Aktualności - Fascynujące Tokio

Fascynujące Tokio

16.08.2017
Artykuły

Tokio jedna z największych metropolii świata, ponad 9 milionów mieszkańców, fascynujące miasto Dalekiego Wschodu – mieszanka starej tradycji i ultranowoczesności. To miasto inne od wszystkiego co do tej pory widzieliście! Według wielu podróżników Tokio to po prostu stan umysłu. Zobaczcie jak prezentuje sie na zdjęciach! 

Największe atrakcje Tokio:

Shibuya crossing – jedno z największych skrzyżowań na świecie, w ciągu jednej zmiany świateł przechodzi tędy ok 2,5 tysiąca osób!To tu znajduje się rzeźba słynnego psa Hachiko,  codziennie odprowadzał swojego pana na stację, i wieczorami czekał na jego powrót. Po śmierci właściciela w 1925 roku, pies nadal każdego wieczoru przychodził na stację.

Shibuya crossing

fot.flickr/Benny Ang

Harajuku – miejsce uwielbiane przez japońskie nastolatki, to tu znajdziecie uliczkę ze straganami z pzredziwnymi strojami. Miejsce w którym spotykaja sie rozmaite subkultury tokijskie. 

Harajuku

 fot.flickr/Kess

Yoyogi Park – tuż obok stacji metra Harajuku znajduje się wejście do tego przepięknego i ogromnego Parku. Wewnątrz parku koniecznie trzeba obejrzeć świątynię Meiji, gdzie w niedizelę odbywają się ceremonie ślubne.

Meiji temple

 fot.Emilia Kubik

Ginza – Gdzie wybrać się na topowe zakupy w Tokio? Oczywiście do prestiżowej dzielnicy Ginza, najlepiej na ulicę Chuo. Nowoczesna architektura, modne ubrania i feeria świetlnych barw gwarantowana!

Ginza

fot. flickr/Terrazo

Tokyo Skytree – najwyższa konstrukcja architektoniczna w Japonii (634 m), z tarasem widokowym zawieszonym na wysokości 450 i 450 metrów. To niebywalae zwłąszcza gdy zdamy sobie sparwę, że to obszar aktywny sejsmicznie. Doskonałe miejsce na panoramę miasta po zmroku.

Tokyo Skytree

fot.flickr/fabian Reus

Omotesando – kolejny fascynująca rejon na shooping w mieście, luksusowe bituki, modnie ubrane Japonki, nawet jeśli nic nie kupujesz to po prostu chce się popatrzeć!

Omotesando

fot.flickr/Noil Fernand "Dudut" Perez

Kabukicho – tokijska słynna dzielnica czerwonych latarni, obfitująca w liczne kluby, hotele miłości, bary karaoke i inne miejsce związane z rozwrywką. Kolorowa, tętniąca życiem zwłaszcza po zmroku. Położona nieopoal słynnego dworca kolei i metra Shinjuku.

Kabukicho

fot. flickr/Dick Thomas Johnson

Jak się poruszać po Tokio?

My polecamy tokjiskie metro – jest absolutnie jedyne w swoim rodzaju! Dziesiątki linii i setki kilometrów podziemnego labiryntu tworzą niesamowity podziemny makrokosmos. Metro przewozi ok. 8 mln pasażerów dziennie - tego koniecznie trezba sprówać!

Tokyo metro

Kiedy jechać?

Najlepszy czas na zwiedzanie Tokio to poczatek jesieni – wrzesień i październik oraz oczywiście wiosna – przełom marca i kwitenia czyli czas kwitnięcia wiśni – kultowego drzewa Japonii.

Czas przelotu z Warszawy do Tokio bezpośrednim lotem to 10h.

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl