Oferta - Kaukaski Kalejdoskop - Gruzja, Armenia, Azerbejdżan

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Kaukaski Kalejdoskop - Gruzja, Armenia, Azerbejdżan

15 dni 6450 zł
  • 22.09.2019 - 06.10.2019
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1  Wylot z Warszawy do Tbilsi, po przylocie transfer do hotelu.

Dzień 2  Zwiedzanie miasta, zobaczymy najważniejsze punkty stolicy, m.in. Sobór Świętej Trójcy, łaźnie siarkowe oraz cerkwie: Sioni, Metekhi.  Późnym popołudniem wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy. Wieczorem kolacja oraz spacer pięknie podświetlonej starówki. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3  Przejazd do granicy z Armenią (70 km). Po przekroczeniu granicy Gruzji z Armenią jedziemy do klasztoru Haghpat, obiektu na liście UNESCO. Kolejnym miejscem będzie Saghmosavank, klasztor psalmów, znajdujący się w zapierającym dech kanionie Ashtarak. Przyjazd do Erewania, zakwaterowanie w hotelu. Powitalna kolacje w Erywaniu.     

Dzień 4  Krótkie, panoramiczne zwiedzania stolicy Armenii, czyli Kaskada, Plac Republiki oraz Park Zwycięstwa. W trakcie wycieczki odwiedzimy także destylarnię  koniaku Ararat. Kolejnym miejscem będzie Echmiadzin, z najstarszym na świecie kościołem zbudowanym w latach 301 – 303. Dalej przejazd do  Khor Virap -  kasztor ten słynie ze wspaniałych widoków w kierunku Gróy Ararat. Powrót do Erewania.  Odwiedzimy największe w Armenii targowisko –  Vernissage; aby pozostało coś dla ducha, nie zapomnimy o wizycie w Matenadaran (Muzeum Manuskryptów). Wieczorny spacer, połączony z degustacją piwa…oczywiście Ararat (dla chętnych). Obiadokolacja. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 5 Rankiem przejazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych. Kolejnym niesamowitym obiektem, będzie znajdujący się na liście UNESCO klasztor Geghard -  malowniczo wkomponowany w okoliczne góry, słynący z relikwii św. Andrzeja oraz Jana. Tutaj skosztujemy czurczele, robione z pełnych słońca winogron.  Dalej przejazd nad Jezioro Sevan, który znajduje się na wysokości 2000 m n.p.m. i jest największym zbiornikiem słodkiej wody na Kaukazie. Krótkie zwiedzanie klasztoru Sevanavank, następnie przekraczamy granicę z Gruzją i wracamy do Tbilisi.

Dzień 6  Śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnej Kachetii – „kraju winnic”. Uprawiane są tutaj różne rodzaje winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę.  Zwiedzimy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi - położone na wzgórzu, pośrodku rozległej winnej równiny, było pierwszym bastionem, ostrzegającym przed inwazją z Persji. Przerwa na degustację słynych win Doliny Alazani. Odwiedzimy także monastyr w Bodbe oraz Nekresi. Nocleg w urokliwym hoteliku otoczonym winnicą.

Dzień 7  Po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana.  Potem dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i… rodzą się wojny. Zanim dotrzemy w Góry Kaukazu, zwiedzimy twierdzę Ananuri. Wieczór spędzimy w cieniu Kazbegi, góry mającej ponad 5 tys, m. n.p.m. Nocleg w Stepancminda,.

Dzień 8  Po wschodzie słońca pojedziemy samochodami terenowymi w góry – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku Piątego spróbujemy czaczy – gruzińskiego samogonu. W górach zwiedzimy cerkiew Cmnta Sameba, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne szczyty kaukaskie. Jeśli warunki pozwolą udamy się na pełną adrenaliny wyprawę jeepami do Doliny Juta. Nocleg u podnóża Kazbegi.

Dzień 9  Zaraz po śniadaniu zwiedzimy wpisane na listę UNESCO zabytki Mtskhety, obejmujące katedrę Sveti Cchoveli oraz klasztor Dżvari. Transfer na dworzec kolejowy w Tbilisi. Nocny przejazd do Baku – stolicy Azerbejdżanu. Kolejnego dnia zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10  Dzień rozpoczniemy wizytą w centrum miasta – zobaczymy między innymi: Pałac Szachów Szyrywanu, Centrum Kulturalne imienia Heydara Aliyeva, autorstwa słynnej Zahy Hadid (jako pierwsza kobieta otrzymała Nagrodę Pritzkera), Muzeum Dywanów, Meczet Heydara oraz Stadion Narodowy… Powrót do hotelu i czas na relaks. Wieczorem przejazd do centrum – podziwiamy Baku by night…a jest co podziwiać… Nocleg w Baku.

Dzień 11  Wycieczka do Gobustanu – miejsca, które z racji kilku tysięcy naskalnych rysunków (najstarsze mają ponad 25 tysięcy lat) znalazło się na liście UNESCO. Kolejną ciekawostką tym razem geologiczną jest…pustynia błotna. Charakteryzuje się ona krajobrazem iście księżycowym, urozmaiconym błotnymi wulkanami.  W  drodze powrotnej odwiedzimy Surchany, ze świątynią czcicieli ognia. Nocleg w Baku.

Dzień 12  Dzień przeznaczymy na wypoczynek na plaży. Jeśli warunki będą niesprzyjącę, proponuję wizytę w łaźniach bakijskich oraz wycieczkę do Yanar Dag – miejsce wiecznie płonącego ognia. Wieczorny spacer promenadą nadmorską.  Wykwaterowanie i nocny przejazd do Tbilisi. 

Dzień 13 Transfer do hotelu. Czas na chwilę relaksu lub ostatnie zakupy. Wieczór spędzimy przy niesamowitej gruzińskiej muzyce, na prawdziwej suprze, na której jedzenia zabraknąć nie może. Podobnie jak i wina... Powrót do hotelu. następnie czas na relaks. 

Dzień 14  Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie. 

Warunki

Składowe ceny

22.09.2019 - 06.10.2019: 6450 PLN

Cena zawiera

- przeloty Polska - Gruzja - Polska,

- noclegi na miejscu w Gruzji i Armenii oraz Azerbejdżanie w sprawdzonych hotelach i pensjonatach,

- przejazd nocnym pociągiem z Tbilisi do Baku i powrót,

- śniadania i obiado/kolacje,

- wszystkie przejazdy na miejscu,

- smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki,

- wycieczki na miejscu i wstępy,

- wizę do Azerbejdżanu,

- ubezpieczenie,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

-       dopłata do pokoju jednoosobowego,

-       wydatki osobiste,

-       dodatkowe napoje.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy do legendarnej Gruzji, Armenii oraz Azerbejdżanu. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Kraje to to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem a przede wszystkim degustować wspaniałą kuchnię. Także wino narodziło się tutaj, niedaleko Araratu. Noe zasadził pierwszą winorośl, a Gruzini wymyślili kvevri; o walorach koniaku już nie wspominimy… 

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl