Oferta - RUMUNIA 2x4 – Warownie Siedmiogrodu

tel: 
534 636 131
email: 

RUMUNIA 2x4 – Warownie Siedmiogrodu

Rumunia
Off-road
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Sobota – indywidualny dojazd do miejsca spotkania – pensjonatu w pobliżu miejscowości Oradea. Nocleg w pensjonacie lub namiotach. Kolacja integracyjna z tradycyjnymi, lokalnymi przysmakami i degustacją palinki. 

 

Dzień 1.

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie jaskiń. Jako pierwsza Peștera Meziad – najdłuższa jaskinia w Rumunii (4 750 m długości, kilka poziomów korytarzy). Po obiedzie pojedziemy do Peștera Ursilor uważanej za najpiękniejszą rumuńską jaskinię i znaczącą atrakcję turystyczną w regionie i kraju. Zachwyca swoimi licznymi stalaktytami i stalagmitami. Jaskinia składa się z dwóch poziomów, my zwiedzimy górny, ponieważ dolny pozostaje pod ochroną jako ścisły rezerwat. Następnie przejazd do miejscowości Deva, gdzie zwiedzimy ruiny warowni, a następnie udamy się na biwak.
Trasa: ok. 185 km.

Dzień 2.

Po śniadaniu krótki przejazd do Hunedoary i zwiedzanie Castelul Corvinilor – średniowiecznego zamku pełnego legend i historii. Następnie przejazd do Sibiu, gdzie czeka nas zwiedzanie muzeum tradycyjnej kultury ludowej oraz wyjątkowa starówka Hermannstadt z trzema placami okalanymi saksońskimi domami z "wolimi oczami" na dachach. Przejdziemy przez żelazny Most Kłamców, o ile zgodnie z legendą nie runie, do XVI-wiecznego ratusza i kościoła Jezuitów. Wieczorem kierując się w stronę gór Fagarasan dojedziemy na obozowisko nad rzeką.
Trasa: ok. 190 km.
 

Dzień 3

Niesamowite rumuńskie Karpaty. Tego dnia wjedziemy najbardziej krętą i widokową trasą Transfagarasan na przełęcz nad jeziorem Balea 2042 m n.p.m. (jedna z najpiękniejszych tras samochodowych wg. programu Top Gear). Po krótkim odpoczynku na przełęczy zjedziemy na południową stronę gór Fagarskich, do zapory na sztucznym jeziorze Vidraru. Następnie udamy się do prawdziwego zamku Drakuli - Catatea Poienari, zbudowanego przez Vlada Palownika. Zwiedzanie ruin to spore wyzwanie, ponieważ jedyna droga prowadząca do warowni to ścieżka z 1480 schodami... Z tymi, którym uda się zejść pojedziemy do Curtea De Arges, gdzie po zwiedzaniu Monastyru udamy się na nocleg w pensjonacie.
Trasa: 175 km.

Dzień 4.

Bine ați venit la București. Tego dnia zaraz po śniadaniu ruszamy do stolicy. Do pokonania mamy 155 km, więc dojedziemy do celu około południa. Przejedziemy przez centrum trasą wycieczkową, podziwiając wspaniałą architekturę miasta zwanego małym Paryżem. Kolejnym przystankiem będzie Pałac Parlamentu Palatul Parlamentului  – jeden z największych budynków na świecie – niechlubny owoc megalomanii Nicolae Ceaușescu. Po zwiedzaniu przemaszerujemy Bulwarem Unirii do ścisłego, starego centrum miasta. Tu przekonamy się jak wygląda Bukareszt nocą. Setki knajpek, barów i ogródków piwnych zawsze są pełne ludzi z całego świata. Późnym wieczorem przejazd na nocleg.
Trasa: ok. 190 km.
 

Dzień 5.

Plan na dziś - 3 zamki Siedmiogrodu. Zaraz po śniadaniu ruszamy do Sinaii – gdzie w Castelul Peleş, dawnej letniej rezydecji królów Rumunii, będziemy podziwiać liczne kolekcje broni i zbroi, szkła, sreber, zegarów i witraży. Następnie pojedziemy do Branu, gdzie zwiedzimy zamek Draculi – ten znany z filmowej adaptacji legendy o hrabim wampirów. Nie będziemy tracić czasu na dalekie przejazdy. Zaledwie kilkanaście kilometrów od Branu znajdziemy chłopski zamek Rasnov, który nie pełnił na co dzień funkcji mieszkalnych, ale służył lokalnej społeczności wiejskiej, która go budowała i utrzymywała jako schronienie w razie niebezpieczeństwa. Po zwiedzaniu przejazd w stronę Poiana Brasov na nocleg w namiotach.
Trasa: ok. 130 km.

Dzień 6.

Po śniadaniu zwiedzamy Brasov – ważne rumuńskie miasto założone przez Krzyżaków, podbite przez Węgrów, w latach 50-tych nazywane Miastem Stalina, a będące najbardziej na wschód wysuniętym miastem Siedmiogrodu. Piękna starówka z XV-wiecznym ratuszem, Czarną Katedrą i Białą Basztą zachwyci wszystkich. Po południu skierujemy się na północ, gdzie dojedziemy do ruin warowni Rupea i obronnego monastyru w Viscri. Nocleg w namiotach.
Trasa: ok. 150 km.
 

Dzień 7.

Ostatni dzień zwiedzania i naszym zdaniem najpiękniejsze maisto Siedmogrodu – Sighisoara. Jest to jeden z najlepiej zachowanych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie Środkowo-Wschodniej, który zachwyca kolorowymi uliczkami, licznymi murami obronnymi, bramami i wieżą zegarową. Przejdziemy się drewnianymi schodami, którymi codziennie żacy chodzili do szkoły (jak to zwykle bywa mieli pod górkę - i to niezłą...). W najwyższym miejscu, tuż obok starej szkoły znajduje się gotycki kościół ewangelicki i zabytkowy cmentarz. Noc spędzimy na campingu Shighisoara. Na miejscu będzie możliwość wynajmu domków campingowych, pokojów hotelowych lub rozbicia namiotów. Wieczorem wspólna kolacja, podsumowanie wyjazdu i zakończenie wyprawy.

Dzień 8.

Po śniadaniu samodzielny powrót do Polski.

Warunki

Cena zawiera

Co zapewniamy w ramach wyjazdu?

  • Opiekę organizatora znającego realia Rumunii;
  • wydrukowane materiały nawigacyjne i opisy atrakcji;
  • przygotowane i zaplanowane trasy;
  • imprezę powitalną z regionalnymi potrawami;
  • imprezę pożegnalną na zakończenie wyjazdu;
  • ubezpieczenie;
  • koszulki t-shirt dla każdego członka zespołu;
  • naklejki na samochód i dyplomy pamiątkowe;
  • pomoc w sytuacjach awaryjnych;
  • świetną zabawę w pięknych rejonach Rumunii.

Cena zawiera składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

Cena nie zawiera

  • noclegów (ok. 300 LEI/os. za cały wyjazd);
  • kosztów paliwa;
  • biletów wstępu;
  • wyżywienia.

Dodatkowe informacje

KOSZTY UCZESTNICTWA

* Własnym samochodem

Załoga 2 osobowa – 1250 PLN;
Dodatkowa osoba powyżej 15 lat – 120 PLN.

 

* Samochodem organizatora

1 osoba – 1450 PLN

  • Wpisowe nie obejmuje kosztów noclegu (około 300 LEI na osobę na cały wyjazd) oraz kosztów paliwa, biletów wstępu i wyżywienia.
  • Rumunia jest w EU, ale nie w strefie Schengen, do wjazdu niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty - dotyczy to również dzieci!
  • Koszty jedzenia i paliwa są bardzo zbliżone jak w Polsce.
  • Gaz LPG jest powszechnie stosowany i nie ma problemu z tankowaniem.
  • Pomimo letniej pory, pogoda może być bardzo zmienna - spodziewaj się nawet porannych przymrozków w górach.
  • W Rumunii obowiązuje opłata drogowa ROVIGNETTE - koszt około 7 EUR za 30 dni, dostępna na stacjach benzynowych.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje