Oferta - Sri Lanka: w krainie słoni i herbaty

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Sri Lanka: w krainie słoni i herbaty

12 dni 7600 zł
  • 01.12.2019 - 12.12.2019
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1.  WYLOT Z WARSZAWY

Lot do Kolombo z przesiadką w jednym z europejskich portów. 

DZIEŃ 2.  KOLOMBO – NEGOMBO

Przylot na lotnisko w Kolombo. Przejazd busem do hotelu w Negombo – wioski rybackiej, położonej nad Morzem Arabskim. Czas na odpoczynek po trudach podróży. Możliwość odwiedzenia pobliskiego holenderskiego fortu oraz świątyni buddyjskiej albo popłynięcia katamaranem bądź łodzią. Negombo jest znane ze swojej morskiej kuchni takiej jak krewetki w curry czy sałatka z homara. Kolacja i nocleg w Negombo. 

DZIEŃ 3.  PINNAWALA - POLLONARUWA

Po śniadaniu przejazd do Pinnawala, gdzie zobaczymy sierociniec dla słoni. Założony w 1975 r. sierociniec  powstał by opiekować się małymi, osieroconymi słoniami. Obecnie stado słoni liczy 40 sztuk. Następnie udamy się w trzygodzinną podróż do Pollonaruwy – średniowiecznej stolicy Sri Lanki. Między XI a XIII w., w czasie kulturowego i gospodarczego odrodzenia królestwa, było to wielkie miasto, jedno z najpiękniejszych w ówczesnym świecie. Król Parakramabahu I otoczył je podwójnym murem, wewnątrz którego pośród ogrodów znajdowały się pałace i świątynie. Będziemy podziwiać ruiny pałacu królewskiego, Hatadage – świątynię, w której przechowywano relikwię zęba Buddy oraz Lankatilakę – potężną ceglaną budowlę z posągiem Buddy. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Habarana, gdzie spędzimy dwie noce. Przed snem czeka nas jeszcze pyszna kolacja.

DZIEŃ 4.  DAMBULLA

Tego dnia, po śniadaniu udamy się w podróż przez lokalne wioski, dzięki czemu lepiej poznamy specyfikę lankijskiej kultury. W jednej z nich zjemy tradycyjny obiad. Będziemy mogli spróbować jazdy wozem ciągniętym przez bawoły, a także udać się na przejażdżkę tradycyjną łodzią oruwa po jeziorze. Odwiedzimy również lokalny targ warzywny.

Po południu udamy się do Dambulla – znanej z pięciu jaskiń wykutych w skale. Najstarsze z nich pochodzę z I w. p.n.e. Wszystkie pokryte są muralami o tematyce buddyjskiej. W środku zachowały się 130 posągi przedstawiające Buddę oraz królów. Kolacja i nocleg w Habarana. 

DZIEŃ 5. SIGIRIJA - KANDY

Dzień pełen atrakcji zaczniemy od zwiedzania prawdziwej perełki, jaką jest twierdza Sigirija, zwana też fortecą w chmurach oraz lwią fortecą, z uwagi na posągi lwów, które stały przy wejściu. Twierdza powstała prawdopodobnie w V w n.e. Otoczona przez potrójną fosę, wznosi się wysokiej skale. Na jej szczycie, na wysokości 180 m odnajdziemy pozostałości pałacu i ogrodów, wśród których znajdował się basen. Po drodze na szczyt będziemy mogli podziwiać freski, które przetrwały do naszych czasów. 

Następnie skierujemy się w kierunku Kandy. Po drodze zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w Matale, gdzie będzie można zobaczyć „na żywo”, a następnie zakupić m.in. cynamon, kardamon, pieprz i wiele innych przypraw. Odwiedzimy również warsztat batiku, gdzie produkuje się piękne tkaniny z nadrukami.

Po południu przybędziemy do Kandy, górskiej stolicy Sri Lanki, ostatniego miejsca oporu przed okupacją brytyjską. Kandy jest pięknie położone wśród wzgórz i zieleni a jego centrum stanowi duże, sztuczne jezioro. Największą atrakcję tego miasta jest Świątynia Świętego Zęba Buddy – najważniejsze miejsce pielgrzymkowe dla tutejszych buddystów. Wieczorem zobaczymy pokaz tradycyjnych tańców lankijskich. Kolacja i nocleg w Kandy.

DZIEŃ 6.  KITHUGALA - NUWARA ELIJA

Po śniadaniu udamy się do miasteczka Kithulgala. Kithulgala leży jednocześnie w obydwu strefach opadowych kraju, zachodniej i wschodniej, przez co jest jednym z najwilgotniejszych miejsc na wyspie. Nieopodal miasteczka płynie rzeka Kelani, gdzie kręcony był film „Most na rzece Kwai”. Tutaj  podwyższymy trochę adrenalinę, gdyż wsiądziemy w pontony by spłynąć nimi w dół rzeki. 

Po spływie pojedziemy w stronę Nuwara Elija, po drodze zatrzymując się w fabryce herbaty. Miejscowość Nuwara Elija, położona jest wysoko w górach, na wysokości ponad 1800 m n.p.m. Można stąd dostrzec najwyższą górę Sri Lanki – Pidurutalagala (2524 m n.p.m.). Dzięki uroczemu krajobrazowi oraz klimatowi przypominającemu klimat wysp brytyjskich okolice Nuwara Elija nazywane są Małą Anglią. Było to też ulubione miejsce Brytyjczyków na wyspie, co widać po kolonialnej architekturze. Brytyjczycy oddawali się tu swoim ulubionym zajęciom – polowaniom na lisy i jelenie, grze w polo, golfa i krykieta. Okoliczne plantacje dają najlepsze jakościowo liście herbaty, eksportowane na cały świat. Kolacja i nocleg w Nuwara Elija.

DZIEŃ 7.  PARK NARODOWY RÓWNINY HORTONA

Przed południem odwiedzimy Park Narodowy Równiny Hortona. Jest to płaskowyż położony na wysokości ponad 2100 m n.p.m. Zamieszkiwany przez liczną florę (m.in. gordonie, redodenrony, orchidee) i faunę (m.in. lamparty, sambary, makaki i langury) park zachwyca pięknymi krajobrazami, Przez większą część roku turystom w wędrówce towarzyszy mniejsza lub większa mgła. W czasie spaceru po parku dotrzemy do tzw. „końca świata”, punktu widokowego na krańcu płaskowyżu, skąd roztacza się cudowny widok. Wieczorem czas na odpoczynek. Kolacja i nocleg w Nuwara Elija. 

DZIEŃ 8.  PARK NARODOWY YALA

Dzisiaj zjeżdżamy z gór w kierunku wschodniego wybrzeża, do największego parku narodowego na Sri Lance – Parku Narodowego Yala. Po drodze zatrzymamy się w miejscowości Ella. Przy odrobinie szczęścia można stąd podziwiać pasmo górskie Kataragama. Po drodze również widoczne pastwiska Patny oraz wodospady. 

Po przyjeździe do Yala przesiądziemy się w dżipy i pojedziemy na safari. Zalążki parku narodowego sięgają jeszcze okresu kolonialnego. W 1938 r. utworzono tu rezerwat, który był przeznaczony dla myśliwych. Park zamieszkują m.in. słonie, lamparty, dziki, dzikie bawoły, krokodyle, pawie, szakale, niedźwiedzie i około 130 gatunków ptaków. Po safari przejazd do hotelu w pobliżu parku. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9.  GALLE

Po śniadaniu ponad trzygodzinna podróż do Galle – najstarszego portu na Sri Lance, obecnie uroczego miasteczka, które zachowało swój kolonialny klimat. Służyło jako port najpierw Portugalczykom, następnie Holendrom a na końcu Brytyjczykom. Ciągle spotyka się mieszkańców używających holenderskich imion jak Zwart czy Akesloot. Po południu przejazd w kierunku Kolombo do hotelu przy piaszczystej plaży. Po drodze zatrzymamy się w farmie żółwi, gdzie będzie można oglądać pięć gatunków tych zwierząt. Kolacja i nocleg. 

DZIEŃ 10. DZIEŃ NA PLAŻY

Cały dzień wolny na relaks i plażowanie

DZIEŃ 11. KOLOMBO – WARSZAWA

Poranek na plaży a następnie transfer na lotnisko do Kolombo skąd polecimy do Warszawy.

DZIEŃ 12. WARSZAWA

Przylot do Warszawy

Warunki

Składowe ceny

01.12.2019 - 12.12.2019: 7600 PLN

Cena zawiera

- zakwaterowanie w hotelach o standardzie 3 gwiazdek, w pokojach dwuosobowych,

- śniadania i kolacje w hotelach,

- przejazd klimatyzowanym busem z kierowcą z j. angielskim,

- pilota z Polski.

Cena nie zawiera

- obiadów,

- biletów wstępu do odwiedzanych obiektów (182 USD),

- opłat za aparat fotograficzny i kamerę,

- wizy lankijskiej (30 USD),

- napiwków,

- napojów do posiłków.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl