Oferta - W szkocką kratę

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

W szkocką kratę

7 dni 3899 zł
  • 04.09.2019 - 10.09.2019
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1

Przelot (wylot o 11:40) z Warszawy- Modlina na międzynarodowe lotnisko w Edynburgu. Planowany przylot o 13:25. Przejazd pod zamek św. Andrzeja i ruin katedry św. Andrzeja w St Andrews. Kolacja w hotelu i nocleg w okolicach Caingorm.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie zamku Glamis, gdzie rozgrywała się akcja Szekspirowskiego „Makbeta”.  Kolejną atrakcją będzie zwiedzania Destylarni Edradour w Pitlochry. Następnie wizyta w Zamku Urquhart (jeśli nie zdążmy przełożymy ją na inny dzień). Dalej jedziemy wzdłuż Loch Ness, a następnie odbywamy godzinny rejs po jeziorze. Zakwaterowanie i nocleg w miejscowości Fort Augustus.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu Przejazd  na Wyspę Skye. Przyjazd do stolicy wyspy Portree. Obejrzymy zamek Eilean Donan Castle (z zewnątrz). Kolejnym punktem będzie Glenfinnan, z urokliwym wiaduktem i pięknymi widokami. Zakwaterowanie i nocleg w miejscowości Fort Augustus.

Dzień 4

Krótka wizyta w destylarni Ben Nevis. Potem jedziemy piękną widokową trasą przez Park Narodowy Glen Coe, przystanek przy szczytach gór tzw. Three Sisters. Przejazd na zamek Stirling (jeden z największych, najważniejszych i najpiękniejszych w  Szkocji).  Dalej przejazd do Glasgow - hotel, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 5

Zwiedzanie Glasgow: katedra św. Mungo. Spacer po George Street. Następnie przejazd do Glenkinchie – krótki spacer w destylarni, połączony z degustacją.  Dalej przejazd do Edynburga, zwiedzanie zamku edynburskiego.  Zakwaterowanie. Następnie spacer w centrummiasta, w czasie którego podziwiać będziemy nie tylko wspaniale podświetlony zamek ale także malownicze zaułki stolicy Szkocji.  Potem udamy się do jednego zlokalnych pubów i rozpoczniemy tzw. pub crawling, czyli edukacyjne wizyty w pubach, poświęcone nie tylko poznawaniu rożnych rodzajów piw, ale przed wszystkim pierwszej ocenienarodowego trunku Szkotów, czyli whiskey. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Nie będzie to zwyczajna wycieczka, ponieważ udamy się szlakiem znamienitych pisarzy, którzy swoje życie związali ze stolicą Szkocji. W czasie niezwykłej trasy zobaczymy miejsca związane nie tylko z Sir Walterem Scottem, Sir Arturem Conan Doyle czy też z Robertem Louis Stevensonem, ale także z najbardziej znaną pisarką współczesną, czyli J. K. Rowling.

Dalsze zwiedzanie Edynburga:  Spacer Royal Mile do starego miasta, następnie do Lawnmarket, dalej do High Street i do Parlamentu Sguare. Następnie czas na zakupy, powrót do hotelu.

Dzień 7

Transfer na lotnisko - przelot przez Londyn do Polski. Zakończenie programu. Planowane lądowanie w Warszawie o 21:30.

Warunki

Składowe ceny

04.09.2019 - 10.09.2019: 3899 PLN

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa – Edynburg, Glasgow - Warszawa,

- zakwaterowanie w hotelach 3*,

- 6 x szkockie śniadania,

- opiekę doświadczonego polskiego pilota :),

- wstępy do obiektów: Glaims Castle, Edradour Distillery, Edinburgh Castle, Stirling Castle, rejs po J. Loch Ness, Urquhart Castle, Ben Nevis Distillery,

- ubezpieczanie,

- składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- napiwków,

- napojów do kolacji,

- dodatkowych posiłków.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 10-16 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W języku gaelickim whiskey to uisge beatha - woda życia. Whisky od zawsze kojarzy się ze Szkotami i Szkocją, podobnie jak kraciasta spódniczka, czy słynna potrawa haggis. Zapraszam aby poznać kraj, którego kultura jest u nas wciąż jeszcze mało znana, choć powinna być nam bliska. A gdzie najlepiej ją poznać? Oczywiście, że w stolicy Szkocji, czyli Edynburgu, w rytm skocznej szkockiej muzyki w jednym z lokalnych pubów a później wśród rozległych wrzosowisk północy...

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl