Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Trekking w gruzińskiej Adżarii

Trekking w gruzińskiej Adżarii

Gruzja
Aktywne
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Gruzji
Wylot z Poznania do Kutaisi, przejazd busem do Kobuleti (ok. 2 godz.), na miejscu jesteśmy ok. 15:00. Zakwaterowanie w pensjonacie nieopodal plaży. Czas na kąpiel, relaks, spacer po bulwarach Kobuleti, wieczorem kolacja w lokalnej restauracji.

Dni 2-3. Trekking w Parku Narodowym Mitrali
1 nocleg w górskim schronisku w sercu parku narodowego. Trekking typu beskidzkiego. Góry gęsto zalesione z gajami rododendronów, szczyty do 1700 m n.p.m., widoki zachwycają – to rozległe panoramy na sąsiednie pasma Kaukazu i Morze Czarne.

Dzień 4. Aktywny relaks
Tego dnia w planie mamy zwiedzanie Ogrodu Botanicznego i Starego Batumi, wjazd kolejką górską na górę Anuria – stąd rozlegają się widoki na panoramę Kaukazu i Morze Czarne. Powrót koleją do Kobuleti, nocleg w pensjonacie.

Dni 5-7. Trekking w Parku Machakhela
W ciągu najbliższych dni spędzimy czas na trekkingu w Parku Machakhela. Trasy typu Tatry Zachodnie, z tą różnicą, że góry są gęsto porośnięte czarnomorskim lasem kolchidzkim; szczyty do 2800 m n.p.m.. Dwa noclegi spędzimy w schroniskach w parku. 8 dnia po południu zjazd do Kobuleti, ostatni nocleg w nadmorskim pensjonacie. Czas na kąpiel w morzu, relaks i kolację.

Dzień 8. Powrót do Polski
Przejazd busem na lotnisko w Kutaisi (ok. 2 godz., 119 km). Lot z Kutaisi do Polski. W przypadku
połączenia do Katowic wylot o 22:30, więc mamy cały dzień na relaks.

Program ma charakter ramowy, jego realizacja zależy od pogody oraz zdrowia i kondycji
uczestników. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • Opiekę polskiego pilota;
 • wstępy do parków narodowych;
 • transport lokalny na miejscu;
 • noclegi w pensjonatach w pokojach 2-osobowych;
 • noclegi podczas trekkingu w schroniskach górskich, w pokojach kilkuosobowych;
 • śniadania;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na trasie Polska-Gruzja-Polska;
 • wyżywienia poza zawartym w programie;
 • wstępu do Ogrodu Botanicznego w Batumi (ok. 20 lari);
 • wydatków własnych.

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Gruzińska Adżaria to region lasów kolchidzkich, najstarszych gruzińskich win, herbaty, smacznej kuchni i bogatej historii. Gęsto zalesione góry Kaukazu schodzą tu do morza, plaże zapewniają pełen relaks, a liczne zabytki cieszą oko i edukują. Kaukaz w Adżarii sięga wysokości 2800 m n.p.m., pas czarnomorskich plaż ma 150 km długości, a gościnność Adżarów jest bezgraniczna.


*** Szlaki typu Beskidy Wysokie i Tatry Zachodnie, bez trudności technicznych. Teren mocno zalesiony, sporo wąwozów i kanionów, w wyższych partiach rozległe hale z widokami na doliny rzeczne i Morze Czarne. 4 noclegi w nadmorskich pensjonatach przy plaży w Kobuleti, 4 w górskich schroniskach, potrzebne są karimaty i śpiwory w dwóch parkach narodowych.

*** Park Narodowy Mtirala

Gęste, subtropikalne lasy śródziemnomorskie, wielkie wodospady, jaskinie, górskie twierdze - prawdziwa perełka dla trekkera nawet o sporych wymaganiach. Szczyty do wysokości 1800 m n.p.m. Park znajduje się na liście UNESCO.

*** Park Narodowy Machakhela

Góry porośnięte lasem kolchidzkim (do 2800 m n.p.m.), ostoja orła cesarskiego, niedźwiedzia, jelenia kaukaskiego i rysia. Panoramy na Morze Czarne i Wąwóz Machakhela. Park z listy UNESCO. Region słynie również z niezmiennych od starożytności metod wyrobu win.

*** Park Botaniczny Batumi, raj dla dendrologów

Jeden z najsłynniejszych parków botanicznych na świecie, położony na stromym nadmorskim klifie gromadzi ponad 2 tysiące gatunków roślin z 6 kontynentów i 9 stref klimatycznych.

*** Herbaciane pola Batumi

To nieodłączny element nadmorskiego krajobrazu Adżarii, pierwsze uprawy i fabryka herbaty w okolicy Batumi zostały założone przez Chińczyków około 1890 roku i już w roku 1900 herbata z Czakwi zdobyła złoty medal na wystawie światowej w Paryżu. Dziś sławne wzgórza nad Batumi porastają głównie krzewy zdziczałej herbaty, która zbierana jest ręcznie i sprzedawana jako produkt kraftowy, w trakcie wędrówki postaramy się dotrzeć do którejś z herbacianych manufaktur.

*** Winnice Adżarii

Adżaria należy do regionów Gruzji o pradawnych tradycjach winiarskich sięgających czasów starożytności. Wina z tych regionów uważane są za jedne z lepszych na świecie. Zostały wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Winnice zajmują ok. 200 hektarów, każda uznana jest za tradycyjne centrum wytwarzania win.

Tylko na obszarze Adżarii wyhodowano 50 rdzennych gatunków winorośli. Najbardziej znane tutejsze wina to "Kedis Tsolikauri" i "Chkhaveri".

*** Stare Batumi

Bulwar nadmorski, turecki meczet, eklektyczne wille, kościół katolicki, park przymorski, uniwersytet, synagoga, słynny "obrotowy" pomnik Ali & Nino, bazar, targ rybny, kolej linowa na Górę Anuria.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje