Oferta - Dookoła Annapurny / Nepal

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Dookoła Annapurny / Nepal

16 dni 7400 zł
  • 03.11.2019 - 18.11.2019
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1. WARSZAWA - KATMANDU

Lot Warszawa Katmandu, po drodze nauka podstawowych nepalskich zwrotów.

DZIEŃ 2. KATMANDU

Lądowanie w gwarnej stolicy Nepalu, zakwaterowanie w kultowej dzielnicy Thamel. Spacery po mieście: Plac Durbar, Świątynia Małp, Świątynia Pasupatinath i największa stupa świata -Boudanath. Smakowanie miejscowych pyszności, drobne trekkingowe zakupy.

DZIEŃ 3. PRZEJAZD DO BARCHAP

Bardzo wczesna pobudka. Przejazd busikiem i innymi "łączonymi środkami transportu" z Katmandu do Bagarchap /2160 m./ Trasa ma tylko 240 km., ale to cały dzień drogi. Z nieśpiesznie jadącego busa obserwujemy i fotografujemy tętniące życiem, nepalskie wsie i miasteczka.

DZIEŃ 4. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Bagarchap - Chame /2600m./. Wędrówka leśnymi "tatrzańskimi" ścieżkami. Mijamy skalne urwiska porośnięte iglakami, czyli pospolitą tutaj sosną himalajską /spotyka sie ja nawet na wysokości 3300m.n.p.m. W Chame wypoczywamy tutaj i stołujemy się w jednym z lokalnych hosteli. W miasteczku podziwiamy kultowe mury mani i zawieszoną nad osadą gompę /tybetańskie określenie buddyjskiego klasztoru/

DZIEŃ 5. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Chame - Lower Pisang /3240m./. Wychodzimy z lasów na suche skalne przestrzenie. Podziwiamy tz. Amfiteatr w paśmie Swargadwari Danda, robimy pierwsze fotki z wierzchołkami Annapurny. Nocleg i kolacja w lokalnym hostelu

DZIEŃ 6. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Lower Pisang -  Manang 3600m./. Cały dzionek z widokami na 3 wierzchołki Annapurny. Wejście na 1 trekkingowy szczyt Deuralidanda/ 3490m./. Po drodze też widoki na Gangapurnę /7454 m./, Annapurna III /7555 m. i Chulu /6585 m./. Długi wypoczynek w lokalnym centrum administracyjnym, wiosce Manang,

DZIEŃ 7. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Manang - Yak Kharka/4150m./. Wysokogórska wędrówka stromymi ścieżkami w cieniu masywu Chulu. Na rozległych halach pojawiają się liczne stada jaków. Widzimy też stada blue shipów, czyli kozic himalajskich. Nocleg i kolacja w lokalnym hostelu.

DNI 8-9. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Yak Kharka - Thorung Phedi /4550m./. Krótki, ale intensywny trek w cieniu masywu  Purbung Himal 6500 m./. Nocleg w gwarnej, turystycznej bazie Thorung Pedi, oferującej, jak na ta wysokość, wszelkie wygody, od szerokiego menu ze stekiem z jaka do gorącej wody do kąpieli. Dzień zapasowy na odpoczynek i regenerację. W razie gdyby regeneracja nie była potrzebna wykorzystamy ten dzień na relaks w gorących źródłach w Tathopani.

DZIEŃ 10. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Thorung Phedi - Thorung La/5416m./ - Muktinath /3800m./. Najcięższy dzień treku. Przydatne raki i kijki trekkingowe. Wychodzimy przed świtem, który wita nas na podejściu. Na przełęczy może tez nas zasokoczyć silny wicher, śnieg, a może i lód. Za to mamy bajeczny widok na lodowy Thorung Peak /6145m./ i wianuszek 6 tysiączych lodowych szczytów. Z przełęczy schodzimy już do górnego Mustangu i podziwiamy jego skalne pustynie. Po kilku godzinach dochodzimy do pielgrzymkowego miasteczka Muktinath. Postaramy się tutaj zwiedzić obydwie, buddyjską i hinduistyczną świątynię. Nocleg, kolacja w większym już i wygodniejszym hostelu.

DZIEŃ 11. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Trek Muktinath - Marpha/2670m./. Jeden z najciekawszych dni trekkingowych. Widoki na Tukuche Peak 6921 m./ i  Dhaulagiri - Białą Górę (8167 m n.p.m). Zejście do najgłębszej doliny świata Kali Gandaki. Ponoć różnica między dnem, a najwyższym szczytem to 6000m.!!! Dalej mijamy spore miasteczko Jomsom i udajemy się w stronę Jabłecznego Królestwa, czyli do Marphy. Po drodze widoki na bardzo bliski Nilgiri/7061m./. Nocleg w hostelu w gwarnej, wielokulturowej Marphie.

DZIEŃ 12. TREKKING DOOKOŁA ANNAPURNY

Przejazd lokalnym busem z Marphy do Tatopani /1200m./. Na górskiej nepalskiej drodze nie zabraknie emocji i dobrych fotek. Podziwiamy wielkie 7 tysięczne, lodowe szczyty oraz kolorowe sady i poletka. Z Ghasy powędrujemy pieszo do Tathopani. Niżej znowu dżungla, makaki i ptactwo oraz widoki na południowe zbocza Annapurny. Po południu, w wysiadamy z busa i wędrujemy w górę. Trek Tathopani - Ghorepani/ 2860m./. Dalszy wędrówka przez dżunglę i górskie wioski, barwne ogrody i pola. Po drodze widoki na Annapurne i Dhalaugiri. Nocleg w Ghorepani, nepalskim "Zakopcu". Śpimy w klimatycznym, drewnianym i skrzypiącym deskami gesthausie. Okna wychodzą na sama Annapurnę...

DZIEŃ 13-14. POKHARA

Ghorepani - Poon Hill/3200m./ - Pokhara. Poranny spektakl na wzgórzu Poon. Ośmiotysięczniki Dhaulagiri, Annapurna i Manaslu o wschodzie słońca!!! Do tego cała panorama, niższych 6 i 7 tysięcznych szczytów. Żmudne zejście przez lasy rododendronów i ludne wioski do asfaltowej drogi w Biretani na 1200m. Przejazd lokalnym transportem do Pokhary. Solidny wypoczynek i solidne jedzonko w dawnej Mekce hippisów. Tym razem nocleg w wygodnym hotelu, a nie w lodge. Dodatkowy dzień zapasowy na wypoczynek w Pokharze.

DZIEŃ 15. KATMANDU

Przejazd z Pokhary do Katmandu. Ostatnie spacery po mieście, czas na zakupy i relaks przed lotem do Polski.

DZIEŃ 16. KATMANDU - WARSZAWA

Przelot Katmandu-Warszawa.

Warunki

Składowe ceny

03.11.2019 - 18.11.2019: 7400 PLN

Cena zawiera

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Katmandu - Warszawa (w limicie do 3200 zł)

- zakwaterowanie w hotelach w Katmandu i Pokharze,

- zakwaterowanie w czasie trekkingu,

- tragarzy,

- pozwolenie na trekking,

- opiekę polskiego pilota/przewodnika,

- ubezpieczenie turystyczne w wersji wysokogórskiej,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

- wyżywienia (15-25 USD dziennie),

- wizy nepalskiej (25 USD, płatne na lotnisku w Katmandu)

- wstępów.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8 osób

Możliwość startu mniejszej grupy za dopłatą. Do uzgodnienia.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Wyjazd w każdą z himalajskich krain zapada w pamięć na zawsze, jednak Annapurna jest na "dachu świata" miejscem zupełnie wyjątkowym. W czasie trekkingu siedmio i ośmiotysięczne lodowe kolosy wydaja się na wyciągnięcie ręki. Widzimy ich wierzchołki, słyszymy pomruki lawin, czujemy zimne tchnienie lodowców. Prawdopodobnie w żadnym miejscu na Ziemi lokalne szlaki nie przechodzą tak blisko niebosięznych szczytów. Poza panoramami gór i lodowców na naszym trekkingu dotkniemy też unikatowej nepalsko-tybetańskiej kultury. Zobaczymy klasztory, stupy, świątynie hinduistyczne, domostwa o specyficznej architekturze, stroje ludowe, rzeźby, malowidła, napisy na murach mani. Usłyszymy też różne języki, posmakujemy najdziwniejszych potraw i napojów. Oprócz górskich wiosek i przełęczy w trakcie wyprawy poznamy też dwa wspaniałe miasta: Katmandu, z kultową dzielnicą Thamel i przepięknymi stupami oraz cudownie położoną w himalajskiej kotlinie Pokharę. Po powrocie ze szlaku Annapurny będziemy już zawsze tęsknic za Himalajami. Zapraszamy!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl