Oferta - Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Wędrówki po wyspie wiecznej wiosny / Madera

9 dni 3950 zł
  • 04.11.2019 - 12.11.2019
Trekking
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. 
Lot na Maderę z przesiadką w którymś z europejskich portów lotniczych, zakwaterowanie w hostelu w Funchal, spacer w porcie i zakupy w starym Funchal. 

Dzień 2.
Wczesny wyjazd busem na punkt startowy treku, czyli na punkt widokowy Portela. Po 30 minutach rajdu górskimi serpentynami znajdujemy się na wysokości ok. 700 m.n.p.m. , gdzie podziwiamy wiecznie zielony, subtropikalny las i klify wschodniego wybrzeża. Przejście malowniczą trasą przez górski las do punktu widokowego Ribero Frio i dalej już ukwieconymi halami do schroniska górskiego pod szczytem Pico do Juncal na 1800 m.n.p.m. Przy dobrej pogodzie czeka nas malowniczy zachód słońca.

Dzień 3.
Wczesne wyjście i całodzienna wędrówka zielonymi górskimi graniami, wąwozami i tunelami przez Pico das Torres, 1851 m. n.p.m., do najwyższego na Maderze Pico Ruivo, 1862 m.n.p.m. Na górskiej, eksponowanej, skalistej trasie liczne drabinki, mostki i poręczę. Zakwaterowanie w schronisku górskim pod Ruivo. Przy dobrej pogodzie bajeczny zachód słońca na Ruivo oraz widoki na Ocean Atlantycki.

Dzień 4.
Dalsza wędrówka ostrymi graniami wśród wodospadów i strumieni przez hale paproci i pierwotny, wiecznie zielony las wawrzynowy do przełęczy Encumeada, gdzie na bajecznym punkcie widokowym czeka nas nocleg i sympatyczna restauracja z lokalnymi produktami.

Dzień 5.
Dzień wędrówki górskiej słynnymi kanałami nawadniającymi, czyli lewadami. Ścieżki wzdłuż lewad śmiało trawersują bajeczne, subtropikalne ogrody, górskie zbocza, granie, a czasami wiodą wąskimi, skalnymi tunelami. Widoków i adrenaliny nie zabraknie. Przy okazji w górskich basenach można skorzystać z ożywczej kąpieli. Dalej szlak wiedzie przez górski płaskowyż z dominującym pejzażem wiatraków, tzw Campo Grande. Na płaskowyżu, pod szczytem Pico de Urzes, 1418 m n.p.m.  czeka na nas  górski hotel z najsmakowitszą na Maderze lokalną kuchnią. Królują oczywiście steki i szaszłyki z marynowanego mięsa wołowego, lokalny przysmak.

Dzień 6.
Tym razem dzień marszu śmiało poprowadzonymi lewadami przez lasy eukaliptusów i bambusa. Powoli schodzimy w stronę klifów  północno-zachodniego wybrzeża. Wędrówkę kończymy wieczorem w malutkim, zagubionym wśród klifów kurorcie Ribera da Janela, gdzie raczymy się lokalnym białym winem i nalewkami na maracui i bananach. Zakwaterowujemy się w lokalnym pensjonacie, mamy też czas na skorzystanie z przyjemnej piaszczystej plaży i miejscowych restauracji serwujących steki i owoce morza w tym smakowite maderskie skałoczepy.

Dzień 7.
Lżejszy dzień treku w okolicy Ribera da Janela poświęcony na wycieczki na levadach, skalnych tarasach i oceanicznych klifach. Sesje z wulkanicznymi skałami wystającymi z Oceanu. Po południu relaks na plaży w Ribera. Nocleg również w pensjonacie w Ribera.

Dzień 8.
Wczesnym rankiem wsiadamy do miejscowego PKS i malowniczą trasą przez liczne tunele, wiadukty i klify docieramy do stolicy wyspy. Wolny dzień w Funchal, atrakcje do wyboru: MTB, nurkowanie, surfowanie, rejs na delfiny lub wieloryby, plażowanie. Wieczorem smakujemy  niezrównanych, ponoć najlepszych w Europie steków oraz świeżych owoców morza i słynnego czarnego pałasza, ryby głębinowej poławianej tylko na Maderze i na wodach Japonii. Popijamy słynnymi maderskimi winami. Nocleg w hostelu.

Dzień 9
Powrót do Warszawy. 

Średnie dzienne czasy przejścia: 7-9 godzin

Warunki

Składowe ceny

04.11.2019 - 12.11.2019: 3950 PLN

Cena zawiera

- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Madera - Warszawa (bagaż podręczny)

- zakwaterowanie w hostelach

- śniadania

- transport busem

- opieka polskiego przewodnika

- ubezpieczenie w wersji active

- wpłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

- wyżywienia poza śniadaniami

- wstępów

- bagażu rejestrowanego

- wydatków osobistych


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Największe atrakcje:

  • subtropikalne, wiecznie zielone lasy Madery
  • lewady, słynne kanały nawadniające, służące też, jako arterie komunikacyjne
  • najwyższy, niesamowicie "panoramiczny" szczyt Madery, Pico Ruivo 1862 m.n.p.m. 
  • bajeczne, stare Funchal ze słynną katedrą, pamiątkami po marszałku Piłsudskim oraz lokalną kuchnią i trunkami
  • świetne plaże Madery
  • dla chętnych wolny dzień z windsurfingiem, rejsami, plażą lub MTB 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl