Oferta - Włóczęga po rajskich Filipinach

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Włóczęga po rajskich Filipinach

16 dni 7461 zł
  • 07.06.2019 - 22.06.2019
    • 07.06.2019 - 22.06.20197461zł
    • 20.11.2019 - 04.12.20197411zł
Wyprawy
Tanie podróżowanie
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Wylot z Polski

Wylot z Warszawa Okęcie w godzinach wieczornych (21:30 QATAR Airlines)

Dzień 2. Przylot do Manili

Przylot późnym wieczorem, przejazd i zakwaterowanie w hotelu, kolacja na mieście. Spotykamy się z lokalnym pilotem (anglojęzycznym), który będzie towarzyszyć nam podczas całego wyjazdu.

Dzień 3. Zwiedzanie Manili

Po śniadaniu ruszamy na kilkugodzinne zwiedzanie stolicy Filipin. Po powrocie do hotelu, przepakowujemy się do plecaków a walizki podróżne zostawiamy naszemu zaufanemu człowiekowi w Manili na czas trwania wyjazdu (szczegóły w zakładce „Opis”).

Dzień 4. Przelot i relaks na Bohol

Po śniadaniu czeka nas krótki, wewnętrzny lot na Bohol (ok 1 godz. 30 min.). Zakwaterujemy się w hotelu gdzie zostawimy nasze rzeczy. Następnie udajemy się na plażę gdzie będziemy mogli trochę odpocząć. Odwiedzimy jaskinię Hinagdanan. Znajduje się tam podziemny basen z chłodną wodą (25-27⁰C) w którym będzie można się wykąpać. W dalszej części dnia, czas wolny będziemy mogli przeznaczyć np. na zakup maski i fajki do nurkowania.

Dzień 5. Objazd wyspy

Po śniadaniu udajemy się na objazd wyspy, wynajętym busem, w trakcie którego odwiedzimy m.in. Tarsier Sunctuary (park wyraków). Większość wycieczek udaje się do zoo „Tarsier Conservation Area” obejrzeć te najmniejsze małpki na świecie, my udamy się do ich naturalnego środowiska, miejsca w którym dorastają. Czeka nas również rejs rzeką Loboc w trakcie którego serwowany będzie nasz obiad. Różnorodne dania w opcji bogatego bufetu. Zobaczymy najstarszy kościół na Filipinach po czym udamy się do Loboc Eco-Tourism Adventure Park w którym będziemy mieli okazję zjechać ”tyrolką” ponad rzeką Loboc. Następnie udajemy się na Czekoladowe Wzgórza będące na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu wracamy do Tagbilaran, skąd promem płyniemy do Cebu. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja na mieście.

Dzień 6.  Rekin wielorybi i Island hopping na Cebu

Rekin wielorybi (przyjazny człowiekowi) jest największą znaną "rybą" o długości do 10-12 m. U wybrzeży miejscowości Oslob osobniki te żyją na wolności. W godzinach porannych są karmione ok. 100 m od brzegu i w tym czasie można pływać z nimi w bardzo bliskiej odległości (minimum 2 metry). Na miejsce podpływamy łódkami i nurkujemy z asekuracją pracowników. Jest to dość oblegana atrakcja, ale wciąż niezapomniane przeżycie. Dodatkowo zapewniamy zrobienie cudownych zdjęć. Aby zdarzyć do Oslob na ok godz. 8-9, musimy wstać w okolicach godz. 4 rano. Nie będziemy jednak tego żałować. Po godzinie 10 ruszamy autobusem do Moalboal na niezapomniany Island hooping dwoma wynajętymi łódkami (wraz z załogą). Zaopatrzeni w lokalne, najsmaczniejsze mango na świecie, zobaczymy cudowną rafę koralową wokół wyspy Pescador, ławice sardynek oraz możliwość popływania z żółwiami morskimi. Objazd wyspy publicznym autobusem też dostarczy nam niezapomniane doznania. Śpimy w tym samym hotelu więc za dnia podróżujemy z minimalnym bagażem.

Dzień 7. Lot do Puerto Princesa

Po śniadaniu czeka na krótki lot (1 godz. 15 min.) na cudowną wyspę Palawan, gdzie spędzimy kolejne 4 dni. Po intensywnym wcześniejszym dniu, zwolnimy nieco tempo. Tego dnia, po zakwaterowaniu w hotelu możemy zwiedzić miasto, odwiedzić targ rybny, farmę krokodyli, plaże czy przejść się wzdłuż zatoki, wstępując na kolację do jednej z wielu restauracji oferujących świeże owoce morza. 

Dzień 8.  Podziemna rzeka i island hopping w Puerto Princesa

Tego dnia będziemy mieli dwie opcje do wyboru (każda pod opieką jednego z dwóch naszych pilotów).
Pierwsza to ośmiogodzinna, zorganizowana wycieczka której głównym punktem jest 45 min. rejs podziemną rzeką. Jest to atrakcja mocno oblegana przez turystów, stosunkowo droga gdzie nie mamy możliwości popłynięcia własną łódką.
Drugą opcją jest wynajęcie łódki i island hooping po kilku wyspach. W programie m.in. rafa koralowa, wyspa rozgwiazd, obiad, skok na poduszce powietrznej (blob jump) oraz możliwość dokupienia niesamowitego masażu na plaży (30 lub 60 min).
Wieczorem w okolicy godz. 19/20 ruszamy vanem do El Nido. Podróż trwa ok 6 godzin, ale po drodze vany zatrzymują się w restauracji self-service. 

Dzień 9. Plaże i tyrolka - objazd skuterem (lub tricyklem)

Po śniadaniu zaplanowaliśmy wynajęcie skuterów (dwuosobowych). W planie m.in. objazd północnej części wyspy,  odwiedzenie najpiękniejszych plaż w okolicy oraz przejazd tyrolką o długości 750 m z Las Cabañas Beach na sąsiednią wyspę. W dalszej części dnia możemy wybrać się na jeden z wielu typów profesjonalnych, godzinnych masaży. Tego wieczoru zorganizujemy tradycyjną ucztę filipińską, tzw. boodle fight. 
Alternatywą dla osób wolących uniknąć jazdy na skuterze może być tricykl. 

Dzień 10. Island hopping El Nido

Przed nami kolejny dzień island hopping czyli atrakcji z której słynie El Nido. Znów wynajmiemy łódź tylko dla siebie i ruszymy przed zorganizowanymi wycieczkami aby uniknąć tłumów turystów. Wybieramy własne lokalizacje i ich kolejność, nie narzucane przez gotowe oferty. Odwiedzimy piękne laguny z lazurową wodą, plaże z białym piaskiem i cudowne miejsca do nurkowania. Island hopping zajmuje zwykle ok 6 godzin (na jednej z wysp zawsze serwowany jest obiad w postaci bufetu). Po powrocie do El Nido, mamy czas wolny który możemy poświęcić np. na „Canopy Walk”- wejściu na punkt widokowy po sekcji wiszących mostów i kładek (z asekuracją).


Dzień 11. 12. i 13. Coron

Wybieramy się promem na wyspę Coron (jedyny prom odpływa o 6 rano). Na wyspie spędzimy następne 3 dni a detale kolejnych dni możemy ustalić na miejscu. Poza island hopping (w skład którego poza lagunami może wchodzić podziwianie zatopionego, japońskiego okrętu wojennego), plażami czy zwiedzaniem wyspy skuterem/tricyklem, będzie można spróbować swoich sił np. w szkole kitesurfingu. 3 dni ma wyspie pozwolą nam też zdobyć uprawnienia do nurkowania "z butlą". Koszty wyrobienia certyfikatu międzynarodowego nie są niskie (choć wciąż niższe niż w Polsce). Co ważne, lekcje odbywają się na wodach otwartych, nie w basenach co znacznie zwiększa atrakcyjność kursu. Kolejnym atrakcjami może być wejście na górę Tapyas czy Calauit Safari Park.

Istotą spędzenia trzech dni na Coron jest wyciszenie się przed powrotem, regeneracja i odpoczynek na który zasłużyliśmy odwiedzając liczne, niezapomniane atrakcje w poprzednich dniach. Możemy wstać o dowolnej porze, nie martwiąc się promem lub samolotem. Każdy narzuca sobie własne tempo i plan dnia.

Dzień 14. Powrót na Luzon, Tagaytay

Porannym, krótkim lotem (ok 1 godz.) wracamy na wyspę Luzon. Z lotniska jedziemy busem do naszej ostatniej bazy noclegowej, w okolicach miejscowości Tagaytay. Miejscowość ta położona jest nad jeziorem Taal, po środku którego podziwiać możemy czynny wulkan. Tym razem wynajmiemy całą wille z basenem tylko dla siebie gdzie zrobimy pożegnalną imprezę z karaoke. Dysponując walizkami które przywiezie bus, będziemy mogli na swobodnie się spakować i przygotować do powrotu.

Dzień 15. Wylot z Filipin

Po śniadaniu udajemy się busem w stronę Manili, skąd w godzinach wieczornych odlatujemy do Polski.

Dzień 16. Powrót do kraju

Powrót na lotnisko Warszawa Okęcie

Warunki

Składowe ceny

07.06.2019 - 22.06.2019: 6300 PLN + 300 USD
20.11.2019 - 04.12.2019: 6250 PLN + 300 USD

Cena zawiera

- przeloty międzynarodowe: Warszawa – Manila; Manila – Warszawa,

- transport lokalny: promy, vany i busy,

- zakwaterowanie w hotelach/pensjonatach/domkach turystycznych,

- island hopping na Cebu (Moalboal),

- stałą opiekę dwóch pilotów (Polaka i Filipińczyka),

- śniadania i obiad w czasie island hopping oraz w czasie spływu,

- tradycyjną ucztę filipińską (tzw. boodle flight),

- spływ rzeką Loboc z obiadem na łodzi,

- wstępy do Parku Narodowego Tarsier i Chocolate Hills, 

- przechowanie bagaży w Manili na okres trwania wyjazdu (będą dostarczone busem na miejsce ostatniego noclegu do Tagaytay)

- ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- przelotów wewnętrznych na trasach: MANILA-CEBU, CEBU-PUORTO PRINCESA, CORON-CLARK  (3x 30-50 euro),

- innych posiłków niż wymienione w programie (ok 5 usd za obiad/kolację),

- zwyczajowych napiwków,

- opłaty lotniskowej przy wylocie 550 PHP (ok. 10 usd) tzw. terminal fee,

- island hooping na Coron i Palawan (ok 15-20 usd),

- wstępu na płatne plaże.

 

Dodatkowe atrakcje:

- wypożyczenie skutera dwuosobowego (10 usd/dzień),

- przejazd ”tyrolką” (15-18 usd),

- pływanie z rekinem wielorybowatym (19 usd).

 

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 8-14 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Marzy Ci się egzotyczna wyprawa? Wakacje w raju które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii na cały rok? Zapraszamy na włóczęgę po Filipinach, Twoją nową przygodę życia!

Trasa: Manila-Bohol-Cebu-Palawan-Coron-Luzon

Filipiny to najbardziej wyspowy kraj świata. Archipelag liczy ponad 7000 wysp i ma do zaoferowania bardzo wiele atrakcji turystycznych. Naszą dwutygodniową wycieczkę wypełniliśmy miejscami i aktywnościami, które naszym zdaniem, są najbardziej godne uwagi. Nasze doświadczenie pozwoliło nam też dodatkowo wybrać ciekawe miejsca nie oblegane przez turystów. Skupiamy się na naturze i poznaniu Filipin od każdej strony, nie tylko tej znanej z kolorowych katalogów. 
Na wyprawie podróżujemy z plecakiem. Poruszamy się prywatnym oraz publicznym transportem. Ze względu na to, że różne, polecane przez nas atrakcje znajdują się na różnych wyspach, czekają nas trzy loty wewnętrzne (30-50 euro/lot) oraz trzy przeprawy promowe (28 + 8 + 8 euro). Nocujemy w hotelach lub domkach 3*. Śniadanie jest zwykle wliczone w cenę. Niektóre nasze wycieczki z lokalnymi przewodnikami będą miały wliczony również obiad.

Czym wyróżnia się nasza oferta? 
- przez cały wyjazd będzie z nami dwóch pilotów (polski i filipiński),
- oferujemy możliwość bezpłatnego przechowania dodatkowego bagażu w Manili (szczegóły poniżej),
- w El Nido zapewniamy tradycyjną ucztę filipińską tzw. boodle fight organizowaną prawdopodobnie na plaży,
- na island hopping wybieramy się zawsze prywatnymi łodziami, zarezerwowanymi (wraz z załogą) w całości tylko dla naszej grupy. Nie dzielimy łodzi z innymi turystami, czujemy się bezpiecznie i jesteśmy bardziej niezależni

Czym, poza niesamowitą przyrodą, Filipiny zachęcają nas do spędzenia tam urlopu:
- brak obowiązku wizowego dla Polaków przy pobycie do 21 dni, 
- język angielski jest drugim językiem urzędowym na Filipinach,
- jest to kraj niemal w pełni katolicki więc powszechne obyczaje religijne nie będą nam obce,
- niesamowicie przyjaźni i pomocni ludzie,
- orientalna kuchnia oparta w dużej mierze na świeżych owocach morza, 
- niskie ceny posiłków, atrakcji turystycznych czy lokalnego transportu.

Pogoda:
- w czasie trwania wyjazdu temperatury będą wahać się w granicach 30-34⁰C za dnia i 20-22⁰C w nocy. Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na lekki wiatr od morza. Temperatura wody wynosi 28-29⁰C. Szansa na deszcz jest znikoma.

Przydatne informacje:

- wymagane jest posiadanie paszportu ważnego przez co najmniej 180 kolejnych dni od dnia przylotu z co najmniej jedną wolną stroną (na pieczątki przy odprawie) 

 

Informacja dotycząca przechowania bagażu w Manili:

Istotą wycieczki jest podróżowanie z plecakiem. Im plecak jest mniejszy/lżejszy, tym zwiedzanie jest przyjemniejsze. Z doświadczenia wiemy, że ciężko komfortowo spakować się tylko do plecaka na ponad dwutygodniowy wyjazd, na inny kontynent. Dla państwa komfortu proponujemy rozwiązanie polegające na spakowaniu się (na czas przelotu) w bagaż podręczny i walizkę rejestrowaną. W walizce będziemy mieli m.in. średni plecak z którym docelowo będziemy zwiedzać Filipiny. Unikniemy w ten sposób np. nakładania na siebie dodatkowych warstw ubrań które nie mieściłyby się, gdyby naszym jedynym bagażem do samolotu był plecak. W walizce, na czas zwiedzania Filipin, zostawilibyśmy rzeczy takie jak np. poduszka pod głowę którą używalibyśmy w trakcie kilkunastogodzinnego lotu czy torbę bagażu podręcznego. Przy podróżowaniu z plecakiem liczy się każde 100 g a skoro w cenie biletu można zabrać dużą walizkę i bagaż podręczny z możliwością zostawienia części w Manili to dlaczego nie ułatwimy sobie podróży. Dodatkowy benefit jest taki, że z Filipin każdy chciałby przywieźć jakąś pamiątkę i miejsce w walizce na powrocie może okazać się wówczas zbawienne.

Opcja zostawienia walizki z częścią bagażu który po przylocie uznamy za niepotrzebny do noszenia przez kolejne dwa tygodnie nie jest oczywiście obowiązkowa. Jest to po prostu kolejne udogodnienie które oferujemy naszym klientom w cenie wyjazdu.

 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl