Oferta - Tajlandia i Kambodża - Królestwa Uśmiechu (z górską przygodą)

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Tajlandia i Kambodża - Królestwa Uśmiechu (z górską przygodą)

15 dni 6900 zł
 • 08.11.2019 - 22.11.2019
  • 08.11.2019 - 22.11.20196900zł
  • 25.01.2020 - 08.02.20206900zł
  • 20.03.2020 - 03.04.20206900zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1: WARSZAWA – BANGKOK

Przelot z Warszawy do Bankgoku z przesiadką w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów.

TAJLANDIA

DZIEŃ 2: BANGKOK (O)

Przylot na lotnisko w Bangkoku i przejazd do hotelu. Po południu wycieczka po Bangkoku, w tym do Wat Pho, Pałac Królewski, targ kwiatowy. Przepłyniemy również łodzią po Chao Praya. Wieczorem, dla chętnych night life. Nocleg w Bangkoku.

DZIEŃ 3: BANGKOK - AYUTTHAYA - SUKHOTHAI (Ś, O)

Po śniadaniu pojedziemy na północ, w stronę Ayutthaya – drugiej stolicy Tajlandii. Chociaż większość miasta została zniszczona w XVIII w to co pozostało daje nam obraz wielkości ówczesnego miasta. Część z nich odbudowano jeszcze w XIX w. Zobaczymy m.in. kompleks letniego pałacu królewskiego, z mieszanką stylów azjatyckich i europejskich. Następnie zobaczymy Wat Yai Chaimongkhol, gdzie naszym oczom ukaże się jeden z największych leżących posągów Buddy w otoczeniu ruin pałacu królewskiego. Wat Phra Sri Sanphet jest nie tylko znaczącym miejscem historycznym, ale także przez długi czas uważana za duchowe centrum Tajów. Świątynia służyła do przeprowadzenia ceremonii na dworze królewskim, takich jak rytuał picia przysięgi wierności. I wizyta słynnej świątyni znajduje się na południe od Wat Phra Si Sanphet. Wewnątrz stoi jeden z największych wizerunków Buddy w Tajlandii. wizytę Zobaczymy też jedną z najstarszych światyń w Tajlandii (XIV w) - Wat Mahathat oraz Wat Na Phra Men, świątynia została kilkakrotnie odnowiona, ale wciąż ma drobną proporcję ubosot i viharn. Po obiedzie przejazd do Sukhotai. Nocleg w hotelu w Sukhothai.

DZIEŃ 4: SUKHOTHAI - CHIANG MAI (Ś, O)

Zwiedzanie Parku Historycznego Sukhotai (UNESCO), gdzie znajdują się pozostałości pierwszej stolicy Królestwa Syjamu. W trakcie wycieczki rowerowej zobaczymy m.in: największą stupę w Sukhotai Wat Mahathat, 15-metrową statuę siedzącego Buddy w Wat Si Chum oraz klasztor Wat Sa Si.

Popołudniu przejazd do Chiang Mai – stolicy górskiej północy Tajlandii. Nocleg w Chiang Mai.

DZIEŃ 5: CHIANG MAI I OKOLICA (Ś, O)

Dzisiaj pojedziemy do malowniczej wioski plemienia Meo Hill, położonej w atrakcyjnym miejscu na zboczu wzgórza. Zobaczymy plemiona Meo ubrane w kolorowe stroje ludowe. Następnie przejazd do świątyni Doi Suthep, która jest jedną z najświętszych świątyń w Chiang Mai, zawierającą świętą relikwię Buddy. Ze szczytu wzgórza roztacza się panoramiczny widok na Chiang Mai. Następnie pojedziemy do Sankampeng i Bosang, gdzie będziemy mieli okazję odwiedzić tradycyjne wioski z tradycyjnym rzemiosłem, m.in. tajski jedwab, snycerka, sztućce, wyroby lakiernicze i najsłynniejsza specjalność tego obszaru - tworzenie parasoli. Wieczorem wizyta na night market. Nocleg w hotelu w Chiang Mai 

DZIEŃ 6: CHIANG MAI - MAETAENG TREKKING (Ś, O, K)

Po śniadaniu przejazd w kierunku gór. Zaczniemy od wodospadu Mork Fa, gdzie można popływać w relaksującym miejscu ze wspaniałymi widokami. Po wodospadach i objedzie przejazd do początku trasy trekkingu. Kilkugodzinna wędrówka przez dżunglę do wioski plemienia Lahu. Tam spędzamy nocleg w prostej chacie. Czas na spacer po wiosce i okolicy, jak również podziwianie trzeciej najwyższej góry Tajlandii – Do Chiang Dao (2175 m). Wieczorem czas na wsłuchiwanie się w odgłosy potoku i dżungli.

Nocleg w Lahu Hill Tribe Lodge

DZIEŃ 7: MAETAENG TREKKING - CHIANG MAI (Ś, O)

Rano spędzimy trochę na zwiedzaniu wioski. Następnie rozpoczniemy rafting bambusowymi  tratwami po rzece Mae Tang. Podczas spływu będzie czas na podziwianie bujnej przyrody. Nasz spływ potrwa około 2 godzin po czym dopłyniemy do wioski plemienia Shan. Tam będzie czas na odświeżenie i obiad. Podejdziemy też do wiszącego, drewnianego mostu. Po drodze do Chiang Mai zobaczymy jeszcze obóz słoni, gdzie będzie możliwość ich karmienia i dotykania. Nocleg w Chiang Mai.

KAMBODŻA

DZIEŃ 8: CHIANG MAI - SIEM REAP (Ś, K)

Po śniadaniu czas wolny do wyjazdu i transfer na lotnisko. Przylot do Siem Reap. Po południu przejazd nad jezioro Tonle Sap, największe słodkowodne jezioro Azji południowo wschodniej.  Rejs drewnianą łodzią po jeziorze i możliwość obserwowania życia lokalnych rybaków. Powrót do hotelu i czas na odpoczynek. Nocleg w Siem Reap

DZIEŃ 9: ANGKOR WAT (Ś, K)

Zwiedzanie jednego z najwspanialszych kompleksów świątynnych na świecie – Angkor Wat. Przez stulecia zapomniane porosło dżunglą a dziś uznawane jest za najważniejszy historyczny obiekt świata. Zwiedzimy m.in.: wielki kompleks świątynny Angkor Wat, niesamowity, porośnięty tropikalną roślinnością Ta Prom, który był tłem akcji dla Lary Croft w filmie Tomb Raider oraz zachwycającą świątynię Bayon z wykutymi w kamieniu wielkimi twarzami Awalokiteśwary. Nocleg w Siem Reap.

DZIEŃ 10: SIEM REAP – PHNOM PENH (Ś, K)

Po śniadaniu transfer do Phnom Penh. Po drodze zatrzymamy się na targu insektów, gdzie będzie można spróbować m.in. grilowaną tarantulę, świerszcza czy karalucha. Po przyjeździe do Phnom Penh zwiedzanie miasta – zapoznamy się z tragiczną historią Kambodży za czasów rządów Czerwonych Khmerów (muzeum Tuol Sleng). Następnie zwiedzimy Pałac Królewski z licznymi świątyniami, z których najbardziej okazałą jest słynna Srebrna Pagoda. Nocleg w Phnom Penh.

DZIEŃ 11: PHNOM PENH - ZATOKA TAJLANDZKA (Ś, K)

Przejazd z Phnom Penh nad Zatokę Tajlandzką (ok. 4 h). Po drodze zatrzymamy się na Polach Śmierci, gdzie dokonywano egzekucji na więźniach reżimu Pol Pota. Zakwaterowanie w pięknie położonym hotelu z basenem, zasłużyliśmy na to!

DNI 12-13: ZATOKA TAJLANDZKA (Ś, K)

Czas na relaks na plaży i nieśpieszne spacery. W planie mamy rejs na wysepkę z palmami i piękną plażą. Dla chętnych będzie także możliwość odwiedzenia plantacji słynnego kambodżańskiego pieprzu.

DZIEŃ 14: ZATOKA TAJLANDZKA – PHNOM PENH (Ś)

Transfer na lotnisko i przelot z Phnom Phen do Warszawy.

DZIEŃ 15: WARSZAWA

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie.

Warunki

Składowe ceny

08.11.2019 - 22.11.2019: 6900 PLN
25.01.2020 - 08.02.2020: 6900 PLN
20.03.2020 - 03.04.2020: 6900 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w hotelach 2 i 3* w pokojach 2-osobowych,
 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne,
 • trekking i rafting na północy Tajlandii,
 • lokalnych przewodników i licencjonowanego pilota z Polski,
 • śniadania i obiady/kolacje wg programu,
 • bilety wstępów, 
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

 • innych posiłków niż wymienionych w programie oraz napojów do posiłków,
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie,
 • wizy kambodżańskiej (30 USD, na lotnisku w Siem Reap)

Zaliczka

2000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczebność grupy: 8-14 osób.

Dopłata do jedynki: 500 zł


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podróż do dwóch pięknych i egzotycznych krajów, w których uśmiech na twarzy jest tak naturalny jak oddychanie. Przed nami wspaniałe historyczne miejsca z niezwykłą architekturą i bogatą historią w tle. Na naszej trasie będzie również przyroda - udamy się na trekking wśród porośniętych zieloną dżunglą wzgórz. Poznamy życie codzienne kolorowych plemion. Podróż zakończymy nad morzem, relaksując i ładując akumulatory przed powrotem do Polski.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl