Atrakcje:
Mińsk
To miasto stołeczne i zarazem jedno z najstarszych na całym obszarze Białorusi. Podczas II wojny światowej zostało bardzo mocno zniszczone. Dziś obfituje w parki, obszary zieleni oraz poradzieckie budynki. Warte zwiedzenia są: katedra, Cerkiew Pietropawłowska oraz Plac Niepodległości, na którym stoi pomnik Lenina.
Grodno
Miasto to położone jest nad Niemnem, niedaleko polskiej granicy. W 30% zamieszkują je Polacy. W okresie międzywojennym przynależało do Polski.
Brześć
Miasto to jest w czołówce najstarszych ośrodków na Białorusi. Wspominane było już w kronikach pochodzących z 1017 roku. Brześć słynie z zawarcia w tym mieście tzw. Unii Brzeskiej w 1569 roku. W jej konsekwencji kościół prawosławny został podporządkowany papieżowi.
Bagno Jelnia
To wysokie torfowiska zaliczane do największych w Europie. Leżą na terenie dawnego województwa wileńskiego. Są miejscem bytowania wielu gatunków ptaków.
Nowogródek
To historyczna stolica Księstwa Ruskiego oraz Litewskiego. W Nowogródku książe Mendog przyjął chrzest i w 1253 roku koronował się na króla. W latach międzywojnia miasto to należało do Polski. Przebywając w Nowogródku warto zwiedzić: synagogę, ruiny zamku z XIV wieku, pałac Radziwiłłów, dom A. Mickiewicza oraz jezioro Świteź.
Nieśwież
Miasto to przed II wojną światową mieściło się w polskich granicach. Warte zobaczenia są tu: ratusz, kościół Jezuitów, zamek Radziwiłłów z XVI w. wraz z parkiem krajobrazowym, a także klasztory Benedyktynek.
Zespół zamkowy w Mirze
Wybudowany w romańsko-gotyckim stylu. Jego budowa rozpoczęła się wraz z końcem XV wieku. Do zamku przylega park. Obecnie cały kompleks znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Rezerwaty i parki narodowe
Można je odnaleźć na terenie całego kraju. Te najbardziej imponujące to: Park Narodowy Naraczański, Puszcza Białowieska oraz Rezerwat Prypecki.
Urzędy konsularne
Ambasada Republiki Białorusi
ul. Wiertnicza 58, 02-952 Warszawa
Ambasada RP w Mińsku
220034 Mińsk, ul. Rumiancewa 6