 APOSTOŁÓW - niesamowite formacje skalne

TASMANIA - objazd wyspy

GÓRA KOŚCIUSZKI - wejście na najwyższy szczyt Australii

WIELKA RAFA KORALOWA - rejs na jeden z cudów natury

SYDNEY - najbardziej wyluzowane miasto świata

GÓRY BŁĘKITNE - malownicze pasmo górskie

DARWIN - port rybacki i krokodyle

PARK NARODOWY KAKADU - tropikalne klimaty

PARK NARODOWY LITCHFIELD - gigantyczne kopce termitów

KINGS CANYON - majestatyczny czerwony kanion

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl