Oferta - Aktywna Kreta

tel: 
22 299 27 52
email: 

Aktywna Kreta

8 dni 4250 zł
 • 20.10.2023 - 27.10.2023
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Lot Warszawa-Kreta (Chania)

Przylot na Kretę wieczorem, zakwaterowanie w pobliżu Chania.

Dzień 2. Wycieczka Rowerowa

Śniadanie, a następnie wycieczka rowerowa o długości ok. 20 km w pobliżu miejscowości Kalyves. Trasa biegnie wzdłuż rzeki, będziemy mijać urokliwe małe wioski, drzewka pomarańczowe i oliwne.

Dzień 3. Półwysep Akrotiri

Wycieczka na półwysep Akrotiri i przejście wąwozem Katholiko (długość 7 km, przewyższenie 300m). Podczas naszej 7 km wędrówki, miniemy jaskinię niedźwiedzią, piękny most, krajobrazy. Zatrzymamy się też przy monastyrze Agia Triada i na punkcie widokowym Seitan Limani (dla chętnych możliwy pilates na plaży).  

Dzień 4 Wejście na szczyt Gingilos 

Tego dnia będziemy zdobywać szczyt Gingilos (2080 m n.p.m.), zaczniemy wędrówkę od poziomu 1100 m n.p.m. Szczyt Gingilos jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych miejsc na górskie spacery w zachodniej części Krety. Szczyt jest najbardziej imponującym punktem widokowym na Krecie Zachodniej, widoki wzdłuż spaceru i ze szczytu są wspaniałe, obejmując zarówno Morze Egejskie, jak i północne wybrzeże wyspy i Morze Libijskie na południu. 

Dzień 5. Wąwóz Aradena

Tego dnia, będziemy wędrować przez fantastyczny wąwóz Aradena (długość 7km), a następnie 3.5 km wzdłuż wybrzeża do miejscowości Loutro.

Po drodze będziemy podziwiać spektakularne krajobrazy, ze stromymi ścianami wznoszącymi się wysoko ponad i często zasłaniającymi słońce, z kilkoma starymi kościołami wiszącymi na stromych skałach, ze ścieżkami używanymi przez pasterzy, które prowadzą do innych opuszczonych wiosek, jak również z niezwykłą roślinnością, którą można podziwiać wewnątrz wąwozu. Po dotarciu do końca, znajduje się cudowna plaża Marmara, która choć dość mała, zapiera dech w piersiach, z jaskiniami morskimi i formacjami skalnymi. Zakwaterowanie w Loutro

Dzień 6. Trekking do Chora Sfakion

Pierwszą część dnia przeznaczymy na relaks. Będzie istniała możliwość wynajęcia kajaków i popływają wokół Loutro.W drugiej części dnia, udamy się na trekking wzdłuż wybrzeża do Chora Sfakion (długość 7 km, przewyższenia około 300m) 

Zakwaterowanie i nocleg w Chora Sfakion.

Dzień 7. Wąwóz Imbrios

Tego dnia, udamy się do wąwozu Imbrios, który jest dobrą alternatywą, będąc mniej zatłoczony niż np. najbardziej popularny wąwóz Samaria. Całkowita długość szlaku wiodącego przez to miejsce wynosi około 8 kilometrów, w czasie których pokonana różnica wysokości wynosi mniej więcej 600m.

Dzień 8. Chania i plaża Balos

Ten dzień spędzimy w Chanii oraz relaksując się na plaży Balos, uważaną za jedną z ładniejszych plaż na Krecie.

Wieczorem powrót do Warszawy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

Warunki

Składowe ceny

20.10.2023 - 27.10.2023: 4250 PLN

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach i pensjonatach, w pokojach dwuosobowych wraz ze śniadaniami ;
 • przejazdy busem zgodne z programem;
 • transfer z i na lotnisko;
 • opiekę polskojęzycznego lokalnego przewodnika;
 • wycieczkę kajakową;
 • wycieczkę rowerową;
 • bilety na prom;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na fundusz gwarancyjny;

Cena nie zawiera

 • lotów na trasie Warszawa - Chania - Warszawa (cena ok. 1500 PLN - kupowane po zebraniu się grupy);
 • wyżywienia poza śniadaniami;
 • wydatków własnych.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wycieczkę na zachodnią część Krety.

Kreta z powierzchnią o prawie 8,5 tyś. km², jest największą wyspą Grecji. Urozmaicona linia brzegowa o długości ponad 1000 km, zapewnia wyspie urokliwe plaże, niezwykle widoki, a przed wszystkim cudowne trasy do trekkingów. Do tego dochodzi wspaniałe jedzenie, beztroska atmosfera i śródziemnomorski klimat. Czego chcieć więcej..? Nasza wycieczka będzie miała charakter aktywny - udamy się na trekkingi, zorganizujemy wycieczkę rowerową i spływ kajakowy. Poza wszystkim zaplanowanymi atrakcjami, przeznaczymy również czas na relaks na najpiękniejszych plażach. 

Główne atrakcje:

 • wspinaczka na szczyt Gingilos
 • przejście wąwozem Aradena i Imbrios
 • trekking do Chora Sfakion
 • piękna plaża Balos

Zapraszamy na wspaniałe greckie wakacje!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje