Aktualności - Ruszamy na wschód - odkryj uroki zachwycającej Moskwy!

Ruszamy na wschód - odkryj uroki zachwycającej Moskwy!

09.08.2018
Artykuły

Porywająca architektura, ciekawa kultura i pyszna kuchnia – to wszystko ma nam do zaoferowania stolica Rosji. Moskwa to doskonałe miejsce na weekendowy lub kilkudniowy wypad. Z racji szerokiej i różnorodnej oferty kulturalnej miasta, każdy wybierze tutaj coś dla siebie. Miłośnicy sztuki, opery, lokalnej kuchni albo nocnego życia – wszyscy znajdą w Moskwie to, co najbardziej cenią w zagranicznych podróżach. Jeśli dotychczas nie odwiedziliście jeszcze malowniczej stolicy Rosji, to czas najwyższy nadrobić zaległości i wybrać się w podróż do Moskwy.

Urokliwy powiew wschodu

O ile zachód Europy jest dosyć popularnym kierunkiem wyjazdowym, o tym na wschód podróżujemy znacznie rzadziej. Wielka szkoda, ponieważ ta część naszego kontynentu ma nam wiele do zaoferowania. Stolica Rosji to znakomity kierunek wypadowy dla każdego, kto chce zapoznać się z lokalną kulturą. Duże miasto przyciąga bogactwem atrakcji, wydarzeń kulturalnych i lokalnych targów. Moskwa ma nam naprawdę wiele do zaoferowania i możemy być pewni, że każda kolejna wizyta w tym mieście będzie dla nas równie zaskakująca.

Moskwa w ostatnich latach bardzo się zmieniła, stała się bardziej przyjazna dla pieszych i rowerzystów. Rozkwitły też nowoczesne dzielnice biznesowe, zmieniając na dobre wizerunek miasta. Dość powiedzieć, że w stolicy Rosji znajduje się aż pięć ponadtrzystametrowych wieżowców, w tym najwyższy budynek Europy - Wieża Federacji, liczący 374 m. W ogromnej przestrzeni biurowej pracuje ponad sto tysięcy obcokrajowców, czyniąc Moskwę miastem prawdziwie kosmopolitycznym. Warto również przyjrzeć się temu nowemu obliczu miasta.

Te miejsca musisz zobaczyć

Przed wybraniem się w podróż do Moskwy, warto zasięgnąć informacji i dowiedzieć się co nieco o lokalnych zabytkach i miejscach wartych odwiedzenia. W swoim planie zwiedzania warto uwzględnić następujące punkty:

  • Sobór Wasyla Błogosławionego - to chyba niekwestionowany symbol Moskwy, który kojarzy większość z nas. Wybudowana w XVI wieku katedra znajduje się po wschodniej stronie Kremla. Fantazyjne i kolorowe kopuły przyciągają swoją niepowtarzalnością i zachęcają do zwiedzenia wnętrza budynku, którego bogato zdobione ściany i malowidła na pewno zrobią na nas wrażenie.
  • Kreml – to tam znajdują się najbardziej znane zabytki Moskwy oraz centrum władzy politycznej w Rosji. Otacza je mur z czerwonych cegieł, którego wysokość wynosi prawie dziewiętnaście metrów. Warto wiedzieć, że obowiązują tutaj ścisłe przepisy dotyczące zachowania i poruszania się.
  • Plac Czerwony – najbardziej znany plac w stolicy i w całej Rosji, na którym odbywają się najważniejsze defilady i uroczystości państwowe. W 1990 roku został wpisany na listę UNESCO. Znajduje się na nim Mauzoleum Lenina, Sobór Wasyla Błogosławionego i Państwowe Muzeum Historyczne.
  • Moskiewskie metro -  działająca od 1935 roku sieć zaskakuje swoimi rozmiarami, a mimo tego wciąż jest rozbudowywana. Składa się z ponad 200 stacji, z których każda posiada wyjątkowe walory architektoniczne. Co ciekawe aż 44 z nich zostały włączone do obiektów dziedzictwa kulturowego Rosji.
  • Teatr Bolszoj - Narodowy Teatr Rosji i jedna z najbardziej znanych scen na świecie. Ten znany i historyczny moskiewski teatr znajduje się na Placu Teatralnym w kluczowej dzielnicy miasta. Wystawia przedstawienia operowe i baletowe, które powinien zobaczyć na żywo każdy miłośnik tego rodzaju widowisk.
  • Muzeum Sztuk Pięknych im. Puszkina - prawdziwa gratka dla miłośników sztuki. To największe muzeum sztuki europejskiej w Moskwie posiada imponującą kolekcję dzieł pochodzących z różnych okresów. Mieści się w aż czterech budynkach, zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

Jak dojechać?

Do Moskwy możemy dostać się samochodem lub samolotem, jednak dla nas prawdziwa podróż to pociąg! Poza względami emocjonalnymi podróż pociągiem będzie znacznie bardziej ekonimiczna jeżeli zdecydujemy się na wyjazd z dziećmi, gdyż ceny biletów będą wówczas niemal o połowę tańsze niż przy podróży samolotem. Pociągi do stolicy Rosji na trasie Warszawa - Moskwa, odjeżdżają codziennie, przejazd trwa ok. 20 godzin. Wyjazd z Warszawy jest w godzinach popołudniowych zaś do Moskwy docieramy przed południem. Co ważne pociąg dojeżdża właściwie do samego centrum Moskwy, na dworzez Moskwa Biełoruskaja. Obecnie PKP Intercity oferuje różnorodne połączenia pociągiem Polonez. Wagony sypialniane są komfortowe a kuszetki wygodne, więc w czasie podróży można odpocząć i spędzić przyjemną noc w dogodnych warunkach, czytając ulubioną książkę lub oglądając film, a późnym porankiem będziemy mogli rozpocząć zwiedzanie. To naprawdę przyjemny sposób podróżowania. Zatem rezerwujcie bilety i pakujcie walizki!

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl