Oferta - Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE - POTWIERDZONE

Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

8 dni 3850 zł
 • 17.04.2021 - 24.04.2021
  • 17.04.2021 - 24.04.20213850zł
  • 03.12.2021 - 10.12.20213850zł
Wyprawy
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. 

Lot na Maderę z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, zakwaterowanie w hostelu w Funchal, spacer w porcie i zakupy w starym Funchal. 

Dzień 2.

Wczesny wyjazd busem do punktu startowego trekkingu, czyli na punkt widokowy Portela. Po 30 minutach rajdu górskimi serpentynami znajdujemy się na wysokości ok. 700 m n.p.m., skąd podziwiamy wiecznie zielony, subtropikalny las i klify wschodniego wybrzeża. Przejście malowniczą trasą przez górski las do punktu widokowego Ribero Frio i dalej już ukwieconymi halami do schroniska górskiego pod szczytem Pico do Juncal na 1800 m n.p.m..Przy dobrej pogodzie czeka nas malowniczy zachód słońca.

Dzień 3.

Wczesne wyjście i całodzienna wędrówka zielonymi górskimi graniami, wąwozami i tunelami przez Pico das Torres (1851 m n.p.m.), do najwyższego na Maderze Pico Ruivo (1862 m n.p.m.). Na górskiej, eksponowanej, skalistej trasie liczne drabinki, mostki i poręczę. Zakwaterowanie w schronisku górskim pod Ruivo. Przy dobrej pogodzie bajeczny zachód słońca na Ruivo oraz widoki na Ocean Atlantycki.

Dzień 4.

Dalsza wędrówka ostrymi graniami wśród wodospadów i strumieni, przez hale paproci i pierwotny, wiecznie zielony las wawrzynowy do przełęczy Encumeada, gdzie na bajecznym punkcie widokowym czeka nas nocleg i sympatyczna restauracja z lokalnymi produktami.

Dzień 5.

Dzień wędrówki górskiej słynnymi kanałami nawadniającymi, czyli lewadami. Ścieżki wzdłuż lewad śmiało trawersują bajeczne, subtropikalne ogrody, górskie zbocza, granie, a czasami wiodą wąskimi, skalnymi tunelami. Widoków i adrenaliny nie zabraknie. Przy okazji w górskich basenach można skorzystać z ożywczej kąpieli. Dalej szlak wiedzie przez górski płaskowyż z dominującym pejzażem wiatraków - tzw. Campo Grande. Na płaskowyżu, pod szczytem Pico de Urzes (1418 m n.p.m.) czeka na nas górski hotel z najsmakowitszą na Maderze lokalną kuchnią. Królują oczywiście steki i szaszłyki z marynowanego mięsa wołowego (lokalny przysmak).

Dzień 6.

Tym razem dzień marszu śmiało poprowadzonymi lewadami przez lasy eukaliptusów i bambusa. Powoli schodzimy w stronę klifów północno-zachodniego wybrzeża. Wędrówkę kończymy wieczorem w małym, zagubionym wśród klifów kurorcie Ribera da Janela, gdzie raczymy się lokalnym białym winem i nalewkami na maracui i bananach. Zakwaterowanie w lokalnym pensjonacie, mamy też czas na skorzystanie z przyjemnej piaszczystej plaży i miejscowych restauracji serwujących steki i owoce morza, w tym smakowite maderskie skałoczepy.

Dzień 7.

Lżejszy dzień treku w okolicy Ribera da Janela, poświęcony na wycieczki na lewadach, skalnych tarasach i oceanicznych klifach. Sesje z wulkanicznymi skałami wystającymi z Oceanu. Po południu atrakcje do wyboru: MTB, nurkowanie, surfowanie, rejs na delfiny lub wieloryby, plażowanie. Nocleg również w pensjonacie w Ribera. Wieczorem smakujemy niezrównanych, ponoć najlepszych w Europie steków oraz świeżych owoców morza i słynnego czarnego pałasza - ryby głębinowej poławianej tylko na Maderze i na wodach Japonii. Popijamy je słynnymi maderskimi winami.

Dzień 8

Rano czas wolny na ostatnie zakupy i spacery a po południu przejazd na lotnisko i lot powrotny do Warszawy. 

Średnie dzienne czasy przejścia: 7-9 godzin.

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacekfabis16@gmail.com lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

17.04.2021 - 24.04.2021: 3850 PLN POTWIERDZONE
03.12.2021 - 10.12.2021: 3850 PLN

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Madera - Warszawa (bagaż podręczny 8 kg);
 • zakwaterowanie w hostelach;
 • śniadania;
 • transport busem;
 • opiekę polskiego przewodnika;
 • ubezpieczenie;
 • wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami;
 • wstępów;
 • bagażu rejestrowanego (ok. 180 zł);
 • wydatków osobistych.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Udaj się z nami na trekking na rajskiej Maderze. W kwietniu i grudniu wyruszamy w dziką trasę!

Na Maderze zawsze jest cudownie, ale zimą ten portugalski archipelag potrafi zachwycić, jak żadne inne miejsce. W tym roku organizujemy trekking Madera 2021, oferując wyprawę po subtropikalnych, wiecznie zielonych lasach, malowniczych tunelach i górskich zboczach. Wybrane atrakcje wycieczki po wyspie wiecznej wiosny to:

 • lewady - kanały nawadniające, służące m.in. jako arterie komunikacyjne,

 • Pico Ruivo – najwyższy, niesamowicie "panoramiczny" szczyt Madery (1862 m n.p.m.),

 • stare Funchal – portugalskie miasto ze słynną katedrą, pamiątkami po marszałku Piłsudskim oraz lokalną kuchnią i trunkami,

 • plaże Madery – spektakularne plaże z żółtym piaskiem i dostępem do Oceanu Atlantyckiego,

 • windsurfing – dla chętnych przewidziany dzień wolny z windsurfingiem, rejsami lub MTB.

Trekking na Maderze planujemy zacząć z przytupem, na punkcie widokowym Portela. To świetne miejsce na początek wędrówki i poczucie klimatu, panującego na portugalskim archipelagu: najbardziej wysuniętym na zachód punkcie Europy. Obmyśliliśmy malowniczą trasę, liczącą wiele przejść przez lasy, drabinki, skalne tunele i wąskie ścieżki. Zależy nam na tym, aby trekking na Maderze był dla uczestników wycieczki fantastycznym przeżyciem – znalezienie balansu między aktywnym wypoczynkiem a relaksem na piaszczystej plaży uznaliśmy więc za priorytet. Wyruszamy w marcu i grudniu 2021, kiedy to Madera fascynuje, jak żadne inne miejsce na świecie.

Madera i trekking to świetne połączenie! Wybierz wycieczkę, organizowaną przez Zorientowanych

Pasjonuje Cię podróżowanie w formie trekkingu? Jeśli tak, wędrówka po wyjątkowych zakątkach Madery przykuje Twoją uwagę. Zwłaszcza, że wycieczkę planujemy na marzec i grudzień, kiedy większość turystów pozostaje w domach. Tymczasem to właśnie wtedy lasy z eukaliptusami i bambusami oraz oceaniczne klify żyją pełnią życia! Trekking na Maderze będzie podróżą, w ramach której zobaczymy bajkowe miejsca, przejdziemy wiele kilometrów i skorzystamy z ożywczych kąpieli, a wszystko to w towarzystwie lokalnej kuchni. Takie przysmaki, jak skałoczepy, czarny pałasz, szaszłyki wołowe i owoce morza będą dodawać nam energii, potrzebnej do okrywania kolejnych zakątków wyspy. Madera, jako portugalski archipelag leżący nieopodal Afryki, znakomicie nadaje się do treku. To jednak nie oznacza, że trekking będzie jedyną atrakcją naszej wycieczki. Jak zawsze zadbaliśmy o najmniejszy szczegół – po intensywnym trekkingu uczestnicy będą regenerować siły w przyjemnych górskich schroniskach, delektując się lokalnym winem i słodkimi nalewkami. Dla chętnych przewidziane są dodatkowe rozrywki, jak rejs w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Madera zachwyca każdego, kto ją odwiedzi. To magiczna wyspa, której piękno, zapachy i smaki są najlepszą rekompensatą dla miejsc wypełnionych ekskluzywnymi hotelami, oferującymi all inclusive. Każdego, kto ma ochotę przeżyć przygodę życia na Maderze, zapraszamy na trekking. Pokażemy Ci bajkowe trasy, zapierające dech w piersiach przejścia i fantastyczne punkty widokowe. Zdecyduj się na wyjazd z nami, a na pewno nie pożałujesz! Najbliższa wycieczka rusza już w kwietniu 2021, postaw na aktywny wypoczynek na Maderze!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl