Oferta - Rowerowa Sycylia

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Rowerowa Sycylia

10 dni 3940 zł
 • 30.09.2022 - 09.10.2022
Rowerowe
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot i zakwaterowanie 

Po 2,5-godzinnym locie przejazd naszym busem do wynajętej willi w okolicach Palermo.

Dzień 2. Jezioro Rosamarina, plaża i magiczne Cefalù

Wycieczkę zaczynamy od wizyty na tamie Jeziora Rosamarina. Po okrążeniu zbiornika drogami gruntowymi kierujemy się w stronę wybrzeża. Dalej podążamy na wschód. Późnym popołudniem docieramy do Cefalù, uważanym przez wielu za najbardziej urokliwe miasteczko na Sycylii. Po zwiedzaniu autobus zbiera nas do domu.

Dystans wycieczki: ok. 65 km, poziom średni.

Dzień 3. Miasto mafii na szlaku Magna Via Francigena

Dzień rozpoczynamy od dojazdu busem do Corleone. Po krótkim zwiedzaniu miasta kojarzonego przez turystów głównie z mafią, ruszamy na północ. Podążać będziemy historycznym szlakiem frankijskich rycerzy (Great Frankish Road), łączącym Agrigento z Palermo. Dziś droga ta nosi nazwę Magna Via Francigena. Jadąc głównie asfaltowymi odcinkami przez początkowo pagórkowaty teren, uświadczymy niezapomnianych widoków. Kierując się na zachód trasa stawać się będzie bardziej płaska. Czeka nas przejazd ścieżką wzdłuż brzegów Jeziora Poma, aby finalnie zakończyć jazdę w okolicach miejscowości Partinico

Dystans wycieczki: ok. 60 km, poziom średni.

Dzień 4. Saliny Trapani, wybrzeże i plaża San Vito Lo Capo

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od jednej z największej atrakcji Sycylii, jaką są saliny przy Trapani. Baseny solne, wiatraki, a czasem i flamingi - takie widoki nie zdarzają się codziennie. Po objeździe tego rezerwatu przyrody zwiedzamy krótko Trapani na rowerach. Dalej kierujemy się na północ w stronę Grotta Mangiapane, czyli fascynującej wiosce zbudowanej w jaskini na terenie rezerwatu naturalnego Monte Cofano. Grota ma 84 m wysokości i 60 m głębokości. Według historyków była zamieszkiwana od starożytności aż do lat 50. XX wieku. Obecnie mieści się tu muzeum na otwartym powietrzu. Kontynuujemy jazdę zniewalającymi ścieżkami wzdłuż wybrzeża. Skalisty charakter lini brzegowej sprawia, że miejscami będziemy zmuszeni prowadzić rowery. Wycieczkę kończymy w miejscowości San Vito Lo Capo, gdzie znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na całej wyspie.

Dystans wycieczki: ok. 50 km, poziom średni.

Dzień 5. Dolina Świątyń, Schody Tureckie i przejazd na wschód wyspy.

Tego dnia zmieniamy bazę noclegową. Po wymeldowaniu ruszamy busem na południe wyspy, gdzie czeka nas zwiedzanie Doliny Świątyń - Valle dei Templi. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położony w Agrigento park archeologiczno-krajobrazowy zajmuje ogromny teren. Starożytne ruiny greckiego miasta Akragas można podziwiać na obszarze ok. 1800 ha. Pozostałości doryckich budowli powstałych z tufu (skały wapiennej o żółtej barwie) pochodzą z czasów największego rozkwitu miasta, czyli mniej więcej z V wieku p.n.e.. Kolejną atrakcją tego dnia są Schody Tureckie (Scala dei Turchi). ”Schody” tworzą śnieżnobiałe, wapienne skały o wysokości dochodzącej miejscami do 90 m, które wpadają do turkusowego morza. Odwiedzimy punkt widokowy, z którego można zrobić najlepsze zdjęcia. Plaża ta jest jedyna w swoim rodzaju i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. 

Dzień 6. Wąwóz Alcantara, Taormina i plaża

Wąwóz Alcantara (Gole dell’Alcantara) jest jedną z największych atrakcji wschodniej Sycylii. Będzie to nasz punkt początkowy tego dnia. Po zwiedzaniu tej majestatycznej, bazaltowej formacji skalnej czeka nas zjazd do wybrzeża. Czas na Taorminę - miasto z najpiękniejszymi widokami na Sycylię. Ruiny greckiego teatru, w tle Etna i morze… Sam teatr jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a zachwycająca pobliska plaża przy wysepce Isola Bella pozwoli nam się zrelaksować. 

W dalszej części dnia ruszymy na południe, jadąc wzdłuż wybrzeża do miejscowości Riposto skąd odbierze nas nasz bus.

Dystans wycieczki: ok. 40 km, poziom łatwy.

Dzień 7. Księżycowy krajobraz Etny

Dzień rozpoczynamy od wjazdu autokarem pod Etnę (schronisko Rifugio Sapienza na wysokości 1910 m n.p.m.). Możemy podzielić się na dwie grupy. Zaplanowana na ten dzień wycieczka rowerowa dookoła Etny prowadzi zarówno po skałach wulkanicznych tego księżycowego krajobrazu, jak i licznych lasach liściastych w niższych partiach. Trasa jest dość długa, ma wiele podjazdów i zjazdów, choć same ścieżki są dość równe. Poprzedzające dni zweryfikują nasze możliwości wydolnościowe, dlatego osoby, które zdecydują się na ten przejazd nie będą zaskoczone poziomem trudności. Dystans jest dość duży (ok. 65 km), ale ostatnie 25 km to asfaltowy zjazd.

Alternatywą dla wycieczki rowerowej jest możliwość podjechania kolejką na wysokość ok. 2500 m n.p.m., bądź spacer bezpośrednio z parkingu. Decydując się na pieszą wycieczkę w stronę kraterów Etny na pewno na tym wyborze nie stracimy. Już po pokonaniu pierwszych 200-300 metrów naszym oczom ukazuje się przepiękna panorama na wygasłe kratery położone w sąsiedztwie Rifugio Sapienza. Etna to nie pojedynczy, samotny krater, a raczej ogromny masyw składający się z ponad 270 kraterów, ciągle zmieniający wysokość i wygląd wskutek kolejnych erupcji.

Osoby, które nie zdecydują się na wycieczkę rowerową zjadą busem do Zafferana Etnea, miejsca zbiórki całej grupy.

Uwaga: zakres naszej eksploracji Etny zależeć będzie od aktualnych warunków pogodowych.

Dystans wycieczki: ok. 65 km, poziom trudny.

Dzień 8. Wycieczka do Syrakuz

Tego dnia jedziemy rowerami do Syrakuz bezpośrednio z naszej willi. Niewielki dystans bez podjazdów pozwoli nam się nieco rozluźnić po wycieczce na Etnę. Zwiedzimy ruiny greckiego teatru oraz podziemia historycznej Ortygii. Bedziemy mieli okazję zakupić tego dnia pamiątki i zjeść kolację w restauracji obok naszej villi.

Dystans wycieczki: ok. 40 km, poziom łatwy.

Dzień 9. Cudowne plaże i jazda wzdłuż wybrzeża

Ostatni dzień spędzimy bez pośpiechu na południu wyspy. Część tę charakteryzują najwyższe temperatury powietrza. Ukształtowanie terenu jest tutaj dosyć płaskie, a gorący wiatr znad Sahary dodatkowo dopełnia wrażenia tropikalnego klimatu. Zaczynamy od wizyty w miejscowości Punta Secca i dalej poruszamy się na wschód. W zależności od pogody i czasu spędzonego na plaży możemy przejechać tego dnia do miejscowości Sampieri i tam, na plaży zakończyć dzień lub podążać dalej na wschód i umówić się z busem, np. w okolicy miejscowości Pozzallo lub Ispica.

Dystans wycieczki: 30-50 km, poziom łatwy.

Dzień 10. Wykwaterowanie i wylot

Po porannym wykwaterowaniu przejeżdżamy na lotnisko w Katanii, skąd wracamy do kraju.

Warunki

Składowe ceny

30.09.2022 - 09.10.2022: 3940 PLN

Cena zawiera

 • 9 noclegów w wynajętych willach o wysokim standardzie i atrakcyjnej lokalizacji. Pokoje 2-3 osobowe z dostępem do aneksu kuchennego i łazienki. Do dyspozycji będzie również pralka;
 • rowery (dostępne na miejscu, na Sycylii)
 • transfery lotniskowe na Sycylii;
 • asystę busa w trakcie trwania wyjazdu;
 • opiekę polskiego pilota;
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu;
 • warsztaty rowerowe (wieczorne spotkania, w trakcie których omówienie będą kwestie sprzętowe, techniczne i porady praktyczne);
 • szkoła doskonalenia techniki jazdy (zajęcia w terenie mające na celu podniesienie poziomu naszych umiejętności w jeździe na rowerze);
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych;
 • wyżywienia;
 • opcjonalnego zwiedzania zabytków/atrakcji;
 • taksy klimatycznej.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-16 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zakochaj się z nami w słonecznej Sycylii! Wraz z kameralną grupą, przez kolejnych 10 dni odwiedzaj cudowne miejsca, w różnych zakątkach wyspy o których nie przeczytasz nawet w przewodnikach. Poznaj z nami wielokulturową historię Sycylii oraz bogactwa kulinarne jakie oferuje. Odpocznij na najpiękniejszych plażach i poznaj wspaniałych ludzi dzielących Twoją pasję - odkrywanie świata na rowerze!

Pod kątem nawierzchni, trasy charakteryzują się niskim i średnim stopniem trudności (w większości poruszamy się mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi oraz szutrowymi). Jeśli chodzi o przewyższenia to należy pamiętać, że Sycylia jest miejscami górzystą wyspą i w związku z tym wyjazd przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie. W razie potrzeby zawsze możemy jednak liczyć na asystę naszego busa.

Na miejscu korzystamy z busa z przyczepką, który przewozi nas na dłuższych dystansach, ewentualnie służy jako support, gdy potrzebna jest podwózka na trudnym odcinku.

Korzystamy z rowerów miejscowych, więc nie ma potrzeby ich przewożenia z Polski. 

 

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ NASZA OFERTA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w małych grupach, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia. 
 • ciekawy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Sycylii
 • wypożyczenie wysokiej klasy rowerów na miejscu, dzięki czemu nie ma potrzeby przywożenia ich z Polski
 • na miejscu dysponujemy busen z przyczepką, który nam asystuje, podwozi i zawsze może pomóc 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Komentarze

 • Agnieszka 18.02.2021 10:37

  W maju 2019 roku spełniło się moje marzenie – Sycylia. Z grupą pozytywnie zakręconych rowerowo ludzi i pod troskliwą i fachową opieką pilota Filipa odwiedziłam najpiękniejsze zakątki tej cudownej wyspy. Była zachodnia i wschodnia Sycylia, w tym: Cefalu, Agrigento, Etna, Taormina, Syrakuzy; było pyszne jedzenie, wino i niepowtarzalny klimat Sycylii. Biuro przygotowało jedyną w swoim rodzaju wyprawę, której trasy prowadziły po różnych miejscach wyspy. Gorąco polecam. Warto dla tych niesamowitych zakątków. Rowerowa Sycylia to była moja druga rowerowa przygoda z Biurem Zorientowani.pl i nie ostatnia.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje