Oferta - Aktywna Norwegia - południowe fiordy

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Aktywna Norwegia - południowe fiordy

Norwegia
Aktywne
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1 - Warszawa - Aalborg

Przejazd busem z Warszawy do Aalborg w Danii. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 2 - Aalborg - Stavenger

Przejazd na prom w miejscowości Hirthals. Trzygodzinna jazda promem w kierunku Kristiansand w Norwegii, skąd jadąc południowym wybrzeżem dostaniemy się do Stavanger, kulinarnej stolicy kraju. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście. 

 

Dzień 3 - Lysefjord

Dzień zaczniemy od spaceru po Stavanger, a następnie przejedziemy w stronę fiordu Lysefjord. Popołudnie na zakupy oraz spacery po okolicy.

 

Dzień 4 - Preikestolen

Tego dnia, po śniadaniu udamy się na wędrówkę w stronę jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc w Norwegii - Preikestolen - skalnej półki, z której rozciąga się przepiękny widok na Lysefjord. Po południu przejazd w stronę fiordu Hardanger, do miejscowości Odda.

 

Dzień 5 - Trolltunga

Po śniadaniu rozpoczniemy długi trekking w kierunki kolejnej wielkiej norweskiej atrakcji jaką jest Trolltunga. Widok jaki roztacza się ze szczytu jest powalający. 

 

Dzień 6 - Wodospady w Kinsarvik

Luźniejszy dzień, co nie znaczy, że bezczynny. Udamy się na spacer do wodospadów. Od chęci zależy ile z nich zobaczymy, bardziej wytrwali mogą zobaczyć wszystkie cztery a Ci zmęczeni wędrówką poprzedniego dnia tylko jeden lub dwa.

 

Dzień 7 - Myrdall - Flåm - Nærøyfjord

Najpierw udamy się do Myrdall, gdzie chętni będą mogli wsiąść w pociąg do urokliwego miasteczka Flåm. Przejazd górską kolejką Flåmsbana do Flåm to jedna z „must see” Norwegii. Jednak na tym nie skończą się atrakcje tego dnia. Czeka nas bowiem jeszcze dwugodzinna przejażdżka motorową łódką do wpisanego na listę Unesco fiordu Nærøyfjord.

 

Dzień 8 - Nærøyfjord - Bergen

Dzień rozpoczniemy od wędrówki na klify. Kiedy już nacieszymy zmysły niezwykłymi widokami, udamy się w stronę najpiękniejszego miasta Norwegii - Bergen. Wieczorem zrobimy sobie spacer po mieście.

 

Dzień 9 - Bergen - Warszawa

Rano zwiedzimy miasto, przez wiele stuleci najważniejsze i najludniejsze miasto norweskie, które kwitło dzięki handlowi i przynależności do Hanzy. Zobaczymy m.in. Bryggen, hanzeatyckie drewniane budynki handlowe nad samą zatoką.

Po południu przejazd na lotnisko i lot do Warszawy.

Istnieje też możliwość powrotu busem do Polski. Po drodze dwa noclegi za dopłatą 600 zł.

Warunki

Cena zawiera

  • zakwaterowanie w hotelach, schroniskach, hostelach, domach wakacyjnych, w pokojach 2-4-6 osobowych ze śniadaniami (oprócz Kinsarvik),
  • transport busem na trasie Warszawa - Norwegia
  • 4 trekkingi,
  • zwiedzanie Bergen,
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
  • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • podatek VAT

Cena nie zawiera

  • wyżywienia oprócz śniadań, w każdym miejscu zakwaterowania możliwość zamówienia kolacji w cenie ok. 100 zł
  • do podstawowej ceny należy doliczyć koszty biletów lotniczych w cenie ok. 400 zł na trasie Bergen - Warszawa

Fakultatywnie:

przejazd łodzią hybrydową po fjordzie Sognefjord - ok. 300 zł

przejazd kolejką górską do Flåm - ok. 150 zł.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na aktywny wyjazd do Norwegii, do jednego z najpiękniejszych regionów Europy - norweskich południowych fiordów. Przed nami kilka wspaniałych wędrówek, podczas których zobaczymy krajobrazy zapierające dech w piersiach na czele z Trolltungą, z której rozpościera się widok nafiord Hardanger oraz słynnym, pocztówkowym Preikestolen z widokiem na Lysefjord. Przed nami jeszcze dwie inne piękne wędrówki. a także spektakularna podróż górską kolejką do Flam oraz dla chętnych łodzią po fiordzie Sognefjord. Podróż zakończymy w przepięknym Bergen, stolicy zachodniej Norwegii i najładniejszym miasto tego kraju.

Trekkingi mają zróżnicowany charakter. W większości nie są wymagające. Tylko trekking do Trolltunga może być dla niektórych ciężki i wymaga dobrej kondycji, jako że wędrówka może trwać ok 10 godzin w dwie strony. 

Uwaga: mała grupa - do 8 osób.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl