Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

tel: 
534 636 131
email: 

AKTYWNIE

Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

8 dni 3950 zł
 • 06.10.2024 - 13.10.2024
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot na Maderę

Lot na Maderę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, zakwaterowanie w hostelu w Funchal. Zależnie od godziny przylotu możliwy spacer w porcie.

Dni 2-6. Dni trekkingowe

Trasy w wiecznie zielonych subtropikalnych lesach. Szlaki wyposażone w drabinki, poręcze i mostki. Czekają nas wędrówki pośród ukwieconych górskich łąk, skalistych grani, wąwozów, tuneli.

Przed nami jedne z najbardziej malowniczych zachodów słońca w Europie. Przemierzymy wieczne zielone lasy wawrzynowe. Jeden z głównych punktów programu to słynne lewady, czyli kanały nawadniające. Ścieżki wzdłuż lewad śmiało biegną przez bajeczne, subtropikalne ogrody, górskie zbocza i granie, a czasami wiodą wąskimi, skalnymi tunelami. Widoków i adrenaliny nie zabraknie!

Przy okazji w górskich basenach można skorzystać z ożywczej kąpieli. 

Trasy trekkingów są zmienne, w zależności od warunków pogodowych w górskich rejonach Madery. Wybraliśmy 3 lokalizacje, które są naszymi obowiązkowymi punktami w programie:

 • Półwysep Św. Wawrzyńca
 • Cural das freiras - Pico Viejo

oraz przy sprzyjających warunkach atmosferycznych szlak górski Pico Ruivo-Areiro.

Pozostałe szlaki, które mogą się pojawić w programie to:

 • Levada do Rei
 • Klify Boca do Risco
 • Santana - tradycyjne domki maderskie
 • Cabo Girao
 • Praia Seixal
 • Porta da Cruz

Dzień 7. Funchal

Zwiedzanie stolicy Madery – Funchal. Spacer po Tropikalnym Ogrodzie Monte Palace – wjazd kolejką linową. Spacer po górze Monte. Zejście do malowniczej starówki położonej u brzegów Oceanu Atlantyckiego. Zakupy na starym miejskim targu oraz degustacje win: madery i ponchy. Kolacja w Dzielnicy Malowanych Drzwi.

Dzień 8Powrót do Polski

Przejazd na lotnisko i lot powrotny do Warszawy. Jeżeli czas pozwoli (zależnie od połączenia lotniczego) czas na ostatnie zakupy.

Średnie dzienne czasy przejścia: 6-9 godzin (w zależności od pogody i stopnia zaawansowania grupy)

Długość trasy zależy od pogody i kondycji uczestników, średnio jest to 15-25 km dziennie (6-10 godzin w trasie z kilkoma dłuższymi przerwami).
Impreza ma charakter pieszy, przejazdy odbywają się między noclegami lub na krótkich odcinkach do miejsca rozpoczęcia trekkingu. Impreza dla osób z doświadczeniem w wielodniowych trekkingach typu Beskidy.
Program trekkingu ma charakter ramowy i może ulec zmianie w związku z pogodą oraz formą i zdrowiem uczestników. Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

Trekkingi na lekko, główny plecak przewożony busem lub transportem publicznym.

Warunki

Składowe ceny

06.10.2024 - 13.10.2024: 3950 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w pensjonatach (pokoje 3-4 osobowe);
 • transport lokalny na miejscu (komunikacja publiczna, taxi);
 • opiekę polskiego przewodnika;
 • ubezpieczenie;
 • wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Katowice/Warszawa-Madera-Warszawa/Katowice (bagaż podręczny) - bilety kupowane osobno po zebraniu się grupy (ok. 1400 PLN);
 • wstępów;
 • atrakcji do wyboru: MTB, nurkowanie, surfowanie (ok. 20 EUR); rejs w poszukiwaniu delfinów lub wielorybów (ok. 40 EUR)
 • wydatków osobistych.

Zaliczka

1500 PLN

Dodatkowe informacje

Trekkingi na lekko, bagaż główny wożony jest busem.

Przejazdy między noclegami odbywają się komunikacją publiczną.

Ze względu na wysoki sezon i duże obłożenie miejsc noclegowych, punkty zakwaterowania mogą się zmienić, program trekkingu również. Pozostajemy jednak przy trasie dookoła wschodniej Madery, z takimi kluczowymi punktami jak Curral das Freiras, Pico Grande, Pico Ruivo, Pico Areiro, Klify Północne, Półwysep Św. Wawrzyńca i Funchal.

W związku z górską logistyką imprezy, na wyprawę zabieramy plecak, spakowany zgodnie z zaleceniem organizatora.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Udaj się z nami na trekking na rajskiej Maderze!

Organizujemy trekking po Maderze, oferując wyprawę po subtropikalnych, wiecznie zielonych lasach, malowniczych tunelach skalnych i górskich zboczach. Wybrane atrakcje podczas wycieczki po wyspie wiecznej wiosny to:

 • lewady – kanały nawadniające, a ścieżki wzdłuż nich służące m.in. jako arterie komunikacyjne,

 • Pico Ruivo – najwyższy, niesamowicie „panoramiczny” szczyt Madery (1862 m n.p.m.),

 • stary Funchal – portugalskie miasto ze słynną katedrą, pamiątkami po marszałku Piłsudskim oraz lokalną kuchnią i trunkami,

 • plaże Madery – spektakularne plaże z żółtym piaskiem, położone nad Oceanem Atlantyckim.

Trekking na Maderze planujemy zacząć z przytupem, na punkcie widokowym Portela. To świetne miejsce na początek wędrówki i poczucie klimatu panującego na portugalskim archipelagu  najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Europy. Obmyśliliśmy malowniczą trasę, liczącą wiele przejść przez lasy, drabinki, skalne tunele i wąskie ścieżki. Zależy nam na tym, aby trekking na Maderze był dla uczestników wycieczki fantastycznym przeżyciem – za priorytet uznaliśmy znalezienie balansu między aktywnym wypoczynkiem i relaksem na piaszczystej plaży. 

Madera i trekking to świetne połączenie! Wybierz wycieczkę, organizowaną przez Zorientowanych

Pasjonuje Cię zwiedzanie w formie trekkingu? Jeśli tak, wędrówka po wyjątkowych zakątkach Madery przykuje Twoją uwagę. Zwłaszcza, że wycieczkę planujemy w miesiącach, kiedy większość turystów pozostaje w domach. Tymczasem to właśnie wtedy lasy z eukaliptusami i bambusami oraz oceaniczne klify żyją pełnią życia! Trekking na Maderze będzie podróżą, w ramach której zobaczymy bajkowe miejsca, przejdziemy wiele kilometrów i skorzystamy z ożywczych kąpieli, a wszystko to w towarzystwie lokalnej kuchni. Takie przysmaki, jak skałoczepy, czarny pałasz, szaszłyki wołowe i owoce morza będą dodawać nam energii, potrzebnej do odkrywania kolejnych zakątków wyspy. Madera jako portugalski archipelag leżący nieopodal Afryki znakomicie nadaje się do treku. To jednak nie oznacza, że trekking będzie jedyną atrakcją naszej wycieczki. Jak zawsze zadbaliśmy o każdy najmniejszy szczegół  po intensywnym trekkingu uczestnicy będą regenerować siły w przyjemnych górskich noclegach, delektując się lokalnym winem i słodkimi nalewkami.

Dla chętnych przewidziane są dodatkowe rozrywki, jak rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Madera zachwyca każdego, kto ją odwiedzi. Ta magiczna wyspa, której piękno, zapachy i smaki są najlepszą alternatywą dla miejsc wypełnionych ekskluzywnymi hotelami, oferującymi all inclusive. Każdego, kto ma ochotę przeżyć przygodę życia na Maderze, zapraszamy na ten trekking. Pokażemy Ci bajkowe trasy, zapierające dech w piersiach przejścia i fantastyczne punkty widokowe. Zdecyduj się na wyjazd z nami, a na pewno nie pożałujesz! 

Długość trasy zależy od pogody i kondycji uczestników, średnio jest to 25 km dziennie (8-10 godzin w trasie z kilkoma dłuższymi przerwami).

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 12 osób, nigdy na siebie nie wchodzimy, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • unikatowy program obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu, jak i mniej znane zakątki Madery;
 • zróżnicowane trasy trekkingów, biegnące wzdłuż lewad, pozwalające poznać unikatową roślinność Madery.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje