Oferta - Tajlandia, Laos i Kambodża - Odkrycie Indochin

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Tajlandia, Laos i Kambodża - Odkrycie Indochin

Tajlandia Kambodża Laos
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1-2 Przelot z Warszawy do Bangkoku. Przejazd do hotelu. Spacer po dzielnicy Banglamphu, w której zobaczymy nabrzeże rzeki Menam, świątynie buddyjskie, Pomnik Demokracji i słynną ulicę Khao San. Nocleg.

Dzień 3 Zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz najważniejszych zabytków stolicy: Pałac Królewski i wat Phra Keo - najświętsze miejsce w Tajlandii, gdzie przechowywana jest figurka Szmaragdowego Buddy; wat Pho - z ogromnym 46-metrowym posągiem leżącego Buddy; wat Arun - wzniesiony w oryginalnym stylu i zwieńczony wysoką wieżą. Czeka nas przeprawa promem przez rzekę Menam (Chao Praya). Poznamy dzieje buddyzmu i panującej rodziny królewskiej. Nocleg.

Dzień 4 Całodzienna wycieczka do królewskiego miasta Ajjuthaja (lista UNESCO) - najsłynniejszej z dawnych stolic Syjamu. Przejażdżka łodzią po opływających Stare Miasto rzekach: Menam, Lop Buri i Pasak. Zwiedzanie świątyń buddyjskich - zobaczymy między innymi: Phra Si Sanphet - najważniejszy królewski wat miasta; wat Radżapurana - posiadający głęboką kryptę dostępną dla zwiedzających; wat Mahathat - ze słynną rzeźbą głowy Buddy szczelnie oplecioną konarami drzewa; a także Chan Kasem - dawny pałac królewski. Odwiedzimy ponadto Złotą Górę, z której roztacza się panorama na okolicę oraz zagrodę dla słoni. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 5 Przejazd z Bangkoku do najstarszej stolicy Syjamu - miasta Sukhotai (lista UNESCO). Po drodze obserwacja rolniczych krajobrazów Niziny Menamu. Spacer i nocleg.

Dzień 6 Wcześnie rano wycieczka w okolice miasta Si Satchanalai, leżącego na skraju Parku Narodowego o tej samej nazwie. Spacer po malowniczych wzgórzach i nabrzeżu rzeki Yom, gdzie we wsi Chalieng wznosi się imponująca świątynia wat Phra Si Ratana Mahathat, a także kilka innych dawnych budowli. Następnie zwiedzanie Parku Archeologicznego w Sukhotai: muzeum, pomnik króla Ramy Kamhenga, liczne świątynie z XIII i XIV w. - najciekawsze z nich to wat Mahathat, wat Si Chum oraz wat Phra Phai Luang. Nocleg.

Dzień 7 Przejazd z Sukhotai do miasta Nong Khai. Przekroczenie granicy laotańskiej i podróż do Vientiane. Zakwaterowanie w hotelu i spacer bulwarem króla Fa Ngum’a nad brzegiem Mekongu - drugiej pod względem długości rzeki w Azji. Nocleg.

Dzień 8 Zwiedzanie stolicy Laosu: kompleks świątynny Pha That Luang (XVI w.) - najważniejszy narodowy pomnik architektury; wat Ho Phra Keo (XVI w.) - dawna świątynia królewska gdzie przechowywano słynną figurkę Szmaragdowego Buddy; wat Sisaket - zawierający kilka tysięcy posążków Buddy; Ho Kham - pałac prezydencki; Pomnik Niepodległości i Muzeum Rewolucji Pathet Lao. Nocleg.

Dzień 9 Przejazd autobusem do miasta Luang Prabang (ok. 12 godz.), podczas którego wjedziemy na najpiękniejsze górskie tereny Laosu. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście i nocnym bazarze. Nocleg.

Dzień 10 Luang Prabang to dawna stolica Lane Xang - Królestwa Miliona Słoni. Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i słynie z pałaców, ogrodów oraz wspaniałej architektury świątynnej. Zobaczymy m.in.: zespół pałaców królewskich Ho Kham; liczne świątynie na nabrzeżu Mekongu, w tym wat Xieng Hong. Wyjdziemy na szczyt góry Phu Si - znakomity punkt widokowy na okolicę. Po południu wycieczka do leżącej w dżungli szkoły dla słoni, w której można kąpać się razem z nimi w pobliżu malowniczego wodospadu. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 11 Poznajemy okolicę Luang Prabang. Wcześnie rano wycieczka łodziami wzdłuż Mekongu do jaskiń Pak Ou. Zebrano w nich wiele buddyjskich posągów, a wejścia do nich są usytuowane w obrębie prawie pionowego, wapiennego zbocza. Następnie przejazd do położonych w dżungli malowniczych wodospadów Kuang Si. Dla odważnych kąpiel w jeziorkach w rejonie wodospadu. Nocleg w Luang Prabang.

Dzień 12-14 Pobyt w górach na północ od Luang Prabang, które słyną z pięknych krajobrazów oraz z zamieszkujących je półkoczowniczych plemion. Podróż autobusem do miejscowości Nong Khiaw (ok. 5 godz.), leżącej w pięknej górskiej dolinie u podnóży Phu Nang Nawn (Góry Śpiącej Księżniczki). Podczas wędrówki przez dżunglę spróbujemy dotrzeć do wiosek plemion Hmong i Khamu - należących do najciekawszych grup etnicznych w Indochinach. Noclegi w bungalowach w Nong Khiaw lub w Muang Ngoi. Drogę powrotną do Luang Prabang pokonamy łodzią (ok. 8 godz.), podziwiając widoki jednej z najpiękniejszych tras wodnych w Laosie.

Dzień 15-16 Przejazd z Luang Prabang na Równinę Dzbanów (Dolina Amfor) - czas przejazdu ok. 8 godz. Zobaczymy tam jeden z najbardziej osobliwych zabytków Laosu - wielkie kamienne naczynia pochodzące z I w. n.e. Odkryto je na kilku stanowiskach wokół miasta Phonsavan. Równina Dzbanów była bardzo ważnym miejscem strategicznym podczas II wojny indochińskiej. Zobaczymy liczne ślady tej wojny: leje po bombach, kwaterę żołnierzy północnowietnamskich i rozbite czołgi produkcji radzieckiej. Nocleg w mieście Phonsavan. Szesnastego dnia przejazd do miasta Vangvieng (ok. 8 godz.). Spacer i nocleg.

Dzień 17 Wycieczka po wioskach i jaskiniach w okolicy Vangvieng, które stało się centrum sportów wodnych, przygody i rozrywki. Popłyniemy łodzią do kompleksu jaskiń Tham Jang. W ich wnętrzu czeka nas niecodzienna atrakcja - spływ rzeką na dużych, dmuchanych dętkach. Wszystkich chętnych czeka ponad to spływ na dętkach, pontonach lub kajakami po rzece oraz piesza eksploracja miejscowych jaskiń. Nocleg w Vangvieng.

Dzień 18 Powrót autobusem do granicy tajskiej przez Vientiane. Przejazd przez Most Przyjaźni do Nong Khai i podróż pociągiem do Bangkoku (nocny przejazd w wagonach sypialnych lub drugiej klasy).

Dzień 19 Nad ranem przyjazd do Bangkoku. Dzień odpoczynku i indywidualnych spacerów po mieście.

Dzień 20 Zwiedzanie Bangkoku. Spacer do świątyni Wat Saket na Złotej Górze. Następnie przejazd do świątyni wat Traimit w chińskiej dzielnicy, gdzie znajduje się największy w świecie złoty posąg Buddy z litego złota o wadze 5-ciu ton. Potem udamy się do centrum stolicy. Zobaczymy nowoczesną architekturę wzdłuż ulicy Silom oraz dawną europejską dzielnicę handlową Stary Farang - z budynkami w stylu kolonialnym (Komora Celna, gmach Kompanii Wschodnioazjatyckiej) i Katedrą Wniebowzięcia Matki Boskiej. Przejście ulicą Charoen Krung - ważną arterią z ekskluzywnymi sklepami i restauracjami. Powrót do dzielnicy Banglamphu i nocleg.

Dzień 21 Podróż pociągiem przez Nizinę Menamu do Aranyaprathet. Około południa przekroczenie granicy kambodżańskiej i przejazd autobusem do miasta Siem Riep - naszej bazy wypadowej na teren Angkoru. Spacer po mieście i nocleg.

Dzień 22-24 Zwiedzanie Angkoru i okolic. Dawna stolica Khmerów stanowi najrozleglejszy w świecie kompleks świątyń i pałaców królewskich. Odwiedzimy kilkanaście świątyń, a wśród nich najcenniejsze: Angkor Wat (XII w.) - z ogromnymi wieżami w kształcie pąków lotosu i ścianami pokrytymi wspaniałymi płaskorzeźbami; Bajon (XIII w.) - z wyrzeźbionymi ogromnymi twarzami królewskimi; Ta Prohm - porośniętą ogromnymi drzewami, których konary nadal oplatają wiele elementów kamiennych konstrukcji. Zobaczymy ponadto: monumentalne bramy miejskie; Taras Słoniowy i Taras Trędowatego Króla - rozległe budowle w centrum zespołu miejskiego Angkor Thom; baraje - wielkie zbiorniki wodne i wiele innych obiektów. W okolicy Angkoru odwiedzimy: Roluos - starszą stolicę imperium z IX w. (Hariharalaja); świątynię Banteai Srei - słynącą z pięknych płaskorzeźb; a także Muzeum Min. Czeka nas spacer przez dżunglę do wodospadów Kbal Spien i wyprawa łodzią do pływającej wioski na obrzeżach jeziora Tonle Sap. Oto lista innych najważniejszych świątyń, które odwiedzimy w rejonie Angkoru: Bakheng, Bapuon, Phimeanakas, Preah Khan, Banteai Kdei, Neak Pean, Ta Som, Ta Keo, Pre Rup, Banteai Samre, Bakong.

Dzień 25 Wcześnie rano przejazd nad jezioro Tonle Sap i podróż łodzią do miasta Battambang (ok. 4-5 godz.). Zobaczymy życie nad brzegami jeziora i rzeki Stung Sangker. Po południu spacer po słynącym z kolonialnej architektury Battambangu. Nocleg.

Dzień 26 Rano czeka nas niecodzienna atrakcja - przejazd bambusową koleją po okolicy Battambang. Po południu przejazd autobusem do Phnom Penh (ok. 5 godz.). Spacer po centrum stolicy, gdzie zobaczymy wzgórze Phnom - legendarną kolebkę miasta i położony u jego stóp zegar kwiatowy - ponadto architekturę kolonialną i liczne budynki w stylu khmerskim przy bulwarze Manivonga. Nocleg.

Dzień 27 Zwiedzanie stolicy: Stare Miasto, pałac królewski i Srebrna Pagoda, Muzeum Narodowe. Odwiedzimy miejsca związane ze współczesną historią Kambodży: "Pola śmierci" i więzienie S-21, będące głównym symbolem martyrologii narodu w okresie rządów Pol Pota. Poznamy tło kambodżańskiej wojny domowej. Po południu przejażdżka łodzią do miejsca, gdzie rzeka Tonle Sap wpływa do Mekongu. Nocleg.

Dzień 28 Podróż przez porośnięte dżunglą Góry Słoniowe do miasta Sihanoukville nad Zatoką Syjamską. Po południu czeka nas kąpiel w ciepłym Morzu Południowochińskim. Nocleg.

Dzień 29 Całodzienny relaks na piaszczystej plaży. Wypoczynek, pływanie i degustacja owoców morza. Wieczór spędzimy w turystycznej dzielnicy kurortu, pełnej barów i restauracji.

Dzień 30 Wycieczka do Parku Narodowego Ream leżącego na wybrzeżu. Popłyniemy łodziami przez dziewicze lasy namorzynowe. Będziemy obserwować dziką florę i faunę, wśród której dominują liczne gatunki ptaków. Na terenie Parku można również obserwować delfiny. Nocleg w Sihanoukville.

Dzień 31 Pożegnanie Kambodży. Rano podróż autobusem przez malownicze Góry Kardamonowe do miejscowości Krong Koh Kong (ok. 5 godzin). Przekroczenie granicy z Tajlandią i przejazd do Bangkoku. Nocleg.

Dzień 32 Ostatni dzień w Bangkoku przeznaczymy na zakupy pamiątek - nie tylko na egzotycznych bazarach, ale także w nowoczesnych centrach handlowych. Czeka nas spacer po chińskiej dzielnicy oraz w rejonie Placu Syjamskiego. Dla chętnych wizyta w Świątyni Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Keo) - najważniejszej świątyni w Tajlandii, w której oprócz najświętszego posągu znajduje się piękna makieta świątyni Angkor Wat - wykonana z piaskowca w XIX wieku dla króla Syjamu. Wieczorem przejazd na lotnisko i powrót do Warszawy.

Dzień 33 Powrót do Warszawy.

Warunki

Dodatkowe informacje

Cena: 5. 900 zł + 890 USD

Świadczenia:

koszty złotówkowe - przelot Warszawa - Bangkok - Warszawa; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; koszty organizacyjne w Polsce; koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy (pociągi, autobusy, taksówki itp.); noclegi (hostele i schroniska - pokoje 2-3 os.); koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje:

wiz do Laosu i Kambodży (ok. 60 USD); wyżywienia (ok. 12 USD na dzień); biletów wstępu (ok. 170 USD).


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

ATUTY WYJAZDU:

  • program łączy piękne miejsca przyrodnicze oraz najważniejsze zabytki Królestwa Tajlandii, Laosu i Kambodży
  • rzetelne zwiedzenie Angkoru i okolic - 3 dni to minimum czasu, który należy na to przeznaczyć
  • podróż łodzią przez Tonle Sap w Kambodży - największe jezioro Azji południowo-wschodniej
  • podróż łodzią po Mekongu i rzece Nam Ou jedną z najpiękniejszych tras wodnych w Laosie
  • kąpiel razem ze słoniami w ośrodku szkolenia słoni koło Luang Prabang
  • przejazd bambusową kolejką w mieście Battambang
  • wizyta we wsiach głównych plemion i grup etnicznych północnego Laosu
  • w lipcu i sierpniu brak tłumów turystów na terenie Tajlandii, Laosu i w świątyniach Angkoru

Półwysep Indochiński należy do tych obszarów świata, które mogą nas zaczarować na wiele lat. Proponujemy udział w wyprawie do Tajlandii, Laosu i Kambodży - państw o podobnej, lecz w rzeczywistości odmiennej kulturze. Piękno przyrody harmonizuje w nich z gościnnością mieszkańców, zaś zabytki cywilizacji buddyjskiej i khmerskiej są wyjątkowo okazałe. Podczas wyprawy zobaczymy pokryte bujnymi lasami zwrotnikowymi góry Laosu i Tajlandii, dżunglę w Parku Narodowym Phnom Kulen, malownicze wybrzeże Zatoki Syjamskiej, a także wielkie rzeki Azji - Mekong i Menam, których szerokość w porze letniego monsunu osiąga kilkaset metrów. Zwiedzimy dawne stolice Tajów - Ajjuthaja i Sukhotai. Dotrzemy do zagubionego w kambodżańskiej dżungli miasta Angkor - niezwykłej stolicy dawnych Khmerów. Zobaczymy wiele pomników cywilizacji buddyjskiej, m.in. słynące z pięknych świątyń miasto Luang Prabang. Odwiedzimy wsie zamieszkane przez półkoczownicze plemiona, w których prymitywne warunki życia mocno kontrastują z nowoczesnością Bangkoku. Zobaczymy trzy odmienne kraje, których przyroda, kultura, historia urzeka i pasjonuje. Program stanowi połączenie wypraw: Tajlandia i Laos - Stolice Syjamu i Królestwo Miliona Słoni oraz Kambodża - Wokół świątyń Angkoru.

Program stanowi połącznie wyjazdów: Tajlandia i Laos - Stolice Syjamu i Królestwo Miliona Słoni + Kambodża - Wokół świątyń Angkoru

AUTOR PROGRAMU: Jarosław Poniewiera

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl