Oferta - Zamki i pałace Doliny Loary

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Zamki i pałace Doliny Loary

Francja
Aktywne
Rowerowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Wyjazd z Polski

Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych

Dzień 2.  Wersalski „Pałac Słońca”

W drodze z Polski zatrzymamy się na zwiedzanie podparyskiego Wersalu. Po zakwaterowaniu w apartamentach zaplanowany jest wieczór integracyjny.

Dzień 3.  Château de Chambord oraz Blois jako wizytówki doliny Loary

Dzień rozpoczynamy od zwiedzania Château de Chambord, jednego z największych zamków w dolinie Loary. Następnie wzdłuż rzeki udamy się do miejscowości Blois gdzie zwiedzimy zamek wkomponowany w miejską architekturę. Dystans ok 25 km poziom łatwy.

Dzień 4.  Festiwal ogrodów wraz z Château de Chaumont oraz Amboise

Wycieczkę zaczynamy zwiedzaniem Château de Chaumont. Zamek ten stoi na stromej skarpie, kilkadziesiąt metrów powyżej Loary. W stajniach będziemy mieli okazję zobaczyć kolekcję powozów. Następnie udamy się na Międzynarodowy Festiwal Ogrodów w Chaumont-sur-Loire będącym istnym laboratorium współczesnego wzornictwa w branży ogrodnictwa i architektury krajobrazu na całym świecie. Wzdłuż Loary udamy się do miejscowości Amboise z zamkiem usytuowanym w samym jej centrum. Dystans ok 25 km poziom łatwy.

Dzień 5.  Zamek Dam oraz pałac Valençay

Zwiedzaniem budowanego przez ponad 200 lat zamku w Valençay rozpoczniemy nasz kolejny dzień. Następnie wzdłuż rzeki Cher podążać będziemy do Chenonceaux - zamku-mostu otoczonego pięknymi ogrodami geometrycznymi, który spina przeciwległe brzegi rzeki. Pierwotnie był jedynie skromnym dworem z młynem wodnym, by po licznych przeróbkach i nadbudowaniu przylegającego doń mostu o piękną Grande Galerie, uzyskać jeden z najbardziej oryginalnych kształtów w regionie.

Dystans ok 45 km, poziom łatwy.

Dzień 6.  Oceanarium oraz park mini zamków

Dla urozmaicenia naszego wyjazdu, odwiedzimy oceanarium Grand Aquarium de Touraine, będącym największym tego typu obiektem we Francji. W późniejszych godzinach udamy się do parku Mini Châteaux gdzie będziemy mogli obejrzeć m.in. 41 modeli zamków, ogrodów i innych atrakcji doliny Loary które w poprzedzających dniach zobaczyliśmy na żywo. Dystans ok 25 km poziom łatwy.

Dzień 7.  Ogrody zamku Villandry oraz zamek na wodzie

Tego dnia odwiedzimy dwa, położone w stosunkowo małej odległości od siebie zamki. Zaczynamy od Château de Villandry słynącego z najpiękniejszych ogrodów geometrycznych. Następnie udamy się do zbudowanego na wyspie otoczonej przez rzekę Indre, zamku w Azay-le-Rideau. Dystans ok 20 km poziom łatwy.

Dzień 8.  Zamki Brézé na skale oraz średniowieczny Samur

Nasz ostatni dzień rozpoczynamy wizytą w Brézé. Z daleka zamek przypomina przyjemną willę otoczoną barwnym ogrodem. Gdy podejdziemy pod drzwi, stajemy nagle nad przepaścią wąskiej, głębokiej fosy, wykutej w skalnym podłożu. Górna część zamku, wystająca ponad płaszczyznę terenu, okazuje się być jedynie niewielką nadbudówką nad wielokondygnacyjnym systemem tajemniczych piwnic i korytarzy. W drugiej części dnia będziemy mieli okazję podziwiać oryginalny, smukły zamek w Samur zbudowany około X wieku. Ostatnią zaplanowaną atrakcją naszego wyjazdu będzie zwiedzanie Musée des Blindés – muzeum z największą na świecie kolekcją pojazdów opancerzonych.

Dzień 9.  Podróż powrotna do Polski

Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Polski

Dzień 10.  Przyjazd do Polski

Powrót do Polski

Warunki

Cena zawiera

  • 7 noclegów w pokojach 2 os., o standardzie 3*, ze wspólnym salonem i wyposażoną kuchnią,
  • przejazd busem,
  • transport rowerów na przyczepie rowerowej,
  • opiekę polskiego pilota,
  • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu,
  • ubezpieczenie,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • wyżywienia (możliwość wykupienia pakietu śniadań w cenie 63 Eur/os.)
  • wstępów do obiektów (ok. 90-130 Euro).

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjazd wzdłuż Doliny Loary, krainę ponad trzystu, średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców. Część Doliny została wpisana na listę UNESCO.

W czasie pobytu przemieszczamy się "na lekko", tylko z niezbędnymi rzeczami. Reszta ekwipunku zostaje w hotelu.

Nasz baza znajduje się w pięknym, wiejskim hotelu, gdzie mamy dla siebie kilka domów z w pełni wyposażonymi kuchniami i salonami. Do dyspozycji uczestników jest też basen.

Kameralna grupa: max 14 osób

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl