Oferta - Dach Afryki: Góry Semien i Skarby Etiopii

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Dach Afryki: Góry Semien i Skarby Etiopii

14 dni 7250 zł
  • 10.01.2020 - 23.01.2020
Wyprawy
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

6 DNI TREKKINGU + 5 DNI ZWIEDZANIA

Dzień 1.
Lot Warszawa Addis Abeba. Zakwaterowanie w hostelu w stolicy Etiopii. Wieczorne wyjście na pyszny etiopski placek, indżerę i miejscowe piwko. 

Dzień 2.
Poranny lokalny lot Addis Abeba - Gonder, zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie dawnej stolicy Etiopii. Na miejscu podziwiamy zamki, ogrody, baseny, świątynie, biblioteki, stajnie, koszary kilku cesarskich dynastii. Wszystko to zostało wybudowane w niesamowitym , oryginalnym, hindusko-arabsko-portugalskim stylu. Lokalny przewodnik oprowadza nas po meandrach afrykańskiej historii, a szczególnie skupia się na okupacji i wojnie Etiopii z Włochami Mussoliniego. 

Dzień 3.
Krótki przejazd jeepami z Gonderu w Góry Siemen (Park UNESCO), zabieramy skautów /miejscowych parkowych strażników/ i ruszamy na trekking po "dachu Afryki"

Dni 3-8. Trekking niebosiężnymi graniami Gór Semien. Wędrujemy po wielkim etiopskim płaskowyżu na wysokości 3500 m.n.p.m. do 4500 m.n.p,m. Zdobywamy kilka "alpejskich " szczytów, min. Abba Jaried 4460 m.n.p.m. , Biaut 4347 m.n.p.m. i najwyższy Rash Dashen 4543 m.n.p.m.  Podziwiamy górską sawannę, kilkusetmetrowe wodospady, niesamowicie wysokie klify, stada pawianów dżelada, koziorożce, antylopy, gazele i orłosępy brodate. Odwiedzimy też kilka górskich, niezwykle biednych, ale urokliwie położonych wiosek, Nocujemy w namiotach na  wygodnych campach, malowniczo położonych na skraju górskich klifów. Rano i wieczorem korzystamy z usług naszego kucharza, który serwuje wielodaniowe, najczęściej warzywne posiłki. Na trasie brak trudności technicznych oraz mocniejszych przewyższeń. Wędrujemy na lekko, gdyż bagaż niosą muły, ewentualnie jest transportowany na jeepie.

Niesamowitą atrakcją będzie też górska trasa na wysokości ponad 4 tys. m.n.p.m. pokonana w miejscowej "osobowej", otwartej ciężarówce. 

Dzień 8.
Kończymy trekking wczesnym popołudniem i jedziemy na etiopską riwierę do Bahyr Dar. Zakwaterowanie w hotelu, wyjście do lokalnej restauracji na indżerę z sosami i etiopską pizzę, niezwykle smakowitą zawierającą liczne warzywne dodatki. Na deser, etiopska, świeżo palona kawa i daktyle. 

Dzień 9.
Rejs na Jeziorze Tana, podziwiamy liczne wyspy z kościołami kryjącymi niezwykłe zabytki rzeźby, malarstwa /barwne religijne freski/i piśmiennictwa etiopskiego. W kościołach na wyspach znajdują się  grobowce etiopskich cesarzy. Obserwujemy też życie jeziora, wędrujących mnichów, pielgrzymów, rybaków i ich połowy z papirusowych maleńkich łodzi. Zobaczymy też baraszkujące w trzcinach hipopotamy.

Dzień 10.
Wczesna pobudka i trasa do wielkiego wodospadu na Błękitnym Nilu, Tys Ysat / wysokość 42 m, w porze deszczowej szeroki na 400 m./. Po lunchu kolejna górska trasa Tana-Lalibela. Wieczorem zakwaterowanie w centrum Lalibeli, krótki spacer, wyjście do restauracji na miejscową indżerę i do kawiarni na miejscowy sok z mango i awokado.

Dzień 11. Cały dzień eksplorujemy Lalibelę, skarb z listy UNESCO. Zwiedzamy kunsztowne wykute w litej skale kościoły oraz ich bogate wyposażenie, krzyże, freski, prastare religijne księgi, najwspanialsze perły etiopskiej  sztuki i architektury. W mieście etiopski cesarz Lalibela wybudował 11 kościołów, z czego 4 są skalnymi monolitami. Wszystkie możemy zwiedzać.  Oglądamy też lokalne nabożeństwa, procesje i przysłuchujemy się prastarym religijnym pieśniom. Dla ciekawych otwarte jest muzeum z szatami liturgicznymi oraz zabytkami piśmiennictwa. Wieczorem warto kupić drobne pamiątki, jak etiopskie, misternie zdobione krzyże, czy zieloną kawę.

Dzień 12. Wczesny lokalny lot Lalibela-Addis Abeba i następnie lot główny. Addis Abeba-Warszawa.

Dzień 13. Przylot do Warszawy

Realizacja programu jest ściśle zależna od pogodny i miejscowych warunków drogowych.

Warunki

Składowe ceny

10.01.2020 - 23.01.2020: 7250 PLN

Cena zawiera

- bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Addis Abeba – Warszawa,

- przeloty wewnętrzne Addis Abeba – Gonder i Lalibela – Addis Abeba,

- wyżywienie w czasie trekkingu,

- logistykę trekkingu: tragarzy, kucharza, strażników, noclegi na obozach,

- transfery lotniskowe i transport jeepami,

- zakwaterowanie w hotelach,

- polskiego pilota,

- ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna w wersji wysokogórskiej,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wstępów (ok 150 USD),

- wyżywienia poza trekkingiem,

- dodatkowych atrakcji,

- wydatków osobistych.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Etiopia to faktycznie "dach Afryki". Wiemy, że na Czarnym Lądzie jest kilka gór wyższych niż nasz Rash Dashen, natomiast generalnie Etiopia jako cały kraj jest położona na ogromnym płaskowyżu. To właśnie położenie determinuje nie tylko codzienne życie Etiopczyków, ale i naszą podróż. Czyli wiadomo, że będzie wysoko, że drogi kręte, że różnymi środkami transportu, że bajeczne widoki na trasie...Rzecz nietypowa dla Afryki, Etiopia jest krajem bezpiecznym dla turysty. Wwieczorem można wyjść bez miejscowego przewodnika do restauracji, baru, czy na spacer. Można samemu zwiedzać i podróżować w lokalnych środkach transportu...Jak na Afrykę drogi są niezłe, budowane oczywiście przez Chińczyków...Wysokość powoduje też, że choroby tropikalne nie są tu tak groźne...Sam trekking w "Tybecie Afryki" to też turystyczny rarytas. Rozległe widoki z kilometrowych i wyższych klifów, stada dżelad i koziorożców, kilkusetmetrowe wodospady, zagubione w górach wioski. Przez wielki płaskowyż prowadzą nas sympatyczni miejscowi przewodnicy i karmią na prawdę dobrzy kucharze...Do tego, jedne z najcenniejszych na Czarnym Lądzie zabytków, Lalibela, Gonder i Kościoły na Jeziorze Tana. Tak więc jest wszystko, czego potrzeba turyście i trekkerowi: przygoda, egzotyka, przyroda, ciekawostki historyczne, pyszna kuchnia i na deser najlepsza na świecie kawa...

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl