Oferta - Foto Indie - Wzdłuż Gangesu + Targ Wielbłądów

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Foto Indie - Wzdłuż Gangesu + Targ Wielbłądów

Indie
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Zarezerwuj i odbierz prezent!

Program

DZIEŃ 1. WARSZAWA – DELHI 

Wylot z Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lub azjatyckich portów.

DZIEŃ 2. DELHI 

Delhi, tworzy wraz z przylegającymi miejscowościami drugą pod względem liczby ludności, po Bombaju, aglomerację w Indiach, z liczbą przekraczającą 18 mln. Od 1911 roku miasto jest stolicą Indii, najpierw brytyjskich, a następnie od 1947 r., niepodległej Unii Indyjskiej. Obecne Delhi jest już siódmym miastem, które wyrosło na tej ziemi. Pozostałości sześciu wcześniejszych rozsypane są po całym mieście i okolicach. Niektóre z nich, te najbardziej spektakularne, będziemy mogli obejrzeć. 

Tego dnia zobaczymy Wielki Meczet – obok meczetu w Bhopalu, największy meczet w Indiach, mogący pomieścić 10 tys. wiernych jednocześnie. Meczet znajduje się w środku starego Delhi, dzielnicy powstałej za czasów panowania Szach Dżachana (XVII w.), która po dziś dzień przechowała swój orientalny klimat. Przejdziemy się po Starym Delhi, podziwiając orientalny zgiełk i koloryt. Z zewnątrz zobaczymy ogromne mury Czerwonego Fortu. W nowej części miasta będziemy podziwiali monumentalne budowle Pałacu Prezydenckiego oraz Bramy Indii. Zobaczymy także Grobowiec cesarza Humajuna z XVI w. – przykład indo-saraceńskiej architektury, umiejscowiony w relaksującym założeniu parkowym. Jeżeli czas pozwoli odwiedzimy też sanktuarium – dargah – sufickiego więtego Nizzamuddina Auliya. Nocleg w Delhi.

DZIEŃ 3. DELHI – PUSHKAR 

Wcześnie rano udamy wsiądziemy w pociąg do Adźmer a stamtąd pojedziemy do miejscowości Puszkar, gdzie odbywa się Targ Wielbłądów. Po południu czas na przechadzkę po Puszkarze. Zakwaterowanie w namiotach.

DZIEŃ 4. PUSZKAR (TARG WIELBŁĄDÓW)

Cały dzień na zwiedzanie Puszkaru oraz uczestnictwo w Targu Wielbłądów. Targ Wielbłądów to coroczne wielkie wydarzenie, największy tego typu targ w Indiach. Wielbłądy wciąż odgrywają dużą rolę w Radżastanie, zwłaszcza jako siła pociągowa. Wydarzenie to zawsze miał także duże znaczenie kulturalne, gdyż przy okazji odbywały się i wciąż odbywają występy artystyczne. Zakwaterowanie w namiotach.  

DZIEŃ 5. PUSHKAR - ADŹMER – AGRA 

Rano czas na obserwowanie i fotografowanie Targu Wilebłądów. Dla chętnych za dopłata możliwość podziwiania Puszkaru z pokładu balona. Po śniadaniu przejazd na stację kolejową w Adźmer. Po drodze zobaczymy meczet Adhai Din Ka Jhonpra oraz bardzo popularne sanktuarium sufickie poświęcone średniowiecznemu świętemu Muinuddin Chisthi. Nocleg w Agrze.

DZIEŃ 6 - AGRA  

Zwiedzanie Agry zaczniemy od Tadź Mahalu, prawdziwej ikony Indii, najsłynniejszego na świecie pomnika wystawionego miłości. Siedemnastowieczna budowla budzi zachwyt u każdego odwiedzającego ze względu na doskonałe proporcje, piękną architekturę i ornamentykę oraz stojącą za nią historią. Następnie udamy się do Czerwonego Fortu w Agrze, monumentalnej siedziby mogolskich cesarzy. Wycieczkę zakończymy na drugim brzegu rzeki Jamuny, gdzie zobaczymy grobowiec zwany ‘Baby Tadź’, nazwany tak, z uwagi na podobieństwo do zbudowanego później symbolu Agry. Z drugiego brzegu ujrzymy również niezwykłą sylwetę Tadź Mahalu. Wieczorem udamy się na spacer po dzielnicy Tadź Gandź. Nocleg w Agrze.

DZIEŃ 7 – DELHI - MATHURA – AGRA  

Przejazd do Mathury – miasta Kryszny, jednego z najświętszych miejsc w Indiach. Przespacerujemy się uliczkami Mathury, odwiedzimy też świątynię Kriszny, w której wierni żywiołowo adorują bóstwo. Następnie zobaczymy inne święte miasto - Wrindawan, gdzie Kryszna miał spędzić swoje dzieciństwo. Potem udamy się do małej miejscowości Barsana, skąd pochodziła wybranka Kryszny – Radha. Spacerując po tym miasteczku poczujemy doskonale klimat indyjskiej prowincji. Wieczorem pojedziemy w kierunku dworca kolejowego, gdzie wsiądziemy do nocnego pociągu do Waranasi.

DZIEŃ 8 – WARANASI  

Około południa dojedziemy do Waranasi, epicentrum indyjskiej duchowości, miasta, które od ponad 2 tysięcy lat uznawane jest przez wszystkich hindusów za najświętsze. 

Prosto z dworca udamy się w kierunku naszego hotelu, niedaleko rzeki Ganges. Po obiedzie ruszymy na spacer po okolicy, przejdziemy się wąskimi uliczkami nieopodal Złotej Świątyni, najświętszej świątyni w mieście.  Wieczorem weźmiemy udział w aarti (nabożeństwie) nad rzeką Ganges, nazywaną dobrotliwie Matką Gangą. Po ceremonii popłyniemy łódką w kierunku ghatu Manikarnika, jednego z dwóch ghatów kremacyjnych w Waranasi. Nocleg w Waranasi.

DZIEŃ 9 – WARANASI  

Dzień zaczniemy od porannej przejażdżki łódką po Gangesie. O wschodzie słońca

zobaczymy jak miasto i rzeka budzą się do życia, pielgrzymi dokonują ablucji, a pracze, tak jak przed tysiącem lat piorą nad wodą zebrane z okolicznych domów rzeczy. Po śniadaniu przespacerujemy się wąskimi uliczkami starego miasta, a następnie odwiedzimy warsztaty, w których powstają sari. Waranasi jest znane w całym kraju z produkcji najwyższej jakościtego popularnego w Indiach elementu kobiecej garderoby. Odwiedzimy również dzielnicę muzułmańską. Nocleg w Waranasi. 

DZIEŃ 10 – WARANASI – KALKUTA  

Po śniadaniu i porannym spacerze fotograficznym pojedziemy do miejscowości Sarnath, jednego z najświętszych buddyjskich miejsc, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie – O wprawieniu w ruch Koła Dharmy. Po południu wsiądziemy w pociąg do Kalkuty.

DZIEŃ 11 – KALKUTA  

Wcześnie rano przyjazd pociągiem do Kalkuty i transfer do hotelu na śniadanie. Kalkuta to stolica kulturalna Indii. Trzecie co do wielkości miasto tego kraju. Do 1911 roku była stolicą indyjskiego Tadżu. Zobaczymy tu miasto, które będzie przypominało miasta europejskie, jednocześnie przepełnione typowo indyjską żywiołowością. Jest to fascynujące miejsce na spacery fotograficzne. Po śniadaniu udamy się  zwiedzanie miasta, m.in. Victoria Memorial - pięknej budowli postawionej ku czci królowej Wiktorii oraz odwiedzimy sierociniec prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty. Nocleg w Kalkucie.

DZIEŃ 12 – KALKUTA  

Tego dnia udamy się na spacer fotograficzny po mieście, wraz z lokalnym fotografem Raj Sarkarem. Odwiedzimy kipiące życiem miejsca w śródmieściu Kalkuty, zobaczymy też dzielnicę rzemieślników, gdzie powstają posągi indyjskich bóstw. Nocleg w Kalkucie. 

DZIEŃ 13 – KALKUTA  

Po śniadaniu i spakowaniu rzeczy czas wolny w Kalkucie. Po południu przejazd na lotnisko i przelot samolotem do Delhi. W Delhi zmienimy terminale i poczekamy na lot do Warszawy przez jeden z bliskowschodnich lub europejskich portów.

DZIEŃ 14 – WARSZAWA  

Przylot do Warszawy

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Warunki

Cena zawiera

 • Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa 
 • 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej, w pokojach 2-os ze śniadaniem
 • 2 noclegi w namiotach hotelowych w czasie Targów Wielbłądów w Puszkarze
 • 2 nocne przejazdy pociągami na trasach Agra-Waranasi, Waranasi-Kalkuta
 • 2 dzienne przejazdy pociągami na trasie Delhi - Adźmer, Adźmer - Agra
 • przejazdy klimatyzowanymi busami i samochodami typu SUV w czasie zwiedzania Delhi, Agry, regionu Mathury, Waranasi i Kalkuty
 • Codzienne warsztaty/rozmowy fotograficzne z Marcinem Szabłowskim
 • Spacer fotograficzny w Kalkucie z lokalnym fotografem
 • Opiekę lokalnych przewodników w Delhi, Mathurze, Waranasi i Kalkucie
 • Opiekę polskiego pilota z doskonałą znajomością Indii
 • Wejścia do obiektów turystycznych na trasie zgodnie z programem
 • Lokalne podatki
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagażu

Cena nie zawiera

 • Obiadów i kolacji
 • Opłat za fotografowanie i wideo filmowanie
 • Napiwków
 • Napojów do posiłków
 • Jakichkolwiek innych wydatków poza programem

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

ZAKWATEROWANIE:

Noclegi w hotelach klasy turystycznej, w pokojach 2-os ze śniadaniem

DOKUMENTY WJAZDOWE/WIZY
Polacy wjeżdżają na teren Indii na podstawie ważnego paszportu (min. 6 miesięcy). Potrzebna jest wiza turystyczna, którą należy wyrobić przed wyjazdem. Nasze biuro zajmie się wszelkimi formalnościami.

POGODA
Przez większą część roku w Indiach panują bardzo wysokie temperatury, które bardzo utrudniają podróżowanie. Nasz wyjazd odbędzie się w okresie jesiennym, kiedy temperatury są umiarkowane, tzn. w okolicach 25-30 st. C.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Dlatego warto?

 • Poznasz Indie i nauczysz się jak robić świetne zdjęcia
 • Weźmiesz udział w kolorowym święcie z tysiącami wielbłądów
 • Codzienne warsztaty fotograficzne z Marcinem Szabłowskim
 • Fotograficzny spacer w Kalkucie z lokalnym fotografem
 • Pilot z doskonałą znajomością Indii
 • Będziesz podróżować w małej grupie (8-12 osób)

Nasza podróż będzie wręcz usłana atrakcjami i emocjami. W czasie wyjazdu będziemy obcowali ze wspaniałym dziedzictwem indyjskiej kultury. Każdy dzień naszej podróży będzie nowym odkryciem. Odwiedzimy wielkie, wielomilionowe miasta, jak również małe miejscowości a w przejazdach między miastami zobaczymy życie indyjskiej prowincji. A do tego weźmiemy udział w niezwykłym, fotogenicznym święcie. Ten wyjazd zostanie na długo w Twojej pamięci!

Marcin SzablowskiOd wielu lat wykonuje zdjęcia ilustracyjne do prasy. Przeszedł drogę od reportera dziennika po fotografa studyjnego. Jego zdjęcia można było zobaczyć w gazetach codziennych, tygodnikach a także miesięcznikach.  Z aparatem odwiedził kilka kontynentów, ilustrując tematy społeczne – od biedy i wojny po babilońskie dzieła sztuki sprzed kilku tysięcy lat.
Z drugiej strony, miał również przyjemność wykonywać zdjęcia na potrzeby kampanii reklamowych. Wyspecjalizował się w zdjęciach modowych, wykonując setki sesji mody, także pod kątem okładek do czasopism.

www.szablowski.pl

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl