Oferta - Islandia - wyprawa fotograficzna do krainy ognia i lodu

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Islandia - wyprawa fotograficzna do krainy ognia i lodu

Islandia
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1 Przylot do Reykjaviku, zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, wieczorne zdjęcia w czasie "białych nocy".

Dzień 2 Aklimatyzacja, zwiedzanie Reykjaviku, zdjęcia miasta z wieży kościoła Hallgrimskirkja, zdjęcia nowoczesnej architektury miejskiej w Harpa Center i Sólfarið - Sun Voyager, wieczorno - nocne fotografowanie Harpa Center i portu.

Dzień 3 Przejazd do Blue Lagoon - fotografowanie jednego z najbardziej oryginalnych parków wodnych spa na świecie! Plener fotograficzny - zdjęcia "księżycowe" okolic Keflaviku ewentualnie pejzaże wybrzeża z latarniami morskimi.

Dzień 4 Przejazd na "Golden Circle" i plenery w jednych z najpiękniejszych, naturalnych fenomenów Islandii: Þingvellir, gejzer Strokkur, wodospad Gullfoss, nocleg w hotelu Gaulverjaskóli na południe od Selfoss lub w 100 letnim hostelu Fljótsdalur (cały pokryty darnią).

Dzień 5 O świcie fotografowanie koni islandzkich, jednego z nielicznych (jak nie jedynego), pierwotnego gatunku koni, sprowadzonych na Islandię w IX wieku i od tego czasu niekrzyżowanego z innymi. Bardzo przyjazne, ciekawe ludzi (!!!) konie, pięknie wkomponowane w krajobraz Islandii. Do południa i po południu fotografowanie islandzkich cudów przyrody: wodospad Seljalandsfoss, wyspy Vestmannaey Jar (panorama wysp z czarnej plaży), wodospad Skógafoss.

Dzień 6 Całodniowa, piesza wyprawa w interior, po drodze fotografowanie wodospadów, niesamowitych kolorowych gór, skał etc.

Dzień 7 Kolejny dzień fotografowania przyrody i pięknych krajobrazów oraz ptaków: Dyrhólaeyjarviti, Hálsanefshellir cave - i okolice słynnych, czarnych plaż, przejazd pod lodowiec u wrót Parku Narodowego Vatnajökull‎ (PN Skaftafell )w okolice wodospadu Svartifoss.

Dzień 8 Całodzienna wyprawa na lodowiec (fotografia "adventure").

Dzień 9 Wyprawa łodziami motorowymi na Jökulsárlón Glacier Lagoon - tutaj cieli się lodowiec, a wielkie góry lodowcowe spływają do morza. Na łodziach będziemy mogli podpłynąć bardzo blisko. Przejazd do Fiordów Wschodnich, fotografowanie miasteczek Fjarðabyggð i Seyðisfjörður, panoramy fiordów wschodnich (nauka fotografii panoramicznej).

Dzień 10 Przejazd nad Jezioro Mývatn, po drodze zdjęcia Senautasel farm i krajobrazów okolic mini osady Möðrudalsleið oraz niesamowitych aktywnych wulkanicznie terenów Námafjall i Krafla, posępnego Dimmuborgir. Popołudniowe zdjęcia nad niesamowitym wodospadem Dettifoss i położonym tuż obok Selfoss.

Dzień 11 Przejazd nad wodospad Godafoss i zdjęcia w porannym słońcu, zdjęcia w malowniczym miasteczku rybackim Húsavík, wyprawa w morze - obserwacje/fotografowanie wielorybów z pokładu niewielkiego kutra rybackiego.

Dzień 12 Przejazd w stronę Reykjaviku, po drodze fotografowanie starych farm i domów darniowych m.in. Glaumbaer, Laufás, fotografowanie fok i krajobrazów w okolicach Hvammstangi.

Dzień 13 Wylot do Polski.

Warunki

Dodatkowe informacje

Cena: 4600 zł + 1140 Euro

Świadczenia:

koszty złotówkowe - przelot Warszawa - Reykjavik - Warszawa; wszystkie przejazdy podczas wyprawy; ubezpieczenie NNW + KL; opieka doświadczonego pilota; opieka instruktora fotograficznego i warsztaty fotograficzne podczas wyjazdu; koszty organizacyjne w Polsce; koszty walutowe - wszystkie przejazdy podczas wyprawy ; noclegi ; trekking na lodowiec + pływanie po glacier lagoon; koszty organizacyjne podczas wyprawy.

Cena nie obejmuje:

lotu awionetką i fotografowania nad jeziorem Mývatn (ok. 80 euro); wyżywienia (ok. 35 EUR na dzień); biletów wstępu (ok. 25 EUR).


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Atuty wyjazdu:

• program obejmuje najbardziej fotogeniczne atrakcje Islandii, pozwala spokojnie fotografować, bez pośpiechu

• w zależności od pogody program może być delikatnie modyfikowany, tak by udało się zrobić jak najlepsze zdjęcia

• to wyjątkowa wyprawa dla wszystkich miłośników pięknej przyrody, krajobrazów i przyrody ożywionej

• w czasie wyprawy będzie można znacznie poszerzyć swoją wiedzę fotograficzną - wyprawa odbywa się z instruktorem fotografii i ma charakter warsztatu fotograficznego

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę fotograficzną do Islandii - krainy kontrastów: ognia i lodu. W czasie wyprawy przejedziemy słynną trasę dookoła wyspy, odwiedzając największe, najbardziej malownicze i fotogeniczne miejsca na wyspie. To będzie prawdziwe obcowanie z absolutnie unikatowymi, nieporównywalnymi do żadnych innych na Ziemi krajobrazami, malowniczymi, żółto zielonymi dolinami, budzącymi grozę aktywnymi polami gejzerów i siarkowych wyziewów. Dotkniemy i poczujemy moc drugiego co do wielkości lodowca Europy, zauroczymy się oryginalnymi ptakami - maskonurami i niesamowitymi, pierwotnymi końmi Islandzkimi. Staniemy u stóp największych wodospadów świata - tam gdzie kręcono "Prometeusza" i odcinki "Gry o tron". Będziemy przede wszystkim fotografować, wybierać najlepsze plany zdjęciowe, próbować ujarzmić światło i kapryśną, islandzką pogodę. Naszym celem będzie przywiezienie do domu jak najlepszych zdjęć kraju, uznawanego z jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc na ziemi.

AUTOR PROGRAMU I INSTRUKTOR: Piotr Trybalski

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl