Zorientowani od 2013 roku

Oferta - Norwegia w pigułce

tel: 
533 833 485
534 636 131
email: 

Norwegia w pigułce

10 dni 6950 zł
  • 27.07.2024 - 05.08.2024
Wyprawy
Przyroda
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

alesund

Dzień 1. Polska - Trondheim

Po przylocie popołudniowy spacer po Trondheim. Zobaczymy m.in. wspaniałą katedrę Nidaros i przespacerujemy się po starym mieście, którego największą atrakcją są drewniane domu usadowione na palach na rzece Nidelva. Jest to jeden z tych widoków, którego nie można pomylić z żadnym innym krajem. Nocleg w Trondheim.

Dzień 2. Droga do Ålesund

Z Trondheim, dawnej norweskiej stolicy, udajemy się w stronę Ålesund. Po drodze mijamy malownicze fiordy i wyspy, a następnie udamy się na kilkugodzinną wędrówkę do niezwykłych wodospadów Trollkyrkja, znajdujących się w jaskiniach. Kierując się dalej na południowy zachód zatrzymamy się w miasteczku Molde, gdzie po krótkim spacerze zjemy obiad. Zanim dotrzemy na miejsce przepływamy jeszcze przez Midfjorden i przejeżdżamy przez kolejne wyspy, aby dostać się do ciekawie położonego u ujścia kilku fiordów Ålesund.

Po przyjeździe wieczorny spacer po mieście.

Dzień 3. Droga Trolli i Ålesund

Na dobry początek aktywnego tygodnia czeka nas lekki trekking, tuż obok Ålesund, na sąsiedniej wyspie znajduje się Sukkertoppen, czyli Cukrowy Szczyt, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto, wybrzeże oraz fiordy. Następnie wyjeżdżając z Ålesund udamy się przepiękną nadmorską drogą. Trasa wiedzie przez kilkanaście mostów, a widoki są spektakularne. Na zakończenie dnia kolejna ciekawa trasa - słynna Droga Trolli. Trasa wiodąca wąską, ekstremalnie krętą drogą to prawdziwy zastrzyk adrenaliny, nie tylko dla kierowców, ale zapierające dech widoki wynagradzają wszystkie stresy. Nocleg w pobliżu Geirangerfjord.

Dzień 4. Siedem Sióstr i Geirangerfjord

Dzień zaczniemy od malowniczego rejsu po Geirangerfjordzie, okrzykniętego najpiękniejszym norweskim fiordem. Na północnym stoku fiordu będziemy podziwiać Siedem Sióstr, spektakularny wodospad, o którym krąży ciekawa legenda. Po powrocie do przystani promowej czeka nas kilkugodzinny przejazd przez krainę fiordów.

Na dobre zamknięcie dnia w podróży zwiedzimy muzeum wikingów Sagastad i zakwaterujemy się w pobliżu lodowca Jostedalen na dwie noce.

Dzień 5. Lodowiec Jostedalen

Tego dnia czeka nas całodniowa wycieczka na lodowiec Jostedalen, którą rozpocznie kajakowa przeprawa przez lodowcowe jezioro Styggavatnet. Pokonamy kajakami jezioro, meandrując między pływającymi fragmentami lodowca. Stąd po raz pierwszy zobaczymy krawędź Jostedalen - największego lodowca w kontynentalnej Europie. Następnie powędrujemy przez Jostedalen. To będzie niezapomniane wrażenie, a ten trekking pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Dzień 6. Fiord Luster i Molden

Po śniadaniu czeka nas wędrówka - podejdziemy 600 m do góry na Molden, skąd roztacza się jeden z najbardziej widowiskowych widoków na Sognefjord. Następnie przejazd malowniczą trasą przez Park Narodowy Jotunheimen w stronę Lustrafjorden - najdalej wysuniętej odnogi Sognefjordu i dalej do leżącej nieopodal przepięknej doliny Utladalen, gdzie pójdziemy szlakiem do jednego z największych wodospadów Norwegii - Vettisfossen

Nocleg w okolicach Ovre Årdal.

Dzień 7. Sognefjord

Tego dnia powoli wyjeżdżając z największego norweskiego fiordu Sognefjord udamy się w stronę miejscowości Bergen. Po drodze zatrzymamy się na spacer fragmentami dawnej Drogi Królewskiej. W czasie naszej drogi zobaczymy też jeden z norweskich przepięknych kościołów klepkowych Borgund z końca XII wieku.  Dalej pojedziemy w kierunku przełęczy Tyin, a następnie w kierunku Årdal, po drodze zatrzymując się przy punkcie widokowym Stegastein. Ostatnim przystankiem na trasie w ten dzień będzie rozległy wodospad Tvindefossen. Nocleg w Bergen.

Dzień 8. Bergen i Fiord Hardanger

Poranny spacer po drugim co do wielkości mieście w całej Norwegii. Wizytówkami miasta są słynny Targ Rybny, a także dzielnica kolorowych drewnianych domków Bryggen znajdująca się na liście UNESCO. Następnie udamy się w stronę fiordu Hardanger. Pierwszy przystankiem na trasie będzie ‘Muzeum-skansen’ Hardanger Voss w miejscowości Utne. Potem obejdziemy kilka czarujących tras z wodospadami przy Kinsarvik. Kolejnie udamy się do Oddy – miasteczka na końcu fiordu z przepięknymi widokami. Na koniec dnia przejazd w kierunku Lysefjord, nocleg.

Dzień 9. Lysefjord i Preikestolen

Na początek jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Norwegii - skalna półka, z której rozpościera się przepiękny, panoramiczny widok na Lysefjord. Dookoła znajdziemy mnóstwo spotów, z których można robić równie piękne zdjęcia. Trasa na Preikestolen wiedzie przez las i płaskowyż, i sama w sobie jest nie lada atrakcją.

Długość trasy: 4 godziny

Wieczorny spacer po białym mieście - Stavanger.

Dzień 10. Stavanger i powrót do Polski

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i powrót do Polski.

Warunki

Składowe ceny

27.07.2024 - 05.08.2024: 6950 PLN

Cena zawiera

- transport busem z kierowcą
- opiekę polskiego przewodnika
- zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych 
- śniadania
- opłaty drogowe i promowe
- ubezpieczenie turystyczne
- składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Cena nie zawiera

- biletów lotniczych na trasie (Polska - Trondheim, Stavanger - Polska) cena ok. 900-1100 pln w dwie strony z większym bagażem kabinowym 10kg 
- wyżywienia poza śniadaniami
- wstępów do odwiedzanych obiektów

Zaliczka

1500 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje