Oferta - Ekwador: Amazonia i wulkany (+ opcja Galapagos)

tel: 
22 299 27 52
email: 

Ekwador: Amazonia i wulkany (+ opcja Galapagos)

Ekwador
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Quito

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, następnie przelot do Ekwadoru przez jeden z europejskich portów, wieczorem przylot do Quito. Transfer do hotelu położonego w centrum Quito, kolacja, nocleg.

Dzień 2. Quito

Po śniadaniu zobaczymy najpiękniejsze zabytki Quito, m.in. Plaza dl Grande, Pałac Prezydencki (Palacio de Carondelet), klasztor św. Franciszka, pomnik Francisco de Orellana (Quito ma jedne z lepiej zachowanych kwartałów miejskich z czasów kolonialnych). W trakcie wycieczki wjedziemy na wzgórze Panecillo, skąd rozciąga się malownicza panorama miasta. Kolejne miejsca związane są ze słynnym El Dorado – zobaczymy Muzeum Złota oraz prezentujące dawne kultury Ameryki – Muzeum Archeologiczne. Nie zabraknie wrażeń kulinarnych – spróbujemy słynnego ekwadorskiego ceviche. Powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 3. Quito

Na początek wjedziemy kolejną na wulkan Pichincha (4050 m n.p.m.), u stóp którego leży Quito. Aby uśmierzyć ból związany z przebywaniem na tej wysokości, spróbujemy herbatki z magicznego zioła tutejszych Indian. Następnie udamy się do słynnego Muzeum Równika, a dokładniej mówiąc – dwóch muzeów. W Muzeum Inti Ñan będzie czas na kilka interesujących eksperymentów, m.in. sprawdzimy działanie siły Coriolisa, a także staniemy rozkrokiem na dwóch półkulach. Powrót do Quito, czas na odpoczynek w hotelu. 

Dzień 4. Dżungla amazońska

Rankiem podróż do dżungli amazońskiej. W czasie przejazdu przekraczamy różne strefy wysokościowe – od 600 m n.p.m. do 4100 m n.p.m., a także roślinne. Malownicza trasa prowadzi przez Rezerwat Antisana, Park Narodowy Cayambe Coca i Park Narodowy Sumaco. Zatrzymamy się na kąpiel w gorących źródłach Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (na wysokości 3300 m n.p.m., temperatura wody: 30-40°C) w otoczeniu bujnej roślinności i... kolibrów! Następnie jedziemy prosto do dżungli. Na brzegu zostawiamy busa i dalej płyniemy canoe do urokliwego hotelu z basenem i niesamowitym widokiem na rzekę Rio Napo, jednego z dopływów Amazonki. Kolacja i nocleg w hotelu.  

Dzień 5. Arajuno, lud Keczua

Po śniadaniu udamy się do Arajuno, tu wycieczka po dżungli – wspinaczka na punkt widokowy i obserwacja pierwotnej puszczy z góry, a po drodze poznamy wiele ciekawych gatunków roślin (liczne gatunki palm, lecznicze liany). Odwiedzimy także Rezerwat Zwierząt Ocalonych (liczne ptaki, gady, płazy, ssaki, które zostały odzyskane od handlarzy zwierząt i żyją w naturalnym środowisku). Po południu odwiedzimy Indian Keczua. Tam czekają na nas nie tylko plantacje roślin użytkowych (kawa, kakao, ananas, guayaba, maniok itd.), ale spróbujemy również poszukać w rzece... złota (bądź co bądź jesteśmy w mitycznym El Dorado), złowić piranię lub wypić ajahuaskę. Powrót do hotelu i odpoczynek w otoczeniu bujnej przyrody. 

Dzień 6. Baños i wodospad Pailón del Diablo

Powrót do Quito przez Baños, ale z wieloma atrakcjami. Na początek Baños – to piękne miasteczko, leżące u podnóża wulkanu Tungurahua. Okolice słyną z upraw trzciny cukrowej, więc nie omieszkamy spróbować soku i wyrobów z trzciny cukrowej. Krótkie zwiedzanie miasta i jedziemy pod wodospad Pailón del Diablo, uważany za jeden z najpiękniejszych na kontynencie. Dalej przeprawa tarabitą (rodzaj kolejki linowej) nad rzekę Rio Pastaza, gdzie zobaczymy piekne kolumny bazaltowe. Przyjazd do Quito i zakwaterowanie. 

Dzień 7. Otavalo - Cotacachi i Cuicocha 

Wycieczka na pełen kolorów targ indiański w Otavalo. Po drodze, przy dobrej widoczności, zobacymy wulkan Cayambe (ok. 5790 m n.p.m.), Imbabura, Cotacachi i inne. W Otavalo czas na zakupy na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu). Powrót do Quito. 

Dzień 8. Quito – Chimborazo – Riobamba

Na początek udamy się w okollice wulkanu Chimborazo. Jeśli dopisze nam szczęście, to wprawne oko zaobserwuje alpaki i lamy, a może i nawet wikunie. Wieczorem przejazd do Riobamby

Dzień 9. Riobamba – Nariz del Diablo – Cuenca

Wycieczka przepiękną andyjską trasą do Alauasi. Tam udamy się na jeden z najbardziej malowniczych odcinków kolejowych świata nazywanym Nariz del Diablo (Nos Diabła). Trasa jest uznawana za jedno z największych osiągnięć inżynieryhnych na świecie, a przede wszystkim zalicza się ją do największych atrakcji turystycznych Ekwadoru. Nocleg w Cuenca. 

Dzień 10. Cuenca 

Zwiedzanie Cuenca, miasta znajdującego się na liście UNESCO - z racji duzego nagromadzenia i dobrego stopnia zachowania kolonialnej architektury. Miasto powstało w XVI wieku po zniszczeniu przez Hiszpanów imperium inkaskiego, w miejscu dawnego miasta zwanego Tomebamba (lub Pumapungo). Zwiedzimy między innymi: Catedral de la Inmaculada Concepcion, Iglesia de Santo Domingo oraz Iglesia de Santo Francisco. Nocleg w Cuenca. 

Dzień 11. Cuenca - Guayaquil

O poranku żegnamy Cuenca i ruszamy do Guayaquill. Jest to miasto nowoczesne, na warunki Ekwadoru dość bogate, a słynie przede wszystkim z tutejszej kuchni, bogatej w owoce morza. Najsłynniejszym daniem jest tu ceviche, które obowiązkowo spróbujemy w jednej z tutejszych knajpek znajdujących się na urokliwej promenadzie. 

Dzień 12-13. Powrót do Polski

Ostatnie zakupy, transfer na lotnisko i przelot do Europy, lądowanie w kraju. 

 

REJS GALAPAGOS (opcja dodatkowo płatna - 1150 USD + przelot do Puerto Ayora)

Dzień 1. 

Rankiem transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Baltra w Archipelagu Galapagos. Przeprawa promem przez Kanał Itabaka na Wyspę Santa. Dalej przejazd do Puerto Ayora, największej miejscowości w archipelagu. Po południu odwiedzimy rezerwat gigantycznych żółwi, które są jednym z symboli Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. 

Dzień 2.

Rejs na wyspę Seymour Norte, gdzie żyją lwy morskie, iguany lądowe i morskie oraz liczne ptaki (siewki, fregaty, wydrzyki, a także endemiczne zięby, mewy czy myszołowy). Obiad na jachcie, po południu płyniemy na Playa Bachas (północna część wyspy Santa Cruz), tam możliwość pływania i opalania. Nocleg na jachcie. 

Dzień 3. 

Na początek rejs na wyspę Plazas - tu obserwacja licznych legwanów, krabów i bogatej awifauny. Intrygujący wygląd nadają wyspie liczne kaktusy drzewiaste. W południe udamy się na Punta Carrión, znajdującej się w północnej części wyspy Santa Cruz - tu możliwość pływania z rurką i oglądania ciekawych gatunków ryb (manty, a przy odrobinie szcżęścia rekiny młoty i żółwie). Nocleg na jachcie. 

Dzień 4. 

Dzień zaczynamy rejsem na wyspę Bartolome (1,2 km2) o księżycowym krajobrazie. Na wyspie, jeśli szczęście dopisze, zobaczymy pingwiny Humboldta, a na pewno żółwie morskie, jaszczurki lawowe, legwany morskie, liczne głuptaki, a w wodzie rekiny rafowe. Lunch na jachcie, następnie zwiedzanie Zatoki Sullivan Bay na wyspie Santiago. Tutaj można obserwować dwa wielkie stożki z popiołu wulkanicznego, lwy morskie, jaszczurki lawowe oraz wiele gatunków ptaków. Nocleg na jachcie. 

Dzień 5.

Rankiem zwiedzanie Stacji Biologicznej im. Karola Darwina na wyspie Santa Cruz. Z bliska zobaczymy gigantyczne żółwie oraz inne inrtygujace gatunki zwierząt. Przede wszystkim jednak zapoznamy się z osobą Karola Darwina i zrozumiemy rolę, jaką odegrało Galapagos w sformułowaniu teorii ewolucji. Następnie przejazd autobusem (ok. 1 godzina) do kanału Itabaka, przeprawa promem na wyspę Baltra, transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. 

 

Prezentowany program wyprawy jest ramowy, a kolejność realizacji danych punktów może ulec zmianie. 

Warunki

Cena zawiera

 • wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wyjazdu;
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*;
 • śniadania oraz obiady;
 • opiekę pilota;
 • usługi miejscowych przewodników;
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów;
 • ubezpieczenie KL, NNW, BP i OC;
 • składkę Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

W przypadku rejsu po Galapagos, cena - 1150 USD (+ przelot) do Puerto Ayora), zawiera:

- opiekę przewodników - przyrodników certyfikowanych przez Park Narodowy Galapagos

- posiłki od obiadu pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia.

- zakwaterowanie na łodzi

- test PCR COVID / dzieci poniżej 17 roku życia nie muszą być testowane zgodnie z obowiązującymi przepisami Rady Zarządzającej Galapagos/

- wycieczki ujęte w planie podróży

- transfer lotnisko - jacht - lotnisko

- Snorkeling w wyznaczonych miejscach zgodnie z planem podróży

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa-port lotniczy w Europie (najpewniej Amsterdam)-Quito i powrót;
 • innych posiłków niż wymienione w programie oraz napojów do posiłków;
 • zwyczajowych napiwków; 
 • wydatków osobistych.

Opcja dodatkowo płatna: rejs 5-dniowy na Galapagos z noclegami na łodzi, kabiny 2-osobowe, w cenie śniadania, obiady, kolacje.

Zaliczka

3000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Ekwador jest jednym z najmniejszych państw Ameryki Południowej (mniej więcej wielkości Wielkiej Brytanii), za to posiada największą bioróżnorodność w przeliczeniu na 1 km2 w skali świata! Poza niezwykłym Galapagos, posiada niezmiernie bogate ekosystemy górskie (Andy), dżungli amazońskiej (Rio Napo) oraz liczne wulkany (m.in. Cotopaxi, Pichincha).

Niesamowita przyroda łączy się z wielkim zróżnicowaniem kulturowym (liczne plemiona Indian), a także intrygującą mozaiką kultur miejscowych oraz tej przybyłej z Hiszpanii wraz z konkwistadorami. Dodając do tego Quito, którego zabudowa jest na liście UNESCO od 1978 roku, Otavalo z najsłynniejszym targiem indiańskim na kontynencie, mamy gwarancję niezwykłej przygody na samym równiku.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje