Aktualności - W karaibskim raju – 10 najpiękniejszych wysp

W karaibskim raju – 10 najpiękniejszych wysp

26.02.2017
Artykuły

Egzotyczne Karaiby. Większości z nas kojarzą się z piaszczystymi plażami, rumem, kolorowymi drinkami, opowieściami o piratach oraz dużą dawką słońca. To doskonały kierunek, aby doświadczyć lata w środku polskiej zimy. Zapraszamy na podróż szlakiem najpiękniejszych karaibskich wysp.

1. Kuba

Jest największą wyspą na całych Karaibach. Jej niepowtarzalny klimat tworzą, jeżdżące wciąż po ulicach miast, stare amerykańskie samochody oraz wizerunki Che Guevary widniejące właściwie wszędzie. Kuba słynie z najlepszych na świecie cygar oraz doskonałego rumu.

2. Aruba

Ta mała wyspa położona u wybrzeży Wenezueli (terytorium zależne Holandii) jest popularnym miejscem na miesiąc miodowy wśród mieszkańców USA. Tam znajduje się plaża całkowicie opanowana przez różowe flamingi. Ptaki brodzą w wodzie i spacerują po piasku całymi stadami nie zważając zupełnie na turystów.

3. Kajmany

To właściwie archipelag trzech wysp, które do XVII wieku nie były zamieszkane. Stały się schonieniem dla piratów oraz poławiaczy żółwi. Obecnie Kajmany (terytorium zależne Wielkiej Brytanii) mogą pochwalić się długimi plażami oraz doskonałymi warunkami do nurkowania.

4. Martynika

To niewielka wyspa należąca do Francji. Odkrył ją Krzysztof Kolumb i nie bez powodu nadał jej nazwę Wyspy Kwiatów”. Tutaj ze zboczy aktywnego wulkanu Pelee spływa las tropikalny pełen bajecznie kolorowych kwiatów. Na Martynice każdy podróżny odnajdzie wulkaniczne plaże położone w zatokach, plantacje bananów oraz odkryje doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

5. Jamajka

Ta anglojęzyczna wyspa jest ojczyzną reggae oraz Boba Marleya. Jamajka znana jest z dużych połaci lasów tropikalnych, które zamieszkują egzotyczne gatunki zwierząt (w tym 25 endemiczne). To roztańczona wyspa pełna słońca, białych plaż, jaskiń, wąwozów oraz gościnnych mieszkańców.

6. Bahamy

To 700 wysp oraz niezliczona ilość niezwykłych raf koralowych. Bahamy to nie tylko piękne plaże, ale także dziewicze zakątki nietknięte ludzką ręką oraz doskonałe miejsca do nurkowania. To tutaj znajduje się słynne z filmów o piratach miasto Nassau (stolica), gdzie można podziwiać forty pochodzące z XVIII wieku oraz domy w stylu kolonialnym.

7. Bermudy

Ten archipelag ok. 100 wysp koralowych otacza krystalicznie czysta woda o turkusowym odcieniu oraz piaszczyste plaże. Pisarz Mark Twain zachwycony tym rejonem świata nazwał Bermudy: „Szczęśliwym, małym rajem”. W tym rejonie znajduje się tajemniczy obszar zwany Trójkątem Bermudzkim, gdzie na dni oceanów znajduje się prawdziwe cmentarzysko zatopionych statków.

8. Portoryko

Na tej wyspie w XVI wieku Hiszpanie poszukiwali złota. Od tego momentu przylgnęła do niej nazwa Puerto Rico co znaczy „bogaty port”. Z tego okresu zachowały się kolonialne kamieniczki oraz zabytkowy fort El Morro. Portoryko, ze względu na zróżnicowany klimat, jest bardzo bogate pod względem przyrodniczym. Można tutaj znaleźć zarówno lasy namorzynowe jak i rafy koralowe.

9. Trynidad i Tobago

Chociaż te dwie wyspy zostały połączone w parę, tak naprawdę znacząco się od siebie różnią. Mniejsze Tobago porasta dżungla oraz przecinają zielone wzgórza. Wzdłuż wybrzeży ciągną się wioski rybackie. To doskonałe miejsce, aby zaznać chwili spokoju. Natomiast znacznie większy Trynidad jest kosmopolitycznym oraz nowoczesnym centrum państwa.

10. Grenada

To jedno z najmniejszych państw na całej półkuli zachodniej. Górzysty archipelag swoją powierzchnią dorównuje Krakowowi. Wulkaniczne wyspy obfitują w żyzną glebę, a krajobraz urozmaicają wodospady, jeziora oraz górskie rzeki. O Grenadzie mówi się, że jest „Korzenną Wyspą”. Aby się o tym przekonać wystarczy spróbować lokalnej kuchni.

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje