Oferta - Trekking na Damavand (5610 m) + Teheran i Morze Kaspijskie

tel: 22 299 27 52 email: biuro@zorientowani.pl

AKTYWNIE

Trekking na Damavand (5610 m) + Teheran i Morze Kaspijskie

9 dni 4900 zł
 • 03.11.2022 - 11.11.2022
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Teheran

Lot z Warszawy do Teheranu. Nocleg w wygodnym hostelu w starej, handlowej dzielnicy miasta nieopodal pałacu szachów Iranu, Golestan. Krotki spacer i ewentualne zakupy na drogę.

Dzień 2. Przejazd pod Damavand

Przejazd autobusem na północ do wioski Reyneh w paśmie Elburs pod Damavendem, obiad i zakupy na miejscowym targu. Po południu zejście do pierwszej bazy zwanej "pod meczetem Al Zaman" (wysokość ok. 3200 m). Po południu spacery i aklimatyzacja.

Dzień 3Akcja na Damavand

Spokojne podejście drogą mulników do nowego alpejskiego schroniska Baragh pod Demavandem na 4400 m n.p.m.. Dalsza aklimatyzacja, ewentualny krótki spacer w okolicy schroniska.

Dzień 4Cd. akcji na Damavand

Dalsza aklimatyzacja, wypad piarżystym szlakiem na 5000 m lub (w zależności od warunków pogodowych i kondycji) atak szczytowy na 5671 m n.p.m.. Nocleg w naszym wygodnym schronisku.

Dzień 5Cd. akcji na Damavand

Akcja szczytowa. Wyjście ok. 4:00. Zejście do 1 bazy - Al Zaman, zjazd jeepem do wioski Reyneh, nocleg z kolacją z irańskich przysmaków i prysznic w wygodnym domu miejscowego przewodnika.

Dzień 6Morze Kaspijskie

Wyjazd rekreacyjny nad Morze Kaspijskie. Kąpiele w ciepłych morskich falach i smakowanie kaspijskich ryb lub dzień rezerwowy w razie złej pogody. Powrót do Reyneh lub nocleg w hostelu nad morzem. 

Dzień 7Teheran

Wczesny przejazd do Teheranu, zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Popołudniowe spacery, spacer po centrum miasta do podświetlanej, kolorowej wieży Azadi, nowoczesnego symbolu miasta. Wyjście na kolację i tradycyjne lody. Rajdy metrem po Teheranie.

Dzień 8. Teheran

Zwiedzanie irańskich pałaców szacha - Golestan i Niavaran, Wielki Targ i wielkie zakupy, Polski Cmentarz Armii Andersa, słynna zamknięta ambasada amerykańska. Opcjonalnie wycieczka do świętego miasta szyitów oraz miasta Ajatollaha Chomeiniego - Quum.

Dzień 9.

Przylot do Warszawy.

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Dni 7-8 są dniami rezerwowymi. W razie potrzeby - złej pogody, bądź konieczności dłuższej aklimatyzacji, spędzimy jeden dzień więcej na Damavand.

W razie pytań o szczegóły wyjazdu prosimy o kontakt mailowy na adres: jacek@zorientowani.pl lub telefoniczny na numer 514 433 552.

Warunki

Składowe ceny

03.11.2022 - 11.11.2022: 3300 PLN + bilet lotniczy ok 1600 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hostelach i schroniskach;
 • opiekę polskiego pilota;
 • lokalnego przewodnika;
 • zezwolenie na wejście na Damavand;
 • transport lokalny;
 • ubezpieczenie;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa/Berlin - Teheran - Warszawa/Berlin (bagaż podręczny 7 kg)*;
 • posiłków (ok. 10-20 USD dziennie);
 • wstępów (ok. 20 USD);
 • wizy (80 USD);
 • napiwków.

* Cena biletu, zależnie od przewoźnika, waha się między 900 a 1800 zł. 

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Minimalna liczba uczestników: 8 osób

Istnieje możliwość zorganizowania wyjazdu dla mniejszej grupy. Dopłata przy min. 6 osobach wyniesie 600 zł. 

UWAGA! Wjazd do Iranu dla turystów jest obecnie niemożliwy. Realizacja wyjazdu będzie możliwa jeżeli ruch turystyczny zostanie przywrócony.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Trekking na Damavandzie to wyprawa do niezbyt dalekiego, ale bardzo egzotycznego zakątka Azji Środkowej. Przez 9 dni posmakujemy nie tylko aromatycznych orientalnych dań opartych na serach, baraninie, kiszonkach i owocach, ale przede wszystkim zetkniemy się z unikalną, prastarą perską kulturą. Powędrujemy po ukwieconych mozaikami pałacach, meczetach, bazarach i miejskich parkach. Poczujemy na własnej skórze zapach kardamonu, wiatru znad Morza Kaspijskiego i siarkowe wyziewy z majestatycznego Damavanda.

Podczas zwiedzania polskiego cmentarza Armii Andersa będzie okazja do wzruszeń i refleksji, a w czasie kąpieli w kaspijskich falach do relaksu i radości. Biesiadując w irańskim domu będziemy mogli się przekonać o wschodniej gościnności i do reszty porzucić stereotypy o agresywnym i wojującym Iranie. Każdy z nas ma 2 możliwości przedostania się do bajkowej Persji: razem z Sinbadem Żeglarzem na latającym dywanie, ewentualnie z naszą wyprawą. 

Istnieje możliwość przedłużenia wyprawy o kolejny tydzień i zwiedzania najcenniejszych skarbów Persji. Na trasie prawdziwe skarbnice kultury, sztuki i architektury Iranu - Isfahan, Persepolis, Shiraz, Yad i Quum. To nie tylko znaczące ośrodki kulturowe na mapie Persji, ale miejsca ważne dla historii i cywilizacji całej Azji.

ŁĄCZNY KOSZT PROGRAMÓW TREKKING NA DAMAVAND + PERSKA WŁÓCZĘGA TO 7300 PLN

Ważne! Wyprawa ma charakter trampingowy. Korzystamy z lokalnych środków komunikacji, jemy w lokalnych knajpkach i sami organizujemy sobie czas wolny.

Najważniejsze atrakcje:

 • wejście na najwyższy szczyt Iranu Damavand 5671 m n.p.m.;

 • spacery po starym Teheranie, wieczór pod kolorową wieżą Azadi;

 • sentymentalny spacer po teherańskim Cmentarzu Armii Andersa;

 • wizyta na Wielkim Bazarze w Teheranie;

 • rekreacyjny wypad nad Morze Kaspijskie;

 • zapowiedziana wizyta w irańskim domostwie i przysmaki wschodnich kuchni.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje