Ameryka Południowa to eldorado podróżników i lubiących różnorodne wrażenia obieżyświatów.
W Ameryce Łacińskiej na każdym kroku rozbrzmiewa muzyka. Jej dźwięki - od wibrujących latynoskich rytmów po brazylijską sambę czy wszechobecne fletnie z Andów - zachwycą każdego przybysza.
Jeżeli ktoś kocha góry, w Andach znajdzie niezliczoną liczbę malowniczych tras górskich wędrówek, jak i obszary do wspinaczek wysokogórskich dostarczających dużą dawkę adrenaliny. Pragnący poznać tajniki amerykańskiej selvy odkryją rozległe lasy tropikalne, które są siedliskiem tysięcy gatunków roślin i zwierząt. Dla tych, którzy wolą zwiedzanie miast, czeka tętniąca życiem metropolia Buenos Aires. Pasjonaci historii i dawnych kultur zachwycą się tajemniczym Machu Piccu i Ciudad Perdida - kolumbijskim "zaginionym miastem".
W Ameryce Południowej występują wszystkie strefy klimatyczne, począwszy od klimatu równikowego na północy kontynentu, poprzez zwrotnikowy, podzwrotnikowy, umiarkowany do subpolarnego na południu kontynentu. Pod względem opadów w Ameryce Południowej są tereny o obfitych opadach (Nizina Amazonki), ale również pustynne (w Andach). Na pustyni Atacama występuje najdłuższy okres bez opadów (300 lat) od 1670 r. do 1972 r.. Również minimalne średnie opady są tam najmniejsze i wynoszą 0,8 mm. Maksymalne średnie opady notuje się w Lloro-Choco (Kolumbia) 12.717 mm.
Ukształtowanie fizyczne kontynentu determinuje potężne pasmo Andów ciągnące się przez prawie 8000 km od Wenezueli do połudnowej Patagonii. Ważną krainą geograficzną jest dorzecze Amazonki, liczące ok. 7 mln km2. Obszar ten obejmuje pas szerokości 3000 km od wschodnich stoków Andów aż po Atlantyk. Inne krainy geograficzne to dorzecze Orinoko, obejmujące równiny llanos Wenezueli, żyzna pampa Argentyny i Urugwaju oraz jałowa Patagonia, położona daleko na południu kontynentu. Wzdłuż niemal całego wybrzeża ciągnie się wąski pasek równin, na których znajdują się najgęściej zaludnione tereny.
Przyjmuje się, że mieszkańcy obu Ameryk dotarli tam z terenów wschodniej Azji przez lądowy pomost, który znajdował się w miejscu obecnej Cieśniny Beringa. Byli koczownikami - myśliwymi i zbieraczami - żyjącymi w niewielkich grupach. Najbardziej rozwiniętą cywilizację spośród wszystkich, jakie pojawiły się na wyżynach Ameryki Połudnowej w epoce prekolumbijskiej, stworzyli Inkowie. Imperium liczyło 12 milionów ludzi zamieszkujących ziemie od dzisiejszego północnego Ekwadoru po środkowe Chile. Jego kres zwiastowało pojawienie się 1942 r. trzech żaglowców - "Santa María", "Niña" i "Pinta" - u wybrzeży kontynentu. Dowodzone przez Krzysztofa Kolumba pokonały Ocean Atlantycki i dotarły, jak myślano pierwotnie, do Indii Zachodnich leżących u wybrzeży nieznanej nikomu jeszcze Ameryki. Od tego momentu dwa światy: stary - europejski i katolicki oraz nowy - dziki, indiański i niepoznany połączyły się w jedną całość, otwierając nowy rozdział na kartach historii. Co prawda konkwistadorzy z Hiszpanii i Portugalii doprowadzili do upadku cywilizacji tubylczych, ale Indianie do dziś stanowią znaczny odsetek mieszkańców Boliwii i Peru. Do tej i tak skomplikowanej mozaiki, dołączyli jeszcze przesiedleńcy z Afryki, co ostatecznie wpłynęło na charakter, wygląd i tradycje dzisiejszej Ameryki Południowej. Zróżnicowanie etniczne wiąże się najczęściej ze zróżnicowaniem społecznym. Najbiedniejsza i najmniej liczna jest ludność autochtoniczna - Indianie, najbogatsza zaś biała - napływowa i kreolska (potomkowie kolonizatorów). Większość mieszkańców kontynentu zamieszkuje wybrzeże, wnętrze lądu w dużej mierze jest słabo zagospodarowane. Najgęstszy wskaźnik zaludnienia posiada Ekwador (40 os./km²), a najmniejszy Surinam (3 os./km²). Niemal ¾ mieszkańców Ameryki Połudnowe żyje w miastach, są jednak ogromne tereny prawie niezamieszkane, np. dorzecze Amazonki czy pustynia Atakama. Duży przyrost naturalny i migracje ludności doprowadziły do powstania ogromnych aglomeracji: São Paulo (ok. 21 mln), Buenos Aires (ok. 13 mln), Rio de Janeiro (ok. 12 mln), Lima (ok. 8 mln) i Bogota (ok. 7 mln).
W centrum niemal każdego miasta Ameryki Łacińskiej wznosi się kościół lub katedra. Krzewienie wiary katolickiej było jednym z głównych celów kolonizacji tego kontynentu. W efekcie ponad 90% jego mieszkańców to wyznawcy religii rzymskokatolickiej. W przypadku Indian przywiązanie do katolicyzmu stawało się często maską, pod którą skrywano dawne wierzenia.
Ameryka Południowa była obszarem bardzo burzliwym politycznie. Za czasów kolonialnych granice nie były ściśle określone. Powstanie nowych państw wywołało zatem liczne kolnflikty terytorialne. Po II wojnie światowej był to teren ostrych konfliktów społeczno-politycznych. Liczne były obawy przed wpływami ze strony Związku Radzieckiego. W latach 50. XX w. doszło do walk i wystąpień związanych m.in. z trudnymi warunkami życia i pracy, co w efekcie spowodowało upadek większości rządów dyktatorskich. Na początku lat 60. zeszłego stulecia dyktatura utrzymywała się tylko w kilku państwach Ameryki Łacińskiej (Dominikana, Nikaragua, Paragwaj). Lata 70. przyniosły większe otwarcie krajów Ameryki Południowej na świat, szukanie nowych kontaktów, partnerów itp. W 1973 nastąpił przewrót wojskowy w Chile i władzę przejęła krwawa dyktatura. Junta wojskowa rządziła Argentyną w latach 1976-1982.
Powstaliśmy w 2012 r. z pasji do podróżowania, dla Was, ludzi aktywnych, ciekawych świata, szukających prawdziwych przeżyć.
Naszą misją jest promowanie turystyki kulturowej, aktywnej i przygodowej, z poszanowaniem lokalnych wartości i obyczajów oraz środowiska naturalnego.
Nasze oferty przygotowane są przez specjalistów i prawdziwych pasjonatów. Stawiamy na wysoką jakość: tylko sprawdzone miejsca, tylko sprawdzeni piloci. Jeśli nie interesują cię wczasy all inclusive – trafiłeś do właściwego miejsca!
Cały nasz zespół łączy miłość do podróży, nie ważne czy na miesiąc, czy tylko na weekend - jeśli tylko masz czas, my pomożemy zrealizować Twoje marzenia.