Oferta - MAGIA KRAJOBRAZU Parki Narodowe USA

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

MAGIA KRAJOBRAZU Parki Narodowe USA

19 dni 13573 zł
 • 15.05.2018 - 02.06.2018
  • 15.05.2018 - 02.06.201813573zł
  • 05.06.2018 - 23.06.201813573zł
  • 24.07.2018 - 11.08.201815434zł
  • 11.09.2018 - 29.09.201813573zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień - Przelot do Las Vegas

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Las Vegas. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorem odpoczynek, lub spacer po rozrywkowym Las Vegas i zabawa w znanych kasynach.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - Dolina Śmierci - Las Vegas

Przejazd przez Park Narodowy Doliny Śmierci. Podziwiamy piękne krajobrazy pustyni, jakby przeniesione z innej planety. Zatrzymamy się w najciekawszych punktach parku narodowego takich jak Zabriskie Point czy Badwater Basin. Powrót na nocleg do Las Vegas.

3 dzień - Tama Hoovera - Route 66

Rano odpoczynek lub zakupy w Las Vegas. Następnie przejazd do Williams - miasteczka na słynnej Route 66. Po drodze odwiedzimy wielką Tamę Hoovera.

4 dzień - Wielki Kanion Kolorado

Odwiedzamy punkty widokowe Wielkiego Kanionu. Krótki trekking szlakiem wzdłuż krawędzi. Chętni mogą polecieć helikopterem nad kanionem (ok. 200 USD/os). Przejazd do Page.

5 dzień - Kanion Antylopy - Monument Valley

Rano odwiedzimy położony na pustyni na obszarze należącym do Indian Navajo niesamowity Kanion Antylopy. Został wyrzeźbiony w piaskowcu przez powodzie błyskawiczne - stąd jego fascynujący kształt, niczym korkociąg. Następnie przejedziemy przez znaną z westernów Monument Valley (Dolinę Pomników), gdzie zobaczymy jedne z najsłynniejszych formacji skalnych w USA.

6 dzień - Arches - Canyonlands

Zwiedzamy Park Narodowy Łuków Skalnych (Arches Park). Tutaj możliwy trekking, np. do słynnego Delicate Arch (2 godz.) lub do Lanscape Arch (1,5 godz.). Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Canyonlands - jeszcze jedno spojrzenie na przepastne kaniony rzeki Colorado.

7 dzień - Capitol Reef - Kanion Bryce

Przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef do Parku Narodowego Kanionu Bryce. Tutaj czas na spacer na szlakach bajecznie kolorowego, pełnego niesamowitych formacji skalnych kanionu.

8 dzień - Zion

Jedziemy do Parku Narodowego Zion, gdzie udamy sie na trekking jednym ze szlaków (wybranym przez uczestników - do wyboru mamy zarówno bardzo łatwe 1 godzinne spacery jak i trudniejsze podejścia kilkugodzinne). Następnie przejazd do Salt Lake City.

9 dzień - Salt Lake City - Jackson

Salt Lake City to światowa stolica Mormonów. W Centrum Religijnym Mormonów, składającym się ze świątyni i muzeum historycznego, dowiecie się wszystkiego o początkach miasta a także o samych Mormonach. Później przejazd w kierunku klimatycznego miasteczka Jackson.

10 dzień - Grand Teton - Yellowstone

Przejazd przez Park Narodowy Grand Teton. Droga przez park prowadzi długą doliną pełną rogacizny (jelenie, łosie). Po drodze przepiękne widoki na potężne szczyty Teton. Dalej przejazd przez Park Narodowy Yellowstone, gdzie zatrzymamy się w najciekawszych miejscach i zobaczymy m.in słynny gejzer Old Faithfull. Nocleg w okolicach Yellowstone.

11 dzień - Yellowstone

Nadal zwiedzamy Park Narodowy Yellowstone – kanion i wodospady rzeki Yellowstone, Mammoth Hot Springs i oczywiście przebijając się przez stada bizonów wypatrujemy niedźwiedzi. Wyjeżdżamy w kierunku Idaho Falls.

12 dzień - Reno

Przejazd przez pustynne regiony stanów Utah i Nevada. Po drodze widok na Góry Pustynne. Przyjazd do Reno - drugiego co do wielkości po Las Vegas ośrodka hazardu w stanie Nevada.

13 dzień - Yosemite

Przejazd przez Park Narodowy Yosemite - oglądamy dolinę Yosemite, słynne skały Half Dome i El Capitan oraz podziwiamy malownicze wodospady Bridalveil i Yosemite.

14 dzień - San Francisco

Przejazd do San Francisco i zwiedzanie miasta. Między innymi pospacerujemy po dzielnicy portowej Fisherman's Wharf, oraz słynny most Golden Gate. Chętni moga udać się na przejażdżkę Cable Car (rodzajem tramwaju linowego), którego trasa wiedzie przez jedno ze wzgórz San Francisco. Po południu przejazd do Monterey.

15 dzień - Monterey - Kalifornijska Jedynka

Miasteczko Monterey znane jest z możliwości obserwacji wielorybów przez cały rok. Rano chętni będą mogli popłynąć w rejs połączony z podglądaniem wielorybów (dla chętnych, koszt ok. 45 USD). Pozostali odpoczywają w porcie lub na plaży. Później przejazd najbardziej malowniczą drogą Stanów Zjednoczonych, tzw. "Jedynką" na południe. Po drodze zobaczymy m.in. kolonię lwów morskich. Następnie przejazd w okolice Parku Narodowego Sequoia.

16 dzień - Sekwoje - Los Angeles

Widokową drogą udamy się do Parku Narodowego Sekwoi, gdzie będziemy podziwiać te olbrzymie drzewa. Niektóre z nich liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Zobaczymy m.in. drzewo Generała Shermana - największą sekwoję na świecie. Następnie przejazd na plażę w okolicach Los Angeles.

17 dzień - Kalifornijska plaża

Dzień na zasłużony odpoczynek i relaks na kalifornijskiej plaży.

18 dzień - Los Angeles

Przejazd do Los Angeles i spacer Aleją Gwiazd w Hollywood. Wylot do Europy.

19 dzień - Przylot

Wspólny powrót do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i pozostałymi uczestnikami podróży. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Składowe ceny

15.05.2018 - 02.06.2018: 8200 PLN + 1490 USD
05.06.2018 - 23.06.2018: 8200 PLN + 1490 USD
24.07.2018 - 11.08.2018: 9700 PLN + 1590 USD
11.09.2018 - 29.09.2018: 8200 PLN + 1490 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Los Angeles - Warszawa,
 • wynajęcie samochodu na całej trasie,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN,
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • 17 noclegów w motelach - pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • koszty paliwa.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie - ok. 150 USD,
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 30-45 USD,
 • atrakcji dla chętnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie
Pokoje dwuosobowe z łazienkami.

Transport
Wynajęty samochód 7 os. przy grupie 5 osób, lub minibus 15 osobowy przy grupie 7-8 os.

Wyżywienie
Śniadania czasem wliczone w cenę noclegu. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę.

Wielkość grup
5-8 osób plus pilot w jednym aucie.

Poziom trudności
Wystarczy przeciętna sprawność fizyczna. O intensywności trekkingów decydują uczestnicy


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Niewiele jest  miejsc na Ziemi tak bardzo zróżnicowanych jak Stany Zjednoczone. Do największych atutów USA należy zaliczyć liczne parki narodowe, w których natura w pełni ujawniła swój artystyczny talent. Podczas tej wyprawy będziesz miał możliwość zobaczenia wszystkich najciekawszych krajobrazów Stanów Zjednoczonych, takich jak monumentalne szczyty Yosemite, niesamowite, czerwone skały kanionu Bryce, księżycowe przestrzenie Doliny Śmierci, las olbrzymich sekwoi oraz obowiązkowo malowniczy Wielki Kanion. Dodatkowo program wyprawy zawiera również jedne z najbardziej znanych amerykańskich metropolii - Los Angeles, Las Vegas i San Francisco.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl