Oferta - Rowerowa Sycylia

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Rowerowa Sycylia

12 dni 4450 zł
  • 01.05.2019 - 12.05.2019
    • 01.05.2019 - 12.05.20194450zł
    • 14.05.2019 - 25.05.20193950zł
    • 21.09.2019 - 02.10.20194850zł
Rowerowe
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przelot i zakwaterowanie

Wylot z Wrocławia o godz. 17:10, przylot do Palermo ok. godz. 19:45. Przejazd naszym busem do wynajętej willi w Capaci, położonej 1min spacerem od plaży.

Dzień 2. Jezioro Rosamarina, plaża i magiczne Cefalù

Wycieczkę zaczynamy od wizyty na tamie Jeziora Rosamarina. Po okrążenia zbiornika, kierujemy się w stronę wybrzeża. Podążając na wschód, zatrzymujemy się na piaszczystej Capo Playa - jednej z najpiękniejszej plaży na wyspie. Późnym popołudniem docieramy do Cefalù, uważanym przez wielu za najbardziej urokliwe miasteczko na Sycylii. Po zwiedzaniu autobus zbiera nas do domu.

Dystans wycieczki ok. 65 km, poziom łatwy.

Dzień 3. Miasto mafii na szlaku Magna Via Francigena

Dzień rozpoczynamy od dojazdu busem do Corleone. Po krótkim zwiedzaniu miasta kojarzonego przez turystów głównie z mafią, ruszamy na północ. Podążać będziemy historycznym szlakiem frankijskich rycerzy (Great Frankish Road), łączącym Agrigento z Palermo. Dziś droga ta nosi nazwę Magna Via Francigena. Jadąc głównie asfaltowymi odcinkami, przez początkowo pagórkowaty teren, uświadczymy niezapomnianych widoków. Kierując się na zachód, trasa stawać się będzie bardziej płaska. Czeka nas przejazd ścieżką wzdłuż brzegów Jeziora Poma a następnie ostatnie podjazdy w okolicach Montelepre. Finalnie po przebyciu ok. 80 km, wracamy na rowerach bezpośrednio do naszego domu.

Dystans wycieczki ok. 80 km, poziom średni.

Dzień 4. Saliny Trapani, wybrzeże i plaża San Vito Lo Capo

Naszą wycieczkę rozpoczynamy od jednej z największej atrakcji Sycylii jaką są saliny przy Trapani. Baseny solne, wiatraki i flamingi - takie widoki nie zdarzają się codziennie. Po objeździe tego rezerwatu przyrody zwiedzamy Trapani na rowerach. Dalej kierujemy się na północ w stronę Grotta Mangiapane czyli fascynującej wiosce zbudowanej w jaskini na terenie rezerwatu naturalnego Monte Cofano. Grota ma 84 m wysokości i 60 m głębokości. Według historyków była zamieszkiwana od starożytności aż do lat 50. XX wieku. Obecnie mieści się tu muzeum na otwartym powietrzu. Kontynuujemy jazdę zniewalającymi ścieżkami rowerowymi wzdłuż wybrzeża. Wycieczkę kończymy w miejscowości San Vito Lo Capo z jedną z najpiękniejszych plaż na całej wyspie.

Dystans wycieczki ok. 50 km, poziom łatwy.

Dzień 5. Malownicza Sutera, Dolina Świątyń i Schody Tureckie

Rano busem dojeżdżamy do miejscowości Sutera - średniowiecznego miasteczka położonego malowniczo pod górą o nazwie San Paolino. Jeszcze w latach 60 XX w. ta trudno dostępna osada liczyła sobie ponad 5 tysięcy mieszkańców. Dziś po masowej emigracji populacja wynosi poniżej 1,4 tysiąca i wciąż maleje. Miejscowość nie jest oblegana przez turystów a krajobrazy które możemy podziwiać z tarasu i wieży widokowej na górze San Paolino są spektakularne. Sutera znajduje się na ekskluzywnej liście „I Borghi più belli d’Italia”, czyli najpiękniejszych małych miasteczek Włoch. Z Sutery ruszamy na południe szlakiem Magna Via Francigena, w kierunku Agrigento. Tam czeka nas zwiedzanie Doliny Świątyń - Valle dei Templi. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, położony w Agrigento park archeologiczno-krajobrazowy zajmuje ogromny teren. Starożytne ruiny greckiego miasta Akragas można podziwiać na obszarze ok. 1800 ha. Pozostałości doryckich budowli powstałych z tufu (skały wapiennej o żółtej barwie) pochodzą z czasów największego rozkwitu miasta, czyli mniej więcej z V w. p.n.e. Stamtąd pozostaje już tylko 12 km do końcowego przystanku  naszego dnia jakim są Schody Tureckie (Scala dei Turchi). ”Schody” tworzą śnieżnobiałe, wapienne skały o wysokości dochodzącej miejscami do 90 m, które wpadają do turkusowego morza. Plaża ta jest jedyna w swoim rodzaju i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dystans wycieczki ok. 55 km, poziom średni. 

Dzień 6. Zwiedzanie Palermo i przejazd do Syrakuz

Po wykwaterowaniu będziemy mieli kilka godzin na pozwiedzanie Palermo. Poza centrum, w planach mamy wizytę w katakumbach Kapucynów. Przejazd do naszej drugiej bazy noclegowej w okolicach Syrakuz zajmie nam nieco ponad 3 godziny.

Dzień 7. Wąwóz Alcantara, Taormina i plaża

Wąwóz Alcantara (Gole dell’Alcantara) jest jedną z największych atrakcji wschodniej Sycylii. Będzie to nasz punkt początkowy tego dnia. Po zwiedzaniu tej majestatycznej, bazaltowej formacji skalnej czeka nas czternastokilometrowy zjazd do wybrzeża. Czas na Taorminę- miasto z najpiękniejszymi widokami na Sycylię. Ruiny greckiego teatru, w tle Etna i morze… Sam teatr jest na liście światowego dziedzictwa UNESCO a zachwycająca, pobliska plaża przy wysepce Isola Bella pozwoli nam się zrelaksować. W tym momencie możemy się ewentualnie podzielić na dwie grupy – jedna może kontynuować odpoczynek na plaży a druga (razem z pilotem) może wyruszyć do Castelmoli – miasta ”zawieszonego” 400 m w pionie nad Taorminą, gwarantującego niesamowite widoki na północno-wschodnią część wyspy. Wszystko zależy od tego czy znajdą się co najmniej 4 osoby gotowe na ciężki, dziewięciokilometrowy podjazd.

W dalszej części dnia ruszymy na południe, jadąc wzdłuż wybrzeża do miejscowości Riposto skąd odbierze nas nasz bus.

Dystans wycieczki ok. 40 km, poziom łatwy (wersja bez zwiedzania Castelmoli).

Dzień 8. Nekropolie Pantalica i kanion Cavagrande

Kolejny dzień pełen atrakcji i pięknych tras rowerowych. Zaczynamy od dojazdu busem do Necropoli di Pantalica. Nekropolia powstała tutaj w XIII – VII wieku p.n.e., w skałach wydrążonych zostało ponad 4000 grobów. Cały teren został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rowerami ruszamy na południe i po ok 30 km docieramy do kanionu rzeki Cassibile (Cavagrande del Cassibile). Obszar rezerwatu obejmuje kanion na długości kilkunastu kilometrów. Jego głębokość dochodzi nawet do 500 m. Na dnie wąwozu uformował się system małych wodospadów i jeziorek o orzeźwiającej, słodkiej wodzie. Poza ewentualną kąpielą, będziemy mieli możliwość spaceru malowniczym szlakiem wzdłuż rzeki. Po wizycie w kanionie pozostaje nam kilkukilometrowy zjazd do wybrzeża. Wycieczkę kończymy zjazdem bezpośrednio do naszej willi w Fontane Bianche usytuowanej 250m od plaży.

Dystans wycieczki ok. 55 km, poziom średni.

Dzień 9. Księżycowy krajobraz Etny

Dzień rozpoczynamy od wjazdu autokarem pod Etnę (schronisko Rifugio Sapienza na wysokości 1910 m n.p.m.). Znów możemy podzielić się na dwie grupy. Zaplanowana na ten dzień wycieczka rowerowa prowadzi w większości po skałach wulkanicznych księżycowego krajobrazu wokół Etny. Trasa jest dość długa, ma wiele podjazdów i zjazdów choć same ścieżki są dość równe. Ogumienie terenowe będzie jednak niezbędne. Poprzedzające dni zweryfikują nasze możliwości wydolnościowe, dlatego osoby które zdecydują się na ten przejazd, nie będą zaskoczone poziomem trudności. Dystans jest dość duży (ok. 88 km), ale ostatnie 45 km to zjazd bezpośrednio do Katanii.

Alternatywą dla wycieczki rowerowej jest możliwość podjechania kolejką na wysokość ok. 2500 m n.p.m., bądź spacer bezpośrednio z parkingu. Decydując się na pieszą wycieczkę w stronę kraterów Etny, na pewno na tym wyborze nie stracimy. Już po pokonaniu pierwszych 200-300 metrów naszym oczom ukazuje się przepiękna panorama na wygasłe kratery położone w sąsiedztwie Rifugio Sapienza. Etna to nie pojedynczy, samotny krater, a raczej ogromny masyw składający się z ponad 270 kraterów, ciągle zmieniający wysokość i wygląd wskutek kolejnych erupcji.

Osoby które nie zdecydują się na wycieczkę rowerową zjadą busem do Katanii, miejsca zbiórki całej grupy.

Uwaga: zakres naszej eksploracji Etny zależeć będzie od aktualnych warunków pogodowych.

Dystans wycieczki ok. 88 km, poziom trudny.

Dzień 10. Park rozrywki Etnaland

Czas na największy park rozrywki w południowych Włoszech. Etnaland będzie świetnym urozmaiceniem po kilkudniowym eksplorowaniu wyspy i pozwoli odpocząć od niemal codziennego pedałowania. W skład kompleksu wchodzi zarówno aquapark jak i park rozrywki, w którym znajdzie się wiele atrakcji - liczne kolejki górskie oraz przejażdżki wodne. Część parku zajmuje również wystawa dinozaurów w ich prawdziwych rozmiarach. Po wizycie w parku, wracamy autobusem do naszych apartamentów.

Dzień 11. Cudowne plaże i jazda wzdłuż wybrzeża

Ostatni dzień spędzimy bez pośpiechu na południu wyspy. Część tę charakteryzują najwyższe temperatury powietrza. Ukształtowanie terenu jest tutaj dosyć płaskie a gorący wiatr znad Sahary dodatkowo dopełnia wrażenia tropikalnego klimatu. Zaczynamy od wizyty na plaży Calamosche która to uważana jest za jedną z najpiękniejszych, piaszczystych plaż na Sycylii. Calamosche znajduje się w pobliżu miasteczka Noto, na terenie rezerwatu Vendicari. Swój urok zawdzięcza odosobnionym położeniem między dwoma skalistymi przylądkami oraz licznym jaskiniom. Po nacieszeniu się słońcem i ciepłą wodą, ruszamy rowerami na południowy zachód. Początkowy teren pagórkowaty pokonywać będziemy w większości drogami polnymi, by po ok. 25 km dotrzeć do południowego wybrzeża Sycylii. Stamtąd asfaltem podążać będziemy na zachód. W zależności od pogody i czasu jakim będziemy dysponować, możemy zatrzymać się jeszcze na plaży Sampieri bądź pojechać bezpośrednio do miejscowości Punta Secca. Kurort ten znany jest z szerokiej, zadbanej, piaszczystej plaży która będzie zwieńczeniem naszej ostatniej wycieczki rowerowej na tym wyjeździe.

Dystans wycieczki ok. 70 km, poziom łatwy.

Dzień 12. Wykwaterowanie, Katania i wylot do Warszawy

Po wykwaterowaniu będziemy mieli jeszcze trochę czasu wolnego (2-3 godziny) do wykorzystania np. na spontaniczny spacer ulicami Katanii. Wylot do Warszawy (Lotnisko Chopin WAW) przewidziany jest na godzinę 19:05 a przylot na 21:50.

Warunki

Składowe ceny

01.05.2019 - 12.05.2019: 4450 PLN
14.05.2019 - 25.05.2019: 3950 PLN
21.09.2019 - 02.10.2019: 4850 PLN

Cena zawiera

- bilety lotnicze na trasach Wrocław - Palermo, Katania - Warszawa,

- 11 noclegów w wynajętych willach o wysokim standardzie i bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Pokoje 2-3 osobowe z dostępem do aneksu kuchennego i prywatnej łazienki. Do dyspozycji będzie również pralka.

- przewóz roweru i bagażu busem z Polski,

- transfery lotniskowe na Sycylii,

- asystę busa w trakcie trwania wyjazdu,

- opiekę polskiego pilota,

- opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu,

- warsztaty rowerowe (wieczorne spotkania w trakcie których omówienie będą kwestie sprzętowe, techniczne i porady praktyczne),

- szkoła doskonalenia techniki jazdy (zajęcia w terenie mające na celu podniesienie poziomu naszych umiejętności w jeździe na rowerze),

- ubezpieczenie,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia,

- wstępów do parku rozrywki Etnaland (25 euro/dzień),

- opcjonalnego zwiedzania zabytków/atrakcji

- taksy klimatycznej

 

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-14 os.

Możliwość wypożyczenia roweru (200 zł na cały okres wyjazdu).


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zakochaj się z nami w słonecznej Sycylii! Wraz z kameralną grupą, przez kolejnych 12 dni odwiedzaj cudowne miejsca, w różnych zakątkach wyspy o których nie przeczytasz nawet w przewodnikach. Poznaj z nami wielokulturową historię Sycylii oraz bogactwa kulinarne jakie oferuje. Odpocznij na najpiękniejszych plażach i poznaj wspaniałych ludzi dzielących Twoją pasję - odkrywanie świata na rowerze!

Rowery z Polski jadą na przyczepce, uczestnicy zaś dolatują na miejsce samolotem. Rowery i bagaż uczestników odbieramy wcześniej z okolic Warszawy, Łodzi, Krakowa i Górnego Śląska. Po powrocie dostarczamy je z powrotem. Z pozostałych miejsc w Polsce możemy zapewnić odbiór za opłatą.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl