Oferta - Chiny szlakiem konfucjańskich myśli

tel: 
534 636 131
email: 

Chiny szlakiem konfucjańskich myśli

Chiny
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Przelot na trasie Warszawa – Pekin, z przesiadką w jednym z europejskich portów; przylot do Beijin (Pekin), spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Transfer do miasta (*). Pierwsze spotkanie z historią: Świątynia Nieba – największy sakralny obiekt cesarskich Chin, miejsce modłów o pomyślne plony. Lunch. Spacer zabytkową uliczką Qianmen. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek po podróży. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 2. Pekin 

Śniadanie. Serce Pekinu – czyli Plac Tiananmen, największy miejski plac świata. Podążając śladami historii – zwiedzanie Zakazanego Miasta, czyli Cesarskiego Pałacu Zimowego. Miejsce to przez prawie pięć wieków było rezydencją kolejnych 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Otoczone wysokim murem skrywało przed oczami zwykłych śmiertelników tajemnice cesarskiego dworu, intrygi - knute przez służących cesarzom eunuchów, sekrety konkubin… Wizyta w Parku Jingshan – ze znajdującego się na jego terenie tzw. Węglowego Wzgórza rozciąga się znakomity widok na dachy cesarskiego pałacu i najbliższą okolicę. Lunch w lokalnej restauracji. Spacer po Parku Beihai (Parku Morza Północnego) ze slynną, górującą nad okolicą butelkową Pagodą i Ekranem Dziewięciu Smoków. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 3. Okolice Pekinu - Wielki Mur Chiński

Śniadanie. Całodzienna wycieczka poza miasto: wizyta na terenie Grobowców Cesarzy z Dynastii Ming (zwiedzanie terenu jednego z dwóch grobowców dostępnych dla zwiedzających) oraz spacer tzw. Świętą Drogą (zwaną też Aleją Kamiennych Postaci). Lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejazd w kierunku największej fortyfikacji stworzonej ręką człowieka – Wielki Mur to dzielo pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a. Spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków (sekcja Badaling). Po zdobyciu chińskiego muru - powrót do miasta. Kolacja ze słynną Kaczką po Pekińsku w menu.

Dzień 4. ZOO, Letni Pałac, transfer do Xian

Śniadanie. Wizyta w pekińskim ZOO – w pawilonie Pandy Wielkiej, uznawanej za skarb narodowy Chin. Następnie przejazd do Letniego Pałacu – miejsca, w którym cesarze z dynastii Qing kryli się przed upałami panującymi w stolicy, będącego największym cesarskim ogrodem w Państwie Środka. Spacer wśród pięknej zieleni wśród klasycznych chińskich pawilonów, Długa Galeria – wystawa sztuki na świeżym powietrzu, Marmurowa Łódź, na której słynna cesarzowa Cixi jadała posiłki – to tylko część atrakcji jakie ma do zaoferowania Letni Pałac. Lunch w lokalnej restauracji. Świątynia Harmonii i Pokoju – czynne miejsce kultu religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), bez wątpienia najpiękniejsza świątynia stolicy. Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (teren tzw. Hutongów) oraz wizyta w lokalnym domostwie. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Xian (miejsca sypialne, 4 os. w przedziale).

Dzień 5. Xian i okolice

Przyjazd pociągiem do Xian w godzinach porannych, transfer na śniadanie w hotelu. Wyjazd poza miasto i zwiedzanie najsłynniejszego obiektu w Chinach – Muzeum Armii Terakotowej. Pochodząca z II wieku p.n.e., licząca wiele tysięcy żołnierzy armia z terakoty - ustawiona w pełnym rynsztunku bojowym - stoi na straży grobowca pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a. Lunch w lokalnej restauracji i powrót do miasta. Wizyta w Muzeum Prowincji Shaanxi – znakomita kolekcja obrazująca historię regionu, uchodzącego za kolebkę chińskiej cywilizacji. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi – symbol miasta. Spacer wąskimi, pełnymi straganów uliczkami dzielnicy muzułmańskiej oraz zwiedzanie Wielkiego Meczetu, będącego dowodem na pokojowe współistnienie dwóch kultur. Kolacja – słynny pierożkowy bankiet, w czasie którego spróbować można ponad 16 rodzajów przeróżnych chińskich pierożków.

Dzień 6. Luoyang - Stare Miasto

Śniadanie. Spacer po historycznych murach miejskich. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd super szybkim pociągiem do Luoyang. Lunch w lokalnej restauracji. Zwiedzanie buddyjskich Grot Longmen – unikatowej kolekcji rzeźb umieszczonych w naskalnych niszach, drążonych przez wieki jako dziękczynne świątynie. Spacer po zabytkowym Starym Mieście. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 7. Świątynia buddyjska, wyjazd do Suzhou

Śniadanie. Wizyta w Świątyni Białego Konia – pierwszej buddyjskiej świątyni w Chinach. Lunch w lokalnej restauracji. Wyjazd poza miasto - przejazd autokarem do miejsca, gdzie znajduje się słynny Klasztor Shaolin, w którym narodził się słynny styl walki Kung Fu. Powrót do Luoyang, kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na dworzec kolejowy, przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Suzhou.

Dzień 8. Suzhou - Ogród Mistrza Sieci (UNESCO), Fabryka Jedwabiu, Instytut Hafciarstwa

Przyjazd do Suzhou ok. 10:00, transfer do lokalnej restauracji na wczesny lunch. Suzhou jest jednym z najpiękniejszych, najbardziej zielonych miast chińskich i słynie ze swoich niezwykłych ogrodów. Spacer po malowniczym, wpisanym na listę UNESCO Ogrodzie Mistrza Sieci, który choć jest najmniejszym z istniejących w Suzhou ogrodów – budzi zachwyt harmonią i jest wśród nich prawdziwą perłą. Czas na chłonięcie atmosfery ogrodu w czasie degustacji zielonej herbaty w jednym z pawilonów na terenie ogrodu. Wizyta w Fabryce Jedwabiu – możliwość przyjrzenia się procesowi produkcji i dokonania zakupów w przyfabrycznym sklepie. Zwiedzanie imponującego Muzeum Suzhou. Wizyta w Instytucie Hafciarstwa – w Suzhou znajduje się jedna z czterech głównych szkół haftu w Chinach, słynąca z tzw. dwustronnego haftu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 9. Ogród Pokornego Zarządcy (UNESCO), Świątynia Konfucjusza

Śniadanie. Lekcja Kaligrafii w jednym z pawilonów w Ogrodzie Sztuki – nauka odbędzie się z wykorzystaniem tradycyjnych przyrządów (papier ryżowy, tusz, pędzelki). Lunch w lokalnej restauracji. Spacer po największym ogrodzie miasta – Ogrodzie Pokornego Zarządcy (także wpisanym na Listę UNESCO). Brama Panmen – unikatowa "fortyfikacja” podwójnie broniąca dostępu do miasta (na drodze lądowej i na drodze wodnej). Wizyta w Świątyni Konfucjusza, poświęconej największemu chińskiemu filozofowi. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 10. Luzhi - Szanghaj

Śniadanie. Przejazd autokarem do średniowiecznej osady – wodnej wioski Luzhi, w której czas zatrzymał się dawno temu. Spacery wąskimi uliczkami oraz przejażdżka łodziami po wszechobecnych kanałach. Lunch w lokalnej restauracji. Przejazd autokarem do Szanghaju. Panorama miasta z tarasu widokowego, usytuowanego na najwyższej w Azji (i trzeciej pod względem wysokości na świecie) wieży TV, zwanej Perłą Orientu. Przejażdżka po najnowocześniejszej dzielnicy miasta – Pudong. Spacer po słynnym szanghajskim Bundzie – nabrzeżu, z którego rozciąga się piękny widok drugiego, nowoczesnego brzegu rzeki Huang Pu. Zakwaterowanie. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 11. Szanghaj - Stare Miasto, Świątynia Nefrytowego Buddy, Ogród Yu Yuan

Śniadanie. Świątynia Nefrytowego Buddy – jedna z niewielu świątyń buddyjskich w mieście. Wizyta w szanghajskim Muzeum, obrazującym dzieje i rozwój sztuki chińskiej na przestrzeni dziejów. Lunch w lokalnej restauracji. Spacer i drobne zakupy na najpopularniejszej ulicy handlowej – Nanjing Road. Spacer po Stary Mieście – uliczkami otoczonymi domami w stylu charakterystycznym dla cesarsich Chin, a także wizyta w Ogrodzie Yu Yuan – klasycznym chińskim ogrodzie przydomowym, pochodzącym z XVI wieku. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny rejs statkiem po przecinającej miasto rzece Huang Pu, wzdłuż tonących w tysiącach świateł nabrzeży. 

Dzień 12-13. Powrót do kraju

Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Europy.

Prezentowany program wyprawy jest ramowy i realizacja danych punktów programu może ulec zmianie.

 

Warunki

Cena zawiera

  • bilety lotnicze;
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach typu TWIN (do pokoju typu SGL podana dopłata – „s/s”);
  • wyżywienie typu HB: śniadania bufetowe w hotelach, lunche lub kolacje w lokalnych restauracjach. Do lunchu i kolacji – 1 szklanka napoju typu soft drink (piwo, coca cola, woda mineralna) – w cenie. Dzień 8 - bez śniadania, wczesny lunch;
  • bilety kolejowe na przejazdy wg programu (w pociągach nocnych: miejsca sypialne, 4 os. w przedziale);
  • zwiedzanie według programu;
  • serwis wykwalifikowanych przewodników lokalnych;
  • lokalny transport klimatyzowanymi autokarami;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • zwyczajowych napiwków dla przewodników, kierowców, bagażowych itp. - ok. 50 USD/os.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

TRASA: Warszawa Pekin – Xian – Luoyang – Suzhou – Szanghaj

Zapraszamy Was do odwiedzenia Chin, kraju który dziś podbija świat. Dlaczego tak się stało, o tym dokładnie powiemy podczas tej wyprawy. Merytorycznym tłem tej opowieści będą majestatyczne zabytki Pekinu, pozostałości Wielkiego Muru czy urokliwe ogrody Suzhou. Szczególną uwagę zwrócimy na współczesne oblicze Państwa Środka – w szczególności na ultranowoczesną zabudowę Szanghaju, której symbolem jest Pudong. Nie zapomnimy o niezwykłej chińskiej kuchni, która jest niesamowicie różnorodna i zaskakująca. Zapraszamy na kolejną wyprawę!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje