Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Indie Południowe - GRUPA ZAMKNIĘTA

tel: 
537 975 995
email: 

Indie Południowe - GRUPA ZAMKNIĘTA

16 dni 5800 zł
 • 26.12.2024 - 10.01.2025
Wycieczki do Indii
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1 -  26 Grudnia 2024 Warszawa - Bangalore
Wylot z lotniska w Polsce. Lot z przesiadką w Doha lub Dubaju.

Dzień 2 - 27 Grudnia  2024 Bangalore - Hassan
Przylot do Bangalore (Bangalore) a następnie 2,5 godzinny przejazd do Hassan. Nazwa tego miasta pochodzi od hinduskiej bogini Hassanamby. Jest to idealne miejsce dla miłośnika historii, zabytków i świątyń - Imperium Hoysala rządziło tym miastem przez długi czas, a ich wpływy można zobaczyć w sztuce i inskrypcjach na różnych pomnikach. Po wieczornym przybyciu na miejsce - czas na relaks.

Dzień 3 - 28 Grudnia 2024 Hassan - Śravanabelagola - Majsur
Przejazd z Hassan do Majsur. Po drodze zwiedzimy Śravanabelagola - jedno z najważniejszych dżinijskich miejsc pielgrzymkowych w Indiach. Wejdziemy na wzgórze Indragiri z posągiem Gomateśwary - stworzony w 983 roku o wysokości 18 metrów jest największym monolitycznym posągiem na świecie. Odwiedzimy też wzgórze Ćandragiri. Po południu przejazd do Majsuru. Wieczorem czas wolny.

Dzień 4 - 29 Grudnia 2024 Majsur - Bylakuppe
Po śniadaniu przejazd do Bylakuppe Tibetan Settlement - jednej z największych osad tybetańskich w południowych Indiach. Osada powstała w 1960 roku dla uciekinierów z Tybetu, a obecnie zamieszkuje je około 70 tysięcy Tybetańczyków. W osadzie znajduje się kilka klasztorów, wśród których wyróżnia się Wielka Gompa Sera Je i Sera Mey oraz klasztor Namdroling. Wieczorem czas wolny.

Dzień 5 - 30 Grudnia 2024 Bylakuppe - Majsur - Pociąg Do Maduraj
Rano czas na samodzielne poznawanie okolicy, następnie przejazd do Majsur, miasta znanego ze swoich pałaców, zwłaszcza zaś z pełnego przepychu pałacu maharadży Majsuru. Czas wolny do wieczora. Wieczorem wsiądziemy do pociągu, który zawiezie nas do Maduraju. Możliwość fakultatywnej wycieczki w The Mysore Palace -  jednego z najbardziej imponujących pałaców na świecie, który charakteryzuje się niesamowitym bogactwem wnętrz i piękną fasadą.
Nocleg w pociągu.

Dzień 6 - 31 Grudnia 2024 Maduraj
Rano przyjazd do Maduraju i transfer do hotelu. Liczący ponad 2500 lat, Madurai jest drugim co do wielkości miastem Tamil Nadu i ważnym ośrodkiem kulturalnym, religijnym i handlowym Tamilów. Współczesny Madurai to rozwijające się centrum przemysłowe, otoczone rozległymi polami ryżowymi, zakurzonymi drogami i lokalnymi bazarami. Po południu wizyta we wspaniałej, otoczonej przez pełne przepychu bramy (gopury) świątyni Minakszi, w której czci się Śiwę oraz jego małżonkę Parvati. Zobaczymy również Pałacu Najaka. Zbudowany w 1636 r. przez włoskiego architekta, pałac stanowi ciekawe połączenie stylów architektonicznych drawidyjskich, islamskich i europejskich. Następnie przespacerujemy się po lokalnym bazarze.
Kolacja sylwestrowa w hotelu.

Dzień 7 - 1 stycznia 2025 Maduraj - Munnar
Tego dnia ruszymy w kierunku Ghatów Zachodnich, by dotrzeć do znanej stacji górskiej - Munnaru, znanej ze swego klimatu oraz spowitych mgłą upraw herbaty. Ogrody herbaciane, które się tu znajdują, są jednymi z najwyższych na świecie. Przejazd zajmie nam ok. 5 godz. Zameldowanie w hotelu i popołudniowy relaks.

Dzień 8 - 2 stycznia 2025 Munnar
Spacery po malowniczej okolicy i zwiedzanie muzeum herbaty. W muzeum znajdują się ciekawe zdjęcia i maszyny, które przedstawiają jak rozkwitł przemysł herbaciany, obserwowany obecnie w regionie. Podczas wizyty, odwiedzający mają szansę wziąć udział w degustacji herbaty i spróbować wielu unikatowych jej odmian. Pozostała część dnia przeznaczona będzie na odpoczynek i korzystanie z udogodnień hotelu.

Dzień 9 - 3 stycznia 2025 Munnar – Camp
Po śniadaniu przejazd do doliny gdzie znajduje się nasz obóz. Krótki trekking na miejsce obozowiska. Wieczorem ognisko z pyszną kolacją. Noc w namiotach.

Rozkład godzinowy:
15.00 przyjazd do doliny w pobliżu obozu
15:45 trekking do obozu - dystans 1.2km, trek o średnim poziomie trudności
17:00 powitalny poczęstunek
17:30 przydzielanie namiotów
19:30 ognisko
20:45 obiad
23:30 nocleg

Dzień 10 - 4 stycznia 2025 Trekking i powrót do Munnar
Przed śniadaniem trekking do górnej części doliny, położonej na wysokości 1800m nad poziomem morza. Ten trekking to jeden z najpiękniejszych szlaków w Munnar,  z widokiem na całą dolinę dający możliwość obserwowania endemicznych gatunków ptaków regionu. Podróż ma miejsce po grzbietach Zachodniego Ghat, co pozwala na obserwowanie zapierających dech w piersiach widoków na równiny Tamil Nadu. Wędrówka wiedzie przez sielskie krajobrazy, plantacje herbaty, gęste lasy i imponujące wzniesienia.
Powrót do obozu na śniadanie, po czym przejazd do Munar i zakwaterowanie w hotelu. Po południu 3 godzinny trekking po pobliskich wzgórzach herbacianych Wieczór w hotelu.

Rzeczy do spakowania na trekkingi:
*Paszport
*Butelka na wodę oraz apteczka
*Nakrycie głowy
*Buty trekkingowe
*Kijki trekkingowe
*Latarka
*Skarpety/ochraniacze przeciwko pijawkom
*Ubrania do zakładania “na cebulkę”
Temperatury w nocy spadają od -4 do 14 stopni, należy mieć ze sobą odzież termiczną.

Dzień 11 - 5 Stycznia 2025 Munnar - Alleppey - Mancomba
Po śniadaniu przejazd do Alleppey. Następnie wycieczka do wioski znajdującej się na wodnych kanałach Kerali. Popołudniu czas wolny na eksplorowanie okolicy.

Dzień 12 - 6 stycznia 2025 Mancomba - Aleppey
Przejazd do portu w Alleppy, gdzie wsiądziemy na piękną łódź, którą będziemy płynąć kanałami Kerali. Łódź ta będzie jednocześnie naszym zakwaterowaniem na noc.
Bujna roślinności wokół kanałów słodkowodnych, strumyków i jezior, piękno samych zbiorników wodnych oraz obfitość palm kokosowych i innych egzotycznych roślin tworzą subtropikalne środowisko, którego nie ma nigdzie indziej na tej planecie. Podczas rejsu będziemy mieli możliwość wybrać się na wycieczkę do jednej lub dwóch małych społeczności wiejskich mieszkających na brzegu kanałów i poznać przyjaznych miejscowych. Nocleg na łódce.

Dzień 13 - 7 stycznia 2025 Aleppey - Varkala
Około godziny 10 rano opuścimy łódź i wyruszymy w stronę Varkala - miejscowości nad morzem z piękną plażą i palmami. Tutaj będziemy mieli czas na relaks, spacery po plaży, opalanie, kąpiele w morzu…
Dzień 14 - 8 stycznia 2025 Varkala
Tego dnia można zostać w Varkala lub też zdecydować się na wyjazd do Przylądka Komoryn, najdalej na południe wysuniętego punktu Indii. Znajdują się tam znane świątynie poświęcone Devi oraz Wiwekanandzie.

Dzień 15 - 9 Stycznia 2025 Varkala – Kochi
Po śniadaniu transfer do Kochi. Kochi, znane też jako “Królowa Morza Arabskiego” to swoista stolica Kerali. Tego dnia eksplorować można miksturę kultury lokalnej z europejskimi wpływami. Zwiedzanie obejmie między innymi synagogę i Kościół św.Franciszka. Wieczorem udamy się do lokalnego teatru aby poznać antyczną kulturę regionu i zapoznać się z tradycyjnym tańcem Kathakali. Kathakali znaczy dosłownie “sztuka opowiadania histori przez taniec” i jest przodkiem wielu azjatyckich tańców ludowych.

Dzień 16 - 10 stycznia 2025 Kochi
Transfer na lotnisko w Kochi i wylot w kierunku Polski

Warunki

Składowe ceny

26.12.2024 - 10.01.2025: 5800 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych;
 • śniadania, dwa obiady w czasie pobytu w obozowisku, 1 obiad w Alleppey, posiłki na łodzi;
 • przejazdy klimatyzowanym busem na wyłączność;
 • przejazd pociągiem z Majsor do Maduraj;
 • Kathakali show w Kochi;
 • opieka lokalnego pilota z językiem angielskim;
 • lokalni przewodnicy;
 • wszystkie rządowe obowiązujące podatki;
 • wodę butelkowaną w samochodzie;
 • ubezpieczenie turystyczne;
 • składkę na gwarancyjny fundusz turystyczny

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych
 • posiłków, które nie zostały wymienione w cena zawiera;
 • wydatków osobistych;
 • napiwków;
 • opłaty za wizę (ok. 50 USD)

Zaliczka

2000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje