Oferta - Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

9 dni 3950 zł
 • 04.12.2020 - 12.12.2020
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. 

Lot na Maderę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, zakwaterowanie w hostelu w Funchal, spacer w porcie i zakupy w starym Funchal. 

Dzień 2.

Wczesny wyjazd busem do punktu startowego trekkingu, czyli na punkt widokowy Portela. Po 30 minutach rajdu górskimi serpentynami znajdujemy się na wysokości ok. 700 m n.p.m., skąd podziwiamy wiecznie zielony, subtropikalny las i klify wschodniego wybrzeża. Przejście malowniczą trasą przez górski las do punktu widokowego Ribero Frio i dalej już ukwieconymi halami do schroniska górskiego pod szczytem Pico do Juncal na 1800 m n.p.m..Przy dobrej pogodzie czeka nas malowniczy zachód słońca.

Dzień 3.

Wczesne wyjście i całodzienna wędrówka zielonymi górskimi graniami, wąwozami i tunelami przez Pico das Torres (1851 m n.p.m.), do najwyższego na Maderze Pico Ruivo (1862 m n.p.m.). Na górskiej, eksponowanej, skalistej trasie liczne drabinki, mostki i poręczę. Zakwaterowanie w schronisku górskim pod Ruivo. Przy dobrej pogodzie bajeczny zachód słońca na Ruivo oraz widoki na Ocean Atlantycki.

Dzień 4.

Dalsza wędrówka ostrymi graniami wśród wodospadów i strumieni, przez hale paproci i pierwotny, wiecznie zielony las wawrzynowy do przełęczy Encumeada, gdzie na bajecznym punkcie widokowym czeka nas nocleg i sympatyczna restauracja z lokalnymi produktami.

Dzień 5.

Dzień wędrówki górskiej słynnymi kanałami nawadniającymi, czyli lewadami. Ścieżki wzdłuż lewad śmiało trawersują bajeczne, subtropikalne ogrody, górskie zbocza, granie, a czasami wiodą wąskimi, skalnymi tunelami. Widoków i adrenaliny nie zabraknie. Przy okazji w górskich basenach można skorzystać z ożywczej kąpieli. Dalej szlak wiedzie przez górski płaskowyż z dominującym pejzażem wiatraków - tzw. Campo Grande. Na płaskowyżu, pod szczytem Pico de Urzes (1418 m n.p.m.) czeka na nas górski hotel z najsmakowitszą na Maderze lokalną kuchnią. Królują oczywiście steki i szaszłyki z marynowanego mięsa wołowego (lokalny przysmak).

Dzień 6.

Tym razem dzień marszu śmiało poprowadzonymi lewadami przez lasy eukaliptusów i bambusa. Powoli schodzimy w stronę klifów północno-zachodniego wybrzeża. Wędrówkę kończymy wieczorem w małym, zagubionym wśród klifów kurorcie Ribera da Janela, gdzie raczymy się lokalnym białym winem i nalewkami na maracui i bananach. Zakwaterowanie w lokalnym pensjonacie, mamy też czas na skorzystanie z przyjemnej piaszczystej plaży i miejscowych restauracji serwujących steki i owoce morza, w tym smakowite maderskie skałoczepy.

Dzień 7.

Lżejszy dzień treku w okolicy Ribera da Janela, poświęcony na wycieczki na lewadach, skalnych tarasach i oceanicznych klifach. Sesje z wulkanicznymi skałami wystającymi z Oceanu. Po południu relaks na plaży w Ribera. Nocleg również w pensjonacie w Ribera.

Dzień 8.

Wczesnym rankiem wsiadamy do miejscowego busa i malowniczą trasą przez liczne tunele, wiadukty i klify docieramy do stolicy wyspy. Wolny dzień w Funchal, atrakcje do wyboru: MTB, nurkowanie, surfowanie, rejs na delfiny lub wieloryby, plażowanie. Wieczorem smakujemy niezrównanych, ponoć najlepszych w Europie steków oraz świeżych owoców morza i słynnego czarnego pałasza - ryby głębinowej poławianej tylko na Maderze i na wodach Japonii. Popijamy je słynnymi maderskimi winami. Nocleg w hostelu.

Dzień 9

Powrót do Warszawy. 

Średnie dzienne czasy przejścia: 7-9 godzin

Warunki

Składowe ceny

04.12.2020 - 12.12.2020: 3950 PLN

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Madera - Warszawa (bagaż podręczny);
 • zakwaterowanie w hostelach;
 • śniadania;
 • transport busem;
 • opieka polskiego przewodnika;
 • ubezpieczenie w wersji active;
 • wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami;
 • wstępów;
 • bagażu rejestrowanego;
 • wydatków osobistych.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Największe atrakcje:

 • subtropikalne, wiecznie zielone lasy Madery;
 • lewady, słynne kanały nawadniające, służące też, jako arterie komunikacyjne;
 • najwyższy, niesamowicie "panoramiczny" szczyt Madery, Pico Ruivo 1862 m n.p.m.; 
 • bajeczne, stare Funchal ze słynną katedrą, pamiątkami po marszałku Piłsudskim oraz lokalną kuchnią i trunkami;
 • plaże Madery;
 • dla chętnych wolny dzień z windsurfingiem, rejsami, plażą lub MTB.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl