Oferta - Na wulkanach i plażach Cabo Verde

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Na wulkanach i plażach Cabo Verde

12 dni 7449 zł
 • 04.12.2022 - 15.12.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Lot Berlin-Lizbona-Wyspa São Tiago. 

Przylot na największą wyspę należącą do Wysp Zielonego Przylądka. São Tiago została zasiedlona jako pierwsza, tutaj też znajduje się stolica kraju. Zakwaterowanie w starej portugalskiej twierdzy Ribera Grande.

Dzień 2. Zwiedzanie São Tiago

Na wyspie zwiedzimy najstarsze miasto Republiki Zielonego Przylądka – Cidade Velha - założone w 1462 jako Ribeira Grande. Miasto, przez wiele lat było wykorzystywane jako naturalne więzienie dla niewolników z Gwinei-Bissau i Sierra Leone, których przewożono do Brazylii. Dzisiaj Cidade Velha jest małym miasteczkiem rybackim, a dawna dolina niewolników wykorzystywana jest rolniczo pod uprawę trzciny cukrowej, orzechów kokosowych i mango. W 2009 roku zabytkowa starówka Cidade Velha została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako pierwszy obiekt w Republice Zielonego Przylądka.

Przelot na wulkaniczną Wyspę São Felipe. Lekki wulkaniczny trekking pod Pico de Fogo. Nocleg w pensjonacie w kalderze wulkanu.

Dzień 3. Wulkan Pico de Fogo

Trekking na czynny stratowulkan Pico de Fogo (2829 m n.p.m.). Wulkan jest najwyższym szczytem Republiki Zielonego Przylądka. Ostatnie erupcje miały miejsce w 1995 i 2014.

Kaldera Pico do Fogo ma bardzo ciekawy kształt. Jest szeroka na około dziewięć kilometrów, a jej ściany mają aż około kilometra wysokości. Podczas trekkingu będziemy mieli szansę podziwiać zastygniętą lawę z poprzednich erupcji, a ze szczytu rozpościera się piękny widok na wyspę.

Dzień 4. Wyspa São Vincente

Przelot na Wyspę São Vincente do Mindelo

Ten dzień przeznaczymy na relaks, plażowanie i zwiedzanie. Będziemy mieli też szansę posłuchać koncertu muzyki kreolskiej i dzięki temu doświadczyć ciekawej kultury tego kraju. 

Dzień 5. Wyspa Santo Antão

Rano podróż promem na górską Wyspę Santo Antão (odległość ok. 20 km). Wyspa w całości utworzona jest z materiału wulkanicznego. Na miejscu lekki trekking. Nocleg w apartamencie na wybrzeżu. 

Dzień 6-10Trekking na Santo Antão

Przez kolejne pięć dni odbędziemy trekking w zielonych wulkanicznych górach Wyspy Santo Antão (Szczyty górskie mają do 2000 m). Najbliższe 4 noce spędzimy w schroniskach. Przejście między schroniskami na lekko, plecaki podwozi bus. 

Na trasie trekkingu będziemy mijać różne szczyty w tym górę Topa de Coroa (1967 m n.p.m.), tropikalne lasy, liczne kaldery wulkaniczne, wodospady, klify, górskie wioski, plantacje manioku, trzciny i bananów. 

Powrót do Porto Novo 10. dnia po południu. Nocleg w apartamencie na plaży. 

11. Relaks na São Vincente

Dzień wolny, który przeznaczymy na plażowanie i relaks, słuchanie muzyki i kosztowanie miejscowego rumu. Dla chętnych rejsy przyrodnicze.

12. Powrót do Polski

Przelot z São Vincente do Berlina. Przystanek w Lizbonie.

 

Realizacja programu zależna od warunków pogodowych oraz formy i zdrowia uczestników. Kolejność odwiedzanych miejsc może być inna.

Warunki

Składowe ceny

04.12.2022 - 15.12.2022: 3649 PLN + bilet lotniczy ok 3800 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hostelach (7 nocy) ze śniadaniami i namiotach podczas trekkingu (4 noce);
 • transport po wyspach i między wyspami (promy);
 • trekkingi;
 • wynajem namiotów;
 • opiekę polskiego przewodnika;
 • ubezpieczenie;
 • wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych (bilety kupowane oddzielnie po zebraniu się grupy - ok. 2400 PLN);
 • wyżywienia poza śniadaniami (ok 20EUR/ dzień);
 • wizy (25 USD);
 • dodatkowych atrakcji;
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Tym razem zabieramy Was na kolejne wyspy na Atlantyku, a mianowicie do Republiki Zielonego Przylądka. 

Archipelag położony jest 450 km od wybrzeża Afryki, niedaleko najdalej wysuniętego na zachód punktu – Zielonego Przylądka (stąd też nazwa). Składa się on z 10 głównych wysp i 16 mniejszych wysepek. Archipelag Wysp Zielonego Przylądka jest pochodzenia wulkanicznego, a najwyższym wzniesieniem Wysp jest stożek wulkanu Pico do Fogo (2829 m n.p.m.), na który będziemy się wspinać podczas naszej wycieczki.

 Podczas naszej wycieczki odwiedzimy 5 z nich: Santo Antão, São Vicente, Boa Vista, Santiago i Fogo. Każda z wysp różni się krajobrazem, dzięki czemu poznamy różne oblicza kraju. Z jednej strony udamy się wgłąb lasów tropikalnych, z drugiej strony poznamy miasta i kulturę.

 

Krajobraz wysp ma pustynny charakter, co oznacza, że szata roślinna jest tu typowa dla obszarów takich jak Sahara czy inne pustynie. Tylko na terenach zawietrznych, a dokładniej na Wyspach Zawietrznych, jest nieco wilgotniej i występuje tam bujniejsza roślinność.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje