Oferta - Wild Atlantic Way – Przez dziką Irlandię

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Wild Atlantic Way – Przez dziką Irlandię

Irlandia
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień

Wylot z lotniska w Warszawie i przylot do Dublina. Przejazd w stronę Cork i Mizen Head. Kolacja w lokalnej restauracji.  

2 dzień

Po śniadaniu wyprawa na najbardziej na południe wysunięty skrawek Irlandii – półwysep Mizen Head. Tutaj zobaczymy niezwykłe formacje skalne, surową przyrodę oraz wspaniale położoną latarnie morska Mizen Head – przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności na horyzoncie zamajaczyć może też najbardziej znaną w Irlandii i okrytą złą sławą latarnię morską Fastnet. Następnieprzejedziemy drogą Healy Pass, wijącą się wśród gór Caha, do Kenmare. Stamtąd ruszymy wprost do Parku Narodowego Killarney. Pokonamy przełęcz Molls, aby na koniec dnia móc podziwiać wodospad Torc oraz grupę trzech jezior polodowcowych. Noc spędzimy w Killarney.

3 dzień

Po śniadaniu wyruszymy na półwysep Dingle. W Dingle weźmiemy udział w wycieczce ekologicznej po zatoce, w trakcie której będzie możliwość spotkania słynnego delfina Fungi oraz innych gatunków fauny morskiej. Na trasie wokół półwyspu obok zapierających dech w piersiach widoków zobaczymy niezwykłe budowle wzniesione we wczesnym chrześcijaństwie, takie jak Gallarus Oratory (XIIw) i beehive huts (XIIw). Następnie dwu i pół godzinna podróż do miejsca noclegu w Lahinch.

4 dzień

Z Lahinch wyprawimy się na Mohrowe Klify. Zobaczymy ciągnący się po horyzont ocean oraz kamienną wieżę z XIX wieku. Przy dobrej widoczności może uda nam się zobaczyć majaczące w oddali wyspy Aran, na które dowiezie nas prom. Noc spędzimy w Galway, miasta znanego z tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bogatego życia nocnego.

5-6 dzień

Okolice Parku Narodowego Connemara. Wybierzemy się m.in. na pieszą wycieczkę na szczyt Diamond Hill, skąd rozpościera się wspaniały widok na górzystą okolicę, Zatokę Ballinakill oraz opactwo Kylemore, które odwiedzimy w dalszej części dnia. Dobijemy również do wybrzeża wyspy Achill, gdzie zobaczymy położoną w otoczeniu klifów plażę Keem. 

7 dzień

Po śniadaniu skierujemy się do Sligo – miasta słynnego pisarza W. B. Yeats’a – oglądając po drodze atlantyckie wybrzeże, z przystankiem na Płw. Downpatrick. Następnie wyruszymy do hrabstwa Donegal, gdzie zobaczymy imponujące wybrzeże klifowe zwane Sliabh Liag. Później przejedziemy do Parku Narodowego Glenveagh. Na tym obszarze dominują pasma górskie poprzecinane jeziorami oraz granitowymi urwiskami. Noc spędzimy w Londonderry.

8 dzień

Z samego rana zwiedzimy ruiny średniowiecznego zamku Dunluce, który usytuowany jest na wcinającym się w morze klifie. Później przyjdzie pora na Groblę Olbrzyma. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się niezwykła formacja skalna uformowana z bazaltu. Według irlandzkiej legendy wybudował ją olbrzym i wojownik Fionn mac Cumhail. Na koniec każdy chętny będzie mógł pokonać wiszący most Carrick-a-Rede, który zawieszony jest 23 metry nad taflą wody. Nocleg w pobliżu Belfastu.

9 dzień

Transfer do Belfastu i wylot do Polski (Warszawa Modlin).

Warunki

Cena zawiera

  • transport busem przez cały czas trwania programu 
  • zakwaterowanie w kameralnych obiektach typu B&B 
  • 8 śniadań 
  • opiekę polskiego pilota z ogromną wiedzą o Irlandii 
  • wstępy do wszystkich obiektów zgodnie z programem 
  • ubezpieczenie NNW, KL, Assistance
  • pamiątkowa koszulka

Cena nie zawiera

  • biletów lotniczych 
  • obiadów i kolacji

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na niepowtarzalną podróż wzdłuż zachodniego, atlandtyckiego wybrzeża zielonej Irlandii. Podróż odbywać będziemy w małej grupie, do 6-9 osób. Wild Atlantic Way to kwintesencja irlandzkości, pełna dramatycznych krajobrazów - półwyspów, wysepek, malowniczych klifów, zielonych wzgórz. To także atmosfera małych, portowych miasteczek, gdzie ludzie żyją swym tradycyjnym życiem oraz spotkanie z często dramatyczną historią Irlandii, sięgającą jeszcze czasów rzymskich i legendami, które są żywą częścią irlandkiej kultury.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl