Oferta - Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońća

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Japonia - w Krainie Wschodzącego Słońća

12 dni 10950 zł
  • 14.10.2019 - 25.10.2019
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1: Warszawa - Tokio

Spotkanie na lotnisku o 19.00 następnie przelot na trasie Warszawa – Dubaj (lub inny port przesiadkowy) – Tokio

Dzień 2: Tokio

Przylot do Tokio o 22:30, transfer do hotelu i czas na spokojny sen po długiej podróży

Dzień 3: Tokio 

Dzień z niezwykłym Tokio – zobaczymy między innym świątynie Asakusa, zrobimy zakupy na ulicy Nakamise. Zatrzymamy się także przed Pałacem Cesarskim (samego pałacu nie zwiedzać) . Odwiedzimy także niezwykłe muzeum przyszłości – Miraikan. Obiad w trakcie zwiedzania. Popołudniem przejazd do Tokyo Metropolitan Building, z którego roztacza się wspaniała panorama miasta. Dla chętnych wieczorem spacer po dzielnicy Shibuya. Powrót do hotelu. Nocleg w Tokio.

Dzień 4: Tokio - Osaka 

Po śniadaniu przejazd shinkansenem do Osaki. Osaka to stolicy japońskiej kuchni i centrum zakupowej kraju. Udamy się na główną ulicę miasta -Shinsaibashi - oraz na lokalny targ Kuromon Ichiba. Wieczorem kolacja w tradycyjnej restauracji, gdzie spróbujemy placków okonomiyaki oraz kushikatsu. Nocleg w Osace.

Dzień 5: Osaka - Hiroshima 

Rankiem przejazd do Hiroshimy. Następnie dotrzemy pod Kopułę Bomby Atomowej, dalej zwiedzanie Parku Pokoju oraz Muzeum Pokoju. Kolejno spacer po pełnej życie dzielnicy Hondori oraz Ogrodzie Miniatur Shukkeien. Nocleg w Hiroszimie.

Dzień 6 Hiroshima – Osaka 

Rano wycieczka na Miyajimę, wyspę świątyń, celem poznania jednego z najpiękniejszych japońskich widoków – olbrzymiego tori umieszczonego w morzu. Z racji walorów historycznych i przyrodniczych miejsce to znajduje się na liście UNESCO. Następnie wizyta w przepięknie położonym kompleksie świątynnym Daishoin,. Przerwa na obiad – tym razem szef kuchni poleca ostrygi. Powrót do Osaki i nocleg,

Dzień 7: Osaka - Nara - Osaka 

Rankiem przejazd do dawnej stolicy Japonii – Nara. Odwiedzimy świątynię Todaiji, z największym na świecie wykonanym z brązu posągiem Buddy, a także świątynie Horyuji. Wielką atrakcją będzie spacer po parku, w którym możemy karmić jelenie sika. Popołudniem przejazd do Kioto. Nocleg w Kioto

Dzień 8: Kioto 

Dzień w  Kioto, jednym z najbardziej niezwykłych miast Nippon. Odwiedzimy świątynie Heian Jingu, Kiyomizu… Urokliwe świątynie otoczone są tradycyjnymi ogrodami w stylu zen, co w połączeniu z czasem czerwonych klonów, jest kwintesencją japońskiej estetyki. Wieczorem spacer po dzielnicy gejsz i maiku – Gijo. Kolacja w stylu shabu – shabu. Nocleg w Kioto

Dzień 9: Kyoto - Tokio 

Wczesnym rankiem zwiedzanie świątyni Fushimi Inari, przerwa na obiad. Następnie przejazd shinkasenem do Tokio.

Dzień 10: Tokio - Góra Fudżi - Hakone - Tokio 

W pierwszej kolejności zwiedzimy Park Narodowy Fudżi. Jeśli warunki pogodowe będą dobre, dotrzemy do piątej stacji G. Fudżi – ponad chmurami. Jeśli warunki pogodowe będą kiepskie, udamy się do Parku Pokoju Gotemba, skąd mamy piękne widoki G. Fudżi z oddali. Przejazd do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu, następnie Tokyo by night – dla chętnych.

Dzień 11: Kamakura 

Śniadanie, następnie półdniowa wycieczka pociągiem do Kamakura, stolicy Japonii od 1185 do 1333 roku. Zwiedzimy zespół świątynno-ogrodowy Hasedera. Natomiast na obiad wybierzemy się do Enoshimy, słynącej z pięknych ogrodów i świątyń. Powrót do Tokio (do hotelu), czas na ostatnie zakupy, a wieczorem transfer na lotnisko.

Dzień 12: Tokio - Warszawa

Przelot do kraju przez Dubaj (lub inny port przesiadkowy), lądowanie w Warszawie o 13.25

Warunki

Składowe ceny

14.10.2019 - 25.10.2019: 10950 PLN

Cena zawiera

- przeloty: Warszawa –Dubaj -Tokio, Tokio - Dubaj -Warszawa,

- przejazdy shinkansenem oraz środkami transportu publicznego,

- wycieczki i wejścia do miejsc wymienionych w programie,

- zakwaterowanie w sprawdzonych hostelach, hotelach 3* oraz kwaterach prywatnych,

- lokalnych przewodników (po japonistyce) i licencjonowanego pilota z Polski,

- ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagaż w Signal Iduna,

- transport na miejscu,

- wyżywienie: śniadania,

- składka w wysokości 15 zł/ osobę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- posiłków, poza śniadaniami (koszt obiadu, kolacji, to wydatek ok. 15-20 USD),

- wydatków natury osobistej.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Konichiwa.Tym razem wybieramy się do Nippon. Kraju przekornego, u nas bardzo poważanego. Kraju pełnego kontrastów, mniej ekonomicznych, ale bardziej społecznych, obyczajowych, w którym tabu staje się normą, a wszelkie dziwactwa codziennością. Maiko, sakura, yakuza, tori, wasabi, konichiwa, sake...Po tej wyprawie wszystko będzie jasne. Zobaczymy nie tylko zachwycające spokojem świątynie Kyoto, ale także pędzące Shibuya, smakowitą Osakę i, a jakże by inaczej, spróbujemy sake. Wszystko w towarzystwie japonisty, w oparach wina śliwkowego, w pędzącym shinkansenie, z Fudżi w tle.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl