Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Azory – W Europejskiej Krainie Herbaty I Wulkanów

tel: 
534 636 131
email: 

Azory – W Europejskiej Krainie Herbaty I Wulkanów

10 dni 6390 zł
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Przylot na São Miguel

Przylot na największą wyspę Azorów – São Miguel, z przesiadką w innym europejskim porcie. Zakwaterowanie w Ponta Delgada.

W zależności od godzin lotów, możliwy czas wolny popołudniu.

Dzień 2. Wycieczka do Sete Cidades

Tego ranka wyruszymy do najbardziej emblematycznego i najchętniej fotografowanego miejsca w Sao Miguel, a mianowicie Sete Cidades.  Sete Cidades to olbrzymi masyw wulkaniczny, który jest zlokalizowany na zachodzie wyspy São Miguel. Nasza wycieczka będzie obejmować trekking wokół jezior, udamy się również na punkt widokowy Miradouro do Rei.

Będzie również czas na relaks nad jeziorami lub możliwość wypożyczenia SUP-ów i kajaków, i zwiedzenia lagun od strony wody.

Dzień 3. Wycieczka do Furnas 

Po wczesnym śniadaniu, udamy się na całodniową wycieczkę do miejscowości Furnas, słynącej z fumaroli (wyziewy powulkaniczne) oraz gorących źródeł. Jest tam również najbardziej na wschód wysunięty wulkan na wyspie. Odwiedzimy punkt widokowy Pico do Ferro, skąd rozciąga się widok na Lagoa das Furnas.  Przy jego brzegu znajdują się bulgoczące gejzery. W gejzerach są stworzone  otwory do gotowania Cozido, czyli tradycyjnego gulaszu, który jest powoli (6-7 godzin) gotowany w naturalnej „kuchni”. Jest to mieszanka regionalnych warzyw i mięs gotowanych przy pomocy aktywności wulkanicznej. To wyjątkowy posiłek, przyrządzany wyłącznie na parze ziemskiej, który będziemy mieli szansę spróbować

Następnie pojedziemy do Caldeiras das Furnas, aby odwiedzić słynne fumarole i skosztować wód mineralnych z różnych źródeł. 

Zwiedzimy również niesamowity ogród botaniczny Parque Terra Nostra z tropikalną roślinnością niczym z Jurassic Parku. Na terenie ogrodu można znaleźć kilka basenów geotermalnych, w tym jeden z pomarańczową wodą, której kolor wskazuje na dużą zawartość żelaza.

Tego dnia odwiedzimy również Tea Factory Gorreana, czyli jedyną w Europie plantację herbaty! Będzie to szansa na poznanie historii fabryki, procesu tworzenia herbaty, a także przejścia się po samej plantacji.

Dzień 4. Kanioning + zwiedzanie Ponta Delgada

Kolejny dzień zaczniemy od kanioningu polegającego na wędrówce doliną górskiego potoku i pokonywaniu różnych przeszkód napotykanych po drodze. Podczas przeprawy będziemy pływać, skakać, wspinać się, a nawet zjeżdżać na linie wzdłuż wodospadów. Kanioning to jeden z najlepszych sposobów na odkrywanie ukrytych i dziewiczych zakątków São Miguel, zawsze w towarzystwie egzotycznej roślinności i wody.

Popołudnie spędzimy na zwiedzaniu stolicy – Ponta Delgada. Udamy się na wieżę widokową, zobaczymy Parlament, Portas de Cidade oraz kościół. Nie zabraknie również wizyty na plantacji ananasów, gdzie będzie również możliwość spróbowania różnych przysmaków z tego owocu: tostów, ciastek, lodów, a także piwa. Będzie to też idealna możliwość na zakup pamiątek z wyspy.

Dzień 5. Obserwacja wielorybów + przelot na Pico

Tego dnia wcześnie rano udamy się na wycieczkę łódką w celu obserwacji wielorybów i delfinów (wycieczka fakultatywna, cena - 280 PLN/os). Azory słyną z ich obecności, więc w pobliżu wysp można spotkać kilka różnych gatunków wielorybów, w tym  płetwala błękitnego, płetwala hawajskiego czy kaszalota. 

Popołudniu przelecimy na drugą, pod względem wielkości, wyspę archipelagu – Pico. Zakwaterowanie w Madalenie.

Dzień 6. Wśród lagun i wulkanów Pico 

Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę w głąb wyspy, aby cieszyć się przyrodą Pico i odkryć jej prawdziwy wulkaniczny krajobraz. Na centralnym płaskowyżu Pico, znajduje się ponad 200 stożków wulkanicznych oraz duża liczba jezior i lagun reprezentujących rzadkie biotopy. Na tym dość rozległym obszarze występuje duża bioróżnorodność, w tym wiele gatunków endemicznej flory. 

Podczas wycieczki odwiedzimy też kilka punktów widokowych, skąd rozpościerają się piękne krajobrazy na ocean i okoliczne wyspy. Dodatkowo udamy się do najdłuższej jaskini lawowej w Portugalii: Gruta das Torres o długość około 5150 m, którą będziemy zwiedzać zaopatrzeni w kaski i latarki. Odwiedzimy też Dom Górski na wysokości 1230 m n.p.m. znajdujący się wulkanie Pico, z którego roztacza się wspaniała panorama. Ponadto można się tam dowiedzieć wielu ciekawych informacji o rezerwacie przyrody.

Powrót do miejsca zakwaterowania w godzinach popołudniowych.

W przypadku złej pogody i słabej widoczności, możliwa jest zmiana trasy wycieczki i eksploracja południowego wybrzeża wyspy.

Dzień 7. Wejście na Pico / Dzień wolny

Ten dzień poświęcimy na wycieczkę fakultatywną, czyli zdobywanie najwyższego szczytu Portugalii – wygasłego wulkanu Pico (2351 m n.p.m.). Na wulkan wchodzi się w małych grupach, a cała wyprawa zajmuje ok. 6-7h, w zależności od tempa marszu uczestników. Szlak jest dosyć wymagający, wymagany poziom kondycji i fitness: dobry. Cena (niezawarta w cenie wycieczki): 75 EUR.

UWAGA: Niestety, wejście na szlak jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych, istnieje więc możliwość odwołania wycieczki ze względu na złe warunki (w takim przypadku nie ma zwrotu pieniędzy za bilety).

 Osoby, które nie będą zainteresowane wejściem na wulkan, będą miały czas wolny na wyspie. Możliwość odpoczynku i relaksu w basenach skalnych, wypożyczenia rowerów, degustacji win lub wycieczki do innej części wyspy. Te aktywności będą również możliwe dla całeh grupy w przypadku braku możliwości wejścia na Pico.

Dzień 8. Faial 

Tego dnia udamy się na sąsiednią wyspę Faial, która z powierzchnią
173 km² jest
jedną z najmniejszych w archipelagu Azorów. Faial oddalona jest od Pico o jedyne 10 km, a przeprawa promowa zajmuje ok. 20 min.

Podczas kilkugodzinnej wycieczki jeepami, objedziemy całą wyspę i odwiedzimy wszystkie najciekawsze miejsca. Udamy się do Caldeira do Faial, gdzie znajduje się jezioro kalderowe, powstałe w kraterze wygasłego wulkanu. Odwiedzimy również wulkan Capelinhos, który wybuchł w latach 50. XX w. zasypując pyłem wulkanicznym okoliczne wioski i latarnię morską. Znajduje się tam również ciekawe muzeum poświęcone historii wyspy oraz zjawisku wulkanizmu, możliwe do odwiedzenia dla chętnych.  

Wycieczke skończymy w stolicy wyspy Horta, która słynie z mariny. Tam również udamy się na lunch, a dla chętnych będzie możliwość zdobycia punktu widokowego Monte da Guia.

Powrót popołudniowym rejsem na Pico.

Dzień 9. Wycieczka rowerowa wśród winnic

Rano wsiądziemy na rowery elektryczne i udamy się na eksplorację wulkanicznych winnic szlakiem PR 05 PIC „Vinhas da Criação Velha”. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2004 roku, szlak ten jest bogaty w elementy związane z kulturą winorośli. Jeśli będzie  ładna pogoda, zapraszamy do  kąpieli w naturalnych basenach skalnych. Tam również zjemy lunch w ładnym otoczeniu przyrody.

Czas wolny po południu. Możliwość zwiedzenia miejscowości Madalena, degustacji lokalnych win oraz zakupu pamiątek.

Dzień 10. Powrót do Polski

Powrót z Pico do Polski z przesiadką w Portugalii/Niemczech, w zależności od najbardziej dogodnej czasowo i cenowo siatki połączeń lotniczych.

 

Ze względu na dużą zmienność pogody na Azorach, program, kolejność aktywności może ulec zmianie!

Warunki

Składowe ceny

07.11.2024 - 16.11.2024: 6390 PLN
28.04.2025 - 07.05.2025: 6390 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w Ponta Delgada i Madalena w pokojach 2-osobowych
 • śniadania (w przypadku braku śniadań oferowanych przez zakwaterowanie, pilot będzie zaopatrywał grupę w podstawowe produkty)
 • przejazdy po Azorach komunikacją publiczną, taxi
 • wejścia do atrakcji z programu (Parque Nossa Terra, Tea Factory Gorreana, zabytki w Ponta Delgada, plantacja ananasów)
 • wycieczki szlakami trekkingowymi
 • kanioning - całodniową wycieczkę po lagunach i wulkanach wyspy Pico
 • wycieczkę rowerową po Caldeirao Velha
 • prom i wycieczkę na Faial
 • wycieczkę do Furnas
 • opiekę pilota z Polski
 • ubezpieczenie
 • składki na TFG

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych na trasie Polska –Sao Miguel – Pico – Polska (bilety kupowane są po zebraniu grupy, koszt biletów z Warszawy ok. 2500 PLN)
 • posiłków (dziennie ok 50 EUR)
 • wycieczki fakultatywnej na szczyt Pico (koszt. 300 PLN)
 • rejsu z obserwacją wielorybów i delfinów (koszt. 280 PLN)
 • wydatków własnych

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Ten niewielki archipelag 9 wysp, rozrzuconych na Atlantyku nie bez powodu nosi zaszczytne miano „Hawajów Europy”.  Każda z wysp jest unikatowa i charakteryzuje się odmiennym krajobrazem, rzeźbą, a także roślinnością, a co za tym idzie ofertą turystyczną. W ramach tego programu, chcielibyśmy zaproponować Wam do zwiedzania  trzy wyspy – Sao Miguel, Pico i Faial, które naszym zdaniem najlepiej oddają specyfikę Azorów, pozwalając na odkrycie różnorodności archipelagu, mieszanki widoków oraz atrakcji! Pokażemy Wam bajkowe trasy, niesamowitą roślinność,  zachwycające przejścia i fantastyczne punkty widokowe.

Azory zachwycają szczególnie miłośników przyrody. Z jednej strony ich surowy wulkaniczny krajobraz charakteryzujący się stożkami wulkanicznymi, lagunami oraz kraterami wygasłych wulkanów, z drugiej zaś strony bujna roślinność, gorące źródła oraz liczne wodospady tworzą niesamowite możliwości wielu aktywności sportowych na lądzie i w wodzie, które będziemy testować podczas naszego wyjazdu. Trekking, kanioning czy wycieczki rowerowe to tylko wybrane atrakcje, jakie dla Was przygotowaliśmy. Dla chętnych będzie również szansa na zdobycie najwyższego szczytu Portugalii – wulkanu Pico o wysokości 2351 m n.p.m.

Dzięki swojej lokalizacji, Azory to miejsce unikatowe, ponieważ jest to jedyny rejon w Europie, gdzie uprawiana jest herbata. Powszechne są tutaj również uprawy ananasów oraz winorośli. 

Nasz wyjazd to również czas na relaks. Wielokrotnie podczas  wyjazdu będzie chwila na oddech, relaks w termalnych źródłach oraz wśród bujnej roślinności.  Poza aktywnościami sportowymi, proponujemy również inne atrakcje np. zwiedzanie Ogrodu Terra Nossa, a także zwiedzanie stolic wysp – miast Ponta Delgada, Horta i Madalena. Nasz wyjazd to świetna okazja na poznanie kuchni portugalskiej, która charakteryzuje się wieloma specjałami kulinarnymi, świeżymi owocami i winem o międzynarodowej renomie.

Podróżujemy w małych grupach do 12 osób.  Po wyspie będziemy poruszać się głównie komunikacją lokalną oraz taksówkami. Noclegi mamy zorganizowane w Ponta Delgada i Madalena, w hotelach/pensjonatach/domach wakacyjnych w pokojach 2-osobowych.

 

DLACZEGO NASZA OFERTA JEST WYJĄTKOWA?

 • kameralność – zawsze podróżujemy w grupie maksymalnie 12 osób, nie ma tłoku ani przepychania się, wszyscy znają się z imienia już pierwszego dnia;
 • unikatowy program, obejmujący zarówno najważniejsze atrakcje regionu (np. lewady, baseny), jak i mniej znane zakątki Azorów, pozwalający poznać niesamowitą roślinność wysp
 • różnorodność – bogaty i ciekawy  program, oferujący wiele aktywności np. kanioning, wycieczkę rowerową, ale również atrakcje kulturowe i relaks.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje