Afryka to kontynent dla doświadczonych podróżników. Wymaga, ale i wynagradza po stokroć.
Podróżujących przez Afrykę zachwyci dziewicze piękno, niezwykłe bogactwo przyrody, ogromne przestrzenie, niezwykłe krajobrazy, sawanny porośnięte akacjami o spłaszczonych wierzchołkach przemierzane przez wielkie stada zwierząt. Można tu spotkać całą "wielką piątkę": słonia, lwa, lamparta, bawoła i nosorożca.
Czarny Ląd to najbiedniejsza część świata, gdzie największy odsetek ludzi żyje za mniej niż jednego dolara na dzień. Afryka zmaga się z wielkimi problemami - skrajną nędzą i głodem, AIDS, malarią i innymi chorobami dziesiątkującymi jej społeczność, zniszczeniem środowiska naturalnego, rabunkową utrata bogactw naturalnych, brakiem dostępu do wody pitnej oraz wojnami plemiennymi i nieudolnością władzy państwowej. Ale Afryka to przede wszystkim niezwykła różnorodność nie tylko geograficzne ale i społeczna, polityczna, różnorodność kultur i tradycji. Niektórzy mówią, że Afryka to życie w najpełniejszym wydaniu.
Afryka zachwyca przybyszów pięknem krajobrazów. Piaszczystymi wydmami, które o zachodzie słońca przybierają pomarańczową barwę, rozległymi sawannami pełnymi dzikich zwierząt, lasami tropikalnymi oraz ciągnącymi się w nieskończoność bezludnymi białymi plażami. Obecnie w Afrycie istnieje 750 obszarów chronionych, z czego 237 znajduje się na terytorium RPA, 37 na Madagaskarze, 36 w Kenii. Są to zarówno parki narodowe, jak i rezerwaty chroniące naturalne środowiska (lasy, sawannę, pustynie, bagna, rafy koralowe).
W Afryce jest wiele klimatów. Część kontynentu obejmuje strefa klimatów równikowych z całorocznymi opadami. Tutaj też występuje klimat podrównikowy suchy, z dwiema porami roku: krótką porą deszczową i długą porą suchą. Północne i południowe krańce kontynentu mają klimat podzwrotnikowy morski z gorącym, suchym latem i łagodną deszczową zimą. Najniższą temperaturę na kontynencie afrykańskim zanotowano w miejscowości Ifrane w Maroku (-24 stopnie C), a najwyższe średnioroczne opady deszczu w Debundsha w Kamerunie (10 277 mm). Spotykane są anomalie pogodowe, na przykład opad śniegu na pustyni Kalahari, który miał miejsce 1 września 1981 r.
Według różnych szacunków Afrykę zamieszkuje od 800 do 1200 grup etnicznych. Różnorodność etniczna to jedna z cech typowych dla Afryki, spowodowana wewnętrznymi trudnościami komunikacyjnymi i odizolowaniem poszczególnych grup. Większość grup plemiennych w Afryce prowadziło koczowniczy tryb życia. Kultura zbieracko-myśliwska istniała w epoce kamienia, a także u Buszmenów czy Pigmejów jeszcze w XX w. Buszmeni (określenie afrykańskie oznaczające "ludzi z buszu"), zwani też San, to rdzenny lud z południowej Afryki. Pigmeje (gr. Pygmaios - "wielkość pięści", "karłowaty") to grupa niskorosłych ludów (142-145 cm wzrostu) zamieszkujących lasy Afryki Równikowej. Beduini (od arabskiego "buduww") to arabska nazwa koczowników z pustynnych i półpustynnych obszarów Półwyspu Arabskiego, która odróżnia ich od mieszkańców miast ("hadari") i osiadłej ludności rolniczej ("fallah"). W XX wieku na wielu obszarach nastąpiło przymusowe osiedlanie się Beduinów, ale mimo to w wielu państwach istnieją jeszcze wielkie wspólnoty koczowników beduińskich (np. w Saharze Zachodniej). Fulanie, zwani też Fulbeje (nazwa własna: "Fulbe" - "rozproszony"), to lud afrykański, który zamieszkuje w rozproszeniu lub w wyspowych skupiskach strefę sawanny zachodnioafrykańskiej. Masajowie to nazwa zespołu afrykańskich ludów pasterskich i rolniczych zamieszkujących tereny sawanny w południowo-zachodniej Kenii i północnej Tanzanii.
Afryka Subsaharyjska była ostatnim dużym regionem na świecie poddanym kolonizacji. Europejskie mocarstwa skupiały się na podporządkowaniu sobie w pierwszej kolejności innych, atrakcyjniejszych gospodarczo regionów świata. Dodatkowym utrudnieniem w dostępie do interioru afrykańskiego były choroby, z którymi aż do połowy XIX w. nie potrafili sobie poradzić oraz niski poziom dyplomatycznej współpracy z państwami i społecznościami afrykańskimi, co uniemożliwiało podbój bez użycia broni.
Handel niewolnikami rozrzucił po obu Amerykach i Europie około 20 milionów Afrykanów. Doprowadził do wyludnienia wielu obszarów Afryki, opóźniając jej rozwój, a import czarnej siły roboczej stał się głównym czynnikiem rozwoju gospodarczego Ameryki Łacińskiej. W Nowym Świecie szybko okazało się, że niektóre obszary nadają się znakomicie do uprawy trzciny cukrowej. Problemem był jednak brak siły roboczej. Wobec oporu Indian amerykańskich, Europejczycy sprowadzili do pracy niewolników z Afryki.
Powstaliśmy w 2012 r. z pasji do podróżowania, dla Was, ludzi aktywnych, ciekawych świata, szukających prawdziwych przeżyć.
Naszą misją jest promowanie turystyki kulturowej, aktywnej i przygodowej, z poszanowaniem lokalnych wartości i obyczajów oraz środowiska naturalnego.
Nasze oferty przygotowane są przez specjalistów i prawdziwych pasjonatów. Stawiamy na wysoką jakość: tylko sprawdzone miejsca, tylko sprawdzeni piloci. Jeśli nie interesują cię wczasy all inclusive – trafiłeś do właściwego miejsca!
Cały nasz zespół łączy miłość do podróży, nie ważne czy na miesiąc, czy tylko na weekend - jeśli tylko masz czas, my pomożemy zrealizować Twoje marzenia.