Oferta - Jordańskie ABC – wyprawa z dziećmi

tel: 
22 299 27 52
email: 

nowość

Jordańskie ABC – wyprawa z dziećmi

Jordania
Podróże z dziećmi
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot do Jordanii i transfer do Akaby

Spotkanie na lotnisku w Warszawie (2 godziny przed wylotem), a następnie lot do Jordanii – bezpośredni. Po przylocie transfer do Akaby (ok. 3,5 godz., nie licząc koniecznych przerw), podczas przejazdu przerwa na obiad. W Akabie zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek – dla chętnych powitalna kąpiel w Morzu Czerwonym. Krystalicznie czysta i ciepła woda oraz słońce to przepis na najmilszy wypoczynek. Nocleg w Akabie.

Dzień 2. Morze Czerwone

Po śniadaniu udamy się na strzeżone kąpielisko, z basenami i infrastrukturą, która zapewni bezpieczny pobyt dla nas i naszych dzieci. W czasie kąpieli można podziwiać piękne rafy, względnie zbierać kolorowe kamyki (nie fragmenty rafy! Dokonamy przeglądu plażowego skarbca). Popołudniem udamy się na rejs połączony z obserwacją zachodu słońca, które błyskawicznie schowa się za Eilatem. Wieczorem spacer na lokalny suk (targ) – tu przerwa w jednej z klimatycznych knajpek. Nocleg w Akabie.

Dzień 3. Pustynia Wadi Rum

Śniadanie, czas na jeszcze odrobinę relaksu plażowego a następnie około południa transfer na Pustynię Wadi Rum. Wadi Rum, czyli Pustynia Księżycowa, jest niezwykłym miejscem. Z jednej strony surowość krajobrazu, podkreślona przez intrygujące formacje skalne, z drugiej strony mieszkańcy – Beduini, niezwykle przyjaźni i znający to miejsce jak nikt inny. Szczególnie urokliwe są wschody i zachody słońca na pustyni, poświęcimy im sporo uwagi. Nocleg na pustyni (namioty dwu- lub trzyosobowe). Późnym popołudniem jeep safari, z programem uwzględniającym najciekawsze miejsca dla dzieci (wydmy, skałki oraz bliskie spotkanie z wielbłądami).

Dzień 4. Pustynia Wadi Rum

Z rana udamy się na kolejną wycieczkę – też jeepami – to dalsza eksploracja pustyni, dopasowana do naszych dzieci. Pokażemy antyczne inskrypcje naskalne, opowiemy o tutejszych koczownikach oraz o karawanach, które przemierzały pustynie w czasach starożytnych. W trakcie wycieczki posiłek na środku pustyni – dzieci także będą uczestniczyć w przygotowaniu posiłku. Popołudniem powrót do obozu – czas na zasłużony wypoczynek i chwilę relaksu. Gdy słońce chyliło się będzie już ku zachodowi czas na kolejna niespodziankę – przejażdżkę na wielbłądzie. Zanim to nastąpi przewodnik opowie o tych niezwykłych zwierzętach.

Dzień 5. Mała Petra

Żegnamy się z pustynią (oj będziemy płakać...), a kolejnym punktem będzie Petra. Popołudniem dotrzemy do Wadi Musa (Petra), na początek zakwaterowanie w kameralnym hotelu. Następnie udamy się do Małej Petry – mniej znanej, a bardzo pięknej doliny, która w czasach antycznych służyła za ogromny karawanseraj. Spacer doliną nie wymaga szczególnych umiejętności, a na pewno będzie dobrą zaprawą przed zwiedzaniem samej Petry. Zanim wrócimy do hotelu zatrzymamy się przy ruinach zamku krzyżowców oraz udamy się na punkt widokowy, z którego rozciąga się panorama Petry z zachodzącym słońce w tle. Powrót i zakwaterowanie w hotelu w Wadi Musa.

Dzień 6. Petra

Po śniadaniu zwiedzanie Petry, obiektu na liście UNESCO. Zobaczymy tu nie tylko wspaniałe, starożytne zabytki (skarbiec, świątynie), ale także przybliżymy fascynującą przyrodę tego miejsca: będzie o piaskowcu którzy tworzy Siq (dolinę) i występuje w różnych barwach, trzęsieniach ziemi a także o... powodziach. Zrobimy zdjęcie z rzymskimi legionistami oraz poznamy kapitana Jacka Sparrowa (tak, tego z Piratów z Karaibów), który niespodziewanie znalazł schronienie w Petrze. Spacer po Petrze dostosujemy do chęci i możliwości dzieci, często robiąc przystanki oraz przerwy na picie czy tez toaletę. Nocleg w Wadi Musa.

Dzień 7. Zwiedzanie Ammanu

Po śniadaniu ruszamy do Ammanu (przejazd bez przerw zajmuje około 3 godziny). Na początek udamy się do Muzeum Dzieci. Jest to placówka działająca od kilkunastu lat i jest jedyną tego rodzaju w Ammanie. Poza ciekawymi edukacyjnymi pomysłami, które mogą nasze dzieci zainteresować, jak np. tajemniczy ogród, w którym rosną rzadkie i użyteczne rośliny, sporo będzie jest o tradycji i kulturze tego kraju. Dodatkowo obok tej atrakcji, mamy kolejną w postaci – Muzeum Motoryzacji. Po odwiedzaniu tych miejsc udamy się na przerwę na posiłek, oczywiście uwzględniając oczekiwania naszych milusińskich. Następnie udamy się na targ – tam znajdziemy mnóstwo warzyw i owoców (dla nas nieco egzotycznych), a także mnóstwo przypraw. Zahaczymy także o rzymski teatr. Tutaj dokonamy demonstracji niezwykłej akustyki tego miejsca. Późnym popołudniem czas na ostatnie zakupy. Powrót do hotelu.

Dzień 8. Powrót do Polski

Z samego rana śniadanie, a następnie transfer na lotnisko do Ammanu i wylot do Polski. Lądowanie w kraju.

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy a kolejność realizacji danych punktów programu  może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • noclegi w sprawdzonych hotelach *** (pokoje dwuosobowe) oraz 1 noc na Pustyni Wadi Rum w obozowisku Bediunów;
 • śniadania, a w czasie pobytu na pustyni również obiad i kolacja;
 • świetnego przewodnika polskojęzycznego;
 • wszystkie przejazdy na miejscu;
 • wyżej wymieniony program plus rejs po Zatoce Akaba
 • ubezpieczenie (NNW, KL, bagaż);
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • przelot na trasie Warszawa–Amman–Warszawa (bilety kupowane są po zebraniu się grupy - ok. 1000 PLN);
 • wizy do Jordanii i wstępów do obiektów (ok. 120 USD płatne pilotowi na miejscu na pokrycie kosztów wizy oraz wstępów, z czego Petra to ok. 70 USD);
 • posiłków, poza śniadaniami i obiadokloacją na Wadi Rum,
 • zwyczajowych napiwków (ok. 35 USD);

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-12 osób

Dla dzieci do 12 r.ż. zniżka 10% (w przypadku dwóch pokoi)

Dla dzieci do 16 r.ż. zniżka 15% (dziecko w pokoju z rodzicami, w pokoju 3-osobowym lub z dostawką)

Oferta dla dzieci od 6 roku życia. 

UWAGA!

Wymagana jest minimalna ważność paszportu - 6 miesięcy (lilczymy od daty powrotu)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Jordania rodzinnie – tylko z nami!

Przygoda na pustyni w baśniowym otoczeniu? Wśród przyjaznych mieszkańców, w miejscu nadal odkrywanym, a mającym sporo do zaoferowania? Baśniowa Jordania to nasza propozycja wycieczki dla tych z Was, którzy pragną zobaczyć Azję w towarzystwie dzieci.

Program został przygotowany z myślą o dzieciach (i rodzicach). Sami mając dzieci, już kilkukrotnie byliśmy z nimi w tym kraju. Jadąc po raz pierwszy mieliśmy sporo wątpliwości – czy ten jakże egzotyczny w porównaniu do Europy kraj spodoba się naszym pociechom? Jak zareagują na odmienne potrawy i smaki? Jak z higieną i bezpieczeństwem? Na miejscu okazało się, że nasze obawy były nieuzasadnione.

Dziś za to regularnie powtarza się pytanie – „Mamo/ tato, kiedy znowu pojedziemy na pustynię?”. Najbardziej podobała im się właśnie TA pustynia – od budowy zamków na piasku (kończyło się na układaniu piramid ze skałek), poprzez dłuuugie obserwacje wielbłądów (taki niby koń no ale te garby!?), tarzanie się w aksamitnym piasku czy też wdrapywanie na okoliczne skały – wszystko było niezwykłe, ekscytujące, nowe i jak dziś okazuje... przydatne. Kiedy ostatnio odrabialiśmy szkolne zadanie dotyczące opadów, suszy, pustyń itp., wiedza z Jordanii okazała się być nie do zastąpienia.

Poza Wadi Rum niezwykłych wrażeń dostarczyła Petra – magiczne tunele, tajemnicze rysunki, baśniowe kolory ,no i... ten Indiana Jones plus Skarbiec strzeżony przez Jacka Sparrowa. Wielu Jacków Sparrowów można zobaczyć w Petrze. Nie mniejszą atrakcją jest Morze Czerwone, które oferuje inny świat, ten ukryty pod wodą. Wcześniej dzieciom wydawał się on nieprzyjazny i niebezpieczny (wakacje nad Bałtykiem), a tu zaskakuje kolorami, przejrzystością wód i... tymi no, Nemo! Nemo są wszędzie – wystarczy zanurzyć głowę (koniecznie w okularach!) w krystalicznie czystej wodzie i podziwiać. Szczęśliwcom uda się nawet zobaczyć żółwie.

No dobrze... A co z jedzeniem? Tutaj kolejna niespodzianka. Oczywiście króluje pita, którą dzieci mogą zajadać się cały dzień (raz w Akabie pracownicy piekarni pokazali nam jak takie pity robią... i to była atrakcja też dla nas – zobaczyć niemal antyczne maszyny, które powolnie wprawiają koła w ruch, leniwie poruszając całą maszynerię). Plus owoce – tutaj ich nie brakuje, od miejscowych bananów (dużo smaczniejszych od tych, które zjadamy w Europie), przez soki z przepysznych pomarańczy, grantów, po przepyszne lody, także owocowe. Nie można zapomnieć o humusach, sałatkach, pastach, które królują na śniadaniowym stole, owocach morza czy rybach (tak, dzieci także potrafią je zjeść). Jest w czym wybierać.

No i najważniejsze – ludzie. Jordańczycy, mimo że ich kraj do bogatych nie należy, z wielką życzliwością i uśmiechem podchodzą do odwiedzających. Ze szczególną radością traktują dzieci. Dodatkowo dzieci tutaj są wszędzie. Również dlatego, że często od małego muszą pracować – nie łatwo było to wytłumaczyć. Nasi milusińscy wszędzie zawierali znajomości – zarówno w Petrze jak i na Wadi Rum, gdy Mohamed przywoził swoich chłopaków i wszyscy zgodnie (mimo mocno ograniczonej komunikacji) bawili się.

Warto podkreślić, że program jest przygotowany z myślą o dzieciach. Ograniczyliśmy liczbę zwiedzanych atrakcji typu z ruiny, muzea, pozostałości budynków o szczególnej wartości itp. na rzecz zabawy, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Dodatkowo pilot, który z Wami pojedzie jest także doświadczonym tatą i w razie potrzeby będzie służył pomocą. Przed samą wyprawą prześlemy szczegółową listę rzeczy, które warto ze sobą zabrać.

 

Kierunek: Jordania. Ta wycieczka pozwoli Ci zaznać arabskiej kultury w niesamowity sposób

Wycieczki objazdowe po Jordanii mają to do siebie, że wiążą się z pełnymi wrażeń przejazdami po pustyni. Uczestnicy organizowanej przez nas wyprawy będą mieli niezapomnianą okazję do zachwycenia się nocnym krajobrazem pustyni Wadi Rum, kolejnej perełki Jordanii. W przygotowanym przez nas obozowisku spędzimy całą noc, podziwiając czerwone wydmy i skały układające się w niepowtarzalne formy, skąpane w blasku słońca i gorącego piasku. A ponieważ Jordania to również smakowita beduińska kuchnia, zadbamy o niejedną okazję do jej spróbowania. Przemierzając pustynię autami terenowymi, spacerując po malowniczych uliczkach, zażywając kąpieli pod gorącym wodospadem będzie można na własnej skórze poczuć bajkowy klimat zjawiskowej krainy, jaką jest Jordania. Biuro Zorientowani Travel Club zachęca wszystkich do zgłaszania się na najbliższy wyjazd. Jeżeli zaciekawiła Cię Jordania wycieczka objazdowa z naszej oferty na pewno spełni Twoje oczekiwania. Organizujemy wycieczki dla miłośników podróżowania po świecie. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i pozwól, by Baśniowa Jordania skradła Twoje serce tak, jak to się stało w naszym przypadku. Zapraszamy na wyprawę, która wprawi Cię w zachwyt!

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • przejazdy odbywają się w naszym komfortowym minibusie;
 • program wycieczki idealnie dostosowany dla dzieci z dużą liczbą unikatowych atrakcji, ale wciąż zawierający najważniejsze zabytki Jordanii;
 • wygodne zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach;
 • nocleg na pustyni;
 • atrakcyjne zniżki dla dzieci.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje