Oferta - Hipnotyczne Wyspy Owcze

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Hipnotyczne Wyspy Owcze

Dania
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa – Hamburg

Wyjazd minibusem z Warszawy w stronę Dani. Po drodze nocleg w hotelu w pobliżu Hamburga. Dla chętnych wypad do Hamburga i spacer po dzielnicy spichlerzy oraz dzielnicy rozrywkowej - St. Pauli.

Dzień 2. Hamburg – Hirthals

Przejazd w stronę miasta portowego Hirthals, gdzie wsiądziemy na prom na Wyspy Owcze.

Dzień 3. Morze Północne

Cały dzień na promie na Morzu Północnym.

Dzień 4. Torshavn i Wyspa Streymoy

Wcześnie rano przypływamy do brzegów Wysp Owczych. Zwiedzanie Wysp zaczniemy od spaceru po stolicy – Torshavn. Następnie udamy się na północ wyspy Streymoy w stronę Vestmanna, gdzie znajdują się wysokie nawet na 500 m klify zamieszkiwane przez ptaki morskie i foki. Jeszcze dalej na północ zobaczymy urokliwą wioskę Saksun z dachami domów porośniętymi darnią.  Krótki spacer po okolicy. Po południu zrobimy spacer na punkt widokowy Sornfelli ze wspaniałym widokiem na fiord i wyspy. Zobaczymy też wodospad Fossa.

Dzień 5. Wyspa Eystoroy i Vidoy

Po śniadaniu udamy się na wyspę Eysturoy, gdzie naszym oczom ukażą się kolejne przepiękne krajobrazy. Przejazd pięknymi drogami, wzdłuż których pasą się stada uroczych owieczek towarzyszących nam przez cały pobyt na Wyspach Owczych. Największą atrakcją dnia będzie spacer na Slættaratindur, najwyższy szczyt Wysp (882 m n.p.m.), z którego, w dobrą pogodę, widać wszystkie 18 wysp archipelagu. Po wędrówce zrobimy jeszcze spacer po okolicznych wioskach - Eiði, Gjógv i Funningsfjørdur, skąd rozpościera się piękny widok na fiordy.

Dzień 6. Północne kresy

Tego dnia udamy się na niezwykle fotogeniczny cypel Vidareidi, najdalej wysuniętą pa północ zamieszkałą część Wysp Owczych, gdzie odwiedzimy miejscowy kościółek. Następnie promem przepłyniemy na wyspę Kalsoy, gdzie czekają na nas kolejne spektakularne widoki. Na Kalsoy udamy się też na wędrówkę w kierunku latarni morskiej Kallur. W drodze powrotnej przespacerujemy się po miasteczku Klaksvik, wciśniętym między dwa fiordy, i napijemy się dobrej kawy.

Dzień 6. Mykines

Całodniowa wycieczka na praktycznie niezamieszkałą wyspę Mykines. Najpierw wsiądziemy na prom, który zawiezie nas na tę wyspę a następnie udamy się na kilkugodzinną wędrówkę, w trakcie której będziemy mogli podziwiać cudowne krajobrazy oraz liczne gatunki ptaków na czele z maskonurami, które upodobały sobie trudno dostępne miejsca nad samym brzegiem morza.

Dzień 8.  Wyspa Vagar

Ostatniego dnia na Wyspach zobaczymy kolejne piękne miejsca, tym razem na wyspie Vagar. Na początku udamy się na spacer szlakiem do Gasadalur. Następnie na południu wyspy udamy się na spektakularny punkt widokowy Sørvágsvatn, z którego widać największe jezioro Wysp Owczych umiejscowione nad dwoma morskimi jaskiniami wrzynającymi się w głąb klifów. Zobaczymy także Trøllkonufingur, charakterystyczną, wystającą ponad klify postrzępioną skałę, której nazwę tłumaczy się jako palec kobiecego trolla. 

Dzień 9. Pożegnanie z Wyspami Owczymi

Wylot z kameralnego lotniska do Warszawy, z przesiadką w Kopenhadze.

Warunki

Cena zawiera

- przejazd busem z Warszawy do Danii, 

- transport busem na Wyspach Owczych,

- prom z Danii na Wyspy Owcze, nocleg w kuszetkach,

- 1 śniadanie na promie,

- zakwaterowanie w hotelu pod Hamburgiem i w domach wakacyjnych na Wyspach Owczych; pokoje 2-osobowe,

- prom na Mykines,

- paliwo i opłaty drogowe,

- opiekę polskiego pilota,

- ubezpieczenie turystyczne,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia poza 1 śniadaniem - możliwość samodzielnego przyrządzania posiłków, kuchnia w domach

- wstępów

Bilety lotnicze kupujemy po zebraniu się grupy. Wtedy zostanie podana cena końcowa biletu.

Zaliczka

500 PLN

Dodatkowe informacje

Liczebność grupy: 6-8 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Kameralna, klubowa wyprawa do jednego z najodleglejszych i najsurowszych regionów Europy - na Wyspy Owcze. Będziemy podziwiać, wspaniałe, surowe wyspiarskie krajobrazy i zobaczymy większość ciekawych miejsc na wyspach: klifów, wodospadów, klimatycznych miasteczek i wiosek. Przyroda na Wyspach Owczych jest na wyciągnięcie ręki dlatego gdziekolwiek się da będziemy opuszczać naszego busa i przemierzać wyspy pieszo. Zaplanowanych may kilka kilkugodzinnych wędrówek, w tym na najwyższą górę Wysp Owczych oraz w odwiedziny do maskonurów. Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody jak i w w Torshavn - stolicy archipelagu. Dodatkową atrakcją wyjazdu jest możliwość zwiedzenia Hamburga i to w piątkowy wieczór :) 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl