Oferta - Rowerem przez Toskanię i Umbrię

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Kameralnie! Max. 16 os.

Rowerem przez Toskanię i Umbrię

9 dni 2950 zł
 • 16.09.2019 - 24.09.2019
Aktywne
Rowerowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Zarezerwuj i odbierz prezent!

Program

Dzień 1.  Wyjazd z Katowic i przejazd do Włoch

Wyjazd z Polski do Toskanii w godzinach wieczornych (zbiórka w Katowicach). Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2.  Padwa i Montecatini Terme

Rano, zwiedzanie Padwy (od ok godz. 8). Następnie przejazd do Montecatini Terme. Zakwaterowanie w hotelu i czas na regenerację po długiej podróży. Indywidualne zwiedzanie Montecatini Terme. Szczególnie polecane są baseny i inne atrakcje termalne z których słynie ta miejscowość: 

http://www.termemontecatini.it/en/thermal-treatments-price-list.html

Innym ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wjazd kolejką na Montecatini Alto. Jest to urokliwe toskańskie miasteczko wybudowane na szczycie wzgórza, z domami przyklejonymi do urwiska. Wagoniki kursują tam od 1898r. Urzekające widoki oraz nachylenie sięgające 38% z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Przejazd kosztuje 7 euro w dwie strony. Kolejka kursuje od godz. 9:30 do 24:00:

http://www.funicolare-montecatini.it

Dzień 3. Winnym szlakiem: Montecarlo - Lukka

Przejazd na rowerach bezpośrednio z naszego hotelu do Lukki. Jadąc przez malownicze Montecarlo, będziemy podążać tzw. drogą wina “Colline Lucchesi”. Cisza, spokój i cudowne widoki. Kontynuując przez Villa Torrigiani, liczne winnice i gaje oliwne dotrzemy do Lukki. Po zwiedzaniu miasta wracamy naszym autobusem do hotelu.

Dystans wycieczki 45 km, poziom średni

Dzień 4.  Przepiękne panoramy i Krzywa Wieża: Monte Pisano - Piza - Muzeum Vespy

Dzień zaczynamy wyjazdem rowerami bezpośrednio z hotelu. Poprzez największy bagienny rezerwat we Włoszech Fucecchio Marshes oraz niezliczone gaje oliwne, docieramy do miejscowości Vinci, miejsca narodzin Leonarda da Vinci. Znajduje się tam muzeum poświęcone słynnemu artyście. Powrót na rowerach do hotelu. 

Dystans wycieczki ok 50 km, poziom łatwy.

Dzień 5.  Wzdłuż wybrzeża: Castellaccio – La California

Dzień zaczynamy od wjazdu autobusem w okolice Castellaccio gdzie uświadczymy przepiękne panoramy Livorno i wybrzeża. Następnie czeka nas zjazd rowerem do miejscowości Quercianella skąd podążać będziemy na południe. Czeka nas relaksacyjna jazda wzdłuż wybrzeża, z przerwą w przepięknej marinie pełnej jachtów. Kontynuując jazdę leśnymi szlakami rowerowymi, dotrzemy do piaszczystej plaży w okolicach Mazzanty. Jadąc dalej na południe docieramy do Viale dei Cipressi- słynnej na cały świat, cyprysowej alei do miejscowości Bolgheri. Nas sam koniec, przez przepiękne wzgórza dotrzemy do La Californi skąd odbierze nas autobus.

Dystans wycieczki ok 65 km, poziom łatwy.

Dzień 6.  Zwiedzanie cudnej Florencji

Piesze zwiedzanie Florencji wraz z lokalnym przewodnikiem w języku polskim (dojazd w obie strony autobusem).

Dzień 7.  Najprawdziwsza Toskania: fabryka oliwy, Lajatico i San Gimignano.

Wycieczkę rozpoczynamy w okolicach Casciana Terme. Już po 2 km zajedziemy do fabryki oliwy. Zwiedzać będziemy jej wnętrze, poznamy proces produkcji oraz dokonamy szerokiej degustacji. W przypadku ewentualnego zakupu oliwy lub salami (również produkowanego na miejscu), będziemy mieli możliwość pozostawienia produktów w naszym autobusie, który będzie tam nas oczekiwał. Poprzez winnice i wzgórza dojedziemy do przepięknego Lajatico na obrzeżach którego znajduje się słynny Teatro del Silenzio. Następnie wzdłuż rzeki Era dotrzemy do Prato D’era skąd, już autobusem, dotrzemy do San Gimignano. Ze względu na czterokątne, wysokie wieże miasto to zwane jest „Manhattanem średniowiecza”. Po zwiedzeniu miasta, wracamy autobusem do hotelu. 

Dystans wycieczki ok 35 km, poziom średni.

Dzień 8.  Wokół jeziora Trasimeno

Wycieczka wokół jeziora Trasimeno, w regionalnym Parku Jeziora Trasimeno. Położone już na terenie Umbrii jezioro jest największym na Półwyspie Apenińskim. Punkt początkowy i końcowy w okolicach Punta Navaccia. Większość trasy pokonujemy ścieżką rowerową. W planie mamy również zwiedzanie twierdzy Fortezza del Leone w Castiglione del Lago. Znajduje się tam wieża, będąca jedynym miejscem z którego widoczne jest całe jezioro.

Dystans wycieczki ok 55 km, poziom łatwy.

Dzień 9. Region Chianti i kolacja z degustacją wina

Dzień zaczynamy w okolicach zamku w Brolio. Pocztówkowe krajobrazy regionu Chianti będziemy podziwiać jadąc trasą wyścigu kolarskiego l’Eroica. Ten nostalgiczny wyścig odbywa się na szosach i białych kamienno-szutrowych drogach Toskanii od 1997 roku. Cechą charakterystyczną tej imprezy jest to, że uczestnicy startują na rowerach wyprodukowanych przed 1987r. Przeważające szutrowe odcinki prowadzić nas będą przez niezliczone winnice z którego słynie ten region. Stąd właśnie pochodzi wino Chianti Classico. Pod koniec dnia zaplanowana jest kolacja w winnicy wraz z degustacją lokalnych win.

Dystans wycieczki 35 km, poziom średni

Dzień 10.  Z wizytą u Leonardo: Vinci

Ostatni dzień zaczynamy od zwiedzenia przyfabrycznego muzeum skuterów Vespa, będącymi najbardziej rozpoznawalnymi skuterami na świecie, symbolem Włoch. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Następnie jedziemy w okolicę Monte Pisano (900 m.n.p.m.) skąd możemy podziwiać panoramę Pizy. Następnie przejeżdżamy do Pizy i zwiedzamy miasto, w tym możliwość wejścia na słynną Krzywą Wieżę. Po południu przejazd na lotnisko i lot do Warszawy.

Nasze rowery i bagaże wyruszają do Polski w nocy i spotykają się z uczestnikami na lotnisku Warszawa Modlin.

DODATKOWE INFORMACJE:

- w zależności od pogody, kolejność wycieczek może ulec zmianie

- wyjazd przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia

- maksymalna liczba uczestników - 16 osób

Warunki

Składowe ceny

16.09.2019 - 24.09.2019: 2950 PLN

Cena zawiera

 • 8 noclegów w hotelu 3*, w pokojach 2 osobowych
 • 8 śniadań,
 • przejazd busem,
 • transport rowerów na trasie Polska - Włochy - Polska na przyczepie rowerowej,
 • polskiego pilota,
 • opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu,
 • warsztaty rowerowe (2-3 godzinne, wieczorne spotkanie na omówienie kwestii sprzętowych, technicznych, porady praktyczne),
 • ubezpieczenie,
 • składkę na Turysyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia poza śniadaniami (koszt kolacji w hotelu to 12 Eur; jest też wiele innych restauracji na terenie miasta)
 • wstępów do obiektów (ok. 30-40 Eur)
 • kosztów zwiedzania Florencji
 • bilet lotniczy z Pizy do Warszawy Modlin dodatkowo płatny (koszt 100-150 zł)

 

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-16 osób

Istnieje możliwość wypożyczenia roweru na czas wyjazdu w cenie 200 zł

Wyjazd przeznaczony dla osób powyżej 12 roku życia

 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na rowerową wyprawę do cudownej, słonecznej Toskanii. Wspaniałe krajobrazy, winnice, cudowne historyczne miasta, słoneczna pogoda, plaże, i oczywiście piękne rowerowe trasy. Ten wyjazd to połączenie włoskiej Dolce Vita, eksploracji jednego z najpiękniejszych regionów świata i aktywnego spędzania czasu. Prawdziwa wybuchowa mieszanka!

Toskanię na rowerach zwiedzać będziemy "na lekko". Bagaż główny zostaje w hotelu a my przemierzamy Toskanię tylko z niezbędnymi rzeczami w plecaczku na plecach bądź w sakwach.

Kameralna grupa: max 14 osób

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club. 

Film z poprzedniego wyjazdu: https://www.youtube.com/watch?v=6Dm_PH4YJug

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl