Oferta - GORĄCA KRAINA LODU Islandia i Wyspy Owcze

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

GORĄCA KRAINA LODU Islandia i Wyspy Owcze

15 dni 9803 zł
  • 30.06.2018 - 14.07.2018
    • 30.06.2018 - 14.07.20189803zł
    • 18.08.2018 - 01.09.20189803zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

GORĄCA KRAINA LODU Islandia i Wyspy Owcze

 

1 dzień - przejazd do Hirtshals
Wcześnie rano wyjazd z Poznania. Przejazd do Hirtshals w Danii, skąd wypływamy promem na Wyspy Owcze.

2 dzień - Rejs przez Morze Północne
Dzień na morzu, przypływamy na Wyspy Owcze.

3 dzień - stolica TORSHAVN i okoliczne wioski
Wyspy Owcze - zwiedzanie największego miasta archipelagu, Torshavn, przejazd do Kirkjubøur - spacer. Pojeździmy również po okolicznych wioskach położonych na stromych stokach wyspy, gdzie oczywiście pasą się owce i skąd rozpościerają się najpiękniejsze widoki.

4 dzień - Vestmana - rejs, obserwacja ptaków oraz szlak do Gasadalur
Jeździmy po wyspach. Wycieczka do Vestmanna, miejscowości położonej na północy wyspy Streymoy. Stamtąd możemy popłynąć w rejs statkiem, aby obserwować ptaki zamieszkujące okoliczne klify. Pojedziemy na wyspę Vagar; tam powędrujemy starym pieszym szlakiem do Gasadalur, który dawniej był jedyną drogą łączącą miasteczko z resztą mieszkańców archipelagu.

5 dzień - laguna w Saksun i port w Gjogv
Tego dnia pojedziemy na wyspę Eysturoy. Znajduje się na niej Slættaratindur - najwyższy szczyt archipelagu (882 m n.p.m.). Odwiedzimy naturalny port w Gjogv. Po drodze odwiedzimy schowaną pomiędzy klifami plażę w majestatycznym Saksun. W godzinach wieczornych odpływamy promem na Islandię.

6 dzień - ISLANDIA - wodospad Hengifoss i port w Hofn
W godzinach porannych docieramy promem do Seysisfjördur, skąd pojedziemy zobaczyć pięknie położony wodospad Hengifoss. Następnie przejedziemy do Hofn - spacer po miasteczku i porcie rybackim.

7 dzień - Góry lodowe w lagunach, trekking do wodospadu
Zwiedzanie pięknej lodowej laguny Jokulsarlon, po której pływają majestatyczne góry lodowe. Chętni mogą udać się na trekking po lodowcu. Spacer do wodospadu Svartifoss, znanego z otaczających go sześciobocznych ciemnych kolumn powstałych z lawy. Następnie przejedziemy przez olbrzymie pola lawy do Vik - najbardziej wysuniętej na południe wioski na Islandii.

8 dzień - Czarne plaże, maskonury, gejzer i malownicze wodospady
Zwiedzanie czarnych plaż oraz klifów w okolicy Vik. To idealne miejsce do obserwacji ptaków, w tym typowych dla tego regionu maskonurów. Zachwycimy się przepięknymi wodospadami: Skogafoss (spadającego z klifów, które były niegdyś wybrzeżem) i Gullfoss (co znaczy "Złote wodospady"). Następnie wyruszymy do Geysir - największego gejzeru na Islandii. To właśnie od jego nazwy pochodzi miano nadane tego typu źródłom geotermalnym na całym świecie.

9 dzień - THINGVELLIR - REYKJAVIK - Błękitna laguna
Odwiedzimy Park Narodowy Thingvellir nad jeziorem powstałym w miejscu połączenia dwóch płyt tektonicznych, i jednocześnie miejsca zebrań pierwszego parlamentu Islandii. Reykjavik - zwiedzanie miasta. Dla chętnych wycieczka i kąpiel w Błękitnej Lagunie - słynnym islandzkim kąpielisku geotermalnym.

10 dzień - Foki, ptaki na klifach i miasto AKUREYRI
Udamy się nad Zatokę Niedźwiedzi, gdzie wylegują się foki oraz podjedziemy zobaczyć słynną skałę Hvitserkur. Przejedziemy przez niesamowite góry do Akureyri - drugiej co do wielkości miejscowości Islandii.

11 dzień - jezioro MYVATN - HUSAVIK i wieloryby
Przejazd nad jezioro Myvatn. Po drodze zobaczymy jeden z najbardziej malowniczych wodospadów Islandii - Godafoss. Zatrzymamy się w uroczym miasteczku Husavik; chętni mogą się udać na rejs w celu obserwacji wielorybów. Zwiedzanie okolic jeziora Myvatn - krajobraz pełen gejzerów, kraterów i gorących źródeł oraz kąpielisko termalne z sauną parową i pięknym widokiem na jezioro.

12 dzień - pola termalne, labirynt w lawie, bulgocące solfatary i wodospad DETTIFOSS
Spacer po Labiryntach Dimmuborgir - niezwykłych korytarzach w lawie. Następnie udamy się na pola termalne Krafla. Przejdziemy po malowniczych polach lawy do nieczynnej elektrowni geotermalnej. Solfatary i fumarole Hverarönd. Przejazd do Parku Narodowego Jokulsargljufur, zwanego "Wielkim Kanionem Islandii", gdzie zobaczymy jeden z najpotężniejszych wodospadów Europy - wodospad Dettifoss.

13 dzień - Rejs powrotny
Ruszamy promem w drogę powrotną.

14 dzień - TORSHAVN i morskie opowieści
Dwugodzinny postój w Tórshavn - Wyspy Owcze. Dzień na morzu.

15 dzień - DANIA - powrót do Polski
Przypływamy do Danii. Powrót do Polski. Wyprawa kończy się w Poznaniu, gdzie żegnamy się z pilotem i z grupą.

 

Warunki

Składowe ceny

30.06.2018 - 14.07.2018: 7490 PLN + 550 EUR
18.08.2018 - 01.09.2018: 7490 PLN + 550 EUR

Cena zawiera

CENA OBEJMUJE:

transport komfortowym minibusem
paliwo oraz opłaty drogowe
bilety promowe na trasie Hirtshals-Torshavn-Seysisfjördur-Hirtshals (zakwaterowanie w kabinach 4 os.)
zakwaterowanie w domkach kempingowych
ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
opiekę polskiego pilotaCena nie zawiera

CENA NIE OBEJMUJE:
wyżywienia
atrakcji dla chętnych

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Transport

Jedziemy komfortowym minibusem osobowym. Samochód jest klimatyzowany i posiada odtwarzacz CD/DVD/mp3 oraz dużą przestrzeń bagażową.  

Przeprawa promowa

Promem wypływamy z Danii (Hirtshals). Wysiadamy na Wyspach Owczych. Po dwóch dniach ten sam statek przybija ponownie do Wysp Owczych i zabiera nas w dalszą drogę w kierunku Islandii. Prom jest bogato wyposażony, posiada m.in. restauracje, bar nocny, sklepy, basen. 
 
Drogę powrotną pokonujemy tym samym statkiem już bez wysiadania na Wyspach Owczych. W cenie biletu mamy zapewnione miejsca w kabinach 4 os. wyposażonych w łazienki.

Zakwaterowanie

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kempingach i nocujemy w domkach drewnianych w pokojach 2 lub 4-os. 
We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.
Nocujemy na kempingach, gdzie są sanitariaty, kuchnia, sklepy.
Na promie nocleg w kabinach 4-osobowych z łazienkami.

Wyżywienie

Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), czajnikiem elektrycznym, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody sugerujemy zabrać własne talerze, kubki oraz sztućce. 

Chleb, masło i inne indywidualne potrzeby np. jogurt itd. kupujemy na miejscu w supermarkecie (prawie codziennie jest taka możliwość).  W supermarkecie można kupować gotowe obiady do odgrzania. Na kempingowej kuchni można wszystko wygodnie przygotować.

Można stołować się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 120 zł./os.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Niepowtarzalny wulkaniczny krajobraz Islandii w kameralnym wydaniu. Podczas tej wyprawy objedziesz całą wyspę lodu i ognia, zobaczysz jej najpiękniejsze wodospady, przejdziesz się czarną plażą, będziesz podziwiać góry lodowe na lagunie Jokulsarlon i wykąpiesz się w niejednych źródłach termalnych. W drodze czeka Cię 3 dniowy postój na klimatycznych Wyspach Owczych, które zamieszkuje więcej owiec niż ludzi.

W programie:

WYSPY OWCZE - 3-dniowy objazd

LODOWA LAGUNA JOKULSARLON

GEYSIR - najsłynniejszy gejzer świata

DIMMUBOGIR - labirynt lawy

KRAFLA - pola termalne

HUSAVIK - możliwość obserwacji wielorybów

HENGIFOSS, SKOGAFOSS, GULLFOSS, GODAFOSS, DETTIFOSS - najpiękniejsze wodospady Islandii


Wycieczka odbywa się w małej grupie, 5-7 osób, wygodnym minibusem, co pozwala nam na elastyczne zarządzanie czasem i planem dnia.

 

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl