Aktualności - Fidżi, czyli pomysł na wakacje marzeń

Fidżi, czyli pomysł na wakacje marzeń

01.11.2017
Artykuły

Miejsce to często jest nazywane wprost prawdziwą perłą Oceanu Spokojnego. Wielu z tych, który byli tam na wakacjach twierdzi, że z tego miejsca po prostu nie chce się wracać. Fidżi to archipelag, który składa się z około 300 wysepek. Często uważany jest zresztą za raj dla wielbicieli nurkowania i obcowania z przyrodą. Pewnie nie jeden z Was, czytających, zastanawiał się właśnie nad wycieczką na ten odległy kraniec świata. Zapraszamy zatem do lektury – przekonajcie się jak wspaniałe atrakcje czekają na Was na Fidżi.

Zanim jednak do nich przejdziemy, warto wspomnieć o kilku najważniejszych informacja. Jedną z nich jest fakt, że na Fidżi de facto możemy wybrać się cały rok. Optymalne warunki pogodowe na wczasy będą na nas czekały jednak od maja do października – wtedy mamy tam do czynienia z porą suchą. Przez pozostałą część roku, od listopada do kwietnia, panuje tam pora deszczowa. I chociaż deszcze padają zazwyczaj po południu lub w nocy (a po nich przychodzi szybkie przejaśnienie), to podróże zalecane są jednak w porze suchej.

Wiza, szczepienia i ceny

Ważna jest również kwestia wizy, która musimy posiadać przed wycieczką. Możemy ją jednak otrzymać na lotnisku i ważna jest ona aż 120 dni. Od podróżujących nie są wymagane żadne szczepienia, warto jedna rozważyć wykonywanie tych standardowych. Co do samych cen – prezentują się one bardzo podobnie do naszego europejskiego poziomu.

Wodne podboje

Każdy, kto jest fanem wodnych atrakcji, będzie zachwycony z wakacji na Fidżi. Jest to miejsce ogromnie popularne wśród fanów nurkowania i nie ma w tym nic dziwnego. Ciągnąca się niemal w nieskończoność rafa koralowa to tylko część z tego, co na nas czeka. Dla chętnych istnieje możliwość pływania wraz z płaszczkami czy nawet 2-tonowymi manatami! Jeżeli zdecydujecie się na taką podróż wraz z Planet Escape – na pewno ta okazja Was nie ominie, ponieważ przesmyk, w którym jest to możliwe, będzie się znajdował zaraz obok Waszego hotelu!

Rajskie plaże

Fidżi jest zdecydowanie dobrym kierunkiem podróży dla każdego, kto chce spędzić wakacje wśród niesamowicie pięknej przyrody. Czekają na Was piękne, białe plaże i turkusowa woda. I tym wszystkim, wraz z kokosem w ręku, będziecie mogli cieszyć się ze swojego hamaka. Czyż to nie jest kwintesencja prawdziwego raju na ziemi? Jeżeli jednak chcielibyśmy zdecydować się również na poznanie innych części Fidżi – mamy możliwość odwiedzenia chociażby plantacji trzciny cukrowej czy kakao.

Suwa

Suwa to stolica Fidżi, zdecydowanie najczęściej odwiedzane miasto przez turystów. Również tutaj czeka na nich wiele atrakcji. Jedną z nich jest Narodowe Muzeum Fidżi, które zdecydowanie warto odwiedzić będą w tym miejscu. To w nim zapoznamy się z lokalną kulturą, rzemiosłem i tradycjami. W mieście czeka na nas również znany ogród botaniczny. To wspaniałe, pełne życia i kolorów miejsce, gdzie każdy będzie mógł na własne oczy doświadczyć różnorodności i wspaniałości miejscowej flory.

Wakacje życia

Tak właśnie wielu turystów określa wczasy na Fidżi. My również zachęcamy do odwiedzenia właśnie tego zakątka świata. Wszystkich zainteresowanych takimi wczasami już teraz zapraszamy do zapoznania się dokładnie z ofertą, jaką przygotowało Planet Escape. Z nimi wycieczka na Fidżi na pewno będzie udana!

planetescape.pl - wakacje na fidżi!

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl